Sahte Gitarlar

Adam bunu yazdı kore yapımı ve lte'de ne özellikler var bilmediğim için buraya atayım direk dedim yoksa yazardım bir şeyler :D
Rg550, Rg570 ve üstü serilerde kore üretimi yok zaten. Adam Ltd yerine Lte yazmış, sıkıntı etme, seri numarasından çıkar zaten modeli. Headstock arkasının net ve tam bir fotoğrafini istersen zaten mevzu çözülür.. Zaten gitarın üstündeki lo pro edge köprü de düşük serilerde kullanılmıyor. Rg5xx, Rg7xx, js, jem gibi üst serilerinde var İbanez'in. Mesela Js100'de yok ama üst js'lerde var.

Son düzenleme:
Yeni ikinci el gitar aldim esp ltd ec1000 ssb ben bunun orjinal olduğunu nasıl anlarım ? Ssbyi replika olarak yapabilceklerini sanmıyorum ve goze batan, siritan bi taragi yok ama yinede sorayim dedim :D

Yeni ikinci el gitar aldim esp ltd ec1000 ssb ben bunun orjinal olduğunu nasıl anlarım ? Ssbyi replika olarak yapabilceklerini sanmıyorum ve goze batan, siritan bi taragi yok ama yinede sorayim dedim :D
Bana göre en basit yolunu söyleyeyim lamı cimi olmadan. Manyetik çerçevelerini çıkar. Manyetiği yuvadan ayır. Arkasında emg yazıyorsa %95 orjinaldir. Kim kalkacakta sahte gitara emg takacak. Taksa bile sadece manyetiğin kapağında emg yazdırır.

Bana göre en basit yolunu söyleyeyim lamı cimi olmadan. Manyetik çerçevelerini çıkar. Manyetiği yuvadan ayır. Arkasında emg yazıyorsa %95 orjinaldir. Kim kalkacakta sahte gitara emg takacak. Taksa bile sadece manyetiğin kapağında emg yazdırır.
Daha basit bi yolu yok mu telleri falan cikartmakla uğraşmak istemiyorum :) Yalnız boyası vs sorun yok veya malzemesinde. Sadece konuyu gorunce icime kurt dustu hepsi bu :D

Daha basit bi yolu yok mu telleri falan cikartmakla uğraşmak istemiyorum :) Yalnız boyası vs sorun yok veya malzemesinde. Sadece konuyu gorunce icime kurt dustu hepsi bu :D
Açıkçası sanmıyorum. Netten elinizdeki gitarın birebir modellerinin fotoğraflarıyla karşılaştırma yapın. Ltdlerde serial number olayı var mı bilmiyorum. Varsa netten sorgulatabilirsiniz. Gibson yada fender deseniz insan şüphelenirde ltdlerin sahtesinin pek olacağını sanmıyorum. Olsa bile bire bir ölçüde kalitede olmaz hemen fark ettirir. Tabi benden daha ustaları varsa bu konuyla ilgili onların yorumuna bırakıyorum.

Açıkçası sanmıyorum. Netten elinizdeki gitarın birebir modellerinin fotoğraflarıyla karşılaştırma yapın. Ltdlerde serial number olayı var mı bilmiyorum. Varsa netten sorgulatabilirsiniz. Gibson yada fender deseniz insan şüphelenirde ltdlerin sahtesinin pek olacağını sanmıyorum. Olsa bile bire bir ölçüde kalitede olmaz hemen fark ettirir. Tabi benden daha ustaları varsa bu konuyla ilgili onların yorumuna bırakıyorum.
Usenmedim dediginizi yaptim bu şekilde arkasinda made in usa emg-60 yaziyor

Dosyalar

• 1472079782167607100682.jpg
    1472079782167607100682.jpg
    100 KB · Gösterim: 517
Usenmedim dediginizi yaptim bu şekilde arkasinda made in usa emg-60 yaziyor
Manyetik Emg 60 aynen sap manyetiği ve son perdedeki fretin törpüsüne bakarak bile orjinal olduğunu söyleyebilirim. Çok kaliteli bir törpüleme işlemi geçirmiş. Sahte gitarlarda eğer emg manyetik takılı görünüyorsa genelde sadece üst kapakta emg yazan manyetikler kullanılıyor. Gerçekte emg ile alakası bile yok. Kaldı ki 81-60 setinin 2. Eli bile 400-500 tl arasında bir fiyattayken pek takılacak birşey olduğunu düşünmüyorum. :D Boşuna kuruntuya girmenize gerek yok :)

ESP Kirk Hammet signature.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ri-esp-kirk-hammett-signature-337230168/detay
Sahibinden'de gezinirken bu ilana rastladım, fiyatı bana komik gelince biraz araştırdım.Sanırım bu modelde 3 potans oluyor ve headstocktaki "KH" ve "ESP" yazıları daha büyük ve belirgin.Sahte olduğunu düşünüyorum sizin fikriniz nedir.

Tabii ki sahte.. Satıcı replika olduğunu yazmamış ve headstock arkasının da fotosunu bilerek koymamış. Logosu bu şekilde olan eski Esp ler var ancak hem dediğin gibi 3 knob olayından, hem imzadan, hem de gitarın genel kalitesinden sahte olduğu bariz.. Zaten malum sitelere girince bu gitarlar hemen ilk üst sıralarda var..

Geri