Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

arkadaşlar gerçi bir arkadaş ayrı post açıp sormuş ama ben buraya da bir sormak istiyorum sizce boss gt*8 mi korg ax3000g mi benim tercihlerim şimdilik korg dan yana , boss un ismi çok var diye düşünüyorum ama sizin görüşlerinizi de paylaşmak istedim...

arkadaşlar gerçi bir arkadaş ayrı post açıp sormuş ama ben buraya da bir sormak istiyorum sizce boss gt*8 mi korg ax3000g mi benim tercihlerim şimdilik korg dan yana , boss un ismi çok var diye düşünüyorum ama sizin görüşlerinizi de paylaşmak istedim...

evet bu soruya vereceginiz cevaplari ben de çok merak ediyorum.ve fikir vermeniz için bir seçenek daha eklemek istiyorum;
korg ax1500g vs boss me50 bu iki alet arasinda kararsizim , itiraf ediyim her ikisinide denemedim.

valla dostum ben boss gt 8 derim bu benim fikrim.midi kablosuyla ton yükleye biliyorsun.hazır tonlar tabi bunlar :D ben kullanıyorum efektleri harika yaptığın tarza bağlı.bilirsin.

bu korg da da war ton yazma olayi,programi varmis nette cektim kurcukladim baya... sitesinde demo videosu var bir girip bakin isterseniz korg.com 'a... ama ne diyeyim simdi biraz kararim degisti gibi boss hiç arastirmadim ama ne de olsa boss yani :D

bu korg da da war ton yazma olayi,programi varmis nette cektim kurcukladim baya... sitesinde demo videosu var bir girip bakin isterseniz korg.com 'a... ama ne diyeyim simdi biraz kararim degisti gibi boss hiç arastirmadim ama ne de olsa boss yani :D

Megadeth79 demiş ki:
Kaliteli bir preamp almayi dusunuyorum. Marshall JMP ve Tech21 PSA-1 arasinda kaldim. Yorumlarinizi rica ediyorum :)

Açıkçası iyi bir power amp e giriceksen JMP1 derim ama ben daha çok speaker simulator kullanırım diyorsan daha pratik olduğundan PSA1 derim.

Ayrıca 2 aletin klasmanı biraz farklı bence sonuçta JMP1 amerika satış fiyatı 1400$ civarında bunun yanında PSA1 ise 500$ civarında yani bu kadar fiyat farkını vermektense PSA1 al mutlu mutlu kullan bence. Sonuçta PSA1 de çok kaliteli bir alet, üzerindeki marshall ve mesa modellemeleri gerçekten çok iyi ayrıca gönderdiği sinyaller 100% analog; fiyat/performans olayı açısından (benim gibi bir öğrenci olduğunu varsayarak) ben PSA1 diyorum...

Perfectionist demiş ki:
Megadeth79 demiş ki:
Kaliteli bir preamp almayi dusunuyorum. Marshall JMP ve Tech21 PSA-1 arasinda kaldim. Yorumlarinizi rica ediyorum :)

Açıkçası iyi bir power amp e giriceksen JMP1 derim ama ben daha çok speaker simulator kullanırım diyorsan daha pratik olduğundan PSA1 derim.

Ayrıca 2 aletin klasmanı biraz farklı bence sonuçta JMP1 amerika satış fiyatı 1400$ civarında bunun yanında PSA1 ise 500$ civarında yani bu kadar fiyat farkını vermektense PSA1 al mutlu mutlu kullan bence. Sonuçta PSA1 de çok kaliteli bir alet, üzerindeki marshall ve mesa modellemeleri gerçekten çok iyi ayrıca gönderdiği sinyaller 100% analog; fiyat/performans olayı açısından (benim gibi bir öğrenci olduğunu varsayarak) ben PSA1 diyorum...

Cevaplar icin cok tesekurler. Ben de PSA'nın daha uygun oldugunu dusunmustum. Dediginiz gibi poweramp Marshall 20/20 falan olsa JMP iyi olurdu :) ama o kadar profesyonele de gerek yok bana zaten.

Megadeth79 demiş ki:
Cevaplar icin cok tesekurler. Ben de PSA'nın daha uygun oldugunu dusunmustum. Dediginiz gibi poweramp Marshall 20/20 falan olsa JMP iyi olurdu ama o kadar profesyonele de gerek yok bana zaten.

Bencede PSA1 çok iyi bir seçim, kesinlikle pişman olmazsın. Biraz daha para biriktirip onu Tc Electronics G-Major ile kombine edersen hele tadından yenmez :D

Buarada bir çok yerde okuyorum PSA1'i DI Box ile direk giriyorlarmış daha net sesler alınıyormuş. Bir bilgisi olan var mıdır? PSA1 in üstündeki speaker simulatore göre ne kadar fark eder acaba? Bilgisi olanlar paylaşırlarsa çok sevinirim...

Arkadaşlar merhaba ben şu anda gt-6'mın drive tonlarından çok memnun olmadığım ve sansamp gt-2'nin drive tonları çok hoşuma gittiği için gt-2 ile desteklemek istiyorum gt-6'mı.Yani aynen şöyle olucak drive'ları gt-2'den alıcam kalan herşeyi gt-6'dan alıcam mümkünmüdür?bunu yapan,başarılı sonuçlar alan varmı?sadece gt-2 olarak düşünmeyin herhangi bi harici distortion pedalıyla gt-6'yı beraber kullanan varmı,varsa tecrubelerini ve başarılı olup olmadıklarını söyleyebilirlerse çok sewinirim.
şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar

Evet Boss GT6-8 ile Sansamp GT2'yi beraber kullananlar var, bununla çok iyi sounçlar alanlarda var. Malum GT8 efekt konusunda çok güçlü bir alet bunu GT2 gibi iyi drivelar veren bir cihazla kombine etmek gerçekten güzel sonuçlar doğuracaktır. Yanlış hatırlamıyorsam www.harmony-central.com da ki yorumları okurken böyle kullanan birkaç kişinin yorumunu okumuştum biraz zaman harcayıp göz gezdirirsen yararlı bilgiler bulabilirsin o sitede...

Ben de Digitech Rp2000 var... tonlarımdan şu an memnunum. Bunun yanında ekstra wah ve jackhammer da kullanıyorum
Digitech ile Fender 110 amfi ve Epiphone Les PAul ve Washburn gitar kullanıyorum
bence
1. Eger cok efektli bir processor alınıcaksa tonların oturmasının zaman ve ilgi gerekttirdiği bilinmelidir
2. Bir pedal tek başına cok sey ifade etmeyebilir... Kullandığınız gitar , manyetikleriniz ve amfiniz bu konumda cok onemlidir.
3. Ayrıca pedalı sahne veya kayıt performansı açısından da değerlendirmelisiniz...
4.Müzik türü ve kişisel zevkleri de içine alalım

mesela Boss gt6 , bir kore Ibanez veya american strat ile müthiş farklılık kazanabilir.

Sanırım soru ve yorumlarımıza kullandığımız diğer aygıtları ve türlerini yazarsak sanırım daha bilgilendirici ve doğru yönlendirici olur.

Bir de ekleme , fc olmayan processorler için kullanım şartları genelde ağır oluyo ve bozulma ihtimalleri yüksek olup(en azından sahne performanslarında), tamir ihtimalleri düşük olmakta. Bu yüzden geniş kullanım amaçlı bir alet düşünüyorsanız (ve her yıl pedala para ayırmak istemiyorsanız)fc si olan bir alet bu konuda yeni olanlar için daha iyi olur sanırım nacizane görüşlerim...

Müzik dolu günler herkese

türkiyede pod xt live in 2.elleri kaça biliyor musunuz ? almayı düşünüyorumda....türk olarak kurban,demir demirkan,çilekeş yabancıda sert şeyler çalıyorum ton olarka yakalama şansım var mı çilekeş ve kurban özellikle ??

Geri