Tüp Sorunu

arkadaşlar uzun uğraşlarımdan sonra amerika'dan ada mp1 getirttim.(celephais arkadaşıma çok teşekkür ediyorum,her konuda bu arkadaşa güvenebilirsiniz)aleti cevizlibağ 'a almaya gittim ve gümrük müdürlüğünde sanırım aleti çok sarstılar nazik çalışanlarımız ve malesef tüplerden biri sabitken öteki çıkmış sanırım.(sanırım kırılmamış ama o da olabilir)sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

çıkmış derken kasıt..?? sağlamsa yerine takıcaksın :p ama bu çok salakça oldu muhtemelen bunu sormuyosun.. neye takıldığını söylersen daha iyi olur.. ;)

Bence sarsıntıdan dolayı tüplerin birinin yerinden çıkmış olma ihtimali çok zayıf çünkü,lambanın takıldığı soket üzerine epey kuvvetli ittirilerek takılıyor,yerinden çıkmış derken nasıl anladın bunu? içinimi açtınaletin ? biraz daha detaylı anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım....?

ada.JPG

Anlamadim, tupler aletin icinde mi disinda mi? Cok dert etme her seyin bir cozumu var bu arada, ECC83ler cok cok pahali tupler degil, tanesi 5 10 dolara satilirlar ve etraftan bulabilirsin.

Takilacak yer hakkinda daha bilgi verirsen iyi olur.

B

Yucel sayesinde sanirim gordum. Bu herifler manyak mi ya tupleri iceri koymuslar. Bayagi isinir, oradaki transistor, kapasitor ve devrelere yazik yani.

Neyse anlasilan acman lazim, ancak baktiktan sonra bir fikir edinebilirisin.

B

• Konu Sahibi Konu Sahibi
şimdi beyler ben tabii ki aletin henüz içini açmadım açmamda.aletin küçük ızgaraları var ve buralardan tüpler görülebiliyo yücel de bilir.şimdi ben bunlardan baktığımda tüpün biri aynı resimdeki gibi normal ama öteki sallanıyo hatta resmen yan vaziyette duruyor,gümrükte alete çok kaba davrandılar(herif paketi resmen yere attı,bişey demeye kalmadan)sanırım o zaman oldu.ayrıca içindeki tüpler 12AX7A sanırım aleti henüz denemedim daha converter bulamadım.ama sanırım çalıştırsamda sorun olucak.ayrıca yücel sorum sana bu alet 12 watt istiyor di mi?

Yahu bu adamlar malı ne alaka yere atıyorlar? Umut da alım satımdaki başlığında böyle bir şeyden bahsetmişti. Hayır benim de bir aletim gelecek ona göre davranayım. Sana vermeden önce bi yere mi atıyor ne aşamada yapıyorlar bu hareketi? Al malını bas git mi diyor yere atıp? Ona göre adamın kolunu bacağını tutayım, adetten mi yapıyorlar bunu anlamadım ki? :?

Lamba için çok endişelenme derim. En fazla değiştirirsin. Tek sorun odur umarım.

Hey allahım ya.

Ben uyarmıştım bir kaç ay önce bu tür hassas ürünleri getirtirken bazı riskleride almanız gerek diye :!: millet ne olacak gelir sapasağlam öyle saçmalıkmı olur kolay kolay bişey olmaz bunlara diye laf yertişriyodu
Gümrükteki adamlarda tabiiki bıkmışlar hallerinden , karpuz sergisi gibi iş hallediyolar takur tukur
Heleki benden bir tavsiye bu tür elektronik eşyaları yanınızda getirirken (özellikle uçakla) sakın kargoya vermeyin her defasında görüyorum çalışan ''karınca adam''lar langur lungur fırlatıyolar bavul ve kolileri...

canoe demiş ki:
şimdi beyler ben tabii ki aletin henüz içini açmadım açmamda.aletin küçük ızgaraları var ve buralardan tüpler görülebiliyo yücel de bilir.şimdi ben bunlardan baktığımda tüpün biri aynı resimdeki gibi normal ama öteki sallanıyo hatta resmen yan vaziyette duruyor,gümrükte alete çok kaba davrandılar(herif paketi resmen yere attı,bişey demeye kalmadan)sanırım o zaman oldu.ayrıca içindeki tüpler 12AX7A sanırım aleti henüz denemedim daha converter bulamadım.ama sanırım çalıştırsamda sorun olucak.ayrıca yücel sorum sana bu alet 12 watt istiyor di mi?

Aletin üzerine baktım 18W , kullandığım AC-AC converter da ise 110V 100W output var.Tüplerden biri yamuk demişsin sanırım biraz tam oturmamış birtüpten bahsediyorsun.Sölyediğin gibi yere falan attılarsa o sarsıntıyla belki oynamıştır dicem ama yinede okadar çabuk yerinden oynayabileceğini zannetmiyorum,lamba kitinde bir sorun olma ihtimali var,ve orda sorun varsada çalıştırman nekadar doğru olur bilmiyorum,ama denemeden anlamak zor.Yinede rizikolu bi durum.Aletin içini aç dediğim gibi o yamukluk darbe sonrası yerinden çıkma gibi olabilir.Elinle biraz kuvvetli ittirip yerine oturmasını sağla.kullandığım converter aynı şöyle birşey
sdv004.jpg

lambayı soketinden çıkartıcak şekilde nasıl vurulur o alet.. akabinde o aletten daha hayır gelirmi bilmem.. inşallah sadece tube yerinden çıkmıştır, yazıktır günahtır..

Birde adamın gözünün içine baka baka yere atıyorlar.. Girer girmez "dikkatli olun" gibi bir uyarıda bulunmak gerekiyor mutlaka.

arkadaşlar aletin içini açtım neyseki herhangi kırılan bişey yok sadece lambalardan biri soketinden çıkmış, onu yerine iyice yerleştirdikten sonra kapadım bugün converter alıp aleti deniyecem haber veririm.bu arada yücel alet için 18 w dedi ama adadepot da 12 w yazıyo hangisi doğru bunun ben o kadar baktım aletin heryerine 120vac ve 50/60hz dışında bişey yazmıyo valla.

canoe demiş ki:
arkadaşlar aletin içini açtım neyseki herhangi kırılan bişey yok sadece lambalardan biri soketinden çıkmış, onu yerine iyice yerleştirdikten sonra kapadım bugün converter alıp aleti deniyecem haber veririm.bu arada yücel alet için 18 w dedi ama adadepot da 12 w yazıyo hangisi doğru bunun ben o kadar baktım aletin heryerine 120vac ve 50/60hz dışında bişey yazmıyo valla.

Ben demiyorum,bendeki preamp'ın arkasında okuduğum değerler bunlar dedim.

Canoe merak etme alet için önemli olan voltaj ve hz kısmı. voltaj değeri doğru olduktan sonra alet watt kısmını kendisi halleder atıyorum 500 wattlık trafodan cıksan bile alet ihtiyacı olanı kadarını alır.O önemli birşey değil mesela ben rack için 500 watt trafo kullanıyorum rack aletlerim toplasam 200 watt kullanıyordur.Ancak bu aşamada iyi bir convertor trafo ve power conditioner öneriyorum.Hatta daha yüksek maliyetlere çıkabiliyorsan iyi bir regulator almanı tavsiye ederim.

Bijen demiş ki:
Canoe merak etme alet için önemli olan voltaj ve hz kısmı. voltaj değeri doğru olduktan sonra alet watt kısmını kendisi halleder atıyorum 500 wattlık trafodan cıksan bile alet ihtiyacı olanı kadarını alır.O önemli birşey değil mesela ben rack için 500 watt trafo kullanıyorum rack aletlerim toplasam 200 watt kullanıyordur.Ancak bu aşamada iyi bir convertor trafo ve power conditioner öneriyorum.Hatta daha yüksek maliyetlere çıkabiliyorsan iyi bir regulator almanı tavsiye ederim.
Katılıyorum watt'ının yüksek olması önemli değil bijenin belirttiği gibi, bendeki converter 100w mesela..Power conditioner'da finansal açıdan çıkabilirsen şart tabi..

yucel sen adaptoru nereden aldıgını tam olarak tarıf edermısın?Hocam bı de power condınator tam olarak nedır?regulator ıle converter arasındakı farkı acıklarmısın.watt onemlı degıl dıyonuz ama yazıcıoglunda herıfler aletın watt ını soylemedıgım ıcın converter vermıyorlar.

Birde gümrük maceranı anlatırmısın rica etsem,ne gibi detaylarla uğraştın vergi vs.. diye bişeylerle kafanı şişirip cebini boşalttılarmı?

Geri