Haluk Levent

zebrail ? Kültür nedir ?

Yada istediğin nedir ?

Bir albüme bakarsın..Mesela kral çıplak albümüne albümde dağlar şarkısıda vardır..Kral çıplak şarkısıda..aşkım mapushanede vardır ...Anlada vardır.Bence Sanatçıları Tek bir şarkı yada tek bır akorla muzıkal acıdan eleştirmek yanlıstır.Bugün ogün sanlısoy albumunun ılk klibini Neden saydıma cektıyide tartışmaya gerek yok.Bence Bazı gerceklerı gozardı etmemek gerekır.Ben haluk leventın protest oldugunu ıdda edıyorum.Ama sen yok kardesım o Anadolu rok yapıyo adamın tekı dıyebılırsın.Bu senın dusuncendır.ZAaten genelleme yapmakta yanlıs olur.

Bugün Türkü albumu yapıldıgında albumde tek bır anadolu rock kokusu yoktu.Cunku haluk levent Kendını yansıtmak ıstedı.Ve turkulerı Kendı Tarzım bu dedırtırcesıne yaptı.Zaten bundan sonrakı lbumlerde Hard rock alt yapısında yapılacaktır.

Demışsınkı h. leventın muzıgıne kultur acısından yaklasılması olayı.Acıkcası Ger turkıyenın muzık kulturunun ne oldugunu tartısmakta gerekır .Petek dıncoz konserıne 10 bın kısı gıdıp bir turk sanat muzıgı konserıne 100 kısı gıtmeyıde tartısabılırız..

Ama haluk leventı dağ,taş,yol,yar la degılde

ırak,buş,savaş,yeşil,petrol,çöl,umur,insan Şarkılarıylada dinle.

Yeterkı dınle..Bilgi herşeydir cunku

yorumlarına saygım var.ama sana katılmıyorum o ayrı konu.gerçek şu ki haluk levent bir sanatçı ve doğal olarak eleştiri de alacaktır.bu olumlu da olabilir olumsuz da.ama bazı arkadaşlar buna tahammül bile edemiyor.faşistçe bir yaklaşım sergiliyorlar.ya sev ya terket.bu ne ya.bunu anlamıyorum ben.bahsettiğin duyarlı konulara yaklaşımı hoş fakat bunun sözcüklere yansıması o kadar iyi olmuyor.mesela mor ve ötesine bak adamlar harika yapıyor bu işi.

zebrail demiş ki:
sen söyle bakalım son albümünde şöyle seni arkana yaslatan işte budur dedirten bi söz var mı? haluk leventin hangi şarkısında böyle bir şey var da bu söyleniyor anlamış değilim.dağ,taş,yol,yar kelimelerini birleştirip şarkı yapmak bizim kültürümüz mü?

Cennetten değilsin bilirim
Çığlıklara sebepsin duyarım
İçimde büyür korkum nefretim
Keşmekeş sancım
Sen aklıma gelince

Kırık dökük kapımdan
Çek elllerini soframdan
Ufacık tefecik dünyamdan
Git bir an önce

Vermeden almaya hükmettin
Bedelini kim öder zannettin
Devran dönerse
Ha bugün yarın
Boğulma sakın
Okyanuslar yükselince

Ben düşmanım çünkü senden değilim
Kan kusmadım hiç olmadı petolüm
Halıya bastın
Çamur çamurdun
Oysa ne zor temizlemiştim
DEFOL

ressamcaglar demiş ki:
zebrail demiş ki:
sen söyle bakalım son albümünde şöyle seni arkana yaslatan işte budur dedirten bi söz var mı? haluk leventin hangi şarkısında böyle bir şey var da bu söyleniyor anlamış değilim.dağ,taş,yol,yar kelimelerini birleştirip şarkı yapmak bizim kültürümüz mü?

Cennetten değilsin bilirim
Çığlıklara sebepsin duyarım
İçimde büyür korkum nefretim
Keşmekeş sancım
Sen aklıma gelince

Kırık dökük kapımdan
Çek elllerini soframdan
Ufacık tefecik dünyamdan
Git bir an önce

Vermeden almaya hükmettin
Bedelini kim öder zannettin
Devran dönerse
Ha bugün yarın
Boğulma sakın
Okyanuslar yükselince

Ben düşmanım çünkü senden değilim
Kan kusmadım hiç olmadı petolüm
Halıya bastın
Çamur çamurdun
Oysa ne zor temizlemiştim
DEFOL
ya geç bunları bunu sıradan bir ortaokul öğrencisi de yazar.en iyisi ben keseyim...lakin üst düzey şarkı sözü dediğin buysa ben bi şey demiyorum.

zebrail,sen muzik dinleme git şiir kitabi oku.Kitapçilarda milyonlarca şiir kitabi varken ne diye istedigini sarki sözlerinde ariyorsun ki..bazen 'gel' demek bile bir sanatçinin sesinde ve bir gitarin tinisinda bir roman kadar derindir ve etkilidir.Mesela 'Portakal çiçegi' sarkisinda ki 'gel' nakaratlari o kadar içtendir ki o kelimenin golgesinde uzun bir yasam akar gecer zihnimde.
ben bu arkadasin da muzikle edebiyati karistirdigi kanisindayim.

ya ooo karışmış burası yine...kimin şarkı sözleri çok süper..arkadaşın istediği nitelikte..yok öyle bişey...şarkı sözleri yeterince iyi haluk abinin..beni doyuruyo..açıkçası ben biraz müzikten şikayetçiyim..ço sert olmamamsından..ama bu benimle ilgili..

o zaman bi tane sen yaz da görelim bakalım söz nasıl yazılıyormuş. ya allah için konuşmuş olmak için konuyşmayın sırf forumlarda görünecem diye olumsuz eleştiri yapacam diye çıkmayın ortaya yani ya ben niye hiç olumsuz eleştiri yaomıyorum deyip de ahanda burda haluk levent başlığı var en iyisi gideyim de orda birazcık b*kluk yapayım zihniyeti pek de böyle saygı duyulacak bi şey değil.. eleştiri yapacaksan adam gibi yap !!!!

eğer haluk leventin sözleri güzel değilse ortaokul çocuğu bile yazar diyorsan adam gibi örnek ver de sana saygı duyalım ama bana gidip de burda yerden bitme mor ve ötesini örnek verme!!! hem tarzlar tamamen farklı bu da var.. hem ayrıca HL ile MvÖ kıyaslanamaz

eğer adam gibi eleştiri yapacaksan gel ama yok böyle saçmalayıp duracaksan güle güle zaten sen sorduğum sorulara hala cevap bulamadın heralde o yüzden kaçmak niyetindesin :)
şimdi arkadaş kendini yüceltip de ben sana laf yetiştiremediğim için değil de senin gibi insanlarla uğraşmak istemediğim için yazmıyorum deyip de kendini bi havalara sokar eğer yiyorsa cevap ver bakalım :p

yabanci86 demiş ki:
o zaman bi tane sen yaz da görelim bakalım söz nasıl yazılıyormuş. ya allah için konuşmuş olmak için konuyşmayın sırf forumlarda görünecem diye olumsuz eleştiri yapacam diye çıkmayın ortaya yani ya ben niye hiç olumsuz eleştiri yaomıyorum deyip de ahanda burda haluk levent başlığı var en iyisi gideyim de orda birazcık b*kluk yapayım zihniyeti pek de böyle saygı duyulacak bi şey değil.. eleştiri yapacaksan adam gibi yap !!!!

eğer haluk leventin sözleri güzel değilse ortaokul çocuğu bile yazar diyorsan adam gibi örnek ver de sana saygı duyalım ama bana gidip de burda yerden bitme mor ve ötesini örnek verme!!! hem tarzlar tamamen farklı bu da var.. hem ayrıca HL ile MvÖ kıyaslanamaz

eğer adam gibi eleştiri yapacaksan gel ama yok böyle saçmalayıp duracaksan güle güle zaten sen sorduğum sorulara hala cevap bulamadın heralde o yüzden kaçmak niyetindesin :)
şimdi arkadaş kendini yüceltip de ben sana laf yetiştiremediğim için değil de senin gibi insanlarla uğraşmak istemediğim için yazmıyorum deyip de kendini bi havalara sokar eğer yiyorsa cevap ver bakalım :p
kargo-sürgün
evinde yalnız bir aşık çölde bir damla su
garip bir görev ve yalnız bir yabancı gibi
zaman sessiz bir iğne hayat bir dantel
yarışta sakat bir atlet, kader pusuda beklerken
o bugünü yaşıyor
dünü unutmaya hevesli aklında bir silahla
sokakta aç bir kurt kaypak bir yan sözünde
kör bir umut ve anlamsız bir fal var öyküsünde
zor bir soru için güvensiz bakışlar
basit bir sırrı var,ama hiç cesur değil anlatmaya
kaybettiği bir şey yok kazandığı hiçbir şey
o arsız bir sürgün içindeki zindanda...

feridun düzağaç-nadas
otlarım yanar
sensizlik nadasında toprağım;
birazcık dinlensin ,büyüsün,yeşersin...
gel-me-yişin...

hiç bir şey diyen bir cümlenin
ortasına terkedilmiş bir kelimeyim;
öznesiz,zamansız,zarfsız,mektupsuz,adressiz

dört yanım hasret
unutulmuş bir ada gibiyim
açıklarımda batmış yüzbinlerce gemi
limanım yorgun yastan

seni arar durur bir körebeyim
çık ortaya ne olur yaralarım iyileşsin
çok zaman geçti...çok zaman geçti
haber vermeden gelme zor olur
ürker tenhallığım,kıskanır ağlar belki
ama ben ağlayamazsan gücenme ne olur
...gözlerim bitti,
gözlerim...
bitti...

şebnem ferah-bu aşkfazla sana
denize açıldım sevmeye sevilmeye
anladım sevmek gibisi yok
yağmura soyundum yavaş yavaş yağar diye
damlalarda yüzmek gibisi yok

yokluğum varlığım bir
dünüm yok yarınım sır

nasıl inanırım sana
bu yürek ağır bana
sevgin öyle uzaklarda
nefes alsan da yanımda
bu aşk fazla sana

teoman -parti
sıkı sıkı tuttum ellerinden kayıp gitme hayatımdan sen de diye bazen
ama ittim çoğu kez ürküp aşkından güçsüz yaptın diye beni sen
oysa derinlerde hep bildim ki kanımdaydın
öyle gurur duydum ki beni böyle büyuük sevebildin diye bana rağmen
gelmiştim görmüştüm yenilmiştim sevmemiştim tam gidiyordum dünyadan
sen yokken..
öyle güzel aldın ki beni içine,öyle sardın ki benim oldun
ama korktum
kaybedecek bir şeyim oldu diye korktum
kaçtım bildiğim dünyaya
parti bitmiş herkes gitmiş dava düşmüş konu kapanmış
acıkmıştım susamıştım üşümüştüm kavrulmuştum sıcaktan sana geldim
damağım kuru,gardım inik,boynum bükük dedim'yine al beni'
'seni bitirdim'dedin 'çektim kepenkleri'
dedin 'öldü bendeki sen gömülü şimdi'
baktım anladım
parti bitmiş herkes gitmiş dava düşmüş konu kapanmış

fatih erdemci-ben ölmeden önce

ben ölmeden önce
bir sürü dostum vardı
ben ölmeden önce
bir sürü düşüm vardı
ben ölmeden önce
bir sürü aşkım oldu
ben ölmeden önce
bir sürü hatam oldu
herşeye rağmen pişman değilim
ama yine de bazen düşündüğümde
bir gün gelir de yaşarım ben de yine
tüm aşklarım yalan mıydı ey tanrım
çok yalnızım....
eriyorum yavaş yavaş
yavaş yavaş

o kadar şarkı var ki yazack..ama vaktim yok.

Haluk Levent fanatiği değilim...sadece elime geçtiğinde dinliyorum ama bir konu ilgimi çekti belki burada onu cevaplamak isteyen biri çıkar.. Haluk Levent ne zaman gitarist değiştirse müzik tarzında da bir değişiklik oluyor gibi.. Bu iyi yada kötü demiyorum ama bana böyle geliyor..özellikle son albüm bence daha sert bir soundda...Birde şarkı sözleri için bir şey söylemek istiyorum..bence o kadar da önemli değil şarkının illaki anlamlı sözlere sahip olması...bir çok sevdiğim grubun sözlerini bile anlamadan müziğinin verdiği hisle çoştuğum çok olmuştur..

zebrail demiş ki:
yabanci86 demiş ki:

Mesaj içeriğinde yapılan alıntı fazla yer kaplamaması için yönetici tarafından kısaltılmıştır.

bu kadar yazmışsın ya oda yeter tabiii...ama şöyle bir gerçek var...kimse kimsenin beğendğini beğenemek zornda değil sana göre güzel bana göre kötü olabilir.tersi de geçerli...o yüzden deyneğin iki ucu da pek hoş sonuçlar vermio..bu tartışılabilecek bi duru değil bence...

hasan85 demiş ki:
zebrail demiş ki:
yabanci86 demiş ki:

Mesaj içeriğinde yapılan alıntı fazla yer kaplamaması için yönetici tarafından kısaltılmıştır.

bu kadar yazmışsın ya oda yeter tabiii...ama şöyle bir gerçek var...kimse kimsenin beğendğini beğenemek zornda değil sana göre güzel bana göre kötü olabilir.tersi de geçerli...o yüzden deyneğin iki ucu da pek hoş sonuçlar vermio..bu tartışılabilecek bi duru değil bence...
ya galiba haklısın .bak ben tabiki haluk levent dinliyorum ama sadece içimden gelen bir eleştirimi paylaşayım dedim ona bile tahammül edemiyorlar.şarkı sözlerinden güzelleri yok mu tabi var ama ben genel olarak baktığımda h.leventtin bu konuda yeteri kadar iyi olmadığını söyledim sadece bu. :p :p

neyi taştırdığınızı anlamış değilim h.levent'in sözlerinin kendine ait olan ve çok tutulan bi şarkısımı var!İlk çıkış yaptığı bile cover bi şarkı son albümüne bakın yine türküler falan filan...ne kadar kolay dimi eski şarkılarla gündemde kalmak,nedir yani yaptığı müzikmi güzel rock müzik diye adlandırılan ve bu müziği yapan bütün gruplar veya şarkıcılardan ne farkı var?Burası bi forum sayfası ve insanlar istediklerini yazmakda özgür herkes herşeyi sevmek beğenmek zorunda değil!Biliyorum çünkü ben bunu yazdıkdan sonra bi kaç h.levent hayranı sanki sevmek zorundaymışım gibi üstüme gelicekler,onlardan özür dileyerek söylüyorum üzerinde bi emek sarfedilmemiş hiçbişeyin benim için önemi yok...

gizemkismet demiş ki:
neyi taştırdığınızı anlamış değilim h.levent'in sözlerinin kendine ait olan ve çok tutulan bi şarkısımı var!İlk çıkış yaptığı bile cover bi şarkı son albümüne bakın yine türküler falan filan...ne kadar kolay dimi eski şarkılarla gündemde kalmak,nedir yani yaptığı müzikmi güzel rock müzik diye adlandırılan ve bu müziği yapan bütün gruplar veya şarkıcılardan ne farkı var?Burası bi forum sayfası ve insanlar istediklerini yazmakda özgür herkes herşeyi sevmek beğenmek zorunda değil!Biliyorum çünkü ben bunu yazdıkdan sonra bi kaç h.levent hayranı sanki sevmek zorundaymışım gibi üstüme gelicekler,onlardan özür dileyerek söylüyorum üzerinde bi emek sarfedilmemiş hiçbişeyin benim için önemi yok...

Haluk Levent ten öyle bahsetmişsinki tanımayan biri ne bu diyecek adamın 10 albümü var sayısız sözü bestesi kendine ait süper çalışmaları var bu demek değilki Türküleri bu şekilde gündeme taşıması emek sarfetmiyor onun sayesinde unutulan değerlerimize yeniden kavuşuyoruz bu suç mu?

sevmek ve dinlemek zorunda değilsin ama karalama yapmış olmak içinde karalama yapmana gerek yok forum sayfaları tartışmak için var ama tartışmak eleştirmek karalamak anlamına gelmiyor gelmemeli.... :oops:

1-ben karalama falan yapmadım
2-niye türkülerimizi söylüyo diye bişeyde söylemedim!

anlatmaya çalıştığım şey çok farklıydı ama bunun gibi cevaplarla karşılaşacağımı çok iyi biliyordum,bi kere h.levent'in yaptığı işi burda eleştirmek bana düşmez sonuçta bu piyasada öyle yada böyle senelerdir olan bi sanatçı(!)ben sadece fikrimi söyledim.demek istediğim neden her albümünde en az 4-5 tane cover parça var ve neden hep çıkış parçaları bunlardan yana oluyor??madem bu kadar albüm yapmış ve büyük bir kitleye hitap ediyo neden al baştan hep aynı şeyleri dinliyoruz?neyse bu sadece benim düşüncem bana katılmak zorunda değilsin...
sevgiler...

gizemkismet demiş ki:

anlatmaya çalıştığım şey çok farklıydı ama bunun gibi cevaplarla karşılaşacağımı çok iyi biliyordum,bi kere h.levent'in yaptığı işi burda eleştirmek bana düşmez sonuçta bu piyasada öyle yada böyle senelerdir olan bi sanatçı(!)ben sadece fikrimi söyledim.demek istediğim neden her albümünde en az 4-5 tane cover parça var ve neden hep çıkış parçaları bunlardan yana oluyor??madem bu kadar albüm yapmış ve büyük bir kitleye hitap ediyo neden al baştan hep aynı şeyleri dinliyoruz?neyse bu sadece benim düşüncem bana katılmak zorunda değilsin...
sevgiler...

Sevgili arkadaşım gizemkısmet sana tek bir soru soracagım,bunun cevabını bize sorarak öğrendiğinde şurada yazmış oldugun 2 forum cevabının kısmen de olsa gereksiz oldugunu anlamış olacaksın....tek bir soru hadi bakalım....

Haluk Levent Annemin Türküleri albümünü neden yaptı?

Bu soruya cevap bulamazsan ben cevap vereceğim.
Saygılar arkadaşım

arkadaşım kusura bakma benim haluk leventin albümlerini neden yaptığını araştırmaktan başka önemli işlerim var.Yazdıklarımdan bi haluk levent hayranı olup her yaptığı işi takip ettiğim sonucunu çıkardıysan bravo diyorum başka bişey demiyorum...ayrıca neden herkes bu türküler albümüne takmış anlamadım benim bahsettiğim sadece bu son albümü değil bütün kasetlerinde bulundurduğu en az 4-5 tane cover parça...bu arada yazdığım yazılara gereksiz demen çok yanlış...
sevgiler...

ogun demiş ki:
gizemkismet demiş ki:

sevgiler...

Sevgili arkadaşım gizemkısmet sana tek bir soru soracagım,bunun cevabını bize sorarak öğrendiğinde şurada yazmış oldugun 2 forum cevabının kısmen de olsa gereksiz oldugunu anlamış olacaksın....tek bir soru hadi bakalım....

Haluk Levent Annemin Türküleri albümünü neden yaptı?

Bu soruya cevap bulamazsan ben cevap vereceğim.
Saygılar arkadaşım
sen daha atlamadanben gireyim .albümün tek olumlu tarafını kastediyorsun herhalde .albümün tüm gelirinin baba beni okula gönder kampanyasına bağışlanacağını.yani sirf bu kampanya için mi yaptı bu albümü.herhalde onu kastetmek istemiyorsun.çünkü yıllardan beri haluk levent böyle bir albüm çıkaracağını söylüyordu zira....bu onun hayallerinden biriydi benim bildiğim...hadi şimdi cevap ver bi
zahmet

öncelikle haluk leventin albümlerindeki coverlar o kadar uçuk sayıda değil hatta olmayan albümler de var...ve bence yaptığı coverlar da genelde isabetli...ilk kez ondan duyduğum çok türkü var...bu önemli bence...ben yazdığı sözlerin beğenilmemesini yada görülmemesini yadırgıyorum....ayrıca türkü albümü çıkarmak herşeyin yanında bence öze dönmek bakımından çok iyi oldu...

gizemkismet demiş ki:
arkadaşım kusura bakma benim haluk leventin albümlerini neden yaptığını araştırmaktan başka önemli işlerim var.Yazdıklarımdan bi haluk levent hayranı olup her yaptığı işi takip ettiğim sonucunu çıkardıysan bravo diyorum başka bişey demiyorum...ayrıca neden herkes bu türküler albümüne takmış anlamadım benim bahsettiğim sadece bu son albümü değil bütün kasetlerinde bulundurduğu en az 4-5 tane cover parça...bu arada yazdığım yazılara gereksiz demen çok yanlış...
sevgiler...

sevgili gizemkısmet arkadasım,sana koyu bir haluk levent taraftarısın her şeyini biliyorsun demedim zaten,bu albümün neden cıktıgını bilmen için de haluk levent hayranı olup yaptıgı her işi takip etmene de gerek yok...birçok basın ve yayın organlarında ve internet sitelerinde bu konu hakkında bir cok bilgi verildi...Haluk Levent bu albümü Sevgili zebrail arkadasımızında belirttiği gibi "Milliyet Gazetesinin düzenlediği BABA BENİ OKULA GÖNDER kampanyası için yaptı.Yazdıklarının kısmen gereksiz oldugunu söyledim.Bu cevabımdan sonra "kısmen gereksiz" lafını daha iyi anlamıssındır.Bunun için de haluk levent'i bilmek tanımak gerekmiyor inan buna!!!!
saygılar....

Sevgili Zebrail arkadaşım bu albüm ilk önce başlı başına yapılacak olan bir albümdü,Fakat haluk levent kendi albümü hazırlılarını yaparken bir an önce de bu albümü aradan cıkartmak istiyordu.Eğer albümün kapağındaki Haluk Levent'in yazsıın okursan orada bu albümü neden yapmak istediğine dair başka bir acıklama daha bulabilrisin.Neyse albüm cok kısa bir süre içinde cıkmalıydı.Cünkü bu albümün gelirleri ilk başta Tsunami için gidecekti fakat daha sonra yeterli miktarda gelir toplandıgı düşünülerek ve biraz da duygusal davranılarak,Baba Beni Okula Gönder kapmanyası için DMC ile 10 türkü 1 şarkı olmak üzere bu albüm için anlaşma yapıldı....Albüm 6 7 aylık bir sürec içine,iyi veya kötü beğenilir ya da beğenilmez Haluk Levent'in kendi grup elemanlarından oluşan Arbak Dal,Göktuğ Şenkal,Burak Kulaksızoğlu ile beraber yapıldı.Bütün Her şey bu gruba aitti...Umarım anlasılmıstır.DEdiğim gibi eğer özel bi sorunuz olursa ve bilmiyorsanız daima sorabilirsiniz....ve bi tavsyem olacak LÜTFEN BİLİDÐİNİZİ SANDIGINIZ SEYLERİ DOGRU BİLİP BİLMEDİÐİNİZİ KONTROL EDEREK YAZIN...YAZIN Kİ size gelen cevapları daha obkejtikf bir şekilde anlayın.objektif diyorum cünkü cogu yazılan yazı malesef herkes kafasına göre yazıyor...
saygılar...

Geri