Melatonin(Heavy Metal/Thrash)-Ankara

yukarda benim adıma yazılmış mesaj bana düzenlenmiş bir kompiledir adeta. zira o mesajı yazan ben değil grubumuzun kıllı gitaristi umut'dır. tüm kamuoyuna saygıyla duyrulur... ayrıca bronzlaşamadım resmen kavladım. insan tatilden döndüğü gün soyulur mu ya... hayrettin yapma!!!

ankhstar demiş ki:
melatonin.jpg
Bu gece Yolcu'dayız.
Root Bar'da her cuma 23:00 programımız devam etmektedir

dün geceki, ben ve serkan'ın katılımıyla yapmış olduğumuz Melatonin - Origam düeti için teşekkürler beyler ;)
Umarım tekrar yaparız ...
Root'a da gelmeye çalışacağız görüşmek üzere ...

Asıl biz teşekkür ederiz, Origam'dan Murat-Serkan ikilisine ve de Mindcrime Onur'a. Sahnemiz sizinle daha da bir şenlendi. Güzel bir Yolcu gecesiydi, ileride hatırlayacağım en iyi Yolcu performanslarından biri olacak sanırım.

mi lav yu long taym , mi saki saki, mi sak long, mi so horni :LOL:
Pis iş bana kaldı galiba, Bu gece 23:00 Melatonin Root'ta şova devam ediyor. Dinleyen bayılıyor, dinlemeyen başını taşlara vuruyor. Benden söylemesi 8)
Bir menajerimiz olsa, kafamız rahatlasa keşke ...
Rumuz : Alabama black snake :twisted:

wastelander demiş ki:
mi lav yu long taym , mi saki saki, mi sak long, mi so horni :LOL:
Pis iş bana kaldı galiba, Bu gece 23:00 Melatonin Root'ta şova devam ediyor. Dinleyen bayılıyor, dinlemeyen başını taşlara vuruyor. Benden söylemesi 8)
Bir menajerimiz olsa, kafamız rahatlasa keşke ...
Rumuz : Alabama black snake :twisted:

Geçen haftaki icraatımız sayısız baygın, bilmem kaç milyar yarık baş, hastahaneler doldu taştı lan :D Alıntıladığım mesaj geçerliliğini korumaktadır. Yani mi lav yu long taym 8O
Not:Macerayı seviyorum...

Sevgili Melatonin tee geçen hafta izledim sizi ama giremedim nete yazamadım bişeyler daha anca yazabiliyorum, teşekkürler yaşattığınız güzel akşam için vallaha cok eğlendik :D

inşallah yakın zamanda yine gelir dinleriz diyorum, bi cowboys calarsınız artık yine :D

demonuz geçti elime çok beğendim daha önce nasıl haberdar olamadım sizden şaştım ve üzüldüm demo kapağınız değişik olmuş içindeki fotoğraf özellikle :D

umarım sizi dinleme şansı elde edebilirim

26 Ağustos Pazar saat 19:00'da Barışarock Mavi Duman Sahnesi'ndeyiz... Festival Konser Programı şu şekildedir :

Mavi Duman Sahnesi

Cuma:

14.00…Violet

15.00…17 Ohm

16.00…Otr

17.00…Arşmahal

18.00…Narkoz

19.00…Hipnoz

20.00…Sek.z

21.00…Kara Güneş

22.00…Deli Selim

23.00…İhtiyaç Molası

Cumartesi

14.00…White Wash

15.00…Mai

16.00…Dembedem

17.00…Unleashed

18.00…Annwn

19.00…Ahibba

20.00…Yeni Harman

21.00…Teneke Trampet

22.00…Efsun

23.00…Zardanadam

Pazar

14.00…Ayılar

15.00…Kiralık Orkestra

16.00…Aduuket

17.00…Yalnış

18.00…Moral

19.00…Melatonin

20.00…Hariçten Gazelciler

21.00…Yolgezer

22.00…Senfonia

Kadife Çekiç Sahnesi

Cuma

14.00…Kaptan Zaman (Taner Öngür & Serap Yağız)

15.00…6 hr Sundae (AVUSTRALYA)

16.00…Sabih Cangil

17.00…Gevende

18.00…Zilzurna

19.00…Nev

20.00…Bülent Ortaçgil

21.00…Aylin Aslım + Yakup (akustik)

22.00…Mazhar Egbari (Mısır)

23.00…Hakan Kurşun

Cumartesi

14.00…Doxan

15.00…Dirty Black

16.00…Proje ya Bajar

17.00…Dinar Bandosu

18.00…Marsis

19.00…Demir Demirkan

20.00…Deli

21.00…Moğollar

22.00…Farzad Golpayegani (iran)

23.00…Bulutsuzluk Özlemi

24.00…God is an Astronaut (İrlanda)

Pazar

14.00…Nitro

15.00…Anima

16.00…Sultan Tunç & Oriental Groove Orheztra

17.00…Abraxas

18.00…Soul Sacrifice

19.00…Çar Newa

20.00…Işığın Yansıması

21.00…Bertuğ Cemil

22.00…Yash-Ar (Yaşar Kurt – Arto Tunç Boyaciyan)

23.00…Boikot (İspanya)

Yolcuda karakedinin yerine sahne aldıkları bi gece tesadüfen dinlemiş bulundum ve şahsi kanaatim karakedinin boslugunu epeyce hissettirdi o gece. Kalbur üstü bi heavy/thrash grubu olduğunu düşünmüyorum şahsına münhasir , lead gitarı sağlam , vokali vasat bi grup birde kişisel merakımdan soruyorum barda kitlenin ısrarala slayer istemesi ve naralar atmasına rağmen metallica calmaya devam ettiler neden slayer çalmıyorlar vokal angel of death,
epidemic , bitter peace vs yorumluyabilicek kapasitede görmüyor mu kendini bunu merak ediyorum?

Can her ne kadar kendisinden beklenen mükemmel ve gerekli yanıtı vermiş olsa da ben bazı şeyleri demeden dayanamayacağım, kusura bakılmasın.

Can, benim (ve hatta arkadaşlarımın adına da konuşabilirim) Ankara'da dinlediğim(iz) en yetenekli vokalistlerden birisidir.
Melatonin, Kreator'u ve Death'i de en güzel şekilde çalarken; Can da en güzel şekilde söyler.
Her metal grubu Slayer sevmek, sevse bile sahnede çalmak zorunda değildir.
Bir grubun Metallica sevmesine, çalmasına bir söz söylemek ise hiçkimsenin haddi değildir.
Melatonin; kendisini kanıtlamış, Ankara'da köklü sayılabilecek nadir gruplardandır.
Uzun yıllardır müziğini icra eden bir grubu tesadüfen dinlemen ise senin ayıbındır, bu durumda anlaşılan senin yeni olduğundur.

Kişisel görüşlerimin yanı sıra eklemem gereken son madde ise daha ziyade bir gerçeklik...
Bir grup barda sahne alıyor diye bar müşterisinden köle muamelesi göremez, "ben bu bara geliyorsam benim istediğim şeyi çalmak zorundasın" şeklindeki şımarıkça kaprislerini çekemez. Bu müzik saygı unsurunu içerir. Sahnedeki grup o an canı ne çalmak istiyorsa onu çalar, dinleyici ve izleyiciler de bunu bilerek mekana gelir.

Tabi bu son söylediğim paragraf metal grupları için geçerlidir. Overall'a takılanlar bilirler, sahnedeki kimi gruplar seyirci ne isterse onu çalar. Melatonin gibileri ise kendi müziğini, kendilerine saygı duyup sahne önünde yerini alanlarla paylaşır. Tabi ki paylaşıma ortak olmak çift taraflı bir eylemdir. Bu görev de seyircinindir.

Bence bu grup son derece sıradan eğer kült bi grup olduğunu düşünsem bir dinleyici olarak hakettiği payeyi elbette verirdim zira yerli gruplara her daim destek verilmesi gerektiğini düşünmüşümdür.

İllaki beğenmek zorunda değiliz, grubun köklü olması bnm için ve tüm dinleyiciler için bişey arz etmez onemli olan grubun kurulduğu tarihten bu yana ortaya ne koyduğu yani işlevidir ben cok daha yeni ama çok daha kaliteli müzik yapan bir çok grup biliyorum körükörüne korunan ve kollanan grupların ise 88 yıl daha aktif müzik yapsa yerinde sayıcağından eminim.

Grubu tesadüfen dinleme olayına gelince Karakediyi tesadüfen dinlemiyoruz Solitude uda tesadüfen dinlemedik zamnında Witchrap ida aynı sekilde tesadüfen dinlemedik bu müziği hakkıyla yapan herkese sonsuz saygı ve desteğimiz var ama hakkıyla yaptığına inanmamız gerekiyor!

Tek bir canli performans izleyip bir grup hakkinda bu kadar net yargilara varmak bence dogru degil. Bilemiyorum tabi de, belki kotu bir gunune denk gelmissindir, zira normalde Melatonin'in vokalisti oldukca etkileyicidir. :)

Geri