MehmetŞenolŞişli (MÞÞ)

Sahte kahkahalarla değil içten gülüşlerle...

MŞŞ hayatımıza girdiği 1994 yılından bugüne kadar çok şeyi değiştirdi. Bize yön verdi. MŞŞ sadece Kargo grubuna değil Türk rock müzik hafızasına da kazınan bir çok esere imza attı. Gün geldi kendi eserlerine, sözlerine, müziklerine sahip çıkmak istedi hain ilan edildi. Ama O'nun yanında olanlar O'nu hiç yalnız bırakmadı. İlk günden bugüne kadar...

Yıllardır hayatımızın anlamını değiştiren ve bize yön veren insanın felsefesini anlayanlar şimdi biraraya geliyor. Sahte kahkahalar değil içten gülüşlerle O'na doğru yürüyoruz. O'nun hak ettiğini ona vermek istiyoruz.

O'nu takip eden, izleyen, okuyan, dinleyen herkes için forum sayfalarımız açılmıştır. Web sitemizde kısa süre içerisinde bitecek ve hem Mehmetsenolsisli.net hem de Mehmetsenolsisli.org adresinden ulaşacaksınız.

www.Mehmetsenolsisli.Net
www.Mehmetsenolsisli.Net/Forum

Mehmet Şenol Şişli bugün satışa sunulan Picus Dergisi'ne bir röportaj verdi. ŞUA ağırlıklı bir röportaj ancak içerisinde direkt olarak Kargo'ya ve son 2 albüme yönelik eleştiriler mevcut...

(İmla hataları için şimdiden özür..)

Soru:MŞŞ denince benim aklıma hala Kargo'nun Sevmek Zor ve Yalnızlık Mevsimi isimli albümleri geliyor. Neredeyse bütün sözler ve bestelerin büyük çoğunluğu siz ait. Hatta "BADLİK AMİRİ"nde vokali üstlenmeniz, şarkının sizde özel bir yeri olduğunu hissettiriyor. Var mı bir hikayesi?
Cevap:
Evet; "Bad'lik Amiri" Kargo'yla. çalışırken, "Gruba ne katabilirim" düşüncesiyle kendimi aradığım bir besteydi. İçtenliği ve sahiciliği insanlara doğrudan ulaştı. Bu yüzden benim için de, dinleyiciler için de grubun öteki şarkılarından ayrı bir yerde durur. Ben yazdığım sözlerin arkasında durduğum için ayrıldım gruptan. Biz söz yazımında, zihni duru hale getirip bir damlanın damlamasını bekleyen bir ekolden geliyoruz. Bu, şehirde yapılan en derin meditasyondur, aramızda kış ayini deriz, eski usuldür... Şimdi Kesmeşeker grubunun bas gitaristiyim. Onlar da bu ekolden gelen insanlar. Kargo'yla bir adım atmıştım, fakat onlar büyük hayallerini küçük arzulara sattılar. Şimdi bakınca, yanında durabileceğim şarkı sözü yazarları arasında Cenk Taner'i görüyorum. Kaan Altan da kendi içindeki özele sahip çıkmayı başarabilmiş, çizgisini hep korumuş biri...

SORU: Kargo artık sizin bestelerinizi kullanamayacak mı?
CEVAP:
Bana ait olan şarkıları sahnede söylemelerini istemiyorum. Madem artık ben grupta yokum, madem yazdığım sözleri anlamadıklarını ve çok kişisel bulduklarını söylüyorlar, o zaman o şarkıları lütfen söylemesinler. Eski Kargo albümlerinin toplatılmasını istiyormuşum gibi haberler çıktı; öyle bir şey söz konusu değil.

SORU: Sizden sonra çıkardıkları albümleri nasıl buldunuz? Cover albümü mesela?
CEVAP:
Benden sonra iki albüm çıkardılar. Cover albümü hakkında konuşacak hiçbir şeyim yok. Ateş ve Su da bence iyi işlenmemiş bir albüm. Kargo'nun o eski ruhunun köklerine tutunmak istemişler, bir parmağı kesilmiş el ne kadar kavrayabilirse... Kargo'da içerik ve imaj problemi var. Anlatmak istedikleriyle anlattıkları bambaşka. Bir ermişin palyaço kıyafetiyle dolaşması gibi... Ama imge, gözsüz oynanan bir oyundur.

SORU: Özellikle sahiplendiğiniz bir şarkı var mı?
CEVAP:
Sanırım "Şairin Elinde". Bu şarkı hep karşıma çıkar ve bana bir şeyler hatırlatır, ya da uyarır beni. Yazmakta böyle bir mesele var. Cümleleriniz sizi hayatta da takip eder, belirli yerler ve durumlarda ortaya çıkıp bazı şeyleri size yeniden öğretirler. Geçmişteki siz şimdiki size ders veriyor ya da uyarıda bulunuyormuş gibi bir şey bu
.

-
Şuan bakımda olan ve yarın açılacak olan Sua.gen.tr de röportajın tamamına ulaşabileceksiniz...
-

Re: Sahte kahkahalarla değil içten gülüşlerle...

MSSFelsefesi demiş ki:
MŞŞ hayatımıza girdiği 1994 yılından bugüne kadar çok şeyi değiştirdi. Bize yön verdi. MŞŞ sadece Kargo grubuna değil Türk rock müzik hafızasına da kazınan bir çok esere imza attı. Gün geldi kendi eserlerine, sözlerine, müziklerine sahip çıkmak istedi hain ilan edildi. Ama O'nun yanında olanlar O'nu hiç yalnız bırakmadı. İlk günden bugüne kadar...

Yıllardır hayatımızın anlamını değiştiren ve bize yön veren insanın felsefesini anlayanlar şimdi biraraya geliyor. Sahte kahkahalar değil içten gülüşlerle O'na doğru yürüyoruz. O'nun hak ettiğini ona vermek istiyoruz.

O'nu takip eden, izleyen, okuyan, dinleyen herkes için forum sayfalarımız açılmıştır. Web sitemizde kısa süre içerisinde bitecek ve hem Mehmetsenolsisli.net hem de Mehmetsenolsisli.org adresinden ulaşacaksınız.

www.Mehmetsenolsisli.Net
www.Mehmetsenolsisli.Net/Forum

Gayet güzel bir forum olmuş emeği geçenlerin ellerine sağlık, sitenin de açılmasını bekliyoruz.

Teşekkürler, az kaldı site ana sayfasını da açacağız.
Bir damla kan için...

O, kimilerine göre "Türkiye'nin en iyi şarkı sözü yazarı", kimilerine göreyse "Müthiş Şehir Şairi"... Kargo grubuyla çalışırken yazdığı şarkı sözleri ve yaptığı bestelerle bir efsaneye dönüşen Mehmet Şenol Şişli'yle, ilk kitabı Şua'yı bahane ederek müzik, edebiyat ve hayata dair "ağır" bir söyleşi yaptık.

"Bu ülkede müzik yapacaksanız, solist olmadıkça tanınamazsınız." Bu söz artık eski bir klişe. Çünkü Mehmet Şenol Şişli, Kargo grubunda bas gitar çaldığı dönemde yazdığı şarkı sözleri ve yaptığı bestelerle kendi özel dinleyici kitlesini oluşturmayı çoktan başardı. Mesela, grubun önemli şarkılarından "Şairin Elinde"nin sözlerini yazdı ve "Başka örneği yok," diye nitelenen "Bad'lik Amiri "ne imza attı. Sen Bir Meleksin isimli albümün ardından gruptan ayrıldığında, şiirlerini hayat felsefesi olarak benimseyen hayranları buluşup forumlar oluşturdular. MŞŞ, altı sene aradan sonra ilk şiir kitabı Şua ile geliyor şimdi. Şair geri dönüyor. "Sadece bir damla kan için..."

- 2002'den beri beklenen Şua sonunda çıktı, ilkin 6.45'ten yayımlanacağını açıklamıştınız ama sonra kendi yayınevinizi kurd bu arada kitaba yeni bir bölüm daha diniz. Dışarıdan göründüğü kadarıy dukça sorunlu bir süreçti...

- 2001 'de Şua'nın ilk bölümü "Sayıklayanları yazmaya başladığımda yaşadıklarım 6 artık hiçbir geçerliliğinin kalmadığını, yayınevinin, özellikle Çetin Şan ayrıldıktan eski çizgisinden tamamen saptığını düşündürmüştü bana. Kalamış'ta Köhne'min oluşturduğu sinerjiden beslenen bir fotoğraf kulübü de çürük çıkınca görüldü ki o ruhtan da eser kalmamış... Onlar, sokağın söylediği ilahileri artık duymuyorlar. Bu, hepimizin sağ gözünün kör olmasıyla ilgili bir şey. Her neyse, sonunda Gaia adında bir yayınevi kurdum ve ilk olarak da kendi kitabımı bastım. Altı senedir yazdığım şeylerin hiçbiri herhangi bir yerde yayımlanmamıştı; Şua tüm o birikimin sonucu olarak ortaya çıktı.

---
Picus Dergisi röportajının ve Yuxexes dergisi aralık ayında çıkan haberin tamamı www.Mehmetsenolsisli.net/forum sayfalarından okunabilir.

picus1b.jpg

picus3b.jpg

picus4b.jpg

kimilerinin bu röportajı defalarca okuması ve kimin ayrılıp kimin atıldığını yada kimin dost kimin yalancı olduğunu ayırt etmesi gereken...
cümlelerini bozuk kuran kişinin ben olduğunu ama bunu kime karşı yaptığını ne anlatmak istediğini.
komplike düşünemeyen beynimin kimilerinin sonraki vereceği cevabı kestiremeyen mşş sever.

Arkadaşlar sitemizin ana sayfası açılmıştır.

www.MehmetSenolSisli.Net

Ayrım gözetmeksizin tüm MŞŞ takipçilerini, MŞŞ sevenleri, O'na ve yaptıklarına, emeklerine saygı duyanları, duymayı öğrenenleri, O'nu her platformda savunanları forum sayfalarımızda da diğer MŞŞ takipçileri arasında görmek isteriz.

MŞŞ'ye yakışan bir iş yapabilmek için uzun süredir çabalıyorduk ve sonunda böyle bir siteyi MŞŞ'ye ve MŞŞ sevenlere sunuyoruz.

Şair ile ilgili tüm güncel haberleri sitemizden ve forumlarımızdan takip edebilirsiniz.

MSSFelsefesi demiş ki:
Arkadaşlar sitemizin ana sayfası açılmıştır.

www.MehmetSenolSisli.Net

Ayrım gözetmeksizin tüm MŞŞ takipçilerini, MŞŞ sevenleri, O'na ve yaptıklarına, emeklerine saygı duyanları, duymayı öğrenenleri, O'nu her platformda savunanları forum sayfalarımızda da diğer MŞŞ takipçileri arasında görmek isteriz.

MŞŞ'ye yakışan bir iş yapabilmek için uzun süredir çabalıyorduk ve sonunda böyle bir siteyi MŞŞ'ye ve MŞŞ sevenlere sunuyoruz.

Şair ile ilgili tüm güncel haberleri sitemizden ve forumlarımızdan takip edebilirsiniz.
maçlara da otobüs kaldırın

Mükemmel Şehir Şairi....... hayatıma yön veren sözlerin sahibi,Türkiye de bir dönemi tek başına sözleriyle açan çok önemli bir insan,,kargonun kargo olmasında ki en büyük paya sahip,,, yalnızlık mevsiminin yalnızı büyk insan,,,,
önünde saygıyla egılmek ısterım......

Mehmet Şenol Şişli Kargo grubunun 38 parçası için açtığı davanın tüm ayrıntılarını Yüxexes prorgamına açıklamıştı. Yaklaşık 8.5 dakika süren bu açıklamada Güven Erkin Erkal dava ile ilgili herşeyi sordu Şair ise cevapladı.

MehmetSenolSisli.Net olarak dava ile ilgili bilgisi olmayanlar için ve MŞŞ'nin açıklamalrını merak edenler için bu videoyu herkese açıyoruz.

Download-Link:

http://rapidshare.de/files/10225900/yuxexesmss.wmv.html

Görüyorum da herkesin MŞŞ sevgisi çook farklı.Kimileri MŞŞ'yi tüm kalbiyle destekliyor,kimileri 'biz ona tam destek veriyoruz ya o bize kelek yaparsa' diye düşünüyor.Kimileri yavaş yavaş gerçek yüzünü (!) göstermeye başlıyor.

Sevgili dostlar...

Eğer gerçekten MŞŞ sever seniz,ona karşı ikili oynamayın.Hem destek verip arkasından kötü laflar demeyin.Önceden destekleyenler şimdi kösteklemesin. !

arkadaşlar kimsenin değinmediği bi nokta var şu anda msş kesmeşeker de ve cenk taner sözleri yazıyor genellikle msş sözlere devam edebilcekmi ki,yoksa sadece bas mı çalcak?

albümü son baharda çıkacakmış ama mayıs ayında ikinci kitabı çıkıyor Bahar Artıkları adı ile. yine başarılı bir çalışma olacak yılların birikintisinden.

Geri