Sahte Gitarlar

Rezalet ötesi bir replika fender daha;

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...pecial-bullets-orjinal-contowe-83875103/detay

Yanlız sahibinin gitardan pek anlamadığı belli. Adamı suçlamalı mı bilemedim.

Bu adamla aynı semtte oturuyorum:) Çin-Malezya-Taiwan baglantıları bulunan bir adam bu tünelde görebiliceginiz ne kadar çakma gitar varsa yüzde 90 ı bununla gelmiştir. Çakma üst seviye ibanezler fenderler getiriyor. Çakma elektro ve bas gitar telleri çakma gitar askıları kapolar penalar aklınıza gelebilicek ne varsa alayını getirip satan biridir. Bu malzemelerin yüzde 90 ını da dükkanlara satiyor.

diger ilanlarına bakarsanız çakma buffet ler falanda mevcut. Aman herkesi uyariyim sakın ola almayın. Bu arada arkadaşın hiçbir bilgiside yoktur gitarlarla ilgili onu söliyim. Zihniyeti tamamen '' Abi ne var aynısı logosu falanda aynı nolacak'' zihniyetidir.

Bende konuştuğumda dükkana gel dene demişti. Ben de denizlide olduğumu ve gitarın fotoğraflarını siteye yüklemesi için zorlamıştım. İyi ki de yapmışım yoksa replika olduğunu falan söylemiyor. Ayrıca zaten verdiği fiyattan da hiç anlamadığı belli oluyor hocam. :)

Bende konuştuğumda dükkana gel dene demişti. Ben de denizlide olduğumu ve gitarın fotoğraflarını siteye yüklemesi için zorlamıştım. İyi ki de yapmışım yoksa replika olduğunu falan söylemiyor. Ayrıca zaten verdiği fiyattan da hiç anlamadığı belli oluyor hocam. :)

Aynı kişiyle başımdan geçen hadiseyi anlatıyım. 1 tane ibanez s2170 getirmiş bu arkadaş. Tabi gitar benim sahibi oldugum dükkana bi geldi tamam güzel gövde işçiligi var biraz hoş:) Bi elime aldım normalde maun olması gereken gövde aşırı hafif:) dur bakalim neyse derken manyetiklere bi baktım bildigin 10 dolar unknown manyetik. burgulara baktım burgular berbat. Bak aynen diyalogu yaziyorum
-Fiyatı Ne bunun?
-800 Dolar istiyorum.Orjinal Cillop gibi İbanez
-Yaa!! Sıfırı 2500 Civarına satiliyor Türkiye'de
-Tabi bu da sıfır işte görüyorsun fiyat gayet güzel
-Sıfırının yanında hardcase veriyolar ama?
-Ya sende bu fiyata buldun hardcase soruyosun bi kılıf veririm yanında nolacak canım:)
-Anladım son fiyatmı bu peki?
-Düz 750 yaparim hemen alicaksan.
-Şİmdi abi güzel hoş diyosunda gitar replika yalniz.
-Replika nasıl oluyor?
-Çakma yani bu orjinal ibanez degil.
-Ya uzakdogu üretim işte.
-Tamam da abi sapda kore üretimi yaziyor ama bu gitar kore degil çin.
-Ya kardeşim sende kendin diyorsun 2500 lira sıfırı bu gitar nasıl 750 dolar olur.Çinle kore arasında ne fark var.
-Abi 750 dolar(dolar 1.8den fazlaydı ) 1400 lira yapiyor az buz para degil.
-Abicim sende yani hem orjinal olsun diyorsun hem ucuz olsun diyorsun.
-Abi sende gitar orjinal diye satiyorsun.
-Orjinal kardeşim ne farkı var bak sapındada kore yaziyor markada ibanez
-Tamam abi peki saol ben almiyim
-650 Dolar yapayim.
-Yok abi ben çakma gitar satmam kusura bakma.
-Yahu kim anlıcak yeni nesil gitar çalmayımı biliyor. Verirsin bi gence sende yolunu bulursun.
-Yok abi saol istemiyorum teşekkürler.
-500 Dolar yapayim bak.
-Abi senin nasil bi fiyat politikan var? 800 den 500 e 10 dakikada düştün.
-Ya işimiz görülsün maksat. Daha çok getirecem bak dün 2 tane Fender Amerikan sattım Tünelde
-Hangi dükkanlara?
-İsim veremem.
-Neyse tamam abi sana hayırlı işler almiyorum ben

Olay bu. 3-4 gün sonrada ortagıma haber göndermiş:) 300 dolara veririm son fiyat:)

Böle bi adamdır. Var sen düşün:)

Aynı kişiyle başımdan geçen hadiseyi anlatıyım. 1 tane ibanez s2170 getirmiş bu arkadaş. Tabi gitar benim sahibi oldugum dükkana bi geldi tamam güzel gövde işçiligi var biraz hoş:) Bi elime aldım normalde maun olması gereken gövde aşırı hafif:) dur bakalim neyse derken manyetiklere bi baktım bildigin 10 dolar unknown manyetik. burgulara baktım burgular berbat. Bak aynen diyalogu yaziyorum
-Fiyatı Ne bunun?
-800 Dolar istiyorum.Orjinal Cillop gibi İbanez
-Yaa!! Sıfırı 2500 Civarına satiliyor Türkiye'de
-Tabi bu da sıfır işte görüyorsun fiyat gayet güzel
-Sıfırının yanında hardcase veriyolar ama?
-Ya sende bu fiyata buldun hardcase soruyosun bi kılıf veririm yanında nolacak canım:)
-Anladım son fiyatmı bu peki?
-Düz 750 yaparim hemen alicaksan.
-Şİmdi abi güzel hoş diyosunda gitar replika yalniz.
-Replika nasıl oluyor?
-Çakma yani bu orjinal ibanez degil.
-Ya uzakdogu üretim işte.
-Tamam da abi sapda kore üretimi yaziyor ama bu gitar kore degil çin.
-Ya kardeşim sende kendin diyorsun 2500 lira sıfırı bu gitar nasıl 750 dolar olur.Çinle kore arasında ne fark var.
-Abi 750 dolar(dolar 1.8den fazlaydı ) 1400 lira yapiyor az buz para degil.
-Abicim sende yani hem orjinal olsun diyorsun hem ucuz olsun diyorsun.
-Abi sende gitar orjinal diye satiyorsun.
-Orjinal kardeşim ne farkı var bak sapındada kore yaziyor markada ibanez
-Tamam abi peki saol ben almiyim
-650 Dolar yapayim.
-Yok abi ben çakma gitar satmam kusura bakma.
-Yahu kim anlıcak yeni nesil gitar çalmayımı biliyor. Verirsin bi gence sende yolunu bulursun.
-Yok abi saol istemiyorum teşekkürler.
-500 Dolar yapayim bak.
-Abi senin nasil bi fiyat politikan var? 800 den 500 e 10 dakikada düştün.
-Ya işimiz görülsün maksat. Daha çok getirecem bak dün 2 tane Fender Amerikan sattım Tünelde
-Hangi dükkanlara?
-İsim veremem.
-Neyse tamam abi sana hayırlı işler almiyorum ben

Olay bu. 3-4 gün sonrada ortagıma haber göndermiş:) 300 dolara veririm son fiyat:)

Böle bi adamdır. Var sen düşün:)

Sanırım aşırı mülayimsiniz :) "Yahu kim anlıcak yeni nesil gitar çalmayımı biliyor. Verirsin bi gence sende yolunu bulursun." kısmında sağlam dayak atıp gitarını da bir tarafına sokup soluğu karakolda alırdım muhtemelen.

Mevzu dayak mevzusu olacaksa forumda benim tipi iyi kötü bilen baya arkadaş var sıkıntımız sorunumuz olmaz ama:) Ben orda esnafım. adam benden 20 yaş büyük. Benim orda ona o dayagı atmamı hiç kimseye açıklayamazsınız:) Suçlu olmasam dahi suçluymuşum gibi görünür. Yoksa sırf bana çakma gitar sattı diye nigdeye gidip adam dövmüşlügüm oldu daha önce:) Netice itibariyle benim dükkan kapandı. Bu arkadaş şimdi burda dükkan açtı satiyor. Ben ucuz ucuz gitar satarken bizim buralarda hiç ilgi görmüyordu:) 2 Magaza var 1 tanesi aşırı kazık fiyatlarla ürün satar öbürü de bu arkadaş 2 side takir takir malzeme satiyor:) Müstahak demekki bazı insanlara:)

Yalnız google'da bile çıkmıyor contowe ile ilgili herhangi bir şey, acaba her yüzünde hiç bir insanın anlayamadığı bir mesaj mı bu? Uzaylılar bu gitar aracılığıyla bir kod mu gönderiyor ne oluyor, 21 Aralık da yaklaştı zaten...

Birinci kısma bayıldım ama ikinci kısma üzüldüm. Ne diyeyim bilmiyorum. Umarım dürüstlüğünüz ile hakettiğiniz yerlere ulaşırsınız.
Teşekkürler hocam düşünceleriniz için. Herkes kısmetini yiyiyor neticede ileride yine var bi projem şimdilik maddi yükümlülükler nedeniyle biraz zor ama:) Kafamda Istanbul Avrupa yakası için hem sıfır hem 2. el ürün satışı yapabilicek bir magaza düşüncesi var. Bakicaz durumlara:)

bu başlığı açanı tebrik ederim. geçenlerde takas istemiyle schecter s1 custom gitarıma biri gibson standart teklif etti. telini istedim sadece 1 dakika ben konuştum sanırım ankaradan uzaklaşmıştır. ağır tehdit ettim. keyif aldığımız bi müzik var onuda mahvediyorlar..

Geri