Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Arkadaşlar ben rock, heavy metal , trash , black metal tarzı müzik yapıyorum. Bu aralar bir dıstortion pedalı almak istiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Boss ds2 almayı düşünüyordum önceden ama tonu pek sert gelmedi internette izledim vidyolarını. Bir de boss md 2 yi izledim... Arada fark çok gibi gözükse de emin olamadım... Bu pedalları kullanan arkadaşlar bana bilgi verirseler çok sevinirim....

yardımcı olun :(

ds2 tonu sana sert gelmez tabi.Nirvana tarzı bir distortion ı var.Md2 de hayatımda gördüğüm en berbat distortion.Hiç beğenmemiştim.bence ufkunu biraz aç.Boss pedallarıda geç(çoğunu).Ehx,rocktron,line 6,digitech gibi firmalara yönel derim ben.Senin arzularını karşılayacak pedalları var.Metal muff,Metal planet,Über metal gibi,birde naçizane digitech metal master pedalınıda dene.Benim en sevdiğim metal pedallarından biridir.Herkes digital olduğu için "yok yok adam olmaz" gibi düşünceler savunsada denemek gerekir.

soundcheckx demiş ki:
merhaba
MXR Distortion ve MXR Bluebox fuzz
kullanan veya deneyimleri olan varsa neler düşündüğünü paylaşabilirmi ve genel olarak MXR kullanan veya tercih eden varmı?
mxr m-115 dist3 çok güzel bir pedal ama türkiyede pek bulunmuyor.ayrıca zw44 piyasadaki en iyi boosterlardan biridir.phase ve flanger olarak mxr şu an piyasada en çok tutulan marka diyebilirim.

BOSS NS-2

Pedalı bilen bilir. Üzerinde İNPUT - OUTPUT haricinde fx looplardan aşina olduğumuz bir send-return hadisesi var. Bu sabah fx loopta boss ge-7 ve boss ns-2'nin sırasını değiştirmeyle uğraşırken NS-2'nin send-return'ünün kullanmayı denedim ve inanılmaz güzel sonuçlar elde ettim.

Normalde gitar -> amfi -> amfi'nin fx send -> boss ge-7 -> boss ns-2 -> amfinin fx return'ü şeklinde kullanırken

gitar -> amfi -> amfinin fx send -> ns input -> ns output -> amfinin fx return'ü olarak ve boss ge-7'yi de boss ns-2'ye fx loopundan bağladım.

Sonuç, "definition" denen şey inanılmaz ön plana çıkıyor, her 2 pedalından da karakteri daha net bir şekilde hissediliyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

saygılar
dms

ML-2

halilpazarlama teşekkür ederim kardeş ya prososör istemiyorum analog pedallar tercihim amfiyi değiştiricem zaten güzel bi amfi düşünüyorum mesela TEC-21 30 wat nasıldır.=? yada tavsiye edebileceğin bütçeye uygun bi amfi? ve Boss ML-2 mi yoksa EHX-MEtal Muff mı kardeş cevap yazarsnız sevinirim

Re: ML-2

_PENTAGRAM_G demiş ki:
halilpazarlama teşekkür ederim kardeş ya prososör istemiyorum analog pedallar tercihim amfiyi değiştiricem zaten güzel bi amfi düşünüyorum mesela TEC-21 30 wat nasıldır.=? yada tavsiye edebileceğin bütçeye uygun bi amfi? ve Boss ML-2 mi yoksa EHX-MEtal Muff mı kardeş cevap yazarsnız sevinirim

boss ml-2 hiçbir işe yaramayan rezalet bir pedaldır.

EHX'in big metal muff'ını tavsiye ederim.

merhaba arkadaşlar behringer fx600 pedalı hakkında bilgisi olan varmı nasıldır iyi bir pedal mı?Bir nevi prosesor gibi ama cok bişye bilmiyorum bu aleti kullanan bilen varsa bana anlatsın artı eksi olarak.

LİNK:http://www.behringer.com/FX600/?lang=ENG

Bir de behringer gd121 bir çok arkadaş kullanıyor ama nedense kimsenin yorumundan anlayamadım nasıl yine artı eksi olarak anlatırsanız sevinirim.

LİNK:http://www.behringer.com/GDI21/index.cfm?lang=eng

SAYGILARIMLA
plaROCK

arkadaşlar metal muff ve doubleshot arasında kalmış duurmdayım..bilen warsa geniiiş bi şekilde bana anlatabilirmi hangi pedal daha iyidir ? hangi pedal daha çok ton yelpazesine sahiptir ?? veya başka bi pedal önermek isteyenler warsa onlarada açığım tarz hard rock ve heavy karışık bişi olacak.. yani ne tam bi metal tonu nede owerdriwe bööle ortaya karışık misali..vede o iki pedaldan bööle bi ton alabilirmiyim..

Arkadaşlar elimde olan ekipman;digitech whammy4,mesaboogie v-twin(d. katı),cs-3,ge-7,tr-2,dd-7,crybaby 535q,rv-5.
yıllardır prosesor kullandım ve analog pedalların bağlanış sırarı hakkında pek bi fikrim yok.Ana bağlama prensipleri nelerdir?yani wah başa whammy sona vs.gibi.yardım edenlere şimdiden teşekkur ederim.

nekrofil_andac demiş ki:
Arkadaşlar elimde olan ekipman;digitech whammy4,mesaboogie v-twin(d. katı),cs-3,ge-7,tr-2,dd-7,crybaby 535q,rv-5.
yıllardır prosesor kullandım ve analog pedalların bağlanış sırarı hakkında pek bi fikrim yok.Ana bağlama prensipleri nelerdir?yani wah başa whammy sona vs.gibi.yardım edenlere şimdiden teşekkur ederim.

whammy
535q
cs3
mesa
ge7
tr2
dd7
rv5

olması makbuldür sanırım

Geri