Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Tek bir sorunum var sadece... V-amp 2 o kadar iyi bir aletmi bundan emin değilim. İşte bu sorunun cevabı konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Eğer derseniz ki Boss Me-33 çok daha iyi bir alet değiştirme. O zaman fikrimi değiştireceğim.

Selamlar.....

Gecici cozum V-Amp 2 olabilir. Alternatif cok ama POD2, POD XT, Digitech... Ama denemen lazım herhalde. Forumdan yakında yardım eden cok olur. Ama birinin sevdigini sen yapay bulabilirsin.

soru

gitara yeni başladım. bütçem az. analog pedal mı, processor mı alayım kararsız kaldım. bazıları analog öneriyor, bazıları yeniler için processor iyidir diyor; ne yapacağımı bilemiyorum. bu arada analog alırsam oldukça yavaş arttırabilirim sayıyı; şimdilik bir tane falan ancak alabilirim. processor alırsam da ancak zoom 606 falan gibi dandik bişey alabilirim.

yardımcı olursanız çok sevindirirsiniz. şimdiden teşekkürler.

tek çeşit müzik yapacaksan, mesela metal takılacaksan boss mt-2 analog pedalını al ama ben rockda yaparım blues da yaparım dersen prosesör al, zoom başlangıç için seni idare eder ;)

bence zoom alacağına direk amfiye tak çal daha çok memnun kalırsın eğer iyi processor alamıyorsan analog almanı tavsiye ederim yavaş yavaş artırırsın sayısını, boss yada sansamp ın güzel aletleri var tavsiye ederim

sakın sakın sakın :!:
uzak dur o pedaldan, ben aldım o pedalı soundun heavy metalle uzaktan yakından alakası yok ;) (hala içim yanar ona verdiğim paraya :roll: )

bende arkadaşa hediye ettim.

Digitech RP80A Modeling Guitar Processor $87.95
veya
Digitech BP80 Bass Multi-Effect Pedal $109.95

nasıl olur peki? analog alasım var aslında ama bunlardan birini alırsam metronom niyetine de kullanabilir miyim diye düşünüyorum.

Re: soru

knic demiş ki:
gitara yeni başladım. bütçem az. analog pedal mı, processor mı alayım kararsız kaldım. bazıları analog öneriyor, bazıları yeniler için processor iyidir diyor; ne yapacağımı bilemiyorum. bu arada analog alırsam oldukça yavaş arttırabilirim sayıyı; şimdilik bir tane falan ancak alabilirim. processor alırsam da ancak zoom 606 falan gibi dandik bişey alabilirim.

yardımcı olursanız çok sevindirirsiniz. şimdiden teşekkürler.

abi bence de zoomlardan uzak durmak lazım
denemiştim bi kere de.............

arkadaşlar, ben me-50 almaya karar verdim, ama gene de alet hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.
bir de ben nerede "sıfır" ya da 2. el me-50 bulurum ve fiyat ne civarda olur?
bir de fiyat-perf. oranı iyi prosesörler önermenizi rica ediyorum.
teşekkürler. :p

amfimi satıyorum washburn bd serisi idi en son dimarzio manyetikler ile kullanmıştım şu anda emg 81 set sahibiyim gitarım les paul kasa digital bir sistem kullanmayı düşünüyorum amfimi satmayıp analog pedallar ile desteklemek istiyordum fakat mali sorunlar yüzünden şimdilik düşünmüyorum yüksek kalitede efekleri olan bir prosesör almak istiyorum drive tonları cok önemli ilk başka amfi similasyonu da önerileriniz gt 6 xt live veya gt8 dısında bir tercih yapmalıyım digitech rp serisinden uzak duruyorum kala kala gnx serisi kalıyor gnx 2 en uygun fiyatlı olanı bunun dışındaki alternatifler neler olabilir fiyatları gitarpedal ı değerlendirerek seçim yaptım türkiye fiyatları ile cok uçuk oldukları için almam mümkün değil tavsiyelerinizi bekliyorum

KaRaBaSH demiş ki:
arkadaşlar, ben me-50 almaya karar verdim, ama gene de alet hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.
bir de ben nerede "sıfır" ya da 2. el me-50 bulurum ve fiyat ne civarda olur?
bir de fiyat-perf. oranı iyi prosesörler önermenizi rica ediyorum.
teşekkürler. :p

Boss Me-50 almakta kararlımısın? Boss Me-50 nin ses kalitesi olarak me-33 ten pek farkı yoktur. Üstelik Me-50 de amfi simulatörüde yoktur...

deliturko,

Pod xt live pahalı ama sana pod 2.0 öneririm, açıkcası pod 2.0 hakkında fazla bilgim yok ama herkes fiyatına göre çok iyi özellikleri var diyor, parayı tamamlarsam bende alıcam inşallah bu aletten :roll:

knic demiş ki:
metal takılmayı düşünüyorum. 50 liraya boss hm-2 distortion pedal buldum. iyi olur mu acaba?

Reeve'i dinle Boss MT-2 al. Metal için birebir. www.bossus.com'dan interactive/virtual distortion'dan örneklerini dinleyebilirsin. Biraz metalle kısıtlanırsın ama amacın da oysa üstüne yok. Daha da sert olsun dersen DOD Death Metal Dist. var ama ikisini de kullandım MT-2 daha iyi, DOD'a ısınamadım.

Bir de Boss OS-2 var (hatta satıyorum, ilanım da var forum'da) o da hem overdrive hem dist kullanırım dersen gayet başarılı bir pedal. Yine bossus'tan deneyebilirsin. Ama dediğim gibi overdrive ile işim olmaz metaaaaal diyorsan MT-2 daha iyi gider.

knic demiş ki:
Digitech RP80A Modeling Guitar Processor $87.95
veya
Digitech BP80 Bass Multi-Effect Pedal $109.95

nasıl olur peki? analog alasım var aslında ama bunlardan birini alırsam metronom niyetine de kullanabilir miyim diye düşünüyorum.
2. yazdığın Bass prosesörü olduğu için elektroyu buna takmanı tavsiye etmem :) :D .Ben gitara yeni başlamadım ama bütçe yokluğundan dolayı ben de RP80A alıyorum.Bence piyasada bu fiyata bulabileceğin en iyi prosesör.Tonları da hoşuma gitti.Siparişi geçen hafta verdim 1-2 güne elimde olacak alet.

Geri