Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

herkese selamlar.aklımda iki türlü od pedalı yattı şu anda.ikisinden birini seçme durumundayım.
-digitech ton driver
-boss od3
hangisi daha uygundur acaba performans açısından.fiyatları birbirine çok yakın.bu arada tarzım alternatif rock,klasik rock(azcık da blues:)).şimdiden teşekkürler

merhaba arkadaslar boss mt-2 yi marshall mg15dx amfime giriyorum ama çıkan ses içler acısı.mt-2 tonlamayı biliyorum sayılır onda pek bi sorunum yok.sorun amfiden kaynaklanıyo ama nasıl anlamadım.bass treble ve contour ayarları var.bu amfiye pek alışkın değilim kurcaladım ama yinede tatmin olamadım.napabilirim lütfen yardım edin?

NOT:Bazı arkadaşlar hazırcı olma biraz uğraş diyecek ama gerçekten çok uğraştım.lütfen yardım edin :)

cigarette demiş ki:
merhaba arkadaslar boss mt-2 yi marshall mg15dx amfime giriyorum ama çıkan ses içler acısı.mt-2 tonlamayı biliyorum sayılır onda pek bi sorunum yok.sorun amfiden kaynaklanıyo ama nasıl anlamadım.bass treble ve contour ayarları var.bu amfiye pek alışkın değilim kurcaladım ama yinede tatmin olamadım.napabilirim lütfen yardım edin?

NOT:Bazı arkadaşlar hazırcı olma biraz uğraş diyecek ama gerçekten çok uğraştım.lütfen yardım edin :)

bende aynı dertten muzdaribim ama bayağı yol katettimm
:)

Benimm sana tavsiyemm anfinin overdrive nı aç ne gaini 1 e getir...ondan sonra mt-2 ni aç ve bunun üzerine ton ayarını yap :) level i fulle istersen :) keyfine bakk :D

Ben işte sırf bu drivelemek için sd-1 alıcamm...derdimm bu

Whiskas demiş ki:
anladığım kadarıyla mt2 nin cılız(?) tonundan rahatsızsınız. o zaman mt2 yi satıp istediğiniz karakterde bi pedal almamak neden? :)
mt-2nin tonlarına aşığım ben.mt-2nin ne karakterde bi pedal olduğunuda biliyorum.ayrıca mt-2 tam istediğim karakterde bi pedal.dikkat ettiysen "çok sert tonlar alıyorum,ben blues tonu istiyorum bune ya cayır cayır" gibisinden bi ifade kullanmadım.sadece amfim ile istediğim tonu yakalayamadım.çünkü daha önce hiç mg15dfx'e mt-2 bağlamamıştım.pedalımı tanıyorum ve oldukçada memnunum.saygılar... :)

cigarette demiş ki:
Whiskas demiş ki:
anladığım kadarıyla mt2 nin cılız(?) tonundan rahatsızsınız. o zaman mt2 yi satıp istediğiniz karakterde bi pedal almamak neden? :)
mt-2nin tonlarına aşığım ben.mt-2nin ne karakterde bi pedal olduğunuda biliyorum.ayrıca mt-2 tam istediğim karakterde bi pedal.dikkat ettiysen "çok sert tonlar alıyorum,ben blues tonu istiyorum bune ya cayır cayır" gibisinden bi ifade kullanmadım.sadece amfim ile istediğim tonu yakalayamadım.çünkü daha önce hiç mg15dfx'e mt-2 bağlamamıştım.pedalımı tanıyorum ve oldukçada memnunum.saygılar... :)

Boss'larla artık hiç işim olmaz....

cigarette demiş ki:
Whiskas demiş ki:

bu arada şöyle bişey eklemek istiyorum..ben gitar çaldığımı düşündüğüm dönemlerde mt-2 ile çok kötü tonlar elde ediyordum..sonra zamanla tuşem geliştikçe daha iyi olmaya başladı..eğerki gitara yeni başlamış biriysen palm mutelerde falan yetersiz kalıyor olabilirsin?

Kıllatmakla alakası yok canım :) mt2 nin çapı belli sonuçta. ben pek sevmesem de genel olarak insanlar memnun fakat sololarda istenilen sesi alamıyormuş genelde insanlar, ben de bu iş için ayrı bir pedal almak ya da mt2 den de kurtulup iki kanallı bir pedal (doubleshot olabilir, vox bulldog dist olabilir) daha mantıklı olur diye düşünüyorum. kendi zevklerime göre tabi bu söylediklerim :)

Geri