Sahte Gitarlar

Jackson daki inlayler esp den alınmış sanki :)
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-jackson-flying-v-102289671/detay
Esp KH signature
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...kirk-hammett-signature-series-102287436/detay

Adamın bir de atölyesi varmış adresinide erinmemiş yazmış . " Muharrem Nalbant Gitar Atölyesi Gazi Bulvarı Çankaya İzmir"

İyi yakalamışsın..

Jackson standart replika zaten, uzun süredir var King V modelleri..

Eleman bunu iş haline getirmiş gibi görünüyor. Neden İzmir'den çıkıyor bunlar hep diye düşünüyordum sanırım bunun gibi 2-3 tip yüzünden olsa gerek. Bir de utanmadan üzerine 1000 TL fiyat koymuş. Bunları maliyeye şikayet etmek lazım aslında. Gümrük girişi çıkışı deklare edilen değer belli, sonuçta bir telefona bakar. Anırtsınlar biraz da aklı başına gelir..

bu bir kaç kişinin olayı değil, kurnazın biri mal çekmiş yahut legal mal çekerken yanına numune adı altında yada "kardeşler marka gitar" diye gösterip bir miktar getirmiştir, bu tip olaylara çok rastlamıştım zamanında, hindistan- çin Jackson- gibson fender...Burası Türkiye nereye kime şikayet ediceksin, faturada "kardeşler Marka" diye geçiyor modelide "JACKSON" diyip çıkacak işin içinden.

Daha dün adamla selamlaştım. Ya ne sattığını bilmiyor, ya da çok büyük ayıp etti... Ki kendisi İzmir'in bilinen, sevilen lütiyelerinden.

ben de hemen hemen hergün görüyorum, komşu sayılırız zaten . aynen ben de şaşırdım. isim vermek istemiyorum ama başka meşhur bir mağazanın çıkma gitar parçalarını birleştirerek sapta yazan marka adına sattığına bizzat şahit oldum. yani sap orjinal ama gövde manyetikler diğer ekipmanlar hep toplama. şahsen artık sıfır alet alacak olsam zuhal , dore ya da pera dışından almam. belli markaların yetkili distribütörü firmalar daha ciddi davranıyor. dükkanında her türlü aleti barındıran yerlere güvenmiyorum. bugüne kadar kaç sefer duydum içi değiştirilmiş sıfır aletler satıldığını.

Adsız.jpg

Vay vay..

Eline saglık çok güzel yazmışsın dostum. Beyfendinin verdigi cevap biraz kafamı karıştırdı. Kötü replika var iyi replika var üzeirnden gitmiş.(Meşhur Eminönü esnafı tabiri geldi aklıma ''Çakma ama Birebir'') Ben begendigim gitarı aliyorum gerekise modifiye ediyorum denilmiş. Modifiye belirtisi görmedim ilanlarda. Ayar yapiyorum denilmiş tamam o zaman bende 200 dolarlık gitarı aliyim tanınmış bir luthiere sap-entonasyon yaptırayım 500 dolar diyim düz mantıkla. 1000 liraya alabilicegin gitarlardan daha iyi oluyor denilmiş. Ya bu neye göre kime göre? Şuan piyasa çok karışık ve 1000 liraya gerçekten cillop gibi gitarlar denk getirilebiliyor. Ben onları çakma bir esp veya jackson a mı degiştiricem. Bu kadar mı körüz aptalız yani. Birde üzerine degerinde fiyat sölüyorum denilmiş. Çakma bir gitara 400 liradan fazlası benim gözümde çok çünkü en alt seviye elektro gitarlar 300-400 lira. Çindede bu gitarların 150-200 dolar oldugu düşünülürse gelmesi gitmesi 400 lira normal. 1000 lira anormalken çakma ama tonu güzel diye 2000 liramı yazilacak yada bu yüksek düşük fiyat kime göre neye göre? Yani ekmegini emekden müzikten gitardan kazanan biri için gerçekten yakışmayan birşey... Satabilir her insan ticaret yapabilir saygı duyarım ama çakma gitara övgü bir luthiere yakışmıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...son-les-paul-replica-cin-mali-102279460/detay

bak bide burdan yakın tamam gitar replika ok belirtilmiş çin malı. ama 1400 tl nedir allah aşkına. 1400 Tl ye bugün cillop gibi gitarlar alınır ya. Ayip yemin ediyorum ayip.

alamut Olay herhangi birisinin fahiş fiyatlara replica gitar satması değil zaten. Bunu bir luthier ( yada kendini luthier sanıyor çok kızdım bu şahsa ) in satışa koyduktan sonra yağlıyıp ballaması. Kızdığım nokta burası o yüzden irtibata geçip muhattap oldum. Düşünsene atıyorum bu adam ( luthier ) çok iyi işler yaptı birazda şansla aldı başını yürüdü ve dünyaca ünlü bi marka oldu diyelim.Sonra çinli gardaşlarım replica gitarlarını yaptılar ve sattılar adamın bu olay karşısında ne gibi bir tepkisi olurdu onu çok merak ettim doğrusu. Yahu sen bi luthiersin sonuçta bir emek harcayarak birşey yapıyorsun ve bu işi yapan başka markalara gram saygı duymuyorsan. Bİ YÜRÜ GİT BE !

Eline saglık çok güzel yazmışsın dostum. Beyfendinin verdigi cevap biraz kafamı karıştırdı. Kötü replika var iyi replika var üzeirnden gitmiş.(Meşhur Eminönü esnafı tabiri geldi aklıma ''Çakma ama Birebir'') Ben begendigim gitarı aliyorum gerekise modifiye ediyorum denilmiş. Modifiye belirtisi görmedim ilanlarda. Ayar yapiyorum denilmiş tamam o zaman bende 200 dolarlık gitarı aliyim tanınmış bir luthiere sap-entonasyon yaptırayım 500 dolar diyim düz mantıkla. 1000 liraya alabilicegin gitarlardan daha iyi oluyor denilmiş. Ya bu neye göre kime göre? Şuan piyasa çok karışık ve 1000 liraya gerçekten cillop gibi gitarlar denk getirilebiliyor. Ben onları çakma bir esp veya jackson a mı degiştiricem. Bu kadar mı körüz aptalız yani. Birde üzerine degerinde fiyat sölüyorum denilmiş. Çakma bir gitara 400 liradan fazlası benim gözümde çok çünkü en alt seviye elektro gitarlar 300-400 lira. Çindede bu gitarların 150-200 dolar oldugu düşünülürse gelmesi gitmesi 400 lira normal. 1000 lira anormalken çakma ama tonu güzel diye 2000 liramı yazilacak yada bu yüksek düşük fiyat kime göre neye göre? Yani ekmegini emekden müzikten gitardan kazanan biri için gerçekten yakışmayan birşey... Satabilir her insan ticaret yapabilir saygı duyarım ama çakma gitara övgü bir luthiere yakışmıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...son-les-paul-replica-cin-mali-102279460/detay

bak bide burdan yakın tamam gitar replika ok belirtilmiş çin malı. ama 1400 tl nedir allah aşkına. 1400 Tl ye bugün cillop gibi gitarlar alınır ya. Ayip yemin ediyorum ayip.

Vay anasını... 1400 lira ne demek ya! Ben geçen sene 1000 liraya çakma fender meksika strat aldım. Tabi aldıktan 1-2 ay sonra anladım çakma olduğunu. O günden sonra yemin ettim böyle ne idüğü belirsiz gitarları almamaya. Gittim do-re'den Godin aldım 950 liraya. Çakma gitarı 450 lira zararla sattım, en azından kafam rahatladı, meğer o gitar anca 500 lira edermiş. Kesinlikle bilinen markaların albenisine yakalanmayın. Alacaksanız da belgeleri, sertifikaları tam olsun.

Yalnız bir nokta dikkatimi çekti!

"... beğendiğim güzel gitarlar denk geldi mi alıyorum gerekli ayarları bakımları gerekirse modifiye yapıyorum öyle satıyorum..."

Bu ifadeden ve geri kalanından benim anladığım, birileri bu adama sahte gitar getiriyor, bu da alıp, bakım yapıp satıyor. Yani bu işi bile bile yapıyor ve İzmir'e sahte gitarları sokan kişi veya kişilerle direk muhattap. Daha tanımadan güvenilirliği gözümde sıfıra inmiştir.

Yalnız bir nokta dikkatimi çekti!

"... beğendiğim güzel gitarlar denk geldi mi alıyorum gerekli ayarları bakımları gerekirse modifiye yapıyorum öyle satıyorum..."

Bu ifadeden ve geri kalanından benim anladığım, birileri bu adama sahte gitar getiriyor, bu da alıp, bakım yapıp satıyor. Yani bu işi bile bile yapıyor ve İzmir'e sahte gitarları sokan kişi veya kişilerle direk muhattap. Daha tanımadan güvenilirliği gözümde sıfıra inmiştir.

Daha tanımadan yaşına başına bakılmadan küfür yemiştir, adam bir de lüthiyermiş, ne kadar berbat bir durum.

Daha tanımadan yaşına başına bakılmadan küfür yemiştir, adam bir de lüthiyermiş, ne kadar berbat bir durum.

Küfre gerek yok ki. Görünüşe göre bilerek ve kasıtlı olarak sahtekarlık yapıyor. Kendine kendine yapabileceği en büyük hakareti yapmış zaten. Adam kendi el emeğini satmıyor ki. Luthier kimliğini kullanıp, bildiğin sahte gitar satıyor.

Sahte ESP gitarlar konusunda ESP tarafından yapılan açıklamayı ekteki dosyadan görebilirsiniz. Yakında detaylı bir uyarı broşürü hazırlanmış olacak. İlginiz, desteğiniz ve dikkatiniz için teşekkür ederiz. PERA MUSICAL INSTRUMENTS

Dosyalar

• esp uyarı.jpg
    esp uyarı.jpg
    98.1 KB · Gösterim: 463
Geri