The Rain

Enteresan aslında, güzel bir kategoriye koymuşum demek ki. Foreign Language Rock meraklıları indiriyor galiba. Yalnız çok güzel bir site yapmışlar adamlar. Bestesi olan tüm gruplar başvursun bence. Değerlendirmeleri biraz uzun sürüyor ama penetrasyonu çok kuvvetli. Arka sayfada kaldığı için buraya tekrar yazayım:

http://music.download.com/therain

Murat Hakan Mustafa, teşekkürler desteğiniz için. Murat' a ekstra teşekkürler, ikinci defa indirdiği için şarkıları. Bence Kırk Oda, Joker gibi grupların da girmesi lazım bu listelere. Hemen başvurun derim...

http://therain.100free.com

Hekese merhaba,
Bende grubun eski elemanlarından Ahmet BOZACI. Flüt çalıyordum. Cücü hatırlar. Uzun zaman olmuş be... Şöle yazılanları okudum da. Çok hoşuma gitti.

The Rain... Zamanında çok güzel işler yaptık. Çok keyifli zamanlardı o günler. Flüt çalarken bu kadar mı zevk alır bi insan. Geçmişe dönüp düşününce bu kadar keyifle çaldığımı hatırlamıyorum. Yaptığımız müziği tek bir ruh ile yapardık herşeyden önemlisi paylaşırdık o duyguyu. Bi kere çok iyi bir duyguya sahip iki müzisyen vardı ki besteleriyle The Rain'i beslerlerdi adeta, Cüneyt ve Hakan. Bizlere o müziği canlandırmak kalırdı. Müzik anlayışımız o kadar örtüşürmüş ki güzel şeyler çıkmış ortaya.

Vay be... Nerden nereye. The Rain'in beste anlamında hala birşeyler yapıyor olması beni çok mutlu etti. Hakan İrlanda'dan çabuk dön. Herkeş seni bekleyooo...

süper

ne de güzel olmuş pekte güzel olmuş çok ta güzel olmuş parçalarınızı dinledim arkadaşlar yolunuz açık gayretle devam edin.....
sanırım kayıt kalitesinden vocaller az anlaşılır olsada prof kayıtla herşey daha güzel olur !!!!! sözlerde ayrıcalıklı yani helal....bu arada kim bu kadar yalnız anlamadım

cücü!!! eski bir the rain fan? olarak acayip heyecanland?m... demonuzu eskittim baya bir :D ... konserinize gelmek de istemi?tim çok ama ismail bey getirmedi sa?olsun... ezgi ben :elsalla

Vay be Ahmet' te aramızda. Hastasıyım bu forum ortamının... Dostum yıllar geçti, bir dünya adamla çalıştık, bir dolu beste yapıldı falan filan, ama emin ol, o eski The Rain, senin flütün, Yasemin' in çellosu, ev çalışmaları, Kuğulu Park' taki, Meclis Parkı' ndaki sayısız muhabbettler, Tenedos' ta geçen sayısız saatler, konserler, geceler, aklımıza geldiği anda enstrümanları çıkarıp sokağın ortasında çalmaya başladığımız o nefis günler hep aklımın baş köşesinde kaldı. Harika anılar hepsi. Geriye de bu besteler kaldı işte... İyi ki de yapmışız... Yenilerini de yapacağız, çokta keyifli olacak... Görüşürüz...

Ezgi tanıdım seni fotoyu görünce, sağolasın güzel yorumların için. Yeni besteler de var. Hakan bi gelsin, hepsi hayata geçecek... Hem de çok enteresan şeyler çıkabilir, o zamanki gibi yepis yeni bir sound yaratabiliriz her an...

Basssun arkadaşa da sevgi saygı... Yalnızlık ömür boyu dostum. Hem de ilk gününden son gününe kadar. Önemli olan onu yakalayabilmek, yalnızlığından mutlu olmak, onu sevmek, onun için şarkılar yapmak. O zaman hayatın tadı da daha bir artıyor. Kendini daha iyi tanıyor, çevrenle daha kuvvetli bir halde başa çıkabiliyorsun... Uzunca bir süre işledim bu yalnızlık temasını, hatta sırf "yalnızlık" içerikli bir albüm yapabilecek kadar çok beste var elimizde. Yeri geldikçe yenileri de çıkmaya devam edecektir elbette... Şunu da söylemek isterim, güzel bir beste sadece yalnızken yazılıyor, en nefis romanlar, en güzel şiirler, en güzel resimler de yalnızlıktan çıkıyor. Sanatı, yaratıyı, icra kalitesini doğrudan besleyen birşey yalnızlık... Yalnızlığını kaybetme...

Sevgiler

Classic Rock, Blues ve Rock' n Roll ağırlıklı cover çalışmaları yaptığımız ROCKOUT grubu ile HER CUMA gecesi REPLİK ROCK BAR' da sahne alıyoruz. REPLİK - Ankara Çevre Sokak' ta, Manhattan' ın hemen yanında. Herkesi bekliyoruz...

Dostlar ben geldim
Sirayla gidelim.
Bir kere yaptigimiz calismayi dinleyip oven her arkadasa cok tesekkurler, ozellikle de seneler oncesinde bir iki konserimize gelipte bizi hala hatirlayanlar oldugu bilmek ve kulaklarinizda bir miktar pas birakabilmis olmak cok guzel, cok ozel. Gerekiyormu bilmiyorum ama cok tesekkur ederim.
Mustafa dostum, Cucu'nun soyledigi gibi olur boyle seyler dostlar arasinda, unutmaki en ozelimizi, muzigmizi paylastik dostum. Hem ben hep sarhosum. geleyimde beraber sarhos olalim.
Ahmet dostum, maillestik ama senden gelen cagriyi okumamistim daha once. Yillar once verdigimiz kararlara bakinca simdi yazik ettigimizi hepimiz cok daha iyi goruyoruz degil mi. Yasin 30'u gecmesi gerekiyormus... Dostum, geleyim (umarim bu ay) once Meclis parkina akabinde de studyoya girelim derim ne dersin. Haberin yoktur elde bir Martin, quadro vs var, sahane akustik takilabiliriz anlayacagin.
Cuneyt dostum seni en iyi ben aksama arayayimda detaylari alayim.
Ozledim hepinizi
Oper

PS: Bahsi gecen sitede yabanci grup kategorisinde 3. durumdayiz, oldukca uzun suredir azalmayan bir sekilde dinleniyoruz, buda bu grupta calan herkese (ben dahil-Cucu buna anca diyecek) "ah be abim be" ve "hadi be abim be yuru be" dedirtiyor eminim.

PS2: Cucunun yalnizlik yorumuna imza. Yalnizligi hissedemiyorsaniz ozgur degilsiniz, tersininde tadina varamazsiniz. Zaman sonra ne kendiniz, ne digerleri icin uretemezsiniz. Insanoglunu besleyen kendisidir, onu da birtek yalnizken kesfeder.

Hakan Emek İrlanda' dan bağlanmış, ne de güzel yapmış. Hoşgeldin dostum... Bir de Türkiye' ye gelsen de şu muhabbetleri sanal ortam formatından çıkarsak...

music.download.com adresinde bulunan 5 şarkımız yaklaşık bir senedir Foreign Language Rock bölümünde ilk 3 içinde dolaşıp duruyor. Bizi dinlemek isteyenler bu siteyi tercih ederlerse ses kalitesi standart olarak yüksek tutulduğundan daha memnun kalacaklardır. Aynı zamanda tüm dünyaya yayın yapan bu sitedeki yerimizi korumamız açısından da bize yardım etmiş olacaksınız. Buyrun:

Sevgiler...

Haftaya başlıyor kayıtlar. 1 tane yepyeni şarkı var, diğerleri eskilerden... Kadro tamamen aynı:

Bas: Koray Ergunay (Ida Terra)
Davul: Çağrı Erişen
Vokal: Cüneyt Taşdelen
Gitar: Hakan Emek
Klavye: Ozan Dündar (Bonus Track)

Bu arada gitar soloları bitmemiş olsa da tamamen solo olarak evde kaydettiğim "Nerdesin?" isimli şarkımızı da download.com' a koydum. Link aşağıda, yeni şarkılar hazır olunca bildireceğim...

Sevgiler...

Evet, sonunda bitti...

Birçok arkadaşı e-mail ile haberdar ettim gerçi:

Ah Hayat, Yanılgı, Gustav Şeker Güftar, ve Kardan Adam isimli yepyeni kayıtlarımız;

adresinde dinlemenizi ve bu naçizane forum da yorumlarınızı beklemekte.

Kayıtlar canlı kanal kayıt esasına göre kaydedildi. Yani bildiğimiz demo. Edit yapmak için ne vaktimiz vardı ne de isteğimiz... Albüme inşallah...

Buradan Yanılgı' nın emprovize flütlerini bir çırpıda çalıp bizi kendine bir defa daha hayran bırakan sevgili Selçuk Ergen' e, Gustav Şeker Güftar' ın sözlerini yazan Can Dostumuz Can İnce' ye, ve her zamanki gibi bizim nazımızı sonuna kadar çeken, ve bu kayıtta en az bizim kadar emeği olan Detay Müzik' in sahibi sevgili dostumuz Volkan' a bir kez daha teşekkür ediyoruz. En büyük teşekkür de siz dinleyenlere...

Kalın sağlıcakla...

Tek kelimeyle muhteşem olmuş kayıtlar. Gustav'ı çok çok beğendim. Dalgacı havası nefis verilmiş. Yanılgı için ise diyebileceğim bir şey yok. Sololar tek tek harika. Kardan Adam ve Ah Hayat'ta çok güzel parçalar. Kayıtla uğraşmış herkesin eline, ruhuna sağlık...

Geri