Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Selam,

Swedish death çalan bir insan evladı olarak 350-500 dolar arası bütçemle bir pedal seti/ processor düşünüyorum. Ben POD XT düşünüyordum aslında da Kıvılcım'da 660 euro dediler (e yuh ama ya) . O yüzden POD 2.0 ile analog pedal seti arasında kararsız kaldım, cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler...

TheJester;
bende pod 2.0 var. bu aletle istersen cayır cayır metal tonu istersen yumuşacık blues tonu alabiliyorsun. tavsiye ederim. ama iyi, güçlü bir amfin varsa da analogdan şaşma derim.

peki son bir soru
gfx8 alıcam buna kesin karar verdim..
ama 2.el mi alsam 0 mı karar veremedim.
fiyatları arasında 100$ fark var
sizc hangisini alıyım?

diyelimki bayağı bi paranız var kuytuda.ve processor ihtiyacınız var boss gt8 mi pod xt live mı yoksa digitech gnx3-4 mü alırdınız. benim kuytuda param yok ama biriktirmeye başlıyacam.sizce hangisi? ben digitechleri sevmem ama önüne gelen digitech öneriyor.

diyelimki bayağı bi paranız var kuytuda.ve processor ihtiyacınız var boss gt8 mi pod xt live mı yoksa digitech gnx3-4 mü alırdınız. benim kuytuda param yok ama biriktirmeye başlıyacam.sizce hangisi? ben digitechleri sevmem ama önüne gelen digitech öneriyor.

onları 0 olarak alacak parayı biriktirdikten sonra biraz daha dişimi sıkıp marshall kafa kabin yapardım ben olsam
seçim istiyorsan, ben 3ünün de yerine pod2 + floorboard tercih ederim.

KaRaBaSH demiş ki:
onları 0 olarak alacak parayı biriktirdikten sonra biraz daha dişimi sıkıp marshall kafa kabin yapardım ben olsam

Bence 500$'a falan kafa kabin falan uğraşılmaz değmez o paraya.

Kesinlikle PODxt Live ya da PODxt + FBV4 derim. Digitech düşünmeyiniz bile. Boss gt-8 de XT live kadar güzel bir alet.

Ama benim tercihim PODxt Live olurdu.

Jeff_Loomis demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:

Bence 500$'a falan kafa kabin falan uğraşılmaz değmez o paraya.

Kesinlikle PODxt Live ya da PODxt + FBV4 derim. Digitech düşünmeyiniz bile. Boss gt-8 de XT live kadar güzel bir alet.

Ama benim tercihim PODxt Live olurdu.

bana tr'de toplam 500 dolara 0 xtlive bul... helal olsun dicem. ayrıca kafa kabinin tadını en hayvan prosesör/modelleyici vermez, ben bunu bilir bunu söylerim.

selam
ben de 300 dolarlık falan bi processor alcam rp12 düşünüom şu an için gnx2 gibi bişi de olabilir diye düşünüom siz olsanız naparsınız? ama bana pedallı falan kullanabileceğim bişey lazım bu konuda korglar falan nasıldır yardımcı olursanız sevinirim

Karabash,

www.gitarpedal.com 'dan bakabilirsin, PODxt Live 440$.

Biraz da sakin yaz, ben sadece tavsiye veriyorum. Ayrıca illa podxt live al demedim. PODxt de alabilirsin dedim. Ben kendi podxt'mi 400$'a aldım vakt-i zamanında fbv4 ile birlikte.

Kafa/kabin tadı meselesini de tartışırım. MGDFX'lerin hepsi 500-600 dolar, ama hiçbiri işe yaramaz ben de bunu bilir bunu söylerim.

Ha adamın imkanı vardır, ENGL, Diezel, Peavey amfi alabiliyodur ona bişi demem. Ama TR'de amfi, prosesörden de az bulunan bir alet olduğu için dediğin şey pek mantıklı kalmıyor benim dediğimin yanında. TR'de anca dandik uzakdoğu marshall alabilirsin o paraya. Haksızsam söyle...

pod xtyi buyutmeyin o kadar.. tamamen gazla aldim ve pismanim aldigima
bu podlar iyiki amfi modelleyicileri, kendi amfimin preamp kati kadar performans veremiyor o kadar ayar yaptim ses sanki 10m arkadan geliyor (reverbden bahsetmiyorum) surekli kurcaliyorum olmuyor tonlar camur

amfi cok onemli, $2000 paraniz olsun bunun $1500'i ile adam gibi bir amfi alin geriye kalan paraylada ikinci el bir gitar.. mis gibi..
ille bisey alacaksaniz analog wah + delay bi tanede tarziniza gore analog pedal alirsiniz tamamdir

efektor mefektor hikaye ;)

Sana yuh diyorum.

PODxt ile ton çekememişsin anladığım kadarıyla. İstiyorsan bi imzamdaki linke tıkla ordan bakabilirsin podxt ile nasıl tonlar elde edilebiliyor diye.

jeff,
ben sakinim sadece tarzım öyle. biraz daha dişini sıkarsa düzgün bi jcm alabilir. bence harika amfiler.
tabii ki 500$a değil. + gitarpedal.com'a güvenmek konusunda düşüncem olumsuz. öyle bi izlenim oluştu bende.
saygılar

Geri