Roland Cube-30 hakkında

marshall 15 wattlık amfi alıcaktım kafama koymuştum ama ne olduysa roland cube-30 wattlık amfi aldım :) hani pişman falan değilim ama yinede kafamda soru işaretleri var beni aydınlatırsanız sevinirim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitar amfisi :) ya şimdi benim aklım marshallarda roland alıp yanlışmı yaptım? marshall alsaydım daha mı iyi olurdu? işte kafam allak bullak oldu :twisted: roland kullananlar varsa memnunlarmı bişeyler yazın işte

"Daha iyi" veya "Daha kötü" gibi şeyler kişiye bağlı şeylerdir. Benim için süper olan, bir başkası için iğrenç olabilir. Gitarını tak, tellere vur. Hoşuna gidiyorsa tamamdır. ;)

Roland'ın bazı modellerinin marshall'ı solda 0 bıraktığı görülmüştür.. birçok kaliteli ismin arkasında bu canavarlardan vardır..

Türkiye'de fazla yaygın olmamakla beraber alanların tadını damağında bırakan bi alettir.

marshall ile arasında seçim yapamam. farklı özellikleri var..

studio bluepop'ta bu aletten vardı, zevkler renkler farklı tabi ama bence mükemel bir amfi, blues lafı yanıltmasın,gain'i kökleyince çok dolgun hardrock tonları çıkıyodu

peki roland cube 30 u canlı müzikte yada konserde denense nasıl sonuç verir yani canlı müzik anfisimi yoksa ev anfsimi yada bu anfiyle hiç konsere çıkan oldumu cevaplarınıza çok ihtiyacım var

Başlığı açan dostum, hayatınnın en iyi karalarından birisini vermişsin 15w marshall yerine bunu almakla. Pişmanlık duyacağına yat kalk şükret böyle bişey başına gelmiş. Bu kadar ballı olur bi insan.

Roland Boss un(hani var ya GT-8 falan) sahibidir aynı zamanda. Efektleri bu yüzden iyidir baya Cube-30 un. COSM Modelling denilen olay var. Sadece Drive larda delay biraz güçsüz kalıyor. Onun dışında tüm efetler gayet iyi hem drive da hem clean de.

Ayrıca Roland, JC-120 gibi efsane amfiler üreten, kalveyeleri baya iyi olan, iyi bilinen bir firma.

arkadaslar ıkınızın sorusunuda tek bı msjda yanıtlarım sanıyorum.. bende daha yenı aldım bu bahsı gecen amfıyı ve oldukcada memnunum herkesın dedıgı gıbı bu bıraz zevk meselsı ama roland'ın kalıtesınden suphen olmasın..
marshall bı ısımdır.. ıyıce oturmus 2.elıde var ama rolandın fıyatlarının bıraz daha pahalı olması ve farklı ulkelerde uretılmemesı sebebıyle cok yaygın degıl ama kesınlıkle mukemmel bı amfı bana gore..
bence cok fazla kararsızlıga dusme elındekı canavarın tadını cıkarmaya bak..bunu alınca processore bıle bazen gerek duymuyor ınsan bırbırınden bagımsız efektler gercekten kalıtelı amfı sımılasyonları vs..vs..
hem 2.elınıde rahatca satarsın buna bı suphen olmasın bence guzel bı secım yapmıssın kı aynı ıkılemde bende aynı secımı yaptım..
Aaa bak bırde sunu unutmamak lazım uzerınde COSM yazıyor yanı bossun soundlarını yaratan teknolojı var..gt6dada gorursun aynı yazıyı gt8dede..marshallda cok guzel bır amfıdır ama rolandda senı pısman etmeyecektır tadını cıkar hayırlı olsun...
canlı performans ıcın ıse mıkrofonlama yapıldıgında cıdden guzel tonları verecegını dusunuyorum denedımmı?hayır..ama en azından uzerındekı cıkıstan mıxere gırersen bıle tatmın edıcı bı ton alırsın..ayrıca mıcrocube yanı 2 wattlık olanlarında bıle bı mıkrofonla olayı cozduklerını gosterıyorlar bence bı ızleyın derım..lınkını koyuyorum http://www.rolandus.com/Multimedia/Flash/microcube/ buyrun:) bunlar benım fıkırlerım..muzıkle kalın..Saygılar..

arkadaslar ıkınızın sorusunuda tek bı msjda yanıtlarım sanıyorum.. bende daha yenı aldım bu bahsı gecen amfıyı ve oldukcada memnunum herkesın dedıgı gıbı bu bıraz zevk meselsı ama roland'ın kalıtesınden suphen olmasın..
marshall bı ısımdır.. ıyıce oturmus 2.elıde var ama rolandın fıyatlarının bıraz daha pahalı olması ve farklı ulkelerde uretılmemesı sebebıyle cok yaygın degıl ama kesınlıkle mukemmel bı amfı bana gore..
bence cok fazla kararsızlıga dusme elındekı canavarın tadını cıkarmaya bak..bunu alınca processore bıle bazen gerek duymuyor ınsan bırbırınden bagımsız efektler gercekten kalıtelı amfı sımılasyonları vs..vs..
hem 2.elınıde rahatca satarsın buna bı suphen olmasın bence guzel bı secım yapmıssın kı aynı ıkılemde bende aynı secımı yaptım..
Aaa bak bırde sunu unutmamak lazım uzerınde COSM yazıyor yanı bossun soundlarını yaratan teknolojı var..gt6dada gorursun aynı yazıyı gt8dede..marshallda cok guzel bır amfıdır ama rolandda senı pısman etmeyecektır tadını cıkar hayırlı olsun...
canlı performans ıcın ıse mıkrofonlama yapıldıgında cıdden guzel tonları verecegını dusunuyorum denedımmı?hayır..ama en azından uzerındekı cıkıstan mıxere gırersen bıle tatmın edıcı bı ton alırsın..ayrıca mıcrocube yanı 2 wattlık olanlarında bıle bı mıkrofonla olayı cozduklerını gosterıyorlar bence bı ızleyın derım..lınkını koyuyorum http://www.rolandus.com/Multimedia/Flash/microcube/ buyrun:) bunlar benım fıkırlerım..muzıkle kalın..Saygılar..
Kod:

Bende Marshall 15 watt var , bu cube kampanyası başlayınca acele etmeyip cube alsamıydım keşke diye bi soru işareti oluştu benimde kafamda senin aksine. Bilmem anlatabildimmi :) Bence doğru seçimi yapmışsın , çok başarılı amfiler cubeler. Marshall 15 watt iyi güzel sesi felanda sonuçta tek distortionı var yani sıkıyor bi süre sonra :) Cube aldıktan sonra istersen processör alma bile yani modelleme desen var efekt desen var üstüne COSM destekli yani daha nolsun.

15 yada 30 watt'lık solid state bir Marshall almak yerine cube-30 aldığın için kendinle gurur duymalısın...sınıfındaki en iyi amplilerden biridir kendileri...ben de kullanıyorum ve de çok memnunum.

kanaatimce bir adet cube-30,15-30 watt arası herhangi bir solid state Marshall'ı tüm hava koşullarında döver :LOL:

"cavernosum" çok haklı bende cube 30 kullanıcısıyım ama marshall 15 dfx de var. 30 dfx de kullandım bi çok kez.
15 değil 30 bile cube 30 un eline su dökemez.

bende 30w marshall almak için gittim olmadığından cube 30 u deneyip aldım(zuhal müzikten mi aldın yoxa?) ve gayet memnunum hiç aklında şüphe kalmasın arkadaşım aynı sorular benim kafamda da vardı ama bu amfi süper drive tonları bence marshalldan iyi ve amfiye bide boss FSU foot switch alırsan tadından yenmez bu amfi o kadar söyleyim sana!

Geri