Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Billie_Joe demiş ki:
fx den girersen ampfinin sadece power kısmını kullanır pre amp ı processorden kullanırsın gt6 için bole kullanmak gerekir ama amfim iyi dersen (ki mesa boggie yada marshall jcm 900 deilse bole bişey soyleme ) bu aleti in put tan girebilirsin kolay gelsin

neden ve ne farkedio ki?
ayrıca avt 50 anfim de, bi de şey sorcam, mesela stüdyoda nası kullanmak gerekir? hep arkadan mı girmeliyiz? veya inputtan veyafx ten girmenin genel olarak avantaj ve dezavantajlarını yazarsanız sevinirim...

dez yada diger avantajı yok sen amfi sim i secmez marshall ın pre ampını kullanmış olursun ama inputtan girersen am secerde input tan girersen pre amplar cakısır berbat bi ton alırsın ya amfi simi secme marshallı kullan yada send returnden gir amfi simi sec amac pre amp katını kullanıp kullanmama tercihi ;)

GKN demiş ki:
izmirde Sansamp GT-2 Bulabileceğim Dükkanlar hangileri?

ilçede oturuyoruz izmirde çok dükkan bilmediğimden birine girdim adama;
Sansamp Gt-2 dedim adamda "Höö?!?" diye cevap geldi, sonra MXR Dimedistortion dedim gene cevap "Höö?!?" sonra elime zoom 707 tutuşturdular.(zor kaçtım zor)
koş kooooooooooş :D:D

Billie_Joe demiş ki:
GKN demiş ki:
izmirde Sansamp GT-2 Bulabileceğim Dükkanlar hangileri?

ilçede oturuyoruz izmirde çok dükkan bilmediğimden birine girdim adama;
Sansamp Gt-2 dedim adamda "Höö?!?" diye cevap geldi, sonra MXR Dimedistortion dedim gene cevap "Höö?!?" sonra elime zoom 707 tutuşturdular.(zor kaçtım zor)
koş kooooooooooş :D:D
hayır bişiy değil Boss, line6 gibi bişeyler olsa nerede
Yığmışlar Zoom 505leri 707leri digi rp leri

Selamlar,

Bir sorum olacak. Benim bir tane Boss Metal Zone pedalim var. Bu pedali pil ile kullaniyorum. Soracagim sey, bu pedalin verecegi tonlarin icindeki pilin bitmeye yakin olmasi ile bir ilgisi olup olmadigi...

Bir sey daha, pedalin arkasinda "Sadece Boss adaptor ile birlikte kullanin" gibi bir ibare var. Bu adaptorler nerede satilir ve ne kadardir bilen var mi?

darkmatter

Arkadaşlar bende Digitech rp50 processor var. Kullanan varmı bu aletten beni delirtiyor Marshall 15 watt amfiye giriyorum kısık seste çıkan tonla yüksek seste çıkan ton bir değil özellikle konserde yüksek seste kullanınca ton kalınlaşıyor boğuk bir ses oluşuyor. Bu sefer hadi bakalım tekrar ton ayarla ona göre bir türlü isdediğim sesi elde edemiyorum. Analog pedal alıcam veya Pod xt live alıcam bu sorunu çözemezsem. Acaba ek olarak bu pedala sesi düzeltmek için eklentiler yapamazmıyım.
Belki amfide veya pedalda sorun olabilir diye düşündüm ancak farklı amfilerde denedim aynı şey oluyor Ne yapıcam bilemiyorum. Bir tane sert ve yumuşak distortion tonu istiyorum fazla bir şey istemiyorum ya bunun için illaki milyarlarca para mı harcamak lazım

Tonlarında compressor falan kullanıyorsan drive larla birlikte; düşük volümde sorun çıkmaz ama volümü açtıkça compressorun fazla geldiği iyi ce aşikarlaşır. Ama genede RP50 de çok fazla sahne işi değil bence. Biraz daha dişini sıkıp aleti değiştirsen sanırım daha mutlu olursun.

Gt-6 ım var satıp Pod XT alacağım. Forumda uzun süredir GT-8 ile ilgili yoruma rastlayamıyorum alanlar neden Gt-8 hakkında detaylı bir yorum yapmıyorlar bakın hep Pod kullananlardan güzel şeyler duyuyorum etkileyici sound örnekleri falan gönderiyorlar o yüzden etkilenip Pod XT veya XT Live alacağım. Neden Gt-8 alanlar hep satmaya başladılar ilanlarını görüyorum sık sık.

GT-8 hakkında daha fazla bilgiye sahip olup öyle karar vermek istiyorum. Lütfen "Gt-8 iyidir iyi" gibi yorumlar yapmayınız. Bana cihaz hakkında kullananlardan detaylı yorum lazım. Harmony central a falan bakıyorum hep başabaş gidiyor XT Live ile yorumlarda. Acaip kararsızım Gt-8 hakkındaki bu boşluğu dolduracak bir açıklama yapacak kahraman yokmu

Evallah çözdüm olayı gidip şu compressöre bi bakayım bende kompersör diye tahmin ettim drive la beraber kullanıyorum aynen yüksek seste çamur gibi oluyor. Rp50 sahne için iyi değil çok sıkıntı yaratıyor özellikle tonları değiştirirken pedalları birbirine yakın olduğu için yanlışlıkla ikisine basıyorsunuz bypass falan oluyor hepten rezillik neyse bu yaz Parise gidiyorum oradan bakıcam bir şeyler

arkadaşlar mrb,
ben de pod 2.0 var ve bunu satıp pod xt live almayı düşünüyorum. (tam bir satriani hayranıyım). pod 2.0 da modern hi gain diye bir amfi simülatörü var ve satriani çalarken her zaman onu kullanıyorum çok güzel oluyor ama octave, wah gibi bazı efekt sıkıntıları çekiyorum.pod xt live bu efektlere sahip ama satriani tonuna yakın pod 2.0 daki gibi bir amfi simülatörü bulabilir miyim?pod xt live kullanan ve satriaini çalan varsa mesela satriani nin hangi şarkılarının tonunu yakalayabilyor.:)

Sevgili oktavyus,

Pod XT Live de neredeyse tüm Satriani tonlarını yakalayabilirsin. Ancak octave ve wah sıkıntım var demişsin ya. O noktada Pod XT Live da Pitch Shifter yani whammy özelliği gören pedal yok sadece wah var. Yani octave sıkıntını çözmez. Bende sıklıkla satriani cover yaparım ama pek whammy sıkıntısı çekmedim.

Diğer soruna gelecek olursak, Satriani yi en iyi modelleyebileceğin alet bence Pod XT serisi dir. Pod XT deki Line6 Insane adlı amfi simulasyonu, Extremist öncesi albümler için; Soldano Solo100 adlı amfi simulasyonu ise Extremist albümü sonrasındaki parçaları simule etmek için mükemmel. Aşağıdaki linkte burda daha öncede verdiğim bir flying in a blue dream coverı var kısa bir şey çalmıştım backing track üzerine. Bu ton Line6 Insane amfi simulasyonu ile üretildi. Bu arada sadece bu kadarla sınırlı değil Satriani tonları için amfi seçenekleri sürüsüyle var.

Flying in a blue dream - Line6 Insane

Hangi şarkı tonları yakalanır demişsin hangisini yazsam ki bayağı var :
Fliying in a blue dream, Summer Song, Satch Bogie, Always with me...., yani uzun uzun yazmayayım çoğu...Çok özel wah tonları için cry baby wah alman şart yalnız. Bu tip processorlerinin hiç birisi henüz cry baby gibi wah pedallarının kalitesine yaklaşamadı. Ama standart wah tonlarında XT Live işini gayet güzel görüyor.

Eğer vaktin ve Pod XT si olan bir arkadaşın falan varsa aşağıda bana ait bir patch var onu indir Pod XT ye yükleyip deneyin beğeneceğinden eminim.

Pod XT Satriani Patchi

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Selamlar...

Modley demiş ki:
Gt-6 ım var satıp Pod XT alacağım. Forumda uzun süredir GT-8 ile ilgili yoruma rastlayamıyorum alanlar neden Gt-8 hakkında detaylı bir yorum yapmıyorlar bakın hep Pod kullananlardan güzel şeyler duyuyorum etkileyici sound örnekleri falan gönderiyorlar o yüzden etkilenip Pod XT veya XT Live alacağım. Neden Gt-8 alanlar hep satmaya başladılar ilanlarını görüyorum sık sık.

GT-8 hakkında daha fazla bilgiye sahip olup öyle karar vermek istiyorum. Lütfen "Gt-8 iyidir iyi" gibi yorumlar yapmayınız. Bana cihaz hakkında kullananlardan detaylı yorum lazım. Harmony central a falan bakıyorum hep başabaş gidiyor XT Live ile yorumlarda. Acaip kararsızım Gt-8 hakkındaki bu boşluğu dolduracak bir açıklama yapacak kahraman yokmu

Sevgili Modley,
Sanırım seninle daha öncede bu konuyu konuşmuştuk yine yazmıştım ama yine yazayım. Zira o kadar çok soru varki forumda Gt-8 ve XT Live ile ilgili bu konuda.

GT-8 le ilgili nasıl bir yorum duymayı bekliyorsun aman almayın ben çok pişmanım şeklinde falansa daha çok beklersin. :LOL: Gt-8 GT serisinin en son efsanesi bana göre. Evet forumda satan çok ama bu pedal XT Live dan daha çok satın alındı dolayısıyla çok satım ilanı olması doğal. Yani bu forumda 5 kişide XT live varsa 25 kişide Gt-8 var. (rakamlar tamemen temsili) Yani olumsuz yorum alamayacağına göre olumlu yorum geleceği kesin. Bu da senin sorununu yani kararsızlığını yine ortadan kaldırmayacak. Yine aynı ipuçlarıyla sana yardımcı olayım.

1. Boss firması biz en iyi amfi simulasyonu üreticisiyiz diye iddiası yok. En iyi processor üreticisiyiz iddiası var.
2. Line6 ise en iyi amfi simulasyonu üreticisi olduğunu iddia ediyor processor iddiası Boss kadar güçlü değil.

Bu bilgiler ne işinemi yarar? Şu işe yarar : Boss GT-8 ile hi-gain drivle lı soundlar elde edeceksen yanında çok çok iyi bir amfiye ihtiyacın olacak. XT live da ise amfiye kesinlikle ihtiyacın yok. Tak kulaklığa, pc ye istediğin gibi çal. Yani Gt-8 de XT Live gibi istediğin tonları yakalamama gibi bir durum yok istediğin tonu üretirsin ama bu alet bunun için senden iyi bir amfi ister. Boss Gt-8 daha çok konser ve sahnede amfiler varsa inanılmaz tonlar üretiyor. Yani pek ev işi değil. Ama XT live da evde de istediğin soundu pc den rahatlıkla alabilirsin. Eh böyle olunca Gt-8 i evinde alıp bilgisayara bağlayan varsa elbette beğenmeyip satmaya kalkabilir tabiki. Ama GT-8 in bir mesa boogie ile neler yapabildiğini görmek herkese nasip olur inşallah. :LOL:

Sonuç : Bu iki üründe ses kalitesi farkı yok farzedin ve yukardakileri baz alarak karar verin derim. İkisi de harika, XT Live ve Gt-8 efsane aletler. Birbirinden üstün değiller. İhtiyaçlarınız alımınızı belirleyecektir zaten.

Geri