Nihat Genç

onun adamlarının sırtınımı sıvazlıyor yoksa kendı goruşunu benımseyenlerle aynı safhadamı yer alıyor tartışılacak bı konu ama agzına gelenlerın buyuk kısmını solemekten sakınman bırısı Uğur Mumcu gıbı sonu inşallah aynı olmaz...

AKKAYA demiş ki:
Nihat Genç sürekli bağıra çağıra konuşan , fakat konuştukları incir çekirdeğini doldurmayan basit şeylerdir.

yahu arkadaşım osman sen nede kolay adama eleştırıyı yapıştırdın ustad eleştırmen akkaya arkadaşım o senın goruşune gore doldurmuyordur yada sen bu adamı tam tanımıyorsundur bu kadar kısa bı şekılde yazı yazdıgına gore nıye bole duşundugunu acıklaman gerekır yanında bu şekılde konuşacaksan lutfen nıye bole duşundugunu acıkla bıze

Nihat Genç sürekli bağıra çağıra konuşan , fakat konuştukları incir çekirdeğini doldurmayan basit şeylerdir.

1.si adam konuşmacı ya da retorikçi değil.yazar.
2.si bu adamın yazdıkları okudun mu bilmiyorum çünkü konusmacı diyorsun incir çekirdeği doldurmuyorsa ne incir çekirdeği dolduruyor cidden ben de merak ettim?

yani adamın küçükkken ne oldugu ya da hangi ideolojide oldugu vb şeyler herkesin magazin zevkine göre tartısabilecek şeyler.solsa iyidir sağsa kötüdür ya da sağsa iy,idir solsa kötüdür vb....
örnek olarak son kitabında karanlıga okunan ezanlarda holdingler ve küçük esnafla ilgili yazdıgı makaleleri bi oku sonra kaç tane medyatik maymun yazarı bu tür şeyler yazıyor ya da yazabiliyor onun bi sayısını al gel.bakalım kaç incir çekirdeği kaç kişi tarafından dolduruluyor tartışalım burda.

onu dinlemek ayrı bi keyif bence..bukadar mı heycan dolu bukadar mı yürekten konuşur insan.adamın dolu olduğu herhalinden belli ayrıca birgün karanfilde rastladım kendisine yanına iliştim ve biraz muhabbet ettim.çok tatlı biri..ve bu insanlara anlatacak çok şeyi var tabi dinlemesini bilenlere..

hah işte bende sürekli görüyorum ancak ayık kafa yanaşamıyorum sarhoş olsam ayıp olmasın diye hiç yanaşamam arkadaşın tekinin bağıran konuşmacı gibi davranan demesine cevap geldi yürekten konuşuyor saygılar...

ka demiş ki:
eskiden severdim...çok ortayolcu şimdi..sistemi eleştiriken bir yandan da onun adamlarının sırtını sıvazlıyor..

Ben senin tam zıttın düşünüyorum ve ekliyorum...

Nihat Genç'in göze görülür farklılıkta bir uslübu var;belli ki çok şey görmüş,yaşamış;oyunlar,ihanetler,zaferler,kayıplar....

Bugün yaşanan çirkinlikleri,geçmişinde görerek tükürüyor ekranlara...Salladığı küfürlerde bile argo değil,yoğun hiciv taşıyor....

Sky-Türk'te ki programında,kendisine milyonlarca lira teklif eden yayın yöneticilerini,kendi kanallarında açıklayan bir insan...

Öyle ya da böyle seviliyor bu adam..Çokta önemli değil benim için sevilip sevilmemesi ya...Yöneticiler de bununla orantılı seviyor adamı...

He farkında değil mi o da;farkında...
Lakin;sisteme küfretmenin en akılcı yolu,sistemin araçlarını kullanmaktan geçer....
Bırakalım da,bu gerçeğin hıncını döksün hicivleriyle......

Sürekli heyacanlı konuşan, kötü bir dinleyici. Bir keresinde uzun uzun konuşmuşma imkanı bulmuştuk kendisiyle. Daha doğrusu o konuşmuştu çünkü ağazımı açtırmamıştı. Ama sonuç olarak söyledikleri gerçekten incir çekirdeğini doldurmamıştı. Her zaman olduğu gibi. Rüzgarın aydını bana kalırsa. Nereden eserse oraya...

okumaktan en cok zevk aldıgım yazarlardan biri.. incir cekirdegini doldurmaycak şeyler söyledigini belirten arkadaslar ya Gençi dikkatli dinlemediler yada hiç okumadılar.. sağcı, solcu hiç farketmeden yapılan haksızlıklara karsı halkı savunan bir yazar. her konuda cok iyi saptamaları bulunmaktadır

Nihat Genç her zaman "sol taraf"daydı. Şimdi her zamankinden daha çok, sola sıkı sıkıya sarıldığını görebilirsiniz. Milliyetçi falan değildir. Enternasyonalisttir...

Nihat Genç 3 senelik yazar değildir; hakkında doğru bir kanıya varmak istiyorsanız, daha önceki makalelerini de okumak gerekir. Son bir kaç yıldır yaşanan gelişmeler doğrultusunda, kendisinin milliyetçiliğe kaydığı bir nevi doğrudur. Fakat hiç bir zaman eski görüşlerinden de taviz vermemiştir. Nihat Genç ile Ertuğrul Özkök' ü karıştırmayalım..

Kreutzer_Sonat demiş ki:
Nihat Genç her zaman "sol taraf"daydı. Şimdi her zamankinden daha çok, sola sıkı sıkıya sarıldığını görebilirsiniz. Milliyetçi falan değildir. Enternasyonalisttir...

evet, sol görüşleri olduğu doğrudur ama malesef, "henüz" enternasyonalist olduğuna dair bi izlenim bırakmamıştır bende. onun için kullanılabilecek en doğru tanım vatansever solcu olmalıdır. (-ki bunu nasyonal sosyalizmle de karıştırmayalım)

geçmişte sağ görüşe sahip bir kişi olduğu bilinir ve kendisi de bunu kabullenir ama içinde olduğu topluluğu (sağ kesimi) o süre zarfında daha iyi tanıdığını ve bu yüzden bugün solcu olduğunu söyler.

Aslında ne solcu nede sağcıdır orta yolda ilerlemeyi prensip edinmiştir bu aralar kendisine sağın iyi görüşlerini solun iyi görüşlerini bir bünyede toplamaya çalışır ve kitaplarında da bunu insanlara empoze etmeye çalışır ;)

dennischambers demiş ki:
Aslında ne solcu nede sağcıdır orta yolda ilerlemeyi prensip edinmiştir bu aralar kendisine sağın iyi görüşlerini solun iyi görüşlerini bir bünyede toplamaya çalışır ve kitaplarında da bunu insanlara empoze etmeye çalışır ;)
evet kendisi durumuna göre kanat seçer bir mevzuda bakmışsınız en sağcıdan daha sağcı bi sonraki yazısında en kral solcuya taş çıkartıyor.üslubu ne kadar ilginç olsa da içten ve bu adam doğru konuşuyor ...

Geri