Tech 21 / Tm 60

trademark 60watt 2 kanallı bu ampliye 685$ verilir mi arkadaşlar?
Amerika ile karşılaştırınca kargo masrafını da ekleyince adamlar aynı paraya satıyor. muhtemelen ellerinde ki maldan kurtulmak istiyorlardır :)

kullanan var mı? Bu kadar para eder mi? Dip sesi v.s mevcut mudur? Deneme şansım yok yardımcı olursanız çok sevinirim.

teşekkür ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Biliyorum dinledim. dandirikten bir yamaha ile mikrofonlayıp yaptıklarını söylemişler. hal böyleyken güzel ama kötü eleştirilerde okudum. dip ses , yetersiz gain v.s

diyorum acaba bu ya da daha düşük bir fiyata memleketimizde buna
ses kalitesi açısından giydirecek ve "sıfır" daha iyi bir seçenek var mıdır?

fiyatıda neden pahalı bulduğunu anlamadım 60w lık hafif bir ampli. Amerikayla aynı fiyat v.s

şu durumda derken bir kriz beklentisi falan varsa söle de bilelim :)

evet ya amfiler genelde yetersiz gainlere sahip diye biliyorum.
zaten yeterli olsa kimse extra overdrive pedal almaz almaz.
ama bu ses örneklerinde gayet akıcı sıcak solo tonları duyuluyor, ama kesin gene EQdan falan geçiyodur bunlar :)

üstelik normalden pahalı olmasının sebebi, bu TradeMArkın üzerinde bir sürü analog amfi simulatorleri var. yani sıradan bi amfiden daha geniş karmaşık elektronik devreler içerdiği için daha pahalı.

valla ekonomist yaptın beni :) benim kendi kişisel krizim var o yüzden diyorum almam diye, ehe yani 1 milyar bu boru değil

Ben Tech 21 - TM60 kullanıyorum ve gayet memnunum.Amfinin güzelliği zaten bir çok ton elde edebilmeniz.Diğer amfiler gibi tek karakter değil.Clean tonlar da gain li tonlar da çok güzel.Ama bence tek eksiği direk 3. bir switch ile keşke celan e geçebilseydi.yani clean+2 drive seçeneğimiz olsaydı...
Herkese tavsiye ederim...

600$ verilir peşin.Piyasadaki en iyi solid state ampli.Çok geniş ton aralıklarına ve ampli simülatörlerine sahip bulan kaçırmasın zaten Türkiye ye sipariş usulü geliyor bunlar.Herhangi bir dükkana girip bulamazsınız.Özel bir ampli.

Galthor demiş ki:
60w bi amfiye 1 milyar vermek koymuyosa git al, ben o kadar para vermem şu durumda:)

Galthor ben 2 milyar verdim nerdeyse. Fena koydu ama olsun :)

bu aleti deneme ya da görme fırsatım olmadı. Ama solid state bir anfiye 1 milyar biraz fazla gibi. Tabi kullanım amacın ve şartların nedir bilemiyoruz. Yoksa bogner de mevcut 4000 dolara ikinci el. :)

TM-60 dan çok güzel lambalı sounduda almak mümkün...Deneyin sonra karar verin arkadaşlar...Para verilir mi verilmez mi konuları saçma yoksa...Bence değer...

ufak bir full-lambalı 15w anfiye yaklaşık aynı parayı vermek ve her sene 100$ lamba parası vermek ve sadece tek tonda sınırlı kalmak de ne kadar mantıklı tartışılır,

harmony central da yorumlarını okuyorum da bu aletin gercekten cok cok etkileyici,...ingilizcesi olan okusun tavsiye ederim,...20-30 senelik en iyi mesa ları peaveyleri marshalları kullanmis gitaristler , gercekten lambalı tonu verdigini ve fiyatina gore cok cok iyi oldugunu soyluyorlar,

1 sene içinde bir tane alabilirim ben de,...
tr de nerede satiliyor bu arada mesela istanbulda?,

Lord-et demiş ki:
ufak bir full-lambalı 15w anfiye yaklaşık aynı parayı vermek ve her sene 100$ lamba parası vermek ve sadece tek tonda sınırlı kalmak de ne kadar mantıklı tartışılır,

harmony central da yorumlarını okuyorum da bu aletin gercekten cok cok etkileyici,...ingilizcesi olan okusun tavsiye ederim,...20-30 senelik en iyi mesa ları peaveyleri marshalları kullanmis gitaristler , gercekten lambalı tonu verdigini ve fiyatina gore cok cok iyi oldugunu soyluyorlar,

1 sene içinde bir tane alabilirim ben de,...
tr de nerede satiliyor bu arada mesela istanbulda?,
Lord,
abi senkop dağıtıcısı diye biliyorum.
685$dı fiyat,peşin alırsan sanırım 600'a kadar düşürebilirsin.Kasarsan:)

30 w lıklarına da bak tonlar gayet taş:)

vay kimler gelmiş Osman selamlar :),

pahali ama be,
30w lik alet bile 450$ ama yahu,...
amerikada paketi açilmişi 200$ a açilmamişi 270$ a gidiyor fark feci,...

ameirkadan getirtmek de kargosu yüznden pahaliya patlar,...

TM-10 deneyen de var mi acep, ?

merhabalar gözümden kaçmış olabilir ama tm60'ın direct out'undan xlr kablo ile mixer'e giriş yapabildiğimiz gibi bilgisayarın onboard seskartının mic girişinede giriş yapabilirmiyiz? sanki böyle bir durumu anımsıyor gibiyim bu forumda döndüyse bu muhabbet nerede olduğunu bulamadım :)

teşekkürler

Ben nette hakkında heryerde çok güzel şeyler okudum fakat gidip denediğimde bana biraz ölü geldi alet... Dinamikleri zayıftı,california drive'ı fizzy gibiydi... Açıkçası hüsrana uğradım,o kadar yazı ve ses örneğinden sonra.. Ama zevk meselesi herkesin farklı görüşleri olacaktır,senin amfiyi denemen en iyisi...

2 yıldır kullanıyorum tek geçerim, ayrıntıya girmeye gerek yok, kendi sitesi dahil pek çok yerde pro/amatör ortamlarda yapılmış ses örnekleri mevcut pek çok sitede, gidip deneme imkanınız da var gibi görünüyor ama nedense ne zaman gitsek Senkop tan hep bugün gelecek yarın gelecek teraneleri. Ellerinde varsa mutlaka deneyin. Son olarak tek söyleyebileceğim sahneyle bir ilginiz yoksa 60wlık böyle güçlü bir amplinin ev için gereksiz olduğu bu nedenle 30 luğuna da bakmanızı tavsiye ederim, elbette aynı özelliklere sahip değil ama 30lukta çok hoş.

Geri