Gibson Lp Studio Mu Fender Strat Mı?

hard rock için hangisi?

• Toplam oy veren
    35
HSS veya HSH strat ile gayet metal yapılabilir yaptım gördüm. Ama leş paul modellerdeki tokluğu kütür kütürlüğü hiçbir zaman vermez. Metalin İron Maidenı geçmiycekse :D bi strat al humlı ilerde bi dimarzio super dist humdı sanırım ondanda takarsın heavy doruklarını yaşarsın :D

HSS veya HSH strat ile gayet metal yapılabilir yaptım gördüm. Ama leş paul modellerdeki tokluğu kütür kütürlüğü hiçbir zaman vermez. Metalin İron Maidenı geçmiycekse :D bi strat al humlı ilerde bi dimarzio super dist humdı sanırım ondanda takarsın heavy doruklarını yaşarsın :D

Lpdeki tokluğu hiçbir zaman vermeyeceğine emin misin? :devilish:

şahsi kanaatim bu yönde dostum :) lpdeki kütürlüğü bi stratta alamadım ben alıncağınıda pek zannetmiyorum gerek ağaç gereği kesimi vs vs.

Elimdeki stratla daha fazlasını alıyorum. Bunu Gibson LP Standart kullanmış biri olarak söylüyorum, studio için bir şey diyemem hiç sahip olmadım çünkü. Aslında ne Lp ne Strat, hayat SG'de :D

senin gitarı biliyorum çok ekstrem bi durumda gitarın :D Strata senin yaptığın işlemler ile uçarsın bile ama arkadaşın durumunu ele aldığımız için genel olarak bi değerlendirme yapıyorum.

Bu konuda sana katılamıycam ne yazık ki :) Tabi herkezin kendi fikri tecrübesi vs saygı duyarım .

duman7 dostum alcağın gitarı iyi araştır araştırıyorsunda :) güzel bi gitar alırsın ve elinde eskir inş :)

boğazımdan kestim harçlıklarla vs alıyorum gitarı.o yüzden ayrı bir değeri olucak benim için.teşekkürler güzel dileklerin için :D

Alshain 240 poundluk manyetiği bana taksan benide öttürür :D

Hocam bende ikisi de var. İnan birbirlerine tercih edilecek gitarlar değiller. HSS bir stratla her tür müziği çalabilirsin. LP ile bu zaten mümkün. Birini tercih etmen gerekiyorsa ön yargı olmadan ikisini de çalmanı, seçimini öyle yapmanı tavsiye ederim.

ton denmis, gitarin tipi denmis, agirlik-hafiflik denmis, manyetik denmis, amfi-pedal denmis de bir allahin kulu "arkadas fender ile gibson komple farkli gitarlar. ikisinin calimi apayri, şekline gore aldin diyelim ya calamazsan, sana uymazsa?" dememis :D

govdeyi -simdilik- es geciyorum, fender'in klavyesi daha kalin ve teller arasi mesafe daha fazla. evveliyatinda fender calmamis, ibanez rg ayarindaki gitarlarla hasir nesir olmus birisi icin birden zor gelebilir, gitardan sogutabilir. o yuzden gitarin şeklinden şemalinden cok eline, calisina uyuyor mu uymuyor mu ona bak derim oncelikle.

Geri