Sahte Gitarlar

Birazcık ticari düşünen iş-kişi Epiphone markanın ve özellikle en düşük modellerinden olan LP-100 ün sahtesinin yapılmayacağını anlamalı. Gitar zaten Made in China. Nesi sahte olacak bunun. Bu başlığı kimi zaman tehlikeli kılabilecek durumlardan birisi. Bkz: Replica Squier

Birazcık ticari düşünen iş-kişi Epiphone markanın ve özellikle en düşük modellerinden olan LP-100 ün sahtesinin yapılmayacağını anlamalı. Gitar zaten Made in China. Nesi sahte olacak bunun. Bu başlığı kimi zaman tehlikeli kılabilecek durumlardan birisi. Bkz: Replica Squier
Aslında düşününce kim epiphone squier çakması yapar diyoruz ama ben lp100 çakmasıda gördüm squier de (teleydi). İlk başta adam lp yapabiliyorsa gibson yazıp satar niye epiphone lp 100 diye satsın demek mantıklı, fakat yapıyorlar. Şöyleki, sonuçta lüks gitarların alıcısıda genelde daha bilinçli oluyor yada en azından aman bir yamuğu olmasn diye araştırıyor. Bahsettiğimiz düşük kalite yada ucuz gitarları genelde yeni başlayanlar vs tercih ettiği için gitarın sahte olduğunu ayırt edebilme ihtimali çok düşük oluyor. Ve çok daha kolay satılabiliyor. Mevzu sadece bir gitardan daha fazla para kazanmak değil yani, yaptığı gitarları kolayca satabilmek.. Kimsede özellikle bu ucuz gitarları alırken aman sahtemidir diye şüphelenmiyor zaten pek..

Geçen yaz bir Epiphone aldım forumdan, modelini tam hatırlamıyorum ama sıfırı 1000 tl yokdu yani uygun bir modeldi. Daha önce şu fake epiphone ve gibsonları ayırt edebilme diye yabancı bir kaynak var birçoğumuz görmüştür 5-6 tane kilit örnek resim var hani ona göz atmıştım. Gitar elime ulaşınca içime sinmeyen birşeyler oldu ve bir baktım o resimlerde fake denilen herşey birebir benim gitara uyuyor. En ince detayına kadar. İşin komik tarafı, arkadaşı aradım hemen görüştük adam da şok oldu sıfır aldım dedi hatta fişinin resmini attı bana. Çok adı bilinmeyen bir müzik mağazasından almıştı, şehir ya ankara ya balıkesir'di aklımda böyle kalmış. Arkadaşa gitarı geri yolladım falan. Kısacası ucuzda olsa Epiphone'un sahteleri bolca var piyasada.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-gl-invader-plus-redburst-rw-169687491/detay/

Bu gitara bir bakar mısınız? Köprüsü sıkıntılı galiba? Vereceğim linkteki köprü boşluğa tam otururken, sahibinden ilanındaki gitarın köprüsünün kenarlarında çok boşluk var..

http://www.gearhounds.com/productimages/gl/g&l-invader-plus-redburst-rw-collage-xlg.jpg

Edit : sahibinden'de ilan sahibine köprü değişmiş mi diyebsorduğumda tek cevap "hayır" oldu... Ama internetteki floyd ile sahibindeki floyd uyuşmuyor..

Geri