Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

@fritzel nickli uyenin birkac ilanim hakkinda bilgi istemesi, ve fiyatlari konusmamiza ragmen her seferinde, gun sonunda hicbir sekilde geri donmemesi ve ayni urun icin bir sure sonra tekrar basa sarmasi yuzunden yazma ihtiyaci duydum. Bir iki kere basima gelmis olsa yazmazdim ama, bu taciz noktasina geliyor. Kendisine de uyarida bulundum ama kendisi tavrini surdurdu. Kesinlikle ciddiye alinip cevap yazilacak bir uye bile degil, alisveris yapmayin.

@fritzel nickli uye birkac ilanim hakkinda bilgi istemesi, ve fiyatlari konusmamiza ragmen her seferinde, gun sonunda hicbir sekilde geri donmemesi yuzunden yazma ihtiyaci duydum. Bir iki kere basima gelmis olsa yazmazdim ama, bu taciz noktasina geliyor. Kesinlikle ciddiye alinip cevap yazilacak bir uye bile degil, alisveris yapmayin.
Kimsenin günahını almak istemem ama aynı nickli üyenin bi ara alım-satım'daki her ilanın altına sınırsız alakasız takas veya aşırı düşük teklif döşediği dikkatimi çekmişti.(Bana da olmuştu) Ben kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum aslında muhtemelen yaşı çok küçük bir kardeşimiz ve forum etiğinden biraz bihaber sanırım :)

@fritzel nickli uyenin birkac ilanim hakkinda bilgi istemesi, ve fiyatlari konusmamiza ragmen her seferinde, gun sonunda hicbir sekilde geri donmemesi ve ayni urun icin bir sure sonra tekrar basa sarmasi yuzunden yazma ihtiyaci duydum. Bir iki kere basima gelmis olsa yazmazdim ama, bu taciz noktasina geliyor. Kendisine de uyarida bulundum ama kendisi tavrini surdurdu. Kesinlikle ciddiye alinip cevap yazilacak bir uye bile degil, alisveris yapmayin.
Tipik bir liseli. Gençliğine vermek lazım.

Sabır erdemdir ve hata da insana mahsus!..
Gün geçmiyor ki hiç ummadığınız kişilerden yalnızca kendi çıkarına yönelik ve saçma sapan teklifler almayasınız...
Önemli olanın : Kendini sorgulamak ve gerekirse özür dilemek ve aynı hatayı yeniden yapmamak olduğunu düşünüyorum.:)

Sabır erdemdir ve hata da insana mahsus!..
Gün geçmiyor ki hiç ummadığınız kişilerden yalnızca kendi çıkarına yönelik ve saçma sapan teklifler almayasınız...
Önemli olanın : Kendini sorgulamak ve gerekirse özür dilemek ve aynı hatayı yeniden yapmamak olduğunu düşünüyorum.:)

Uğur abi bazen senin Mevlana olup olmadığını düşünüyorum ne yalan söyleyeyim :D

Uğur abi bazen senin Mevlana olup olmadığını düşünüyorum ne yalan söyleyeyim :D
Teşekkür ederim kardeşim, ama nerede o ruh?.. Keşke yaşıyor olsa da -kapısında kul olmadan- feyz alabilsek!..:)
Negatife kapılmak çok kolaydır, ama zihinden bir anda tek fikir geçer... Anlık olarak, istediğimiz fikri geçirebilme erkine sahibiz hepimiz... Sadece seçim...
Ben de kızıyorum, sinirlenebiliyorum, ancak sinirli kalmak zorunda değilim, kimse değil aslında!..
İnsan söz konusu olunca benim anladığım tek bir gerçeklik var : Ego tatmini...
Bizler, durmadan ego tatmini peşinde koşan zeki varlıklarız... Sorun şu ki, egonun harekete geçirdiği duygular aklın üstüne çıkınca muhakeme(akıl işletme/yordamlama) sona eriyor.
Yani, egolar çatıştığında, karşımızdakinin egosunun da en az bizimki kadar "Egoist" olabileceğini düşünüp değer verdiğimizde en azından esneyebilme kapasitemizi arttırabiliyoruz.
Kısacası benim en büyük öğretmenim : Aslında bana en çok sıkıntılı ve zor anlar yaşatmış kişiler/olaylar oluyor, ya da benim kendi kazdığım ızdırap çukurları...
Yaşamın öğrencisiyiz işte, herkes gibi...:)
(Not. Mevlana hakkında araştırmalarım ve yazdığım bir şiir kitabım var, basılmadı... Yazın-Mesnevi Günlüğüm)

Kimsenin günahını almak istemem ama aynı nickli üyenin bi ara alım-satım'daki her ilanın altına sınırsız alakasız takas veya aşırı düşük teklif döşediği dikkatimi çekmişti.(Bana da olmuştu) Ben kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum aslında muhtemelen yaşı çok küçük bir kardeşimiz ve forum etiğinden biraz bihaber sanırım :)
60 yaşında bir ağabeyimiz, iki kere alışverişim oldu bi sıkıntı yaşamadım ama gerçekten ticarı ve insan ilişkileri yönünden bakıldığında sınıfta kalan, iletişimi ve tavrı rahatsız edici olabilen bi insan, yüzünede söylemişliğim var lakin iyi biri olduğunu düşünsemde alışveriş yapmak isteyen birinin iki kere düşünmesini tavsiye ederim.

60 yaşında bir ağabeyimiz, iki kere alışverişim oldu bi sıkıntı yaşamadım ama gerçekten ticarı ve insan ilişkileri yönünden bakıldığında sınıfta kalan, iletişimi ve tavrı rahatsız edici olabilen bi insan, yüzünede söylemişliğim var lakin iyi biri olduğunu düşünsemde alışveriş yapmak isteyen birinin iki kere düşünmesini tavsiye ederim.
Ya kusura bakma hocam ama hayatımda gördüğüm en komik yazılardan birtanesi bu :D yani yanlış anlamayın çok içtenlik, çok ciddilik ve eleştiri bir cümlede ancak bukadar harmanlanabilirdi :D

Ya kusura bakma hocam ama hayatımda gördüğüm en komik yazılardan birtanesi bu :D yani yanlış anlamayın çok içtenlik, çok ciddilik ve eleştiri bir cümlede ancak bukadar harmanlanabilirdi :D
Yahu ne yapayım cidden öyle :D mesela takas yapacağız öldürüyorda öldürüyor, kendi doğruları var mesela şu şu kadar deyip kestirip atıyor.. Ben çözemedim, kısacası alışveriş aşaması sıkıntılı olan birisi diyebilirim, sabrını sınıyor :D

bir klasik olarak @nurialcho'nun adını yazıyorum buraya tekrar. sıkıntısız ve tertemiz aletler aldım yine. çok teşekkürler.
Ben de kendisinden( @nurialcho ) 1-2 ay önce İstanbul'da elden şekilde Ltd M-1000 almıştım. Gayet güzel bir alışveriş olmuştu, 2 farklı gün, gece saat 11-12 gibi deneyip almamı sağlamıştı gitarını. Kendisine tekrardan teşekkür ediyorum, denildiği gibi gayet güvenilir bir insan.

@uvidinli ugur abi, yazma amacim sinirimi cikarmak ya da ego degildi. Buraya yazmamin sebebi, arkadasin birkac kere fiyat almasi, ilgili gibi davranmasi, ve baska aliciyi bu kisiden dolayi reddetmis olmam. Yani bu bir uyariydi daha sonra alisveris yapacaklar icin. Bu basligin amaci da bu diye biliyorum.

Buradaki olaylarda da liseli tarzi yakistirmalara da katilmiyorum ayrica. Burada kimler neler yapiyor. Olumsuz durumlara bu tarz genelleme yorumlar yapilmasi cok uzucu bence.

@uvidinli ugur abi, yazma amacim sinirimi cikarmak ya da ego degildi. Buraya yazmamin sebebi, arkadasin birkac kere fiyat almasi, ilgili gibi davranmasi, ve baska aliciyi bu kisiden dolayi reddetmis olmam. Yani bu bir uyariydi daha sonra alisveris yapacaklar icin. Bu basligin amaci da bu diye biliyorum.

Buradaki olaylarda da liseli tarzi yakistirmalara da katilmiyorum ayrica. Burada kimler neler yapiyor. Olumsuz durumlara bu tarz genelleme yorumlar yapilmasi cok uzucu bence.
Yok be Can @ogulcaan inan senle alakası yok!..:LOL:
Ben her söylediğimi ilk önce kendime söylerim... Kendim kaldırabiliyorsam da başkasına söylerim.
Yani, ele verir talkımı sonra kendi yutar salkımı değil...:ROFLMAO:
Aynı kişi aynı şeyleri bana da yaptı da...
Anlarsın ya!..:ROFLMAO::notworthy::LOL:

@RebelYell hocamın böyle yazdığına bakmayın, kendisine söz verdiğim tarihten 4-5 gün gecikmeme rağmen her aşamada bana yardımcı oldu. Normalde benim de adetim değil ama şu ara yeni ekiple olan çalışmalardı, derslerdi felan derken hep karambole denk geldi. Herneyse kendisi fazlasıyla güvenilir ve hoşgörülü bir insan. Dostluğun baki kalması dileği ile... :)

dostum senin önce sattığın manyetiklerle daha sonrada gitarın ile ilgilendiğim ve fiyat sorduğum doğru.ciddi ciddi almayı düşündüm ama şartlar farklı gelişti örnk vereyim şu anda sahibinden .com da 2100 tl fiyat ile usa fender deluxe gitar var mesela satılık.insanın gönlü kayıyor haliyle. malınızı öldürecek birşey söylemedim sadece düşündüm alıp almamayı ve buda zamanımı aldı.siz o günün sonunda cevap vermediğimi falan yazmızsınız sanki size akşama kadar dönerim yada bu gün içersinde dönerim demişim gibi.hakkımda yazı yazmışsınız alışveriş yapmayın falan diye.satamayınca malı kızmayın sabırlı olun nasılca satılır değerini bulunca.hakkımda diğer konuşan biride banada yaptı falan gibi böyle malın değerini düşürüyor yok olmayacak şeyler teklif ediyor gibilerde birşeyler yazmış.satmazsın kardeşim düşündüğün fiyattan düşükse teklif.zorlayanmı var.tabiki düşüreceğim bazı fiyatlar.ı Mal satıyorsun dükkan kiran yok adam çalıştırmıyorsun vergi vermiyorsun kredi kartımı uzattığımda 9 taksit yapmıyorsun mala garanti vermiyorsun.senden malı dükkanın sattığı fiyattan alacak halim yok.o benim için kullanılmış belki 2.ci belki 3.cü el mal.sizi daha hoş görülü olmaya davet ediyorum.malınızı satamayınca kızmayın insanlara bir nedeni vardır.BUNUN NESİ TACİZ.

dostum senin önce sattığın manyetiklerle daha sonrada gitarın ile ilgilendiğim ve fiyat sorduğum doğru.ciddi ciddi almayı düşündüm ama şartlar farklı gelişti örnk vereyim şu anda sahibinden .com da 2100 tl fiyat ile usa fender deluxe gitar var mesela satılık.insanın gönlü kayıyor haliyle. malınızı öldürecek birşey söylemedim sadece düşündüm alıp almamayı ve buda zamanımı aldı.siz o günün sonunda cevap vermediğimi falan yazmızsınız sanki size akşama kadar dönerim yada bu gün içersinde dönerim demişim gibi.hakkımda yazı yazmışsınız alışveriş yapmayın falan diye.satamayınca malı kızmayın sabırlı olun nasılca satılır değerini bulunca.hakkımda diğer konuşan biride banada yaptı falan gibi böyle malın değerini düşürüyor yok olmayacak şeyler teklif ediyor gibilerde birşeyler yazmış.satmazsın kardeşim düşündüğün fiyattan düşükse teklif.zorlayanmı var.tabiki düşüreceğim bazı fiyatlar.ı Mal satıyorsun dükkan kiran yok adam çalıştırmıyorsun vergi vermiyorsun kredi kartımı uzattığımda 9 taksit yapmıyorsun mala garanti vermiyorsun.senden malı dükkanın sattığı fiyattan alacak halim yok.o benim için kullanılmış belki 2.ci belki 3.cü el mal.sizi daha hoş görülü olmaya davet ediyorum.malınızı satamayınca kızmayın insanlara bir nedeni vardır.BUNUN NESİ TACİZ.
Maalesef o Deluxe ortadan kayboldu. Şaibeli bir ilandı.

Amcacim benden neden fiyat istiyorsun her hafta tekrar tekrar ayni gitar ve manyetik icin??

Geri