Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Delay pedalları araştırıyorum.Genel olarak delay pedalları dijital oluyor birkaç analog delay var ama delay yapısı gereği dijital daha uygun.Stereo özellikli ve kolay bulunabilen boss dd6 ve boss rv5 pedalları güzel görünüyor fakat yurtdışı ihtimali için zzounds a bakarken tc elektronics i gördüm.Forumdan okuduğum kadarıyla tc elektonics oldukça profesyonel aletler yapıyor.
TC Electronic G-Sharp Guitar Multi-Effects Processor denilen alet rackmount gitar delay ve reberb ü.Footswich ile birlikte 280$.Boss dd6 160$,boss rv5 150$ yani toplam 310$ fiyata geliyor ve kalite olarak Tc elektronics in deyince herkez önünde eğiliyor.Rackmount olmasının herhangi bir sorunu olur mu, tc elektronic forumlarda abartıldığı kadar prof. cihazlar üretir mi?

Bire bu markanın nova takma adlı pedalları var.Bu yazdıklarımı deneyen veya dinleyen var mı?

G_Sharp_front-ff9421e31b96b505335967cb9a9ed91b.jpg

arkadaşlar abdden prosesor getirtme durumu var yalnız cok kararsızım aklımda x3 live gt 8 ve gt 10 war bazı arkadslar gt 8 ıcın daha olumlu seyler soyluyor cok kararsız kaldım ki x3 livede cok hosuma gıdıyor kullanan arkadaslar warsa bu aletlerı yardımcı olurlarsa cok sewınırım tesekkurler...

@emirizmir
TC Electronic'e özellikle delay ve reverb konusunda güvenebilirsin. High-end ürünleri de vardır fakat genel olarak fiyat/performans oranı yüksek cihazlar üretir. G serisi oldukça kaliteli aletler. Açıkçası G-sharp denemedim. Ama bildiğim kadarıyla Gmajor ile benzer algoritmaları kullanıyor efektler için. Alırsan pişman olacağını pek zannetmiyorum.

muratar demiş ki:
arkadaşlar abdden prosesor getirtme durumu var yalnız cok kararsızım aklımda x3 live gt 8 ve gt 10 war bazı arkadslar gt 8 ıcın daha olumlu seyler soyluyor cok kararsız kaldım ki x3 livede cok hosuma gıdıyor kullanan arkadaslar warsa bu aletlerı yardımcı olurlarsa cok sewınırım tesekkurler...

pod xt ve gt8 ile ilgili başlıkta sorarsan bu soruyo yada o başlıkları incelersen senin için daha faydalı olur.çok geniş ve kapsamlı bir konu.ondan cevap yazan olmamıştır :D sayfalarca gt xt kavgası yapıldı forumda :D

Merhaba arkadaşlar;

Vox Tonelab SE ve LE arasında gidip geliyorumda...Gerçi şuan bulabildiğim LE versiyonu...Bunda Drumkit varmı acaba?Ayrıca bu 2 model arasında LE versiyonunu alsan yeterlidir diye düşünen var mı?
Teşekkürler...

emirizmir demiş ki:
Add+ pedalları nasıl bilirsiniz
Forumda adını pek duymadığım Atilla denilen beyfendi tarafından yapılan ve modifiye edilen pedallar.Kullanan var mı?

Kaliteli pedallardır. Atilla piyasada rağbet gören bir çok pedalın muadillerini yapmakta, ayrıca bunlara yeni özellikler eklemekte ve çoğu zaman orjinallerinden daha kaliteli elektronik malzemeler kullanmaktadır. Üstelik tüm pedalleri true bypassdır. Analog pedal kullananlara tavsiye ediyorum. En güzel tarafı yaptığı işin arkasında duran biridir. Kolay kolay problem çıkmaz ama böyle bir durum olduğunda da her türlü yardımcı olur.

Metal Muff mı yoksa Boss ML-2 mi daha sert tonlar içerir? ML-2 denedim ama elime Metal Muff geçmedi hiç. Bir de ML-2 de solo atarken ne garip sesler geldiğini hepimiz biliyoruz, Metal Muff'ta da aynı sorun var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Arkadaşlar rp80 le konser de verdim fakat yanına wah pedalı koyamak ve rp80 i ufak bir analogla desteklemek istiyorum rp80 e direk wah bağlasam ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim yani bu bir sorun yaratır mı?

plaROCK demiş ki:
Arkadaşlar rp80 le konser de verdim fakat yanına wah pedalı koyamak ve rp80 i ufak bir analogla desteklemek istiyorum rp80 e direk wah bağlasam ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim yani bu bir sorun yaratır mı?

Gitarı waha bağlayıp oradan rp80 e bağlarsan sorun olmaması lazım

Add pedalları biraz araştırdım. Add pedallar hakkında birkaç konu açılmış forumda.Atilla bey de büyük ihtimal elektronik müh. tubescreamer ,bigmuff ,rat .... gibi pedalları almış tektek devreleri incelemiş ve yeni şeyler bulmuş ve bunları pazarlayan tecrübeli biri.

emirizmir demiş ki:
Add pedalları biraz araştırdım. Add pedallar hakkında birkaç konu açılmış forumda.Atilla bey de büyük ihtimal elektronik müh. tubescreamer ,bigmuff ,rat .... gibi pedalları almış tektek devreleri incelemiş ve yeni şeyler bulmuş ve bunları pazarlayan tecrübeli biri.

Atilla abi,gitar,amfi ve efektörler(analog) konusunda gayet bilgili birisidir.Ama mühendismi bilmiyorum

Fuzz :bu soundu sevmeye başladım.Distortion hakkında bana kategarizasyon yapabilirmisiniz.Sanırım bu konuda hiçbirşey bilmiyorum.Nasıl bir sound"şu kelimeye de kılım" arıyorsunuz deyince "distortion olarak" grup adı vs vermek gerekiyor.

Rock n roll ,blues ,jazz ,hardrock ,grunge,heavy metal.... gibi tarzlarda kullanılan distortionlar ve bu tarzlar akla geldiğinde stompbox olarak şu pedal bu iş içindir diyebilirsiniz.Amfi olayına giremiyorum maliyetten dolayı.

Bu sayfa neden bukadar geniş oldu yoksa resmini koyduğum gsharp yüzünden mi?

selam arkadaşlar 4 analog pedal kullanıyorum ve adaptör almak istiyorum..pedallar boss ns-2, ge-7, mt-2, cs-3

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4423&gid=24

Boss pedallara uygun adaptör...
9 V DC. Tam regüleli. Kısa devre korumalı...

Tekli: 1000 mA
Altılı: 1800 mA

sizce bu linkte görülen 9V 1800mA altı uçlu adaptörün fiyatı uygun mu? 55 ytl diyor fiyatına.

pazar fiyatını bilmiyorum yani kaça satılıyor ortalama..bilen birisi cevaplarsa cok sevinirim..

istanbulda oturuyorum elektronikcilere yaptırsam bundan daha ucuza yaptırırım sanırsam?

lütfen yardım edin :)

kolay gelsin sevgiler.

Geri