Şehir Efsaneleri.....

Hadi o zaman bir efsane daha söyleyeyim butik gitarla kurulan setuptan daha iyisi yoktur en iyisi butik pedallardır :) Bossla yürümez bu gemi efsanesi.

Boss bazı pedallarına daha özen gösterse hakikaten iyi olur ama. Çoğu pedalın bypass sistemi acaip uyduruk ve ana sinyalden çok fazla götürüyor. Gerçi Boss'un kusurları olmasaydı modlamacılar da para kazanmazlardı ya. Tabii yılda milyon pedal sattığından mıdır nedir, Boss bu durumları pek te takmıyor gibi. Ama efsaneye katkıda bulunalım yine de:

-Yaaa Boss Metal Zone gördüğüm en kötü pedal!! Osuruk gibi tonu var!! Bilmem neyin bilmem ne modeli çok çok daha iyi ondan, havada, karada, uzayda, ay yüzeyinde döver MT2'yi!! (Onun için o elindeki bilmem neyin bilmem ne pedalını satarken sen aylarca bekliyorsun ama MT2 satan en fazla bir-iki hafta bekliyor değil mi? Hem de MT2'nin (bence çok net bazı) kusurlarına rağmen).

Boss bazı pedallarına daha özen gösterse hakikaten iyi olur ama. Çoğu pedalın bypass sistemi acaip uyduruk ve ana sinyalden çok fazla götürüyor. Gerçi Boss'un kusurları olmasaydı modlamacılar da para kazanmazlardı ya. Tabii yılda milyon pedal sattığından mıdır nedir, Boss bu durumları pek te takmıyor gibi. Ama efsaneye katkıda bulunalım yine de:

-Yaaa Boss Metal Zone gördüğüm en kötü pedal!! Osuruk gibi tonu var!! Bilmem neyin bilmem ne modeli çok çok daha iyi ondan, havada, karada, uzayda, ay yüzeyinde döver MT2'yi!! (Onun için o elindeki bilmem neyin bilmem ne pedalını satarken sen aylarca bekliyorsun ama MT2 satan en fazla bir-iki hafta bekliyor değil mi? Hem de MT2'nin (bence çok net bazı) kusurlarına rağmen).

mt2 gördüğüm en iyi dist pedalı dostum hakkaten o tür bi muhabbet varsa çok komik :D

mt2 gördüğüm en iyi dist pedalı dostum hakkaten o tür bi muhabbet varsa çok komik :D

Bir araştır bak neler neler göreceksin.Bilen, bilmeyen neler neler sallamış.
Bence Mt2'nin (Boss'un bazı üretim standartlarından mıdır nedir?) bariz kusurları var evet. Ama bazı eleştirilerin dozu fazla ağır bence. Daha iyisi yok mudur? Elbette var ama fiyat ve memlekette bulabilme meselesi tabii ki.

Cortlar kötü gitarlardır. tam bir efsane

sana şöle deyim dün 1100 tl lik bir ibanez denedim.4 aylık bildiğin sıfır.rg420fb arkadaş ritter gigbag le beraber 450 ye veriyordu.çok heveslenerek gittim.tonu şekli şemali on numara ama gel gör ki evdeki sıfırı 300 tl lik cort g110 gitarımın sapı klavyesi gövdesi bundan 5 kat daha rahat.haliyle almadan evin yolunu tuttum.bundan öncede x serisi bir gitar vardı bunlar hep takas yoluyla geçmişti elime zamanında 1000 2000 tl lik fender ibanez vs gitarlardan daha rahattı yeminle

Peki o gitarın sapı RG550 miydi? Kendisine mesaj attım bu konu ile ilgili, dönmedi. Kendisi ne sattığını bilmiyor, sen de RG550 ve satanlara karşı kin duyduğun için saydırıyorsun burada. Gitarın sapı büyük ihtimalle RG370'den çıkmaydı. Eleman 2004 yapımı Japon RG550 sattığını iddia ediyordu. Ve sen bu gitarın gerçek olduğunu, milletin inandığını iddia ediyorsun.

bu arada ilanı yeniden güncellemiş.1450 tl diyor 600 tl istediği gitara.gözü açıldı adamın.adamın suçu yok zamanında adam almış gitarı dükkandan 600 tl değer biçmiş ama bi bakmış millet 1600 tl istiyor oda cinlik yapmış bu arada rg550 diye sattığı rg450 ya bilmiyor yada cin olmadan adam çarpıyor :D http://www.sahibinden.com/ilan/alis...tleri-ibanez-rg550-japon-japan-80053563/detay buda rg450 http://www.ibanez.co.jp/anniversary/expansion.php?cat_id=267&now=9

benim kişisel düşüncem bu gitarların kozmetik durumuna göre 1000tl ile 700 tl arasında bir ederi olduğu fazlası değil

bu arada ilanı yeniden güncellemiş.1450 tl diyor 600 tl istediği gitara.gözü açıldı adamın.adamın suçu yok zamanında adam almış gitarı dükkandan 600 tl değer biçmiş ama bi bakmış millet 1600 tl istiyor oda cinlik yapmış bu arada rg550 diye sattığı rg450 ya bilmiyor yada cin olmadan adam çarpıyor :D http://www.sahibinden.com/ilan/alis...tleri-ibanez-rg550-japon-japan-80053563/detay buda rg450 http://www.ibanez.co.jp/anniversary/expansion.php?cat_id=267&now=9

benim kişisel düşüncem bu gitarların kozmetik durumuna göre 1000tl ile 700 tl arasında bir ederi olduğu fazlası değil

Mini forum daki 55. mesaj herşeyi açıklıyor..

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5177&gid=110

sana şöle deyim dün 1100 tl lik bir ibanez denedim.4 aylık bildiğin sıfır.rg420fb arkadaş ritter gigbag le beraber 450 ye veriyordu.çok heveslenerek gittim.tonu şekli şemali on numara ama gel gör ki evdeki sıfırı 300 tl lik cort g110 gitarımın sapı klavyesi gövdesi bundan 5 kat daha rahat.haliyle almadan evin yolunu tuttum.bundan öncede x serisi bir gitar vardı bunlar hep takas yoluyla geçmişti elime zamanında 1000 2000 tl lik fender ibanez vs gitarlardan daha rahattı yeminle

Bu gitarist in insiyatifine kalan bişeydir. Mesela fender tarzı saplar otururken ele güzel gelir. Ama ayaktayken resmen işkence olur bana. Hele bide askı düşük ise.. ozaman hakimiyet zorlaşıyor..
Ama ibanez in ince profilli klavyeleri ayakta çalımı daha kolaylaştırıyor bu kesin. (Benim açımdan)

arada gözüme çarpan bişey daha:

'' Gitarım 5 manyetiklidir''

Tamam teoride 1 adet humbucker 2 tane single manyetik birleşimiyle yapılır eyvallahta gitarım 5 manyetiklidir diyince komple sapın üzerinde falan heryerinde manyetik doluymuş gibi canlanıyo gözümde :D

öyle bir olur ki apişip kalırsın dost.. hsh + floydrose stratlar mevcut.. bu ekstrim örneği geçtim.. tak fendere sing. görünümlü rails manyetik doğru ekipmanla bak nasıl istediğin tonu elde ediyorsun.. bırakın bu şehir efsanelerini, gitar ayrımlarını. olay parmaklar + ekipmandan geçer. üretim amaçlarını geçip ufak modifikasyonlarla senin de kabul ettiğin gibi her türlü gitarla her türlü sound u elde edersin.
hocam tartışma yaratmak istemiyorumda. fenderi sevmen savunman gayet doğal avatarından belli. oyüzden yancı bi tartışma olur. ama ben dediğimin arkasındayım. fender metal gitarı değil.
serçeyle araziye çıkılmaz gerek yoktur bile. 4x4 lada vsvs dururken serçe dağa çıkmak için üretilmemiştir. bunda anlaşılmayacak bişey yok. nedir arkadaş bu fendercilerin fender aşkı fender savunması yav.

Geri