JokerMG - İzmir

Web Sitemi Yeniledim

Selamlar :)

Sonunda web sitemi ciddi şekilde yeniledim.

Bestelerimi de bir araya topladım.
Aynı zamanda Haylaz ve Joker kayıtlarına da ulaşabilirsiniz sitemden.

Uğraştırdı ama sanırım deydi :)
Umarım beğenirsiniz.

www.muratgulersoy.com

Sevgiler :)
MG

Yenilenmiş olan web sitemi bir daha ve bu sefer sanırım uzun süre değiştirmeye gerek kalmayacak şekilde yeniledim.

www.muratgulersoy.com

Şarkıların linklerinde ufak bir sorun vardı, şu an düzelmiş olması gerekiyor.

Görüşmek üzere :)
MG

Selamlar

Sonunda yeni bir şarkı kaydettim.
Yeni bir heyecandı benim için :)

Evde kaydettiğim ilk akustik gitar bu parçaya nasip oldu.

:arrow: Silah İstemem

Bazı bölümleri biraz karanlık ve derin olsa da dinleyip yorumlarınızı paylaşırsanız mutlu olurum.

Sevgiler
MG

silah istememi dinledim gayet güzel olmuş eline sağlık :) . gitarın tonu ve kaydı çok başarılı bence. başka parçalarını da eleştirmek üzere :) kolay gelsin.

Parça bildiğimiz parça formlarında değil bu yüzden süper olmuş bebek sesi ise gayet yaratıcı bi fikir Klavyelerde süper yenilikçi bi deneme olmuş eline sağlık murat abi sadece gitar deil düzenleme de süper olmuş..

Ben de kısmen benzerini söyleyeceğim , şunun gibi bunun gibi değil de Murat Gülersoy kaydı gibi olmuş bu.Değişik bir performans eline sağlık , umarım isim olduğun günleri de görürüz.İrtibatı koparmayalım :D

Kolay Gelsin

Sağolun arkadaşlar :)

Buralarda biraz müzik konuşulsun istiyorum ne zamandır.
Her tür düşüncenizi paylaşmanız beni mutlu eder.

Yeni şarkım
:arrow: Silah İstemem

Murat

zorknemesis demiş ki:
Parça bildiğimiz parça formlarında değil bu yüzden süper olmuş bebek sesi ise gayet yaratıcı bi fikir Klavyelerde süper yenilikçi bi deneme olmuş eline sağlık murat abi sadece gitar deil düzenleme de süper olmuş..

Sağol genç :)

Gerçi daha içime sinmeyen kısımlar var.
Onları halledince yeni versiyonu da koyacağım.

Görüşmek üzere
MG

Silah İstemem İsimli Parçayı Dinliyorum..
Öncelikle Girişteki Bebek Ağlaması Çok değişik ve güzel olmuş..Clean gitarların tonu çok iyi o girişte atılan clean sololar çok hoşuma gitti. kullanılan klavyeler falan var sanırım onları beğenmedim parçaya farklı bir hava katmış o havada hoşuma gitmiyor..Drum,lar iyi..Bass gitar atakları parçaya çok yakışmış..Drive,lı Soloları Beğendim Özellikle 1:41 den sonraki kısmı..Zaten Murat Abinin Çalış Stilini Seviyorum..Duygulu Çalan Bir Kişilik Bence.. Yolun Açık Olsun Murat Abi Başarılar..Devamını Bekliyorum..

İntegral,in Lead gitar&Vokal,i Sercan..

Sağol Sercan kardeş :)

Akustik gitarı henüz istediğim gibi tonlayamadım ama beğendiğine sevindim.
Klavyeler noktasında zevklerimiz biraz ayrılıyor ama yine de sağol fikrini belirttiğin için.

Her zaman parçalarımla ilgili yorumlarını duymak isterim.

Merak edenler son şarkımı imzamdaki linkten indirebilirler ;)

Görüşmek üzere
MG

Şu an 352 tahtayayı dinliyorum diğerlerini indiriyorum bi yandan.Cidden ellerine sağlık çok güzel ilgi çekici çalışma olmuş ve gerçekten MG farkını göstermişsin ellerine sağlık...

Silah istemem gerçek benim müzikalite anlayışımı abartı bişekilde tatmin etmiş durumda :D Benim grüşüm 2. versiyonu daha iyi olmuş ellerine,emeğine sağlık abi valla...

Selamlar Murat

Sanırsam "Müzik yan gelip yatma yeri değildir" şiarından hareketle kayda girmişin :) Gerçi bunca grup arasında mekik dokurken pek yattığın da söylenemez ama benim gibi müzik dinlemeyi de kitap okumak kadar mahrem bi mevzu olarak gören birinin takibedeceği tek mahsul bu kayıtlar oluyor.devamını da bekleriz....

Gitar tonudur,solodur gibi haddim olmayan mevzulara hiç girmeyeceğim.Gitar çalışınla ilgili de diyebileceğim bi lafım yok,sadece çalışının tercihlerinin bana iyi geldiğini söyleyebilirim.

ben zaten halen alışabilmiş değilim bu müzik yorumlama mevzusuna.Müfettiş edasıyla müzik dinlemek bi tuhaf geliyor.Hata kollamak,sorunlu yer aramak ön hazırlığıyla müzik dinlemek gerekiyormuş gibi bi his yerleşti benim naçiz bedenime bu frumlara musallat olduğumdan beri.Garip....

Herneyse, genelden özele bi yorumum olacak.Daha önceki parçalarına kıyasla bence eksiklik hissi veren bi çalışma olmuş.DAha çok jenerik müziği olarak tasarlanmış ya da test amaçlı kaydedilmiş gibi,bir enstrümanı,bir efecti,ya da sesi denemek amacıyla.bneim en sevdiğim parçan like a wild horse olmuştu (ismini yanlış söylemiyorum umarım),eğer diskografinde bi sapma anacaksa o parça bence bunun en iyi örneği ve tescilidir,ama ne yazıkki içinde gani gani gitar ve distorşın mevcut olmadığından müzik cemaati içinde hakettiği yorumları alamadı.

bir yabancının kulağına( mesela benim) farklı gelecek tek şey darbuka bu parçada gerisi çok iyi çalınmış olsa ada herkesin aşina olduğu şeyleri içeriyor ve parçanın belli ve pek değişmeyen akorlar üstüne çalınan sololar şeklinde ilerliyor olması,bir süre sonra tekrar hissi yaratıyor.parça daki ani kesilmeler(keskin geçtim hocam!),durulmalar ilgiyi sabit tutsa da benim için uzatılmış bi intro hissi veriyor total toplamda.

Darbukayı sevdim,ilerleyen kısımlardaki elektro ve akustik atışmasını sevdim,enstrümanların tamamı yerliyerinde gibi geliyor,keybord dahil,parçayı tüm bi parça olarak görebilmiş olsam parçayı da sevdim diyeceğm ama dediğim gibi parça bana tamlık hissi vermedi.

Enstrümanlarla ilgili tek kulağımı tırmalayan şey durgun kısımlar dışındaki keybord seslerini çok net bi şekilde duyuyor olmak oldu,dolgunluk verdiğini kabul ediyorum ama biraz daha az ayrıştırılabilir olsaydı iyi olurdu gibi geliyor kulaklıktan.

Bu arada şimdi farkettim ikinci bi versiyon yüklemişsin,ben daha fazla gereksiz olabilecek şey söylemeden çekilip ikinci versiyona kulak kabartayım,bahsettiğim konularda bi değişiklik varsa ona göre devam edeyim.

(az ve öz konuşmayı öğrenmek lazım.Bi an yazdıklarıma baktım da.Bu ne ya, tezkere metni gibi...tövbe tövbe..)

havalar soğuyor,yağmur da yağar şimdi ama sen yine de şemsiyeni almadan müzik yap.

kendine iyi bak

evsanatcisi demiş ki:
Enstrümanlarla ilgili tek kulağımı tırmalayan şey durgun kısımlar dışındaki keybord seslerini çok net bi şekilde duyuyor olmak oldu,dolgunluk verdiğini kabul ediyorum ama biraz daha az ayrıştırılabilir olsaydı iyi olurdu gibi geliyor kulaklıktan.

Katılıyorum..

Aralarda Yoğun Klavyeler Yerine, Solo Arkalarında Tiz Akorlar Basılsa Hoş Olabilirdi..

Sevgili "evsanatçısı";

Uzun uzun yazmışsın, yine beni mest ettin :)
Müzikle ilgili olunca isterse 10 sayfa olsun beni bozmaz.

Dinlediğin versiyon hangisiydi bilemiyorum ama ilk kayıtta benim de kafamda soru işaretleri kalmıştı açıkası.

Bir şeyler eksikti ama tam bilemiyordum ne olduğunu.
Sonradan bazı boşlukları farkedip parçayı hafif kısaltarak akustik-elektro atışmasına çevirdim gitar solo kısımlarını.

Hala ufak oynamalar yapmayı düşünmüyor değilim.
Ama yeni bir şarkıya başladığım için ona geri dönmeye fırsat olur mu bilemiyorum.

Şarkı aslında bir tür film müziği gibi şekillendi kafamda. Belki o nedenle dediğin gibi hissettirmiştir sana.
Ayrıca önceden belirttiğim gibi akustik gitar kaydı denemek de bu şarkıyı yaparken amaçlarım arasındaydı.

"Tam" olabilmesi için neler gerektiğine dair öneriler varsa duymak isterim.
Şu anda benim aklıma pek bir şey gelmiyor. Aslında biraz da diğer şarkıya odaklanmış durumdayım.

Yorum için tekrar teşekkür ederim.

MG

MG'den gitar derrsi almak konusunda bir planım var kendi çapımda uzun süredir.son kayıtlarını dinledikten sonra iyice arttı bu istek aam gelin görün ki öss yüzünden buna vakit ayıramıyorum.seneye umarım....
başarılar dilerim... pardon pardon başarılarının devamını dilerim =))

Geri