Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Arkadaşlar merhaba. Ben Aykan Karaahmetoğlu. Uzun süredir buralardayım, çoğunuz tanıyorsunuz. Günah çıkartacağım. İyi dinleyiniz.

Dün bildiğiniz üzere bir çok aleti satışa çıkardım. Başta bir pedalı üç taksit ile satmak için bir arkadaşla anlaştım. Fakat ondan hemen sonra başka bir arkadaş pedalı yarın direkt nakit ile alabileceğini söylediği için ona satmaya karar verdim. Dükkan işlettiğim ve oranın kirası olduğu için böyle bir karar almam gerekiyordu. Evet belki sözümden caydım ama, bir tarafta üç taksitle gelecek bir para, diğer tarafta anında gelecek para ve yerine getirilmesi gereken sorumluklar var. Şimdilik isim vermiyorum. Ama pedalı taksitle alması için aracı olan arkadaş, çok büyük ayıp ettiğimi söyledi. Ben de ona durumu izah ettim, arkadaşla konuştuğumuzu ve kendisi için sorun olmadığını belirttim. Ama o ısrarla çocuğun başkasından borç aldığını, zaten küçücük bir dükkan olduğunu falan söyledi. Tabi bekara karı boşamak kolay. Birşey demiyorum.

Yorum sizlerin.

Arkadaşlar merhaba. Ben Aykan Karaahmetoğlu. Uzun süredir buralardayım, çoğunuz tanıyorsunuz. Günah çıkartacağım. İyi dinleyiniz.

Dün bildiğiniz üzere bir çok aleti satışa çıkardım. Başta bir pedalı üç taksit ile satmak için bir arkadaşla anlaştım. Fakat ondan hemen sonra başka bir arkadaş pedalı yarın direkt nakit ile alabileceğini söylediği için ona satmaya karar verdim. Dükkan işlettiğim ve oranın kirası olduğu için böyle bir karar almam gerekiyordu. Evet belki sözümden caydım ama, bir tarafta üç taksitle gelecek bir para, diğer tarafta anında gelecek para ve yerine getirilmesi gereken sorumluklar var. Şimdilik isim vermiyorum. Ama pedalı taksitle alması için aracı olan arkadaş, çok büyük ayıp ettiğimi söyledi. Ben de ona durumu izah ettim, arkadaşla konuştuğumuzu ve kendisi için sorun olmadığını belirttim. Ama o ısrarla çocuğun başkasından borç aldığını, zaten küçücük bir dükkan olduğunu falan söyledi. Tabi bekara karı boşamak kolay. Birşey demiyorum.

Yorum sizlerin.
Tabi doğru yapmışsınız ama ilk arkadaşın da biraz anlayışlı olması gerek. Parayı veren düdüğü çalar misali...

Tabi doğru yapmışsınız ama ilk arkadaşın da biraz anlayışlı olması gerek. Parayı veren düdüğü çalar misali...
İlk arkadaş oldukça nazik ve anlayışlı zaten. Sıkıntı yapan bana alıcıyı yönlendiren arkadaş. Ben diyorum ki alıcı hiç sorun yapmadı, anlayışla karşıladı. Aracı diyor ki ben arada kaldım, mahcup oldum, seni herkese şikayet edeceğim falan. Ben de şikayet et, hatta foruma yaz, herkes benim ne kadar pislik olduğumu bilsin dedim.

İlk arkadaş oldukça nazik ve anlayışlı zaten. Sıkıntı yapan bana alıcıyı yönlendiren arkadaş. Ben diyorum ki alıcı hiç sorun yapmadı, anlayışla karşıladı. Aracı diyor ki ben arada kaldım, mahcup oldum, seni herkese şikayet edeceğim falan. Ben de şikayet et, hatta foruma yaz, herkes benim ne kadar pislik olduğumu bilsin dedim.
Seni tanıyan tanıyor sevgili kardeşim Aykan. Güzellikle konuşarak herşey çözümlenir. Ki senin tavrını ve tarzını eminim ki bu forumun buyuk çoğunluğu biliyor.

Seni tanıyan tanıyor sevgili kardeşim Aykan. Güzellikle konuşarak herşey çözümlenir. Ki senin tavrını ve tarzını eminim ki bu forumun buyuk çoğunluğu biliyor.

Abi Allah belamı versin ki, nezaketimden bir şey kaybetmemeye çalışıyorum ama 18 yaşındaki lise öğrencilerinin bana gönül koyması sinirimi bozuyor. Adam geldi bana senin küçücük dükkanın var neyi bahane ediyorsun dedi yahu. Ben ne diyeyim? Sen mi veriyorsun kirasını diyebildim. Baba parasıyla ekipman almaya benzemiyor bu işler.

Abi Allah belamı versin ki, nezaketimden bir şey kaybetmemeye çalışıyorum ama 18 yaşındaki lise öğrencilerinin bana gönül koyması sinirimi bozuyor. Adam geldi bana senin küçücük dükkanın var neyi bahane ediyorsun dedi yahu. Ben ne diyeyim? Sen mi veriyorsun kirasını diyebildim. Baba parasıyla ekipman almaya benzemiyor bu işler.

Büyüklük yine sende kalsın bosver. Bana neler yazıyorlar bir bilsen. Tenezzül edip cevap bile yazmıyorum. Dediğim gibi seni herkes tanıyor. Şuraya yorum bile yazsa geri tepeciğinden şüphem yok

Zamanında size karşı seviyesiz bir tepkim olmuştu. Ama siz soğukkanlı şekilde seviyeli bir cevap vererek tepkinizi ortaya koymuştunuz. Bu bana çok güzel ders oldu, aradan uzun süre geçmedi ama hala mahçubiyet ile hatırlarım. Nezaketiniz hiç bozulmasın, aklı başındaysa insan hatasını anlar ve öğrenir. Siz kaybetmediğiniz gibi kazandırmış olursunuz.

Zamanında size karşı seviyesiz bir tepkim olmuştu. Ama siz soğukkanlı şekilde seviyeli bir cevap vererek tepkinizi ortaya koymuştunuz. Bu bana çok güzel ders oldu, aradan uzun süre geçmedi ama hala mahçubiyet ile hatırlarım. Nezaketiniz hiç bozulmasın, aklı başındaysa insan hatasını anlar ve öğrenir. Siz kaybetmediğiniz gibi kazandırmış olursunuz.
Çok teşekkür ederim güzel yaklaşımınız için :) Saygılar...

Anladım şimdi. Yine de büyüklük sizde kalsın.

Yorum sizlerin.
Aykan abinin yanindayken de bircok telefon konuşmasına sahit oldum. Forumdan olsun olmasin hep anlayışla,pozitif ve yapici şekilde yaklasir. Hep yardimci olmaya calisir. Kendisi suan baska bi sehirde ogretmenlik yapiyor ve bi yandan bi studyo isletiyor. E Izmir'in gobegi Alsancak'ta studyo isletmek de oldukca zor bi. Eminim bu olayda da aklindan kotu bir sey geçmemiştir. Severiz @AykanKK 'yi.

Aykan abinin yanindayken de bircok telefon konuşmasına sahit oldum. Forumdan olsun olmasin hep anlayışla,pozitif ve yapici şekilde yaklasir. Hep yardimci olmaya calisir. Kendisi suan baska bi sehirde ogretmenlik yapiyor ve bi yandan bi studyo isletiyor. E Izmir'in gobegi Alsancak'ta studyo isletmek de oldukca zor bi. Eminim bu olayda da aklindan kotu bir sey geçmemiştir. Severiz @AykanKK 'yi.

Eyvallah Onurcum sağolasın, bilakis düşünceler karşılıklı ;)

Yorum sizlerin.

Alacak olan veya aracı kapora vermediği sürece bence hiçbirşey söylemeye hakları yok zaten :) Başıma çok defa geldiği için biliyorum, alacağım diyen vazgeçiyor, diğer alıcı da bu sırada başka yerden alışveriş yapıyor... Böyle de olabilirdi... Bence de doğrusunu yapmışsınız... Ağzım çok yandığı için, artık satıcı durumundaysam, karşıdakı kapora vermemişse ne kadar yalvarsa da, "söz veremem ilk gelen alır" diyorum, çıkıyorum işin içinden. Alıcıysam da, ben alıncaya kadar talibi çıkarsa satın diyorum. Kafam rahat oluyor :)

Aslında sadece okuyup geçecektim ,fakat sindiremediğim için yazmak durumunda kalıyorum. @AykanKK Bey ile forumdan bir arkadaşım vesilesi ile ,taksit konusunda anlaşarak alışverişe karar verdik.Önce forumdan daha önce muhabbetim ve alışverişim olan kimselerden referans verdim ,sağolsun kendisi dinlemeden güvendiğini beyan etti.Maddi imkanım dolayısı ile ,ilk taksiti hemen ailemden borç olarak aldım.Parayı ertesi gün yatıracağım diye konuştuysak da ,Aykan Bey'i memnun etmek adına taksiti yatırmak için evden çıktığım zaman kendisinden ürünü nakit satın almak isteyen birisiyle anlaştığına dair mesaj aldım.Haliyle insan bozuluyor böyle durumlara.Mesajına bozulmamışım gibi cevap verdim ,sağolsun kendisi başka ihtiyacım olup olmadığını ,istediğim başka bir ürünü alabileceğimi ve aksilikten dolayı paranın önemli olmadığını söyledi.Çok teşekkür ederim yine de ince davranışı için.Burda asıl anlatmak istediğim şey ,herhangi bir dolandırıcılık olayı yok ,kavga yok ,dövüş yok ,fakat bir tek tespit edilip sopalanmadığımız kalmış.Çok üzüldüm bazı yorumlara ,yok efendim zaten kapora alınmadan satma ,yok liselilerden ayetler komiklikleri.Ne kadar hazırsınız taraf olup ,haklıyı haksızı ayırt edip ayaklanmaya sayın forum yandaşçıkları ?Bu kadar utanç verici yorumlarınızla şu an ben ne kadar afişe olduysam siz de oldunuz ? Ayrıca Aykan Bey ,ben aracı olan arkadaşı sizinle neredeyse yaşıt olmama rağmen arkadaş statüsünde görüyorum.Fakat arkadaşım hakkında,tartıştıktan sonra ,yaş beyan edip ,küçük düşürücü ifadeler kullandığınızı okuduğumda çok üzüldüm.Muhakkak O da üzülmüştür.Kalp kırmaya hiç gerek yok böylesine basit durumlar için.Onun size yönelik kırıcı davranışı için de özür dilerim ,sonuç olarak beni kollamak istedi.Fakat söylemleri elbet yanlış.Onunla zaten foruma yazmaya ve hatta sizinle tekrar konuşmaya bile gerek olmadığını konuşmuştuk hadise yaşanmadan önce.Bence bu tarz olaylar yaşandığında foruma kusmak yerine ,özel mesaj ve telefon konuşmalarıyla olay çözülmeli.Çözüm gelmiyorsa bu yola başvurulmalı.Umarım anlayışla karşılarsınız tekrar beni.Bu uzun ve sıkıcı ,vakit kaybettiren ,konu başlığından çok uzaklarda olan yazımı okuyan başta sevgili forum yöneticileri olmak üzere herkesten özür diliyorum ,umarım ne düşündüğümü anlatabilmişimdir.İyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:
Geri