Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

electroanil demiş ki:
tiamatx demiş ki:
electroanil demiş ki:
benım bı sorum olcak bu efektorlerden ve pedallardan fazla anlamıyom ama olsun...
attıgım rıtmlerı kaydedebılcegım ve ıstedıgım zaman acıp uzerıne solo atabılcegım sonra kapatıcagım bır alet varmı ılgılenıp cevap yazarsanız cok sevınırım

digitech gnx3 :http://www.digitech.com/products/gnx3.htm

COK TESEKKURLER

Ayrıca Loop Machine'ler var mesala örnek video için

http://www.youtube.com/watch?v=uu7BasZwjDw&mode=related&search=

İzleyebilrsin.

blackfury demiş ki:
Arkadaşlar uzun süre processor kullandıktan sonra benim için en hayırlısının analog set olduğuna karar verdim ve başlagıç olarak...

Distortion-Wah-Delay-EQ ve Preamp`tan oluşan bir set yapmayı düşünüyorum öncelikle kafamda olanlar ise;

DOD YJM308,Marshall Jackhammer veya Boss OS-2 var ama sanki YJM308`in ve Boss OS-2`nin tonu lead için müsait fakat ritmde zayıf kalacaklar bu yüzden bana bu konuda kafamda soru işaretleri var...

Wah pedalı olarak kafamda crybaby gcb95 var ama gezdiğim internet sitelerinden birinde "Dunlop Mister Crybaby Super Volume Wah Pedal" adında bir pedal gördüm wah olarak ne kadar performans farklılığı olur sizce? 16 db`e kadar boost edebiliyormuş ve isteğe bağlı olarak volume pedalı olarak kullanılabiliniyormuş...

EQ olarak aklıma Boss GE-7`den başka birşey gelmiyor alternatif bir fikri olan varsa bilmek isterim.

Delay pedalına gelince boss dd-3 yada dd-6 güzel pedallar fakat bir ibanez DE7`den yada behringer digital delay`den üstün tutan şey nedir bu pedalları çünkü aralarındaki fiyat farkları yenilir yutulur cinsten değil

Preamp olarak ise kafamda hiçbirşey yok arkadaşlar ne önerirsiniz?

Analog pedallar hakkında biraz bilgizim çünkü aklım başıma yeni geldi bugüne kadar gözüm hep digital processorlerdeydi...

Çaldığım müzik tarzını neoclassic-progressive-melodic-power olarak tanımlayabiliriz... Benim verdiğim markalar modeller dışında başka fikri olan senin için bu daa iyi olur diyen arkadaşların fikirlerini bekliyorum...

Hangi pedaldan sağlam bir ritm tonu alırım, kafamda DS-2 yada DS-1 var ama alternatif olarak ne olabilir??EQ konusuna gelince Amerika`dan kuzenim getireceği için seçim aralığım geniş... the_answer arkadaşımız mxr EQ hakkında iyi şeyler duyduğundan bahsetmiş ve yurt dışında boss GE-7 ile MXR 10 Band EQ arasında 10 dolar fark var hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca wah ve preamp konusunda da biraz daha yardımcı olursanız sevinirim...

slm arkadaşlar zoom gfx 8 de kromatik akord war mı warsa nerden nasıl ayarlıycaz bide şu 25 saniye kayıt özelliğini bulamadım türkçe kullanma kılawuzunu baya bi aradım ama onuda bulamadım ingilizce war we benim ingilizcemde mükemmele yakın :D :D olduğu için sizlerin yardımcı olabileceğini düşündüm teşekkürler

daha önce mxr eq kullanmış biri olarak sana mxr almanı tavsiye ederim gerçekten çok faydalı bir pedal

preamp olarak imkanın varsa mesa boogie v-twin
yoksa sansamp gt2 tri-ac yada gdi21 olabilir

wah konusunda yorum yapamıycam daha önce wah kullanmadım analog olarak

eyer ds2 yi eq ile kullanırsan istediğin sert ritim tonunu alabilirsin

Sağol tiamatx şu anda aklımdaki setup; OS-2, DS-2, MXR EQ yada Boss GE-7, Morley Bad Horsie2, Ibanez DE-7, sansamp gt-2 düşünüyorum arkadaşlar... Sizce buna eklenmesi gereken birşey var mı?

OS-2 denemiş olan varsa solo tonu konusunda yorum yapabilir mi? Power, progressive metal soloları için nasıl olur?

blackfury demiş ki:
Sağol tiamatx şu anda aklımdaki setup; OS-2, DS-2, MXR EQ yada Boss GE-7, Morley Bad Horsie2, Ibanez DE-7, sansamp gt-2 düşünüyorum arkadaşlar... Sizce buna eklenmesi gereken birşey var mı?

OS-2 denemiş olan varsa solo tonu konusunda yorum yapabilir mi? Power, progressive metal soloları için nasıl olur?

www.bossus.com adresinde "interactive" bölümünde "boss distortion grid" bölümüne bir bak derim. kolay gelsin

Arkadaşlar selam, bi kaç sorum olacak.
Şimdi bir gitarım ve bir amfim var. Clean/Overdrive geçişlerini elimle yapmak zorundayım. Üstüne bir Boss MT2 metal zone pedal alsam, o pedal sayesinde distortion/clean geçişi yapabilir miyim? Bunun için amfide footswitch girişi olmalı mı yoksa farketmez mi?
Amfi Roland Micro Cube bu arada.

devil_sm demiş ki:
slm arkadaşlar zoom gfx 8 de kromatik akord war mı warsa nerden nasıl ayarlıycaz bide şu 25 saniye kayıt özelliğini bulamadım türkçe kullanma kılawuzunu baya bi aradım ama onuda bulamadım ingilizce war we benim ingilizcemde mükemmele yakın :D :D olduğu için sizlerin yardımcı olabileceğini düşündüm teşekkürler

valla arkadaşım bende de war zoom gfx 8 ve bende tam kromatik akort nerden yapılıo bilen ver mı diye soracaktım arkadaşlar yardımcı olun lütfen bilen var mı?

bbsfatih demiş ki:
Arkadaşlar selam, bi kaç sorum olacak.
Şimdi bir gitarım ve bir amfim var. Clean/Overdrive geçişlerini elimle yapmak zorundayım. Üstüne bir Boss MT2 metal zone pedal alsam, o pedal sayesinde distortion/clean geçişi yapabilir miyim? Bunun için amfide footswitch girişi olmalı mı yoksa farketmez mi?
Amfi Roland Micro Cube bu arada.

Tabi ki yapabilirsin. Amfini clean e alırsın. üstüne Daha dokunmassın distortion swtichine, Boss Mt2 yi bağlarsın. Aktive edince mt2yi distortion a geçer, tekrar basınca. bypass eder clean e geçersin. Ama amfinin distortionını değil. MT2 nin distortionını kullanmış olursun ki bu da ii bi sonuç verir sana.

arkadaşlar ben distortion alcamda gitara yeni başladım digitech rp100a mı alsam yoksa digitech hot rod mu alsam genelde rock dinliyomda

Geri