Constantine

endora demiş ki:
ona bakarsan turkce izlemek istiyosanda dvd alabilirsin..

Selam,

Niye olmasın,
İzleyen Türk seyircisi, yabancı olanlar dvd 'sini alabilir.
Artık kendi ülkemizden kovulucağız nerdeyse.
Ne becerekli memleketiz. Hem yazı okuyoruz hem sahneleri seyrediyoruz.
Filmin cebrail kısmındaki konuşmaları anlamadım..
Film benim için orada bitti.
Makinisten geri sarmasını isteyemezdim dimi.

Hoşçakalın

çok kötülenmiş de olsa, keanu için gittim filme (en kötü olasılıkla berbat bir film, güzel bir adam izleyecektim sonuçta.)
kendimi beğenmeyeceğime şartlayarak izlemeye başlamıştım -yeterince sağlam şartlayamamışım neyseki- ama kesinlikle beğendim.
özellikle konu çok iyi işlenmiş. hristiyanlık propagandası görüşüne katılmıyorum, yoğun bir hristiyanlık eleştirisi var.
cebrail gerçekten harika olmuş, oynayan hatun daha iyi seçilemezdi.
lucifer ise hiç bekleyeceğim türden değildi açıkçası, ama beğendim denilebilir. (çekici bir hatun ya da biseksüel çok çok hoş bir erkek beklerdim sanırım)
cehennem ve melekler özellikle harikaydı.
devam filmi umarım çekilir.
bir kaç saniyede gülmekten komaya girdik -ama tıklım tıklım sinemada kimse gülmedi, bizde terslik var galiba- ama iki tanesini hatırlayabildim; (izlemeyen okumasın)
birincisi, hatunun banyoda "üzerimdekileri çıkarayım mı" demesinden sonraki john'ın düşündüğü sahne.
ikincisi john ile midnite kapışırkenki "isviçrecilik oynama" ya benzer replik.

pek güzel bi film, sinema da izlenmesi daha hoş olacaktır.

yahu ingilizceyle ne alakası var bu işin anlamadım ben çocukken bile yani ortaokul ingilizcesiyle dahil gene ingilizce olarak izlemek isterim yanlış anlaşılmasın fransız yapımı bir filmide ana dilinde yani fransızca(ingilizce değil) ve türkçe altyazılı isterim jim carrey sadece bir örnekti alın tarantino filmlerini dublajla izleyim o eşsiz pulp fiction konuşmalarının mimiklerle sesle uyumunu vs vs binlerce örnek verilebilir. Keza bazı meşhur fransız ve italyan filmleri ingilizce olarak izleyincede acayip rahatsız oluyor insan .Yani konu sırf ingilizce meselesi değil sanata bakış açısı bence.

Tamamiyle katılıyorum.. Dublaj film orijinal film tadını vermez..Ayrıca bu konunun burda işi ne..

Film hakkında bir kaç şey yazmak istiyorum. Film bence kurgu ve görsel efektler olarak bayağı başarılıydı. Şeytan çıkarma sahneleri bayağı orijinal ve guzeldi. Ama ben şu olaya çok takıldım hem hristiyanlarda hem de müslümanlarda ortak olan görüş Bir insan intahar ederse yani ölümüne bir şekilde kendi son verirse cehenneme gider. Buna katılmıyorum ayrıca Kuran da da böyle birşeyin geçtiğini hatırlamıyorum.

Keanu oyunculuk olarak da bayağı başarılı buldum gerçi sonlara doğru biraz abartılı idi ama genelde bu tarz filmlerin en iyi oyuncusu olarak görüyorum. Senaryo başlarda bayağı sağlamdı ama sonra çok kopuk kopuk devam etti sonlara doğru iyice koptu gitti.

Kardeşim alt yazı meselesinde size bir örnek vereyim.

Brotherhood of the Wolf filmi neceydi? Ben söyleyeyim, Fransızcaydı. Peki ben gittiğimde nece izledim? Fransızca. Filmden bir şey anladım mı? Evet. Hiç sahne kaçırdım mı? Hayır.

Yeterince hızlı okuyabiliyorsan(ki aslında baktığında bütün kelimeleri görebiliyorsundur) böyle bir sorun olmaz. Hayatımda bu kadar saçma bir şey daha duymadım. Çok az ingilizce bilen kuzenim ve ben 8MM filminin DVD'sini almıştık. Adam bana dedi "Orijinal dilinde izleyelim şunu" diye.

Demek ki neymiş? Alt yazı okumak ve filmi izlemek, aynı anda mümkünmüş.

nikka demiş ki:
cebrail gerçekten harika olmuş, oynayan hatun daha iyi seçilemezdi.
lucifer ise hiç bekleyeceğim türden değildi açıkçası, ama beğendim denilebilir. (çekici bir hatun ya da biseksüel çok çok hoş bir erkek beklerdim sanırım)
ilkine katılıyorum, gerçekten çok iiydi. ama şunu sormalıyım sanırım;lucifer'in bir 'dişi' ya da biseksüel olduğunu mu düşünüyorsun yoksa???

o kadar da hristiyanlık propagandası yoktu hatta biraz eleştiri var bile denebilir. genel olarak çok başarılı olmadığı doğru ama filmin efektleri başarılıydı. izlemenizi tavsiye ederim hiç olmazsa film izlemiş olursunuz

Merhabalar,

Fransızca, ispanyolca fark etmez.
Hepsi Türkçe olmalı.
Matrix 'te Keane 'nun ses tonu çok donuktur.
Bizimkilerin seslendirmesi gayet iyidir.
Her türlü aksyon, karakter oyuncuya uygun ses tonlarını, konuşma biçimlerini iyi yapıyorlar.
Dünya 'da en iyilerdeniz.
İki mevzu var.
Alt yazı okumak-İngilizceyi anlamak.
Alt yazılar kesinlikle konuşulana tam uymuyor.
Ben film seyretmek istiyorum. Kitabını okumak değil.
Amerikan ingilizcesinde kelimeleri yuvarlama vardır.
Zenciler başka konuşur, Transilvanya daki başka.
Ortaokul öğrencilerimiz bunu anlıyorsa. Maşşşallah.
Milli Eğitimi iftaharla tebrik etmek lazım.
Matrix teki kung fu programlarını yükler gibi
öğrencilere ingilizce öğretiyorlar olsa gerek.

Hoşçakalın

prenell demiş ki:
Tamamiyle katılıyorum.. Dublaj film orijinal film tadını vermez..Ayrıca bu konunun burda işi ne..

Film hakkında bir kaç şey yazmak istiyorum. Film bence kurgu ve görsel efektler olarak bayağı başarılıydı. Şeytan çıkarma sahneleri bayağı orijinal ve guzeldi. Ama ben şu olaya çok takıldım hem hristiyanlarda hem de müslümanlarda ortak olan görüş Bir insan intahar ederse yani ölümüne bir şekilde kendi son verirse cehenneme gider. Buna katılmıyorum ayrıca Kuran da da böyle birşeyin geçtiğini hatırlamıyorum.

Keanu oyunculuk olarak da bayağı başarılı buldum gerçi sonlara doğru biraz abartılı idi ama genelde bu tarz filmlerin en iyi oyuncusu olarak görüyorum. Senaryo başlarda bayağı sağlamdı ama sonra çok kopuk kopuk devam etti sonlara doğru iyice koptu gitti.

Selam,

Kopuk kısımlar İngilizce yetersizliğinden olsa gerek.
Buda beni doğrular.
Alt yazı okumaya başlamışsındır.
Son bir hamle olarak.
Nafile... şaşı gözler okumaktan "out of order".
Filmde hrıstiyanlık teması vardı. Müslümanlık ne alakadır.
Nasıl izlemişsin filmi hayret.

İyi geceler

rei demiş ki:
ilkine katılıyorum, gerçekten çok iiydi. ama şunu sormalıyım sanırım;lucifer'in bir 'dişi' ya da biseksüel olduğunu mu düşünüyorsun yoksa???

sanırım lucifer'ın cinsiyeti olamaz teknik olarak. ama bir bedene bürünecekse, dediğim gibi hoş olabilir...

film gerçekten çok iyiydi.Keanu çok iyi bir performans sergilemiş .Özellikle kimseyi kaale almaz tavırları çok iyiydi.Filmi izleyin ,gerçekten başarılı bir fim :LOL:

Film gerçektende çok iyiydi ya..iki kez izledim..ilk izlediğimde anlayamadığım birkaç sahne vardı..iyi oldu valla..ama rolü keanu'dan başka biri oynasa iyi olurdu dedim yani oyunculuk bakımından değilde..çok süt gibi çocuk ya..daha erkeksi birisi oynasa daha iyi olurdu bence..

Filmin konusu çok değişik ve güzeldi ama çekimler yada filmin gelişimi daha iyi yapılabilirmiş bence. Çoğu konu havada kaldı bence filmde. Eğlenceli bir keç saat yada aksiyonsa konu iyiydi. Açıkçası ben umduğumu bulamadım.

Ben bayıldım filme. Hele o cehennem sahneleri muhteşemdi. Filmin altyazılı olmasına sarmışlar da bence hiçbir şey orjinali kadar olamaz. Gerçekten iyiydi…

Film eh işte...
Ama filmden en azından Keanu nun kötü oyunculuğunun yanında cildinin de ne kadar bozuk olduğunu öğrenmiş oldum. Demekki Matrixte, fondoteni pudrayı abanmışlar.
Ayrıca koskoca bilge melek Cebrail, nasıl açık açık 7 ölümcül günahtan birini işler harbiden anlayamadım. Bu ya çok ciddi bir kurgu hatasıdır, veya hristiyanlığa süper bi giydirmedir.

Geri