Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Dediğim gibi compresörsüz de dengeleyebiliyorum ayarlayıp, sorun level ayarıyla ilgili ama level ortadayken drive tonda istediğim tonu alamıyorum ve bu daha önemli benim için Neyse compressör kullanmaya devam :) yorumlar için teşekkürler

cortred demiş ki:
killingsolo demiş ki:
Arkadaşlar geçen hafta iki tane analog pedal aldım kendime... electro harmonix - metal muff ve boss GE7.... ikisinden çok harika sonuçlar alıyorum fakat sustaine e ihtiyacım var bu pedallara uygun bir sustaine pedalı önerebilir misiniz? boss un sustein poedalını denemedim ama iyiye benziyor... kullanan birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim...
teşekkürler....
Yorum kişiden kişiye değişir: clean tonlarda marshall ed-1 boss'a göre daha başarılı bir pedal Drive tonlara sustain vermek için boss daha iyi Seçimini kendin yap derim Clean tonda kullanacaksan ed-1, metal muff'la kullanacaksan cs-3derim (sakın yanlış anlama cs-3 satıyorum, imzamda görüp de pedal satmaya çalışıyo deme sakın :)

Eyvallah kardeşim... ;) düşünüyorum şu an bakalım... benim sorunum ritimde değil solo atarken sesin kesilmesini istemiyorum.... :?

halilpazarlama demiş ki:
agmed demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
ibanez wd7nin karakterinde biraz bu durum var sesi drivelıyor ister istemez ama üzerindeki ayarlarla bunu engellemen mümkün.çünkü wd7 kadar ayar olanağı sunan wah yok.crybabyler wd7 kadar bu olayı yapmıyor hatta en az yapanı diyebilirim.

Denge dedin de abi aklıma şey geldi, Deja-Vu'nun gitaristi de çok dengeli kullanıyo WD-7 yi :D Valla bütün ayarlar saat 12 yönünde. Nasıl tam denge sağlamış valla :D Ama ses de güzeldi yani.
denge demedim ben :D bende hepsini ortada kullanıyodum bu arada :D çok kurcaladım ama hepsi ortada en iyi olduğun akarar verdim. :D

Abi denge olayını cortred nickli arkadaş sölemiş pardon senden alıntı yaptık :tap:

Ton drive da çok iyi ama clean tona gelince bişeyler oluyor Deja-vu'nun gitaristi clean tonda wah'la ritim atmamıştır herhalde :) Level : 12.00 , Q : 13.30 (saat olarak yazdım kafa karışmasın :) Kulağıma güzel gelen en iyi ayarlar bunlar

Akustik modelleme pedalı almak istiyorum Boss'un bu amaçla yapılmış iki pedalı var bir de behringerin vardı Mydukkan da boss'lar mevcut ama behringer sayfası boş Sanırım sayfa yenileniyor Bu pedalın ortalama fiyatını biliyormusunuz? bir de kullananlar var mı Bu ikisini karşılaştırırsak boss daha iyidir diyeceksiniz ama tahminimce 60-70 ytl fiyat farkı var Bu farkı verip boss almaya değer mi? Takamine akustik gitarım var ama her programa onu taşıyamam Pedallardan takamine tonu alabilmeyi beklemiyorum Boss'un artısı ne Behringerin eksiği ne? Şimdiden teşekkürler "Bu mesajı hangisini alsam başlığına da yazdım ama pek takip edilmiyor sanırım o yüzden buraya yazdım kusura bakmayın :) "

cortred demiş ki:
Akustik modelleme pedalı almak istiyorum Boss'un bu amaçla yapılmış iki pedalı var bir de behringerin vardı Mydukkan da boss'lar mevcut ama behringer sayfası boş Sanırım sayfa yenileniyor Bu pedalın ortalama fiyatını biliyormusunuz? bir de kullananlar var mı Bu ikisini karşılaştırırsak boss daha iyidir diyeceksiniz ama tahminimce 60-70 ytl fiyat farkı var Bu farkı verip boss almaya değer mi? Takamine akustik gitarım var ama her programa onu taşıyamam Pedallardan takamine tonu alabilmeyi beklemiyorum Boss'un artısı ne Behringerin eksiği ne? Şimdiden teşekkürler "Bu mesajı hangisini alsam başlığına da yazdım ama pek takip edilmiyor sanırım o yüzden buraya yazdım kusura bakmayın :) "

Senin yerinde olsam ne olursa olsun Takamineyi yanımda taşırım.

hocam orası öylede Kışa doğru farklı mekanlarda sahne alma gibi projelerimiz var (düşünce değil, somut şeyler) 100wattlık bir amfi 20 kilodan fazla, pedal board (baya bi ağır), gitar Araba falan da yok 5-10 parça için de akustik gitar taşımak istemiyorum Pedal almaya kesin kararlıyım Caydırma beni üzmeyeyim seni :)

cortred demiş ki:
hocam orası öylede Kışa doğru farklı mekanlarda sahne alma gibi projelerimiz var (düşünce değil, somut şeyler) 100wattlık bir amfi 20 kilodan fazla, pedal board (baya bi ağır), gitar Araba falan da yok 5-10 parça için de akustik gitar taşımak istemiyorum Pedal almaya kesin kararlıyım Caydırma beni üzmeyeyim seni :)

Yani bi tarafta Takamine bi tarafta Boss AC yada Behringer. Valla hala Takamine diye diretiyorum ben.

similatörle mi takamineyle mi çalayım diye soru sormuyorum hocam Yapma lütfen Boss un ve behringerin similatörlerinin aşırı bi farkı varmıdır gibilerinden bir soru sordum sadece Kullananlar varsa yorum istedim Tek akustik ve bir vokalle yaptığım programda akustiği çalıyorum zaten Tonuna lafım yok

selam arkadaşlar ben aranıza dijitalden transfer olmuş analoğu daha tam anlıyamamış ama anlamak için gayret göstermeye çalışan bir gitar emekçisiyim. bu işe çeşitli yerlerden ve forumlardan bazı gitarist analogçu arkadaşlardan aldığım bazı tavsiyeler üzerine önce mümkün olduğunca iyi distortion ve cruch tonlarıyla başladım. ve hala şu distortion pedallarındaki direk clean amfi kanalı üzerine açıldığı zaman çıkan cızzzz sesini birtürlü yumuşatamadım sanırım işin baya başındayım yardımcı olursanız sevinirim. bu arada amfim: FENDER FM210R; distler: ibanez tube screamer, boss dist-1;
gitar: ibanez rg550 (x2n bridge manyetik 98 yapım prestij değil).

durum bundan ibarettir yardımcı olursanız sevinirim.

selam

Arkadaşlar size bişey danışıcam bu Sansamp GT 2 tek başına kullanılmaz falan diorlar yani yanında başka pedallarla setup hainde olur falan diorlar tamam setup olsa daha güzel olur fakat bende 15 watlık laney amfi var ya iyi driveli tüplü bi amfi alıcam biriktirip yada bu sansamp amfi tipleri seçilerek ton yapılıyormuş amfin kötüde olsa bu pedal işini görür diorlar yada böyle yapcam özel mesaj atarsanız çok sevinirim

Merhabalar,

Küçük ve orta ölçekli barlar için Digitech Digidelay'in CIT kabin modellemesini direkt sisteme girip kullanan var mı ? Veya bu konu hakkında bilgisi olan? Yanında iyi bir analog set kullanacağım.
Evde kendi kabinlerimde denediğimde gerçekten de güzel bir sonuç verdi.

Gitar->CS-3->DS-2->TS808->Digidelay->kabin

olarak bir zincir kurduğumda ve digidelay in CIT kabin modellemesini açtığımda gayet güzel bir ton aldım. Fakat sorum özet olarak şu: barlardaki büyük ses sistemlerinde de aynı derecede ton alabilir miyim?

airsrevenge demiş ki:
Merhabalar,

Küçük ve orta ölçekli barlar için Digitech Digidelay'in CIT kabin modellemesini direkt sisteme girip kullanan var mı ? Veya bu konu hakkında bilgisi olan? Yanında iyi bir analog set kullanacağım.
Evde kendi kabinlerimde denediğimde gerçekten de güzel bir sonuç verdi.

Gitar->CS-3->DS-2->TS808->Digidelay->kabin

olarak bir zincir kurduğumda ve digidelay in CIT kabin modellemesini açtığımda gayet güzel bir ton aldım. Fakat sorum özet olarak şu: barlardaki büyük ses sistemlerinde de aynı derecede ton alabilir miyim?
EQ kullanmıyorsun sanırım.eq kullanırsan daha iyi sonuç elde edersin tahminimce.

Sansamp

Arkadaşlar Sansamp GT 2 almayı düşünüyorumda Heavy metal ve Rock tarzı yapmak istiyorum fakat sert bir ritm sound u istiyorum mesela amfi driveleri gibi bi drive bu tonu sansampta yapmak mümkünmü yada amfi drivelerine yakın bir pedal sölermiisniz..

yutup123458 demiş ki:
Boss Metal Core ML-2 sert ton arayan black-death çalan herkese tavsiye ederim

Bence black- death metalden çok metalcore ve hardcore için tavsiye ederim. Çünkü black ve death metalde daha tiz tonlar kullanılır. Metalcore ve hardcore da ise daha bass sesler kullanılır ki Boss ML-2 bass ağırlıklı bi pedaldır.

Geri