Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

katilinek demiş ki:
sampsam gt2 nin kopyaları sizce iyimi.Orjinalle arasında fark olması normal ama 200$ fazla şu an kopyaları baya ucuzmuş.

gerçek gt2 ile kopyasının tabiki kalite açısından farkı var, bunun yanında sound olarakta orjinal gt2 ile kesinlikle aynı değiller, emin ol :arrow: ;)

ama dene soundu seni tatmin edebilir beğenebilirsin, sound zevk renk meselesi.. ama kalite açısından farklılar..

Billie_Joe demiş ki:
Reeve teşekkur ederim şimdi ben bu 60w lık amfiyi kullanamıyorum ya watt yuksek yer kaplıyor onun yerine sitede satılık olan roland cube u tavsiye edermisin heme yer kaplamıyo zaten onuda fazla sesini acamam ev burası sonucta ve efecktler bn ds1 ile harmanlanın ca gusel olur sen ne dersin bu işe tesekkur ederim

şahsen o markayı denemedim, Roland markasının kaliteli olduğunu duydum sadece.. benim sana söyleyebileceğim sadece marka olarak iyi olduğu ama soundu açısından bişey söyleyemem..

klasik bir laf söylicem :) soundunu senin en az bir yerde bir kere duyman gerekir çünkü bu zevk meselesi.. şahsen ben hiç dinlemedim soundunu ya da farkında değilim ama bence bir dinle sonra dene ondan sonra kararının kendin ver..
bide şu var, yaptığın tarza gidecek mi bu alet?
dediğim gibi denemeden falan amfi almaya kalkma.. pişman olabilirsin..
;)

arkadaşlar bu midi girişi nerede oluyo nasıl bi şey + yoksa nasıl yapılıyo
ve pod 2 nin midi kablosunu usb ye çevirip kullanma şansımız var mı?
aradım aradım midi girişi falan bulamadım bilgisayarda...

KaRaBaSH demiş ki:
ses kartının joystick portu midi girişidir tabii ki senin standart midi kablosuna çeviren ara birimi alman gerekecek
2. soruna gelince midi üzerinden ses aktarımı yapamazsın
sadece program change yada patch vs yükleyebilirsin

arkadaşlar benim bir digitech rp12 prosesörüm var..
ama bu aralar aklıma boss gt3 girdi..
digitech rp12 mi boss gt3 mü dersiniz..
ikisinin artıları eksileri kullananlar bi karşılaştırma yapabilirlerse sevinirim..

ya arkadaşlar ibanez grx 70 gitarım war bide küçük bi amfim..
distoriton u amfinin üzerindeki si. kadar tuşla açmak zorunda olduğumdan bunun için bişeler yapmaya karar werdim..sanırım pedal hede hödö alınacak ama hiç bi bilgim yok..şöyle ucuz ve işimi görcek bişeler tavsiye ederseniz memnun olurum.yani hiç bi bilgim yok ne marka ne bişe hakkında ne alınmalı ne yapılmalı bu arkadaşa bi yardım edelim derim (sadece marka fiat wermeyin ne işe yaradığınıda açıklayın pls) :evil:

Stormcrow demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
ses kartının joystick portu midi girişidir tabii ki senin standart midi kablosuna çeviren ara birimi alman gerekecek

teşekkür ederim stormcrow. bana çok yardım ettin yaf :elsalla

dou demiş ki:
ya arkadaşlar ibanez grx 70 gitarım war bide küçük bi amfim..
distoriton u amfinin üzerindeki si. kadar tuşla açmak zorunda olduğumdan bunun için bişeler yapmaya karar werdim..sanırım pedal hede hödö alınacak ama hiç bi bilgim yok..şöyle ucuz ve işimi görcek bişeler tavsiye ederseniz memnun olurum.yani hiç bi bilgim yok ne marka ne bişe hakkında ne alınmalı ne yapılmalı bu arkadaşa bi yardım edelim derim (sadece marka fiat wermeyin ne işe yaradığınıda açıklayın pls) :evil:

ne tarz yapacağını söylersen yardımcı olucam ;)

Megadeth79 demiş ki:
Malum gumruk sorunları yuzunden yurtdısından siparis vermeye cekiniyorum. TR'de Vox Tonelab satan ya da getiren magaza var mi?

bende araştırmıştım bu aleti ama türkiyede yok maalesef.. anca varsa yurt dışında tanıdığı olanlar getirtmiştir türkiyeye. ikinci el bulabilirsin.. tabi o aleti alan satmaya kalkarsa :)

o zaman sana başlıngıç için ucuz bir prosesör almanı tavsiye edicem

mesela zoom 505II. laylaylomun sitesinde özellikleri yazıyor ama tabi "7 adet değişik modül içinde yer alan 33 efekt sayesinde en ünlü gitaristlerin tonlarına kisa bir zaman içinde ulaşabilirsiniz" sözüne kanma bide laylaylomdan alma kazık yersin ;)

http://www.laylaylom.com.tr/Zoom/505II.html

ikinci el forumdan bulabilirsin biri satıyordu ortalama piyasası 150 ytl falan oluyor..

yada boss distortion pedal falan alabilirsin 100 110 ytl falandır ikinci eli.. o da tatmin eder seni

KaRaBaSH demiş ki:
Stormcrow demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:

teşekkür ederim stormcrow. bana çok yardım ettin yaf :elsalla

Bu arabirimi midi interface olarak arayıp sorup satın alabilirsin.bilgine..

Reeve demiş ki:
o zaman sana başlıngıç için ucuz bir prosesör almanı tavsiye edicem

mesela zoom 505II. laylaylomun sitesinde özellikleri yazıyor ama tabi "7 adet değişik modül içinde yer alan 33 efekt sayesinde en ünlü gitaristlerin tonlarına kisa bir zaman içinde ulaşabilirsiniz" sözüne kanma bide laylaylomdan alma kazık yersin ;)

http://www.laylaylom.com.tr/Zoom/505II.html

ikinci el forumdan bulabilirsin biri satıyordu ortalama piyasası 150 ytl falan oluyor..

yada boss distortion pedal falan alabilirsin 100 110 ytl falandır ikinci eli.. o da tatmin eder seni

Ya bişey sorucam bu dediğin galiba analog olmuyo tam bilmiorum ama forumda okurken böyle efektli aletlerin doğal tonlar olmadığını yapay olduğunun çok belli olduğunu falan konuşuolardı bilgilendirirsen sevinirm..

Benim vardı 505II şahsen bir rp200 den daha iyi sesi var amfi similatörü alon aletlerde ucuz bi şey aldınızmı ses ister istemez iyi olmuyor.Bu alette amfi similatörü yok.

selamlar. 3 gün önce gt6 mı edindim. bir sorum olacak

-anfinin input undan veya fx return ünden girmek bize ne gibi avantaj veya dezavantajlar getirir? bilen bir arkadaş açıklarsa, ona göre ton kasmaya başlıcam alette.

fx den girersen ampfinin sadece power kısmını kullanır pre amp ı processorden kullanırsın gt6 için bole kullanmak gerekir ama amfim iyi dersen (ki mesa boggie yada marshall jcm 900 deilse bole bişey soyleme ) bu aleti in put tan girebilirsin kolay gelsin

Pod Xt ve XT Live ı olan arkadaşlar nihayet flash memory 2.14 çıktı cihazlarınızı update edebilirsiniz. Bu arada XT Live kullanlara müjde nihayet Line6 Edit yazılımının XT Live desteklisi ver.2.10 çıktı. CustomTone sitesinde yakında XT live desteği ve upload da geliyor.

Selamlar...

izmirde Sansamp GT-2 Bulabileceğim Dükkanlar hangileri?

ilçede oturuyoruz izmirde çok dükkan bilmediğimden birine girdim adama;
Sansamp Gt-2 dedim adamda "Höö?!?" diye cevap geldi, sonra MXR Dimedistortion dedim gene cevap "Höö?!?" sonra elime zoom 707 tutuşturdular.(zor kaçtım zor)

Geri