Sahte Gitarlar

bilgilendirme mesajı.....
arkadaşlar kimseyi suçlamıyorum tabi fakat genede ilanla ilgilenen arkadaşlar çıkabilir dikkatli olması gereken bir konu. ilanda 1992 yapım yazıyor fakat ilan açıklamasında sadece 1 ay kullanıldı şeklinde bir ibare var. kendisiyle görüşmemizde abisinin askerde olduğunu ve abisinin kolleksiyon yaptığını ellerinde çok gitar olduğunu belirtti. gitarı almam konusunda anlaştık kendisiyle fakat konuşmanın sonunda bir arkadaşım vasıtasıyla elden alacağımı söylediğimde arkadaş ortadan kayboldu. telefonlara başkası çıkıyor mesajlara cevap verilmiyor. sapın fotoğraflarını istedim göndermiyor. şimdi ise ilanı gönderip iphone ile takas olur yazmış. evimde internetim yok demişti ancak nasıl oluyorsa ilanı güncelleyebildi. dediğim gibi kimseyi zan altında bırakmak istemem ama bu günlerde çok sık rastlanan kötü örenkler var.o yüzden sadece bir uyarı. http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-gibson-chet-atkins-sst-1992-104477432/detay/

arkadaşlar kimseyi suçlamıyorum tabi fakat genede ilanla ilgilenen arkadaşlar çıkabilir dikkatli olması gereken bir konu. ilanda 1992 yapım yazıyor fakat ilan açıklamasında sadece 1 ay kullanıldı şeklinde bir ibare var. kendisiyle görüşmemizde abisinin askerde olduğunu ve abisinin kolleksiyon yaptığını ellerinde çok gitar olduğunu belirtti. gitarı almam konusunda anlaştık kendisiyle fakat konuşmanın sonunda bir arkadaşım vasıtasıyla elden alacağımı söylediğimde arkadaş ortadan kayboldu. telefonlara başkası çıkıyor mesajlara cevap verilmiyor. sapın fotoğraflarını istedim göndermiyor. şimdi ise ilanı gönderip iphone ile takas olur yazmış. evimde internetim yok demişti ancak nasıl oluyorsa ilanı güncelleyebildi. dediğim gibi kimseyi zan altında bırakmak istemem ama bu günlerde çok sık rastlanan kötü örenkler var.o yüzden sadece bir uyarı. http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-gibson-chet-atkins-sst-1992-104477432/detay/

Çok isabet olmuş, bende bu gitara talip olabilirdim...

Bu aralar bu tarz insanlar fazlalaştı dediğin gibi.. Çok dikkat etmek lazım...

Hani adalet işliyor işliyorda geç işliyor, kimine 1000 TL fazla gelmezken kimisinin 1 aylık maaşından fazla olabilir...

Sahibinden'deki ilanın fotoğrafları aşağıdan.. :)

http://www.elderly.com/vintage/items/20U-12786.htm

şu an iki ilan daha eklemiş. fotoğraflarda göründüğü gibi tertemizdir yazıyor ancak fotoğraflar audio fanzine den alınmış. umarım kötü niyetli bir arkadaş değildir. birilerinin canı yanmaz. sorun kaybedilen paranın miktarından öte dolandırılma durumu. ben şu anda site dışı bir arkadaşla nakit+takas alışveriş yapmaktayım. fakat o kadar zorlaştıki benim için bu konu. sebebide bu arkadaşın daha önce 3 sefer dolandırılmış olması. haliyle bana güvenmiyor. güvenemezde çünki kötü deneyimleri var. aleti bir arkadaşına kargoluycak arkadaşı beylik düzünde ben bakırköy tarafındayım. arkadaşı gelecek bakırköye çünki ben ekipmanları taşıyamam zira bendeki aletin çalışıp çalışmadığını kendisine göstermem gerekiyor. gitar anfi processor. küçük bir alışveriş üç kişi için zulüm haline geliyor. bütün hafta telefon trafiği+hafta sonunun ölmesi (çalışan insan için en değerli gün :) ) vs vs. arkadaşın ağzı yanmış hemde 3 sefer. alım satım giderek zorlaşıyor...

Sahibinden'deki ilanın fotoğrafları aşağıdan.. :) diğer ilanlarıda öyle başka sitelerden fotoğraflar. birde yamaha apx ilanı vardı onuda ikincielim diye bir siteden almış. fotoğrafın üzerinde yazıyordu. sahibinden com yayından kaldırdı

Sahibinden sitesine bildirmek gerekiyor bu kullanıcıyı. Dolandırıcı olduğu aşikar.. En azından fotoğraflara bakarak yalancı olduğu söylenebilir.

en ufak bir pedal bile olsa kargosunu dört gözle heyecanla bekliyorum. çalışmaktan boş zaman bulsamda gitar çalışmak için zaman yaratabilsem diye çabalıyorum. sonra aradan iki tane uyanık olduğunu düşünen arkadaş çoluk çocuk parmağında oynatmaya çalışıyor bizi. sürekli internetten müzik malzemeleri alırım bazen ucuz denk gelir kulanır satar başka bi ekipman için para yaratırım. takaslarım değişik ekipmanlar kullanmış olurum. bazen para kazanırım olması gerektiği gibide ve bu sitedeki bir çok insan gibi edebiyle yaparım bunu. müzik işi gönül işi. ticarette olur bu tip şeyler zaman zaman ama buralara kadar dadanmasınlar artık. müzik işi gönül işi sonuçda.

Daha önceleri bir squier modified jb alıcaktım. Adamla fiyatta anlaştım. Sadece elden satıcağını söyledi. Kadıköyden arkadaşıma arattım. Adam mecidiyeköyden gitarı getirmemişti. Elden alma muhabbetinde de,kargolama şeklide satıcının itibarını zedeliyor. Son gitarımı alırken aldığım arkadaş ayarlarını yapıp,yeni tel takıp göndereceğini söylemişti. Gitar geldiğinde teller paslı-sap eğri ve hala kirliydi gitar. Ufak bir kılıf bile göndermemesini geçtim ilanda belirttiği tremolo kolunu dahi göndermemişti. Ha hiç söz vermese ve aleti böyle gönderse problem yapmazdım ama söz ağızdan 1 kere çıkar. Ayıp.

başka arkadaşlar tarafından mesajlar gönderildi. arkadaş gitarların fotoğraflarını gösteremiyor. banka hesap numarası dahi veremiyor. ptt hesap numarası verebiliyor. hesap numarası babasınınmış fakat babasınında adını soyadını veremiyor. :) bayağı çalışmışlar yani. ilanlar aşağıda. hesaplı bulan alsın :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-fender-aztec-gold-104651566/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-camps-nac-2-104650946/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-gibson-chet-atkins-sst-1992-104477432/detay/

sahibinden.com sitesine 2 mesaj gönderdim. ne bir geri dönüş oldu nede başka birşey. ilanlar yayında. ben mesaj gönderiyorum ilan sahibine fotoğraflar için cevap yok. başka bir arkadaşa mesaj göndertiyorum ben alıcam hesap numaranı verirmisin diye 2 saniye geçmeden telefon açıyor. hayra yoramıyorum haliyle

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=104615597&rnd=8925 Bu arada bu linkteki arkadaşı tanıyan varmı. Kendisini sahibinden.com sitesinden tanıyabilirsiniz. İlanındaki fotoğraflarda ürünlerin tamamı zannederek alıcı oldum ancak arkadaşın pek bir güveni yerine gelmiş. Kendisi daha önce maddi sıkıntılarından dolayı müzik aleti alamadığını ve elimizde kullanmadığımız ürünleri yardım amaçlı kendisine vermemizi istiyordu. Anlaşılan setup fazla gelmiş.

Yahu ne biçim iş anlayamadım adam bugün yarın birini dolandıracak belli biliyoruz bir şey yapamıyoruz. Ne yapalım tüm forum toplanıp küfür dolu mesaj mı atalım şu şerefsize. Bir de son zamanlarda inanılmaz derecede arttılar, ya gitarları replika ya da haysiyetleri replika...

Bu adamlar eminim Malatya'da değil belki de bu sitede üye bile olabilir kim bilir birkaç kişi dışında kimse kimseyi tanımıyor sonuçta ve bu piyasada rahatça adam dolandırıldığını biliyorlar. Ş dakikadan sonra imzamı tanımadığınız ve refaransı olmayan kimseden enstrüman almayınız, alacaksanız da ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye dikkat ediniz yapacağım. Belki forumda herkes yaparsa en azından bu forumda birileri bunu görüp dikkat edebilir.

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=104615597&rnd=8925 Bu arada bu linkteki arkadaşı tanıyan varmı. Kendisini sahibinden.com sitesinden tanıyabilirsiniz. İlanındaki fotoğraflarda ürünlerin tamamı zannederek alıcı oldum ancak arkadaşın pek bir güveni yerine gelmiş. Kendisi daha önce maddi sıkıntılarından dolayı müzik aleti alamadığını ve elimizde kullanmadığımız ürünleri yardım amaçlı kendisine vermemizi istiyordu. Anlaşılan setup fazla gelmiş.

Bu arkadaşa şuan öyle küfürler ediyorum ki kelimeler kifayetsiz kaliyor. Ne kadar igrenç insanlar var ya. Bu adam bana 50 tane mesaj attı. Her ilanıma özendi bezendi yok çok zor durumdayım yok müzik aşkıyla yaniyorum tutuşuyorum hiç ekipmanım yok yardımcı olun kullanmadıgınız cihazları verin jack bile pena bile kabul ederim diyecek bi adam. İlandaki zoom prosesörüde bu şekilde yalvardıgı bi arkadaş yolladı. Ayiptir günahtır ya kul hakkı yemektir bu. Hiçmi insanlık yok anlamiyorum ben. Bide pişkin pişkin ilan açıklamaları yapmış. Bedavadan aldıgı cihazları satıp para kazanacak bu kadar mı düştü insanlar ya.

Geri