Sahte Gitarlar

O tamam da zaten anlamadım diye bir de TDK ya baktım, 350 tl lik Japon jackson varken niye Çin yapımı en alt seri washburn alıyoruz misal bu baya subjektif olmuş kel alaka konulara kel alaka kavramlar kullanmanın basit bir ornegi olmuş
Hocam sanırım gitarın Japon üretimi olmadığı konusunda hemfikir diğer görüş bildirenler. Sorun Japon Jackson varken Çinli gitar almak değil, gitarın Japon olup olmadığı.

Hayır ya ders seçimlerine kafam takılmış fayda yerine marjinal fayda kullanmışım. Kızmayın hemen. Demek istediğim adam ilanda gitarın ne olduğunu belirtecek bi ibare kalmadı mı ne öyle birşey diyor. Yazmıyor yani. Sonuçta başlayacak kişide hangisi daha rahatsa o gitarda mutlu olacak. Bence gereksiz risk olur diye düşünüyorum.
Bide yaş durumu var. Başlangıç gitarı için yaşlı diye düşünüyorum. O fiyata ne kadar bakım yapmıştır meçhul.
Bu sıralar dalginim özür dilerim.

Selamlar, arkadaşlar baya ısındım sahibindendeki şu ilana fakat fiyatı fazla düşük değil mi sizce de? Yani std. Lar gördüğüm kadarıyla 5-6 dan düşmüyor. Açıklamada da birşey yazılmamış. Eğer sizden onay çıkarsa satıcıyla görüşmelere başlayacağım.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikin...-2007-gibson-lespaul-standart-338592857/detay
Emin olmamakla beraber sahte olabilir galiba konuştuk bu gitarı çünkü gibson gitarlara hiç bakmam burada konuşulmadığı sürece

Sahte gitar değil bence ortada gitar bile yok. Genelde taşra ilanı oluyor zaten. Hadi getir gitarı göreyim diyebilecek kaç kişi var Rize'de ya da Amasya'da. Önce para sonra kargo der. Ondan sonra -aradığınız numaraya ulaşılamıyor - çok ısrarcı olursanız da numara kullanım dışı olur. Sonra soğuk su değil soğuk duş alırsın artık o sinirin üstüne.

Sahte gitar değil bence ortada gitar bile yok. Genelde taşra ilanı oluyor zaten. Hadi getir gitarı göreyim diyebilecek kaç kişi var Rize'de ya da Amasya'da. Önce para sonra kargo der. Ondan sonra -aradığınız numaraya ulaşılamıyor - çok ısrarcı olursanız da numara kullanım dışı olur. Sonra soğuk su değil soğuk duş alırsın artık o sinirin üstüne.
Aynen öyle...
Parmaklar klavyeye dokunmadan gitar alınmaz!..
Tek istisnası, daha önceden denediğiniz bilinen bir seriyi, sizi tanıyan, ve ne aradığınızı iyi bilen bir dostunuzun para kaygısı olmayan tavsiyesi olabilir ancak...
Yoksa, büyük ihtimalle sonu hüsran maalesef...:(

Türkiye'de ebay-paypal zinciri olabilecek bir sistem olsa olur da işte.. GET filan pratikte hiçbir değeri olmayan sistemler. Alım satımda hala ortaçağ avrupasını yaşıyoruz yani. Sonra niye meksikadan sonra sahtekarlık-dolandırıcılıkta ikinciyiz dememek lazım, ortada denetlemeyi bırak denetleyecek bir sistem bile yok. Alın teriyle kazanılan para vs. gibi terimler bir tek Türkçe'de büyük yankılar uyandıran deyimler. Avrupa'da, abd'de herkes alın teriyle işini yapıyor, işimdeyim gücümdeyim diyen tipler, hakettiğini de alıyor yani. Memurluk bizde iki geyik bir facebook oynama, özel sektör de çok farklı değil, geçen sosyal medya'yı sevmeyen adam arıyordu biri işe almak için yani, iş yapma, al maaşını, kanun olmayan yerde bir torba toz bir otobo(ü)s gelir kapısı, ya hakettiği gibi çalışmıyor ya haketmeden kazanıyor sonuçta ikisi de kul hakkı oluyor, beğenmedikleri kafir dedikleri avrupa'da düzgün iş yapmak zaten adamların rutini bu yüzden alın teriyle, helal para kazanmakla ilgili tabirleri yok ya da ben hiç rastlamadım. bu durum sanki çok ilginç bir eylemmiş gibi övünülür bir hale gelmiş ülkemizde. Bunu, bir türlü anlayamadım küçüklüğümden beri. Adam, - ben dolandırıcılık yapmam, paran bende kalmaz - diyor, he, bi de kalaydı değil mi ? Ürünü çok geç teslim ettin söz verdiğin zamandan kat kat geç geldi ya da ürün anlattığın gibi değil bir çok arıza verdi diyorsun, olur öyle şeyler, paramız onda kalmadı ya bu dürüst satıcı olması için yeterli sadece.

Namaz kılmayıp, oruç tutmayıp günah işlemediği için namaz, oruç sevabı alıp da cennete girmek istemek gibi saçma sapan bir durum.

Aynen öyle...
Parmaklar klavyeye dokunmadan gitar alınmaz!..
Tek istisnası, daha önceden denediğiniz bilinen bir seriyi, sizi tanıyan, ve ne aradığınızı iyi bilen bir dostunuzun para kaygısı olmayan tavsiyesi olabilir ancak...
Yoksa, büyük ihtimalle sonu hüsran maalesef...:(
bir gitarımı "iban alayım" diyerek satın aldım. satıcı buradan da tanıdık bir isimdi gerçi. gayet de memnunum.

bu sahte gitar, dolandırıcılık gibi tuzaklara düşenler genelde ölücü/fırsatçı, satıcılardan pek de aşağı kalmayan kişiler gözlemlediğim kadarıyla. adam kazığı yerken karşı tarafı kazıkladığını düşünüyor.

"ooo x liraya fender varmış, çökeyim 2x liraya satarım" he satarsın.

Geri