Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

cort unkiler pedal değil bildiğin tuner. hesap makinesi kılıklı aletler :p
amfi distortionu kullandığın zaman efektleri illa ki preampın peşine atacaksan effects loop girişi (ya da bazı amfilerde bu 2ye ayrılır effect send ve return diye) kullanılmalıdır.

cort un içinden geçse o zaman sesi etkilemez diosunuz aliim 20-30 ytl ye bi tane cort tuner ilk ordan geçirip pedallara bağliim o orda akorda baksın sürekli , fakat tek dezavantajı akord ederken sahnede, sesim duyulacak di mi =)

açıkçası devamlı takılı olmasını ben pek önermiyorum. tonu farklılaştırdığını düşünüyorum ve evet sesin duyulacak sahnede. ama cort akord aletlerinin dahili mikrofunu da var. eğer diğer ekipmanları susturmayı başarabilirsen, amplinin, hoparlörün önüne koyarak akord edebilirsin.

BANA ACİL BOSS PH-1 PHASER LAZIM ELINDE OLAN YADA NERDE BULACAGIMI BİLEN VAR MI?????
TŞK EDIYORUM
özel mesaj gönderırsenız sevınırım

Bugun birşey aklımı karıştırdı. GT-8 imi sattım ve analog setimi kurdum fakat daha stüdyoya girmedim bu hafta sonu gireceğim.

Efekt sıralaması bildiğim kadar şu şekilde olmalı:

Gitar - Overdrive/Distortion - Preamp - Modulation efetkleri (delay, flanger, etc.)

E şimdi ben eğer Amfiyle kullanırsam bunları. Gitarı pedallara bağlıcam . En son delay pedalımdan çıkıp. Amfiye girecek. Amfi nin distortionını kullanmıcam efetklerden önce olacak fakat Preamp en sona gelecek?

Şöle mi yapmam gerekio en ii sonuç almam için

Gitar - Overdrive pedalı - Distortion pedalı - Amfi Input + Amfi Fx Send - Flanger - Delay - Amfi Fx Return.

Nedir olay birisi açıklarsa sevinirim eheh =)

Re: selam boss cs-3 ün ne gibi bi işe yaradığını bilen wasa

caglarlp demiş ki:
selam boss cs-3 ün ne gibi bi işe yaradığını bilen wasa yardım edebilirmi

Boss CS3 Compressor Sustainer pedalı.

Yani senin gitarından çıkan yüksek sinyalleri bastırırken düşük sinyalleri de artırıo isminden de belli olacağı gibi sesi sıkıştırıo , compresslio, ziplio vs vs. =) ve ayrıca sustain kazandırıo yani salınım süresini arttırıo.

Re: yani işe yarayan bi pedal değil mi ??

caglarlp demiş ki:
yani işe yarayan bi pedal değil mi ??veya başka önerebileceğiniz pedallar war mı?

işe yarar bi pedal, neden yaramassın=) fakat ne istediğine bağlı olarak yarar veya yaramaz.

Kirk Hammet falan seviosan (imzana bakarak), Wah pedalı al kendine, distortion pedalı al.

Re: yani işe yarayan bi pedal değil mi ??

NeroKing demiş ki:
caglarlp demiş ki:
yani işe yarayan bi pedal değil mi ??veya başka önerebileceğiniz pedallar war mı?

işe yarar bi pedal, neden yaramassın=) fakat ne istediğine bağlı olarak yarar veya yaramaz.

Kirk Hammet falan seviosan (imzana bakarak), Wah pedalı al kendine, distortion pedalı al.
bak wah dedinde aklıma geldi bende crybaby gcb95 war ama bu switch li we ben hiç beğenmedim swicthnin onun yerine 95Q alsam daha ii wah tonu werirmi acep?_

Boss GP 20

arkadaşlar bu boss gp 20 denen amfi simülatörü iyi midir nasıldır kullanan var mı netten tonlarını dinledim pek sarmadı stüdyoyla konserle işim olmaz diyen biri için acaba uygun mudur? yoksa od 20 den daha mı fazla drive çıkar?

Marshall Jackhammer ve ProCo Rat 2 pedallarının ikisini de kullanmış olanlar bu iki pedalın bir karşılaştırmasını yapabilir mi? İki pedaldan birini almayı düşünüyorum.
Hangisi hangi tarzlara daha uygundur?
Ben yüksek 'gain'li distortionu daha çok seviyorum, hangi pedalın 'gain'i('sustain'i) daha iyidir?
Amfi olarak roland micro cube kullanıyorum.

Ritimden soloya geçişte lead guitarın sesini yükseltmek , daha öne almak için hangi pedal kullanılabilir?

Netteki forumlarda daha çok Boss Graphic Equaliser (Ge -7) , MXR Micro Amp, çeşitli volume pedallar (Morley Little Alligator, Ernie Ball vs.. ) ve Compressorler önerilmiş. Sizce hangisi daha uygundur ?

Geri