Sahte Gitarlar

Polemiğe girmiycem diyorumda o arkadaş üye oldu olalı bize replikaları savunup duruyor zaten.
Şu an size gülüyorum.:)
Ben replica jemlerin özelliğini yazdım.Görünüş olarak resimlerde dimarzio ibz bile belli olmuyor.Siz de geçmiş resim üzerinden yorum yapmamı bekliyorsunuz.Benim bildiğim farkları önceki mesajlarımda belirttim.O ilanda ki resimden ve yazıdan çok gitarı alacak arkadaş eline aldığında o noktalara dikkat etmesi açısından yazdım.Resme baktığımda ben siyah bir parça göremedim.Veya dimarzio ibz de belli olmuyor.Dolandıracak adam hiç bir şekilde doğruları yansıtmaz sonuçta.
Ayrıca Aegnor Luinwe biz ne diyoruz sen ne diyorsun.Ama acını anlayabiliyorum...

Resimlere bakınca hala arkasındayım bana göre orjinal duruyor.Sahte duruyor diyen arkadaş neden sahte durduğunu orjinali ile ne farkının olduğunu yazmalı ki arkadaş nasıl olması gerektiğini bilsin ona göre davransın.

Yada; sırf ağzından bir kere çıktı diye savunmak için...
Ben bu forumu anlamıyorum ya.Kimler gelmiş buraya böyle nasıl bir yere düştük.Madem çok biliyosun söyle oradan boş boş konuşmakla birşeyler olmuyor.Ben ne sizin nede başkalarının laf sokmaları ile küçülmem veya büyümem.Adamların işi gücü yok,birşeyler araştırmaktan mahrum ,aciz adamlar der geçerim.Madem benim söyledimlerim yalan veya yanlış,doğrusunu sen söyle de bilelim.Tabi siz yine boş konuşmaya devam edeceksiniz.Sırf laf olsun diye konunun dışından böyle ne derimde alt ederim bu adamı diye birşeyler düşünüyorsunuzdur.Oysa bilmiyorsanız araştırın ve konu ile ilgili birseyler söyleyin.Deyin cadillac.fender sen yanlış biliyorsun bak doğrusu bu deyin ya.Allah aşkına benim bildiklerim yanlış olsun önemli değil.Yeter ki siz bu basit insan konuşmalarını bırakın.Müzisyen adam araştırır,meraklıdır,hiç bir zaman böbürlenmez.Ama malesef çok üzülüyorum ....

amma dediğim dedikmişsin yahu cadillac, 50 tane şey sayıldı, şu an görünen oki orjinalden daha çok replika, adam evoları çıkardı beğenmiyo diye, ve yerine ibz taktı, vidalarıda kırdı, koluda kaybetti altın kromlusunu taktı ve gitar sıfır?Arkanda uçurummu varki geri adım atmak bu kadar imkansız?

Anlamıyorsan basar gidersin birader. İkide birde hortlayıp saçma sapan konuşuyorsun. Harbi ne diyosun sen? Bi anlamadım. Neyse sakinim. :)
Anlamayan benim evet sizin anladığınız gibi anlamadığım için.
Orjinal gitarın manyetiği sökülemezmi yerina başkası takılamaz mı?(iyi veya kötü)Veya orjinal gitarın parçaları neden yapılıyor da kırılmıyor o parçalar?yani orjinal gitarın parçaları kırılamaz mı?Ve hala böylesine boş şeyleri savunarak üste çıkmaya çalışıyorsunuz.Oysa desenizki .''bak ben gördüm senin o pickguard da göremediğin yamukluğu ,sol üstteki vida yeri ile ağacın arkasında düzlük var veya decal yazısı çok kötü yazılmış.'' diyebilirsin.

cadillac.fender ; hocam adam ilanında SIFIR demiş. O zaman sökülemez kardeşim manyetiği. İlanında sıfır diyen birisi orjinalliğini BOZAMAZ. Hala neyi savunuyorsunuz anlamış değilim. Sadece okuyordum ama iyice iş çığrından çıktı yorumlarınızla. Diyorsunuz ki İbanez Jemlerin REPLİKALARI öyle olmaz , bla bla, böyle olur. Bir sürü şey yazıyorsunuz. Yahu sorarım size, illa REPLİKAnın bir formu mu var? İlla o forma göre mi yapılıyor replika JEM? HAYIR. O yüzden kusura bakmayın ama yanlış şeylerin orjinalliğini savunuyorsunuz.

cadillac.fender ; hocam adam ilanında SIFIR demiş. O zaman sökülemez kardeşim manyetiği. İlanında sıfır diyen birisi orjinalliğini BOZAMAZ. Hala neyi savunuyorsunuz anlamış değilim. Sadece okuyordum ama iyice iş çığrından çıktı yorumlarınızla. Diyorsunuz ki İbanez Jemlerin REPLİKALARI öyle olmaz , bla bla, böyle olur. Bir sürü şey yazıyorsunuz. Yahu sorarım size, illa REPLİKAnın bir formu mu var? İlla o forma göre mi yapılıyor replika JEM? HAYIR. O yüzden kusura bakmayın ama yanlış şeylerin orjinalliğini savunuyorsunuz.
Peki soruyorum size o zaman bir şeyin sıfır veya ikinci el olması o şeyin orjinalliğini bozar mı?

cadillac.fender, sizi tanımıyorum ama şöyle bir tahmin yapmak istiyor. Eğer ki alım-satım ile ugrasıyorsanız, elinizden replika gitarda geçiyor. Ve hatta bilmeyen müşteriye tabir-i caizse bindiriyorsunuz o gitarı. Yani aklım almıyor başka türlü replika gitar nasıl savunulur orjinal diye. Bugüne kadar bir tek replika gitar satan şahıslar böylesine savundu replika gitarlarının replika olmadığını.. Kusura bakma ama durum böyle, der ve giderim... "Orjinal" replika düşüncenizle mutluluklar.

cadillac.fender, sizi tanımıyorum ama şöyle bir tahmin yapmak istiyor. Eğer ki alım-satım ile ugrasıyorsanız, elinizden replika gitarda geçiyor. Ve hatta bilmeyen müşteriye tabir-i caizse bindiriyorsunuz o gitarı. Yani aklım almıyor başka türlü replika gitar nasıl savunulur orjinal diye. Bugüne kadar bir tek replika gitar satan şahıslar böylesine savundu replika gitarlarının replika olmadığını.. Kusura bakma ama durum böyle, der ve giderim... "Orjinal" replika düşüncenizle mutluluklar.
Siz yazıların tamamını gerçekten okuyormusunuz yoksa okumuş gibi mi yapıyorsunuz

Peki soruyorum size o zaman bir şeyin sıfır veya ikinci el olması o şeyin orjinalliğini bozar mı?

İyice güldürmeye başladınız. Bir şeyin sıfır olması onun orjinalliğini bozar mı da ne demek :D Sen bir adet sıfır gitar alıyorsan, onun hiç bir parçası vs değişmemiştir demek. Ancak ikinci el alıyorsan , ilk elden sahibi değişiklikler yapmış olabilir. Umarım yeterlidir bu cevap size.

Esizin gibiler yaşıyor ya burada doğal olarak çoğunluk sizden tarafta...
Harbi ağzımı bozucam yahu. Birader, forumu ikide bir kötülüyorsun farkında mısın bilmemde. Seni zorla tutmuyor kimse burda. Basar gidersin. Yukarda dedim yine diyorum. Anlamamakta ısrarcıysan sabaha kadar söylerim hiç problem yok. :)

Geri