Lityum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
11321331429.jpg

Aynı :
--------

Kadın beyaz işte sen
Adam siyah işte sen
Çektin gittin yine sen
Kırık dökük yine ben

Aynı sen aynı ben aynı yer
aynı keder

Aslında buralarda herşey aynı

Kurak bir çöl belki ben
Ama yakan güneş sen
Araftaki bir ruh ben
Günahımın adı sen

Köpek :
-------------

Gördüklerin yalan değil canın acısada
Gördüklerin yalan değil canın acısada
Aldatılmak kolay değil bu ilk olsada
günahım çok
dönüşüm yok

Köpek gibi ayağına kapansam da
sakın beni yatağına geri alma

Artık benim gitme vaktim
bu zor olsa da
Eksilmişim kirlenmişim
bu canımı tenimi etimi kanatsada

Giderim ben
yüreğinden

Hatun :
------------
Boyalı saçlar başlar
Havaya kalkmış kaşlar
Kendine bir av arar
(o alaycı bakışlar)
acımaz parçalar

Kara bir büyü yapsa
Gözlerimi dağlasa
Kalbime mühür bassa
Bana sökmez bunlar

Hatunun canı kötü şeyler ister
Günahun tadı içine işler
Bir yanı sevip sevilmek ister
Bir yanı beni mahvetmek ister

Dilimize özen göstersek!!!!!!!!!!

Onun dışında şarkılar çok güzel ama şarkıları güzel yapan kesinlikle vokalistin kendince oluşturmaya çalıştığı tarz değil. Düzgün bir artikülasyonla daha iyi olacaktır.Suni durmuş birazcık...

daha güzel çalışmaları sabırsızlıkla bekliyorum şahsen. Potansiyel var kesinlikle bomba.....

buarada kimse anlamaz diye mi şarkı sözlerini eklediniz :)

Grup kimlerden oluşmaktadır.Ne yapar ne eder? Ne içer ne sever? Bunları da foruma eklerseniz iyi olur zira böyle açılması gerekiyor forumların.

RunRabbitRun demiş ki:
Grup kimlerden oluşmaktadır.Ne yapar ne eder? Ne içer ne sever? Bunları da foruma eklerseniz iyi olur zira böyle açılması gerekiyor forumların.

RunRabbitRun'ında dediği gibi . Bu şekilde başlık açmamanız gerekmekte . Grubunuzu tanıtın öncelikle , nerelerde çaldınız, bu güne kadar neler yaptınız , gruptaki elemanlar kimler . Öncelikle bunları yazın lütfen .

Alternative Rock içerikli repertuarıyla bar programları yapan "Lityum", kendi bestelerine ağırlık vererek önümüzdeki yıllarda profesyönel müzik piyasasına iddalı bir albümle girmek için hazırlık yapmaktadır.
Grubun programlarında en çok ilgi gören parçaları "Köpek", "Hatun" ve "Aynı" isimli bestelerimizdir.
Bu yaz yeni solistiyle çalışmalarına başlayan Lityum, kayıtlarını yenileyerek yakında bir demo albüm çıkaracaktır.
Lityum Cumartesi günleri saat 22:02-00: arası Kadıköy CRIMSON 'da sahne almaktadır.

LITYUM
Gitar : Aycan KARADAŞ
Bas gitar : D. Bora BARUTÇULAR
Davul : Burak AKTAŞ
Vokal : Ender Furkan YAŞAR

''Hatunun canı kötü şeyler ister
Günahun tadı içine işler ''

hatunun canı ceker, şeytan aklını basindan alir ka...
azicik benzemiş galiba..esinlendiniz heralde=)

kısmen bi söz berserliği var ama esinlenme olarak tabir edebileceğim kadar yok açıkcası.zaten müzik olarakta baya fark var.ama bu tür durumlara bir çok şarkıda rastlayabiliriz. Haklısın belki andırıyo birbirini ama bigün şarkıyı dinlemeni isterim..teşekkürler yorumun için:)

Şarkılar güzel ama , sanırım eski vokalin gerçekten Türkçeye ve şarkı söylemeye biraz kastı varmış :) Hatun'u dinledim Gerçekten vokalleri saymazsam fena şarkı değil .

yanlız şunu söylemeden geçemiycem ki eski vokal arkadaşımız bu şarkıların sözlerini ve vokal yorumunu yapan kişidir..bence çok yürekten yapmış..evet bazı problemler söz konusu ama inanın adam yüreğinden söylemiş..benim için en güzel yanı bu, arkadaşımı tebrik ederim ..
zaten müzik benim için ilahi bi kudret..bu nedenle müzik yüreğinin, beyninin, benliğinin derinlerinden gelmeli..

arkadaşlar ben cuma günü sizleri izledim çok iyiydiniz ama gitarist iniz biraz ağır kalıyodu sizin yanınızda vokaliniz iyi basçınızda çok iyiydi :) hem sahne duruşu hemde tonları çok güzeldi eğlendirmeyi iyi becerbiliyosunuz arkadaşlarıma grubunuzun reklamını yapıcam bu hafta umarım tekrar gelebiliriz.....iyi çalışmalar..

selin82 demiş ki:
arkadaşlar ben cuma günü sizleri izledim çok iyiydiniz ama gitarist iniz biraz ağır kalıyodu sizin yanınızda vokaliniz iyi basçınızda çok iyiydi :) hem sahne duruşu hemde tonları çok güzeldi eğlendirmeyi iyi becerbiliyosunuz arkadaşlarıma grubunuzun reklamını yapıcam bu hafta umarım tekrar gelebiliriz.....iyi çalışmalar..

teşekkürler herzaman bekleriz..ama çaldığımız mekan değişecek..avrupa yakasında bi yerde çalmayı planlıyoruz..eğer burayı takip ederseniz yeni anlaştığımız yeri yazıcaz burda..programlarımızdaki seyircilerimizde bi harikaydı doorusu saolsunlar, hem onlar hem biz eğleniyoruz:)...selamlar

arkadaşlar galiba bardan ayrılmışsınız neyse...yeni mekanda sizleri yalnız bırakmıycaz 5 arkdaşımla gelicem yalnız ufak bi şartım var..
basçınızın telefonunu yada msnini verirseniz..:;) bence çok karizmatik .. ki bi kaç kişiden daha duydum...:) ..neyse arkdaşlar görüşmek üzere cevaplarınız bekliyorum...