Haluk Levent

"slayerbodom"a katılıyorum. Eskiden parçaları daha güzeldi. Ama herkes yenilerinin güzel olduğunu savunuyor niyeyse. (Bu forumdan değil reel dünyadan bahsediyorum :)) Yeni parçalarında değindiği konular (çevre, barış vb.) ise eskilerinden daha anlamlı.

Delioglan demiş ki:
"slayerbodom"a katılıyorum. Eskiden parçaları daha güzeldi. Ama herkes yenilerinin güzel olduğunu savunuyor niyeyse. (Bu forumdan değil reel dünyadan bahsediyorum :)) Yeni parçalarında değindiği konular (çevre, barış vb.) ise eskilerinden daha anlamlı.

Bir'de geriye dönüp eki albümleri'ne bir baksa ve biraz'da olsa düşünse şimdiki albümleri arasında nice dağlar kadar fark olduğunu ?

ressamcaglar demiş ki:
kimse haluk levent i savunmasın

HALUK LEVENT kimsenin kendisini savunmasına ihtiyaç duymayacak kadar büyük bir sanatçıdır. Her insan gibi onun da hataları var. belki normal bir insandan çok daha fazla hatası var. ama yine de kimsenin onu savunmasına ihtiyacı yok.

bugüne kadaqr beş milyondan fazla albüm satmış, onbinlerce konser yapmış, türkiyenin heryerini karış karış dolaşmış bir insan bu.

çevre sorunları ile ilgili kamuoyu yaratmaya çalışmış, bunun için akkuyu da, saroz da, harbiye de ve adını bilmediğim yerlerde eylemler gerçekleştirmiş bir insan bu.

liste uzayıp gider.

ama gerçekten haluk levent i tanıyan ve türk müziği için ne anlama geldiğini bilen kişi haluk levent i savunmasın. ayrıca haluk levent i savunacam ayağına diğer şarkıcılara da b.k atmasın.

saygılarımla....

Haluk Levent'in savunulmaya değil, toparlanmaya ihtiyacı var!

Haluk Leven sevenler başlar şimdi tek tek yazmaya, bari bir yön vereyim de öyle yazın...

Haluk Leven'te eksik gördükleriniz ne? ( Ben tam bir şey göremedimde... )

mbk demiş ki:
Haluk Leven sevenler başlar şimdi tek tek yazmaya, bari bir yön vereyim de öyle yazın...

Haluk Leven'te eksik gördükleriniz ne? ( Ben tam bir şey göremedimde... )

"Sen niye üstüne alınıyon bre adam, bu kadar adam duruyoken" diyenler olacaktır, haklıdır da. Ama, ben birkaç cm yukarıdaki mesajıma cevap verecek olanlara cevap vermek isterim (Heh, herife bak mazereti kabahatinden büyük haa... :D)

Ben de herhangi bir eksiklik görmüyorum şu an, sadece eski şarkılarında fazlalık var. :) Abartılacak veya hemencecik farkedilebilecek kadar büyük de bir değişim söz konusu olmadığını da itiraf ediyorum. Birkaç sene önceki şarkılarının besteleri daha güzeldi kanımca. Örneğin, Dağlar, Ela Gözlüm, Sevenler Ağlarmış parçalarının besteleri, Corc Buş, Dağlar mı Yollar mı, Cesaretin Ustadır şarkılarından daha güzel bence ("bestesi") Bu arada, ben Haluk Levent sevmeyen biri değilim, yanlış anlaşılmasın. Yapıcı eleştirilerde bulunmaya çalışıyorum sadece.
Saygılar...

Siz bilmediğin bazı şeyler yüzünden eksik gördüğün şeyler söyle de biz tamamlıyalım sizi...Çamurt at izi kalsın yoluyla oraya bir şey atmayın.Gereken cevabı alırsınız,bu forum sizin gibi kaç kişi gördü geçirdi sizi de geçirir merak etmeyin....Bu arada bazıları için,evet hluk leventin sizin kaldıramayacağınız fazlalıkları da var.Ama malesef işinize gelmediği için bahsedemezsiniz...Çünkü haluk levent bir kere sizin gözünüzded 0'dır ve haluk levent ne yaparsa yapsın,asla tükürdüğünüzü yalayamazsınız....hayat böyle

ogun demiş ki:
Siz bilmediğin bazı şeyler yüzünden eksik gördüğün şeyler söyle de biz tamamlıyalım sizi...Çamurt at izi kalsın yoluyla oraya bir şey atmayın.Gereken cevabı alırsınız,bu forum sizin gibi kaç kişi gördü geçirdi sizi de geçirir merak etmeyin....Bu arada bazıları için,evet hluk leventin sizin kaldıramayacağınız fazlalıkları da var.Ama malesef işinize gelmediği için bahsedemezsiniz...Çünkü haluk levent bir kere sizin gözünüzded 0'dır ve haluk levent ne yaparsa yapsın,asla tükürdüğünüzü yalayamazsınız....hayat böyle
Mesajın bana hitab ediyor sanırım (hemen benimkinin altında olduğu için), ben Haluk Levent'e çamur falan atmıyorum. Fazlalıklarını daha önceki mesajlarımda söylemiştim, tekrar sayamayacağım şimdi. Haluk Levent benim gözümde asla "0" değildir. Şarkılarını severek dinlerim. Ama en sevdiği sanatçıyı dahi olumlu veya olumsuz eleştirebilmelidir kişi bence...

o bir abide
20 yıl sonraki rock dünyasını düşündükçe
zamanın durması gerektiğini inanıyorum
satanistler sahne erotizmi alıp başını gidecek
ve siz 20 yıl sonra bu yılları hatırlayacaksınız
bu adam dürüstlüğünden ödün vermedi
hasretle bu yıllara geri dönmek isteyeceksiniz
ama nerdeeee ...

rockabidesi haluk levent
artık sevin bu adamı
sevmiysanız bile
hakkını verin
o bu tarihte bu işin en iyisi olduğunu inkar etmeyin artık....

dire straits gibi efsanevi bir grup bile money for nothing gibi kusursuz albumlerinden sonra çöküş yaşadı ve yaklaşık 15 yıldır bu çöküntü devam ediyor.bizim haluk leventte ortalama yılda 1 album yapıyor.her grubun yada bir sanatçının bir durgunluk dönemi vardır ve bu durgunluk haluk leventte 2 yılı geçmemiştir.bu konudaki eleştiriye katılmıyorum.bence halukta eleştirilmesi gereken rock müziğin içerisine aşırı derecede türkü tıkıştırıp insanların kafasını karıştırmasıdır.aynı kıraç gibi...bu türkü furyalarının sonucunda türkü dinleyicileride ben rockçıyım demeye başladı.artık rock dinlemenenin ve rock felsefesinin bir numarası kalmadı aşırı türkü coverları yüzünden.ne olursa olsun haluk levent bence rock müzik yapmıyor olsada bu ülkede bazı kişilerin önünü açmak adına çok emekler vermiştir ve kötünün iyisidir piyasa rock aleminde.

Kazım Koyuncu'yu mu kullandı..Ya siz nasıl bi varlıksınız ya...Hiç mi düşünme yetiniz yok..Saadece size verilenlerle hayatınızı sürdürmek zorunda mısınız? Haluk Levent birilerini ya da bir şeyleri kullanmak istese bu zamana kadar yaptıklarını ön plana cıkartır ben bunları yaptım der insanların gözüne öyle girmeye çalışır...o söylemez ama ben söylüyorum;daha en basitinden sorgun ormanına gittik ,saroza gittik..Bi taneniz biliyo mu niye gittik ne yaptık...Malesef bu durumda sizi bazıları kullanıyo...bi laf söylüyosanız tamamını söyleyin.açıklama getirin tartışın.ama nerde sizde o yürek o cesaret ve o bilgi..sadece ondan bundan duyma bilgilerle cahilce konuşursunuz.....size de mi biz acıyacağız.

ogun demiş ki:
Kazım Koyuncu'yu mu kullandı..Ya siz nasıl bi varlıksınız ya...Hiç mi düşünme yetiniz yok..Saadece size verilenlerle hayatınızı sürdürmek zorunda mısınız? Haluk Levent birilerini ya da bir şeyleri kullanmak istese bu zamana kadar yaptıklarını ön plana cıkartır ben bunları yaptım der insanların gözüne öyle girmeye çalışır...o söylemez ama ben söylüyorum;daha en basitinden sorgun ormanına gittik ,saroza gittik..Bi taneniz biliyo mu niye gittik ne yaptık...Malesef bu durumda sizi bazıları kullanıyo...bi laf söylüyosanız tamamını söyleyin.açıklama getirin tartışın.ama nerde sizde o yürek o cesaret ve o bilgi..sadece ondan bundan duyma bilgilerle cahilce konuşursunuz.....size de mi biz acıyacağız.

sen kendine acı.dusunme yetisi olmayanlar senin gibiler.gözlük camlarında yaglı boya var sanırım

kralicekarinca demiş ki:
ogun demiş ki:

sen kendine acı.dusunme yetisi olmayanlar senin gibiler.gözlük camlarında yaglı boya var sanırım
ya eğerki haluk abim birilerini kullanmak isteydi kazım koyuncuya kadar Cem karaca Barış Manço vardı onları kullanırdı Kullanmaya kaldıktan sonra çok şey kullanabilirdi saçmalamayın lütfen

kralicekarinca demiş ki:
ogun demiş ki:

o cümle kurup laf da atmaya çalışıyoruz...sen neyi ne kadar biliyorsun da buraya o konu hakkında çamur atabiliyorsun..Şimdi kendinle de gurur duyarsın ne laf attım diye.o kadar bilgine güveniyorsun gel buyur msn'e derdini anlat cevaplarını al,burda 2 cümle yazıp insan karalama. bu zamana kadar diğer forumlarda yazdıgın mesajlar da ne oldugunu gösteriyo zaten. ogundem10@hotmail.com

haluk levent kazım koyuncudan prim kazanamıcaksın ..ve diğerleri onu yaşatmak gibi bi kaygı gütmeyin kazım koyuncu zaten yaşıyo fiziki açıdan gitti
onu zamanında bilmeyen şahıslar şimdi neden hareketlendi bırakın yakamızı biz onu yaşatıyoruz volkan konak ve diğer arkadaşlarla biz kazımın dostları
biz burdayız
onun felsefesiyle uzaktan yakından alkasız olanlar özellikle haluk levent sözüm sana bırak kazımı kullanmayı içimiz acıyo

arkadaşım onun kazım abiyi kullanmak gibi bir niyeti yok.... sadece sanatçılık ve ARKADAŞLIK görevini yerine getirdi.. yanlış hatırlamıyorsam HL ve kazım koyuncu arkadaştı....
eğer reklan gibi bi kaygısı olsaydı inan bana rahmetli bi sanatçıyı kullnamak gibi bi şey yapmazdı başka şeyler yapardı... ama onun hiç bi şekilde bi reklam kaygısı yok.. bunu herkes kafasınaa soksun artık!!!

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

haluk levent......
bir tane
adam gibi adam
sömürmek ve havanmak yok onun kitabında
müziğe gelince o bir harika,
canlı perfonmansa gelince laff yokk,
çevreci,
bizi en an bizim kadar sever
şu an onu anlatacak kelime bulamıyorumm
albüm olayına gelincede her sanatçıda olduğu gibi inişler ve çıkışları oldu ama o vazgeçmedi
üstelik son albumde ANNEMİN TÜRKÜLERİ
gayet güsellll
benden bu kadar siz devam edin arkadaşlar onu anlatmaya

Geri