Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Demek istediğimi anlamadınız sanırım
Daha dürüst olsun insanlar yazmamın amacı buydu benim yani
öncesinde ve sonrasında farklı konuşmasın kimse tüccar değil bu forumda o ayrı mesele.

Benim de başıma geldi aynısını ben de manyetik setimi tanıdığım kişiye satmıştım ancak önceki anlaştığım kişiye bu durumu 2 gün önceden belirttim.İlk gelen alır diye birşey yok arkadaşlar,bunun etikle de alakası yok.Mal sahibi istediğine satar malzemesini,buna kimse karışamaz araya nakit girer parayı yollarsınız,zarar edersiniz vb... o zaman iş değişir tabi.Kimsenin zarar ziyanı yokken ağızla yapılan sözleşmeler rahatlıkla bozulabilir arkadaşlar.Satıcı olarak ben yarın alacağım malzemeyi,haftaya alacagım,bir daha ki aya alacagım diyen tipler ortadan kayboldugunda satıcının nasıl birşey demeye hakkı yoksa (içinden dedikleri hariç) aynı durum alıcı için de geçerli.

Ayrıca 2. el ürün satışlarında yüzde 90 üstü satış,satıcı açısından zararla sonuçlanıyor,bunu birinci elle karıştırmayın.Satıcı için kar durumu yok.Kişilerinde ucuza sattığı malzemenin alış önceliğini de tanıdıklarına vermesi bence gayet normal bir durum.

Son düzenleme:
Bu durum malesef ki etik degil. Bir urunu alacak olan alici, o kisiyle anlastiktan sonra alabilecegi baska malzemelerden vazgeciyor. Ayni sekilde bazen almak icin bazi malzemeleri elinden cok uygun fiyata cikariyor. Karsilikli anlasilan alimda iptal olunca o kisinin zararini kim karsilayacak?? Dediginiz gibi burada satilan malzemeler ticari bir amacla satilmiyor. Zaten bu yuzden karsilikli guven onemli bu kadar.

Bircok kere basima geldi bu durum malesef. Bir keresinde alacagim gitari baskasina sattigi icin, baska birine cok uyguna vermek uzere anlastigim gitardan da ben vazgectim ve kendimi cok mahcup durumda da hissettim.

Ama iste tabi burada arada 4 dakika gecmis. Hatta 4 dakika icinde ne olur bilemem ama hos bir durum degil yine de. Zaten @J-P de isin yalan durumuna yaklasmis. Bunu da burada paylasmasinin da bir sakincasi yok zaten. Tartismanin da bir anlami yok. Rahatsiz olan bu saticidan alisveris yaparken ona gore davranir. Rahatsiz olmayan normaldir diyen icin sorun yok zaten.

Bir de arkadas es dost daha oncelikli ise, buraya ilan acmadan once bir arkadas tanidik es dosta haber verin, alici cikmazsa oyle satiliga koyun.

Son düzenleme:
Arkadaslar bu durum malesef ki etik degil. Bir urunu alacak olan alici, o kisiyle anlastiktan sonra alabilecegi baska malzemelerden vazgeciyor. Ayni sekilde bazen almak icin bazi malzemeleri elinden cok uygun fiyata cikariyor. Karsilikli anlasilan alimda iptal olunca o kisinin zararini kim karsilayacak?? Dediginiz gibi burada satilan malzemeler ticari bir amacla satilmiyor. Zaten bu yuzden karsilikli guven onemli bu kadar. Bircok kere basima geldi bu durum malesef. Bir keresinde alacagim gitari baskasina sattigi icin, baska birine cok uyguna vermek uzere anlastigim gitardan da ben vazgectim ve kendimi cok mahcup durumda da hissettim.
Ama iste tabi burada arada 4 dakika gecmis. Hatta 4 dakika icinde ne olur bilemem ama hos bir durum degil. Arkadas es dost daha oncelikli ise, buraya ilan acmadan once bir arkadas tanidik es dosta haber verin, alici cikmazsa oyle satiliga koyun.
sizin başınıza gelen sıfır mal alımında da olabilir,elindeki malı ucuza satarsın ,gidersin dükkana alacagın gitar satılmış.O sizin sorununuz olur,elinizdeki malı başka mal alacagım diye ucuz satmakla alakalı bir sorun.

İlk mesaj atan kişinin ya da ilk almak isteyenin yerinde olduğunuzu düşünün
birazda. Burası dükkan değil kimse ticaret yapmıyor tabelası da yok ama ilk talip olup almak isteyenin durumu nolcak peki bu forumda yüzlerce kullanıcı var farklı şehirlerden forumu takip ediyor. Ortada bi ürün var ve biri talip olmuş ama bazıları hala istediğine satar diyor o zaman gitsin forumu kullanmasın kendisi istediği alıcıyı bulsun ona satsın burda ilan açmasın.

Bence @J-P haklı. Anlaşma sağlanacak, hesap numarası bile iletilecek sonrasına ben başkasına sattım olacak? Üstelik mesaj önceliğine de bakmadan. @EMM 'nin daha önce @OsmanBurak gitarımı denemeye gelmedi oysa ben telleri değiştirdim mağdur oldum demesi, üstüne mağdur olduğunu iddia ettiği durumun bir bezerini başkasına yaşatması benim gözümde çifte standarttır. Eski defterleri açmak da değil olay ama EMM'nin iddasına göre o zaman kendisi mağdur olmuştu, şimdi de benzeri bir olayda şahsı J-P'yi mağdur etmiştir.

Iki goruse de saygim oldugunu belirtirken @kogan arkadasimizin belirttigi eski defterlerdeki olayla bunun en ufak alakasi yoktur. Birinde ciddi bir magduriyet varken digerinde 3 dakikalik bir vazgecme suresi oldugunu anlamaniz gerekir. Yani ikisi arasinda cok fark var.

Bu olay benim basima gelseydi, derdim ki "sikinti yok ama keske bana OK demeseydin, canin sagolsun yine de" der konuyu kapatirdim. Bu kadar uzamasina anlam veremiyorum.

İlk mesaj atan kişinin ya da ilk almak isteyenin yerinde olduğunuzu düşünün
birazda. Burası dükkan değil kimse ticaret yapmıyor tabelası da yok ama ilk talip olup almak isteyenin durumu nolcak peki bu forumda yüzlerce kullanıcı var farklı şehirlerden forumu takip ediyor. Ortada bi ürün var ve biri talip olmuş ama bazıları hala istediğine satar diyor o zaman gitsin forumu kullanmasın kendisi istediği alıcıyı bulsun ona satsın burda ilan açmasın.
Engellenmis icerik var hepsini goremiyorum @J-P Senin yazdiklarinin da hepsini okuyamadim icimi baydi. Ama ne degisir zaten? Lakin madem bir vesile oldu referans yazayim basligin amacina hizmet olsun: senden 4×12 kabin aldim arabanla tasidin 5 kat merdiveni benlen ciktin, JSX amfilerimi ABD den getiremedim bir daha istesem de bulamayacagim fiyat ustunden takasla senden aldim, belki 5000 dolarlik al sat yaptik seninle hatta daha fazla ve hep ayni gonlu genis-eli bol tavir, eh daha yeni DD-20 aldim, ben almadan kararsiz kaldigim icin satis belki 1 ay uzadi ve arada (senin aleti aldigin ve nihayetinde bana sattigin zaman diliminde) dolar neredeyse iki katina cikti sen israr ettin ve zerre zam yapmadin ve ayiptir soylemesi 300 liraya sattin sifir durumdaki cihazi. Samsun'a gittin benim yapmadigim ve talep dahi etmedigim pazarligi benim icin yaptin japon DD-3 getirdin. Ben gozumle birini magdur ettigini gorsem inanmam. Demem o ki alim satimda sen her ne taraftaysan ben o taraftayim @J-P senden daha hakkaniyetli ve iyi niyet erbabi alici/satici gorene kadar da bu degismez. Benim alim satim basligi altinda senin isminin gececegi bir mesajda diyecegim budur. Bu arada engelleme butonunu kullanmayi ihmal etme vallahi yatmadan yogurt yemek kadar rahatlatici...

Son düzenleme:
@garett e selamlar, saygılar, sevgiler. SX'in en mühim parçalarını -orta ve sap manyetiklerini- menfaat beklemeksizin, hatta deneme şansı vererek yolladı. Sayesinde modlamanın en mühim kısmını atlattım. Icık cıcık denedim, yolladığı manyetikler de ne dedi ise o çıktı; gayet kaliteli ürünler. Parasını ancak yollayabildim, dert etmedi, gık demedi.

Güvenle ve keyifle alış veriş yapabilirsiniz.

@garett e selamlar, saygılar, sevgiler. SX'in en mühim parçalarını -orta ve sap manyetiklerini- menfaat beklemeksizin, hatta deneme şansı vererek yolladı. Sayesinde modlamanın en mühim kısmını atlattım. Icık cıcık denedim, yolladığı manyetikler de ne dedi ise o çıktı; gayet kaliteli ürünler. Parasını ancak yollayabildim, dert etmedi, gık demedi.

Güvenle ve keyifle alış veriş yapabilirsiniz.

Düşüncelerin için teşekkür ederim abi. Seni herkes biliyor zaten. Duygu ve düşüncelerimiz karşılıklı, ki bu sayede bu kadar rahat ve keyifli bir alışverişimiz oldu. Tekrar alışveriş yapmak ve yüz yüze de tanışmak dileğiyle.

Geri