Cubase Mi,pro Tools Mu?

Hangi yazılım daha uygun olur?işletim sistemim win 7 x86 bilgisayarım yeterince performanslı.herhangi bir yazılımın kasabileceğini sanmıyorum.cubase ve pro tools arasında kararsızım tabi bunun haricinde önerisi olan varsa buyursun.lisans vs ile uğraşmayacağım için net üzerinden işime yarayabilecek bir yazılım indireceğim.kayıt konusunda yeniyim amacım evdeki amatör kayıtlarımı düzenlemek olsa da programı sonuna kadar kurcalayacağım için programın yetenekleri önemli.tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

rode m1 s dinamik mikrofon
m audio firewire 410 ses kartı
kullanıyorum.

Elmamı daha iyi Armut mu gibi olmuş bu soru dostum. İkisininde kendine göre avantajları var D.A.W (DİGİTAL AUDİO WORKSTATİON ) programı seçmeden önce tam olarak yapacağın işi seçmelisin PROTOOLS zordur bir kere derside MODERN MÜZİK AKADEMİSİ haricinde bir yerde olmadığından biraz yorar insanı CUBASE daha avantajlıdır başlangıç seviyesi olarak kayıt mantığını kolay yoldan çözmen içinde MİXCRAFT kullanmanı tavsiye ederim ara yüzü çok sade olduğundan Terminolojiyi ve işin esprisini kolay yoldan kavramana yardımcı olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben hangisi daha iyi demedim ;) durumum bu, elimdeki ekipmanlar bu hangisi daha uygun diye sordum :) m audio bazı yazılımlar ile daha uyumlu diye duymuştum birazda bundan sordum.cubase denenecek buradan anlaşılan teşekkürler

İkiside sorunsuz çalışır programların ve işini göremeyeceğin bir eski yön bulamazsın ikisindede.Midi ağırlıklı bir altyapı üzerine çalışacaksan win 7 x86 da tıkanıp win 7 x64 ve 8gb ram ile fazla kasılmadan midi ağırlıklıda kullanabilirsin.Audio kayıt alacaksan sorun yok.

Öyle de bir sorun var tabi uyumluyu geçtim PRO TOOLS 8 versiyonu ve alt modellerin tamamı M AUDİO ses kartı olmadan çalışmaz zaten hata verir :) PRO TOOLS 9 ve yakın zamanda piyasaya sürülern PRO TOOLS 10 öyle değilmiş onları henüz deneme şansım olmadı.

Geri