Davul seçimi

MoonlapseVertigo demiş ki:
Pearl ,Tama,Dw vs üst sınıf tartışmak gereksiz deniliyor evet hepsi kaliteli davullar en iyi markalar ama şu bi gerçek ki davul alınırken sadece pearl ,tama yada para az ise powerbeat yada maxtone vs. alınır diye bu kadar genel birşey olamaz bi kere bu iyi markaların hepsinin kendi içinde yüksek fiyat/performans aralıkları olan modelleri var hepsinin ötesinde bu sayılan kaliteli markalar arasında rekabet kıyas gereksiz diyorsunuz da asıl saçma olan bu eğer biraz dikkat ile incelerseniz pearl ün şu anda dünyanın en iyi davullarını/hardware lerini yaptığını farkedebilirsiniz. Pekala belli bir fiyatın üstüne çıktıktan sonra elbette özellikle dw nin harika modelleri var ama bir yerde mesele ortalama bir ücret ile ki yaklaşık 1000 dolardan söz ediyorum en kaliteli seti satan firma düz bir mantıkla en iyisidir şu anda Pearl Export modelleri klasmanında daha iyisini yapan yada daha fazla satana bir firma yok. Davul konusunda Pearl ün üstünlüklerini buraya yazarsam uzun sürer ama istenirse memnuniyet ile açıklarım. Hardware konusunda zaten eminim herkez hem fikir dir özellikle pearl ün en son çıkan Advanced Hardware System ile tamanın yada başka bir firmanın modelleirnin aynı anda telaffuz edilmesi sadece komik olur. Dediğim gibi eğe konu hakkında daha geniş yada ayrıntılı bilgi almak isteyen tartışmak isteyen olursa ben açığım...

bence arkadaş güzel açıklamış .

tama rockstar sonuçta yıllarca lars ulrich'in kayıtlarda ve konserlerde kullandığı standart bir rock davulu .

ama şu sıralarda ortalama aynı fiyata pearl export ya da elx ve yamaha stage custom alabilirsin.

bunların yanında bence fiyat konusunda zora düşersen daha düşük bir davul alıp iyi bir deri kombinasyonuyla da çok da iyi olmasa da sonuçta seni rahatsız etmeyecek tonlar alabilirsin . aslında herşey bu işe ayırabileceğin para ile alakalı .

ziller ise bunlardan ayrı olarak değerlendirmen gereken bir durum . sonuçta türkiye de bir çok markada el yapımı ziller var , ortalama 300$ a bir takım zili rahatlıkla alabilirsin ... bence pro. olmadan bu tür ekipmanlara çok fazla para yatırmanın anlamı yok .

yeni çalmaya başladığını söylemişsin , bence şu aralar hiç fazla masraf yapma . alabileceğin en uygun kombinasyonu al . bu arada para biriktir , daha sonra iyi bir davul ve iyi bir zil seti al . benim naçizane tavsiyem bunlar .

kolay gelsin ...

ROck Star ben ce hardware olarak pearl ELX e göre zayıf kalıyor yani ikisini bir araya getirip incelediğiniz de pearl biraz daha üstünlüğünü ortaya koyuyor ben bu konuyu çok inceledim ses olarakta fazla fark olmasada pearl %5-10 arası daha iyi tabi bu kişiden kişiye değişir

abi şöle bişly var şimdi davul kıyaslamışsınız rockstarla elx mesela. elx önde gider demişsiniz bencede öle katılıyorum ama. soora diyorsunuz pearl ın advanced hardware systemi falan diğerlerinden daha başarılıdır. bi sorum olacak acaba tamanın bu kadar yüksek modelde hardwarelerini kullandınızmı hiç veya gördünüzmü bile ( bende dahil). mesela neydi stylo muydu neydi şu adamların eğik duran bi zil ayakları var. ama heryerde bulunanlar değil şu demiri de eğilmiş olanlardan. mesela nedir abicim o ne garip alet. veya atıyorum abicim dw nin splash aparatını kullananlar varmı içinizde. ben de dahil hala çok bilinen ( tabiki sadece ankara veya türkiyede ) markaları tercih ediyoruz zorunlu olarak. ( niye çünkü parayı riske atacak kadar zengin değil kimse hiç denenmemeiş bişeyi alamaz kolay kolay). bi başka bişey dicem. belki ukalalık gibi gelicek ama benim düşüncem budur sanırım. abicim mesela dw ın bir trampeti pearlın enüst serilerinden bi set alacak kadar pahalıysa ben sanırm bu markaya daha kaliteli derim daha da tartışmam. belki katılmıcaksınız ama kaç tane dw set çaldığınızı da söyleyin lütfen. rush ın 30.th anniversary snare i 2000 pounda mı ne satılıyomuş abi naaptın neettin diyorum ben sadece.

bide son olaraktan şöyle dyim. gidipte pearl ın falan advanced bilmemne hardwarelerini övmek çok amaçsız yani. neden dicekseniz çoğu kişinin 3 crash 1 ride 2 hhat 3 splash 2 china ( mesela ) gibi bi setup un HEPSİNE atıyorum tanesi 200 300 euro dan bu hardwarelerden alabileceğini zannetmiyorum. asıl tartışılması gereken bence herçekten rockstar olmayan kullanıcı iiçin olan ürünlerdir. mesela işte export select, session gibi çok tercih edilen modellerle gelen hardwareler veya işte yamaha oak ccustom falan filan gibi gerçi onlar shell set olarak veriliyo ama.

neyse demek istediğim budur yani. inanılmaz kaliteli onlarca davul seti varki bunların sadece çok çok azının burda adı geçip belkide övülmesi bişey katmaz. gerçek kullanıcıya yönelik öneriler bilgiler daha okunası olur bilgilendirici veya. ben bile çok merakediyorum çünkü. biri de gelsin bana pearl bilmemne bozuldu desin bende neden diyim ööreniyim. hermarka için konuşuyorum.

neyse uzattık babay

Tamanın ust serı hardware modelının adı stylo deıl TITAN serısı.egık duruyo dedıgın gıbı.benım tamaya karsı bı sempatım var.ama sunu soyleyebılırım objektıf yaklasmaya calısıorm.o kıyasladıgınız peral harwaresı tama road pro serısınden ustun olabılır ama suda bı gercekkı tama tıtan serısıyle basa cıkamaz.gecenlerde ankara zuhalde pearlun bı zıl sehbasoını gordum.3açılı hayvanımsı bı sehpa cok guseldı.begendım yane.fıyatı 230dolardı sanırım.ama tıtan serısı dedıgım gıbı bence daha saglam ve kalıtelı...

kekinallahi demiş ki:
abi şöle bişly var şimdi davul kıyaslamışsınız rockstarla elx mesela. elx önde gider demişsiniz bencede öle katılıyorum ama. soora diyorsunuz pearl ın advanced hardware systemi falan diğerlerinden daha başarılıdır. bi sorum olacak acaba tamanın bu kadar yüksek modelde hardwarelerini kullandınızmı hiç veya gördünüzmü bile ( bende dahil). mesela neydi stylo muydu neydi şu adamların eğik duran bi zil ayakları var. ama heryerde bulunanlar değil şu demiri de eğilmiş olanlardan. mesela nedir abicim o ne garip alet. veya atıyorum abicim dw nin splash aparatını kullananlar varmı içinizde. ben de dahil hala çok bilinen ( tabiki sadece ankara veya türkiyede ) markaları tercih ediyoruz zorunlu olarak. ( niye çünkü parayı riske atacak kadar zengin değil kimse hiç denenmemeiş bişeyi alamaz kolay kolay). bi başka bişey dicem. belki ukalalık gibi gelicek ama benim düşüncem budur sanırım. abicim mesela dw ın bir trampeti pearlın enüst serilerinden bi set alacak kadar pahalıysa ben sanırm bu markaya daha kaliteli derim daha da tartışmam. belki katılmıcaksınız ama kaç tane dw set çaldığınızı da söyleyin lütfen. rush ın 30.th anniversary snare i 2000 pounda mı ne satılıyomuş abi naaptın neettin diyorum ben sadece.

bide son olaraktan şöyle dyim. gidipte pearl ın falan advanced bilmemne hardwarelerini övmek çok amaçsız yani. neden dicekseniz çoğu kişinin 3 crash 1 ride 2 hhat 3 splash 2 china ( mesela ) gibi bi setup un HEPSİNE atıyorum tanesi 200 300 euro dan bu hardwarelerden alabileceğini zannetmiyorum. asıl tartışılması gereken bence herçekten rockstar olmayan kullanıcı iiçin olan ürünlerdir. mesela işte export select, session gibi çok tercih edilen modellerle gelen hardwareler veya işte yamaha oak ccustom falan filan gibi gerçi onlar shell set olarak veriliyo ama.

neyse demek istediğim budur yani. inanılmaz kaliteli onlarca davul seti varki bunların sadece çok çok azının burda adı geçip belkide övülmesi bişey katmaz. gerçek kullanıcıya yönelik öneriler bilgiler daha okunası olur bilgilendirici veya. ben bile çok merakediyorum çünkü. biri de gelsin bana pearl bilmemne bozuldu desin bende neden diyim ööreniyim. hermarka için konuşuyorum.

neyse uzattık babay

Ben tamanın üst modellerini birebir inceleme fırsatım olmadı fakat internetten her türlü özelliklerine baktım fakat ekonomi ve standart sınıf hardwarelerini inceledim zaten direk kalite kullanışlılık kendini oradan belli eder ben kendi notumu verdim tama nın hardware leri oldukça geride benim kanaatimce örnek olarak tamanın eğik sehpalarını vermişin şimdi bu sehpaların gereksiz olduğunu eminim herkez kabul eder tamanın o modellerde yaptığı tamamen kulağını tersten tutmak gerçekten çok gereksiz modeller ki tamanın en üst sınıf hardware serisi bu modeller buna karşılık pearl ün advanced hardware i varki kesinlikle tama rakip bile olamaz ben bi örnek olarak pearl BC-2000 Zil sehpasını incelemenizi tavsiye ederim bunun içinde inceledinmi vs. dersen kendim kullanmaktayım teknoloji harikası bir zil sehpası vermek için ayrıntı çok fazla biraz fikir edinmek isteyenler için

http://www.music123.com/Pearl-BC2000-Gyro-Lock-Tilter-Boom-Cymbal-Stand-i129342.music

ayrıca DW nin bir trampeti fiyatı ile Pearl set alınır demişsin kusura bakma ama bu lafından piyasa hakkında birşey bilmediğini çıkabilirim ancak bu kadar genel bir konuşma çok saçma sen DW nin hangi modeli ile pearl ün hangi serisini kıyaslıyorsun pearl ün en üst modellerinin neler olduğunun fiyatlarının hakkında bir fikrin varmı ? Bilgi almak istersen Pearl Masterworks Serisini bi incelemeni tavsiye ederim 2000 pound dan bahsediyorsun böyle gelişi güzel rakamlar vererek kendin bile neyi ne ile kıyaslasladığının farkında değilsin eminim masterworks serisini biraz incele hatta fiyatlarına da bakabilrsin bu kadar
http://www.pearldrum.com/mwprice.asp
ayrıca advanced hardware konunda da kimse 300 200 euro vermez filan diye bence gereksiz genellemeler yapma öncelikle neyin ne kadar olduğunu öğren advanced hardware de b-1000 gibi zil sehpalarının fiyatları 150 euro yu geçmiyor lütfen bilmediğin şeyler hakkında genelleme yapıp öğrenmeye açık insanları yanlış bilgilendirme burası halka açık bir forum ...
Onun ötesinde sadece advanced hardware değil daha düşük sınıf hardware serilerindede pearl kada kaliteli üretim yapan bir firma olmaıdğını savunyorum örnek olarak BC-800W Zil sehpasını verebilrim orta sınıf çok kaliteli kullanışlı ve çok kullanılan bir modelir bunların hepsini www.pearldrum.com dan inceliyip kıyaslama yapabilrsiniz hatta ankara - istanbul zuhal müzikte gidip bizzat inceleyebilrsiniz

Tama tunc senin gördüğün model pearl ün bc-2000 zil sepası modeli sen titan serisinin bundan üstün olduğunu söylemişsin neden üstün gördüğünü anlatırsan tartışabiliriz..
Ayrıca bikaç ufak dipnot pearl yıllardır üst sınıf zil sehpalarında,alto babalarında ve trampet sehpalarında unilock teknolojisini kullanıyor buna karşılık tama hep pearl ün alt modellerindeki gear lock 'ı kullanmaktaydı ancak b sene içince unilock benzeri bir teknoloji ye geçebildier bu arada pearl ise gyrolock denilen 360 derecelik hassas ayara imkan veren sisteme geçti bunlar da ayrı ayrıntılar bence kimse birşeyleri doğru objektif araştırmadan karar vermesin ben bir tarafı küçümsemeye çalışmıyorum sizde objektif olursanız neyin ne olduğunu anlarsınız

Arkadaşım alacagın şeyler tamamen paranla ilgili.. şayet benim param var herşeyi alabilirim diosan sana tavsiyem aşşadaki linkte mevcut.. zil olarak zildjian A ve K serisini öneririm ya da istanbul alchemy rock sound için bunlar ideal özellikle de K serisi.. Z seriside iidir Z custom Rock serisi fena deil biraz sert ve yüksek sesli bi zildir.. Tınısı sana hangisi güzel geliosa onları tercih ediceksin zillerde. Bi dükkana girersin dinleye dinleye seçersin.. Ancak davul için 2 marka önerebilirim.. Pearl ya da Tama .. Tamanın linkini koycam zaten ordan diger markaları ve modellerini de inceleyebilirisn.. söyleyecegim bu kadar..

Çift Cross bi tama modeli :
http://www.drumcentral.com/drumsetpics39.htm

Tek Cross :

https://www.musicstorekoeln.de/de/Drums/10_29_DASET_137_DRU0008962-000/0/0/0/detail/musicstore.html

https://www.musicstorekoeln.de/de/Drums/10_29_DASET_137_DRU0007940-001/0/0/0/detail/musicstore.html

http://www.samash.com/catalog/showi...=&Contains=&Search_Type=Department&GroupCode=

Sonuncu linktekini almazsan sevinirim benim alacagım davul o çünkü :) biraz tek olsun istiyorum çok güzel bi davul sadece gör diye koydum linkini.. alacak olursan bile Sea Blue olmasın lütfen :)

MoonlapseVertigo galiba tam okumamaışsın veya anlamamışsın gibi.

şimdi demişsinki tamanın modellerini bire bir incelemedim. e o zaman nası olurda pearl ın hala daha kaliteli hardware yaptığını söliyebilirsin. resminden ne anlayabilrsinki. anlasa zaten buraya başlığı açan adam açmazdı bakardı resme a bu böleymiş bu böleymiş derdi en iyisini seçerdi resminden. buda piyasa hakkında bişey bilmediğini gösteriyo bence

ikinci olarak sana şöle diyim. bildiğin gibi. belkide bilmediğin gibi diyim. dw rush için 30th anniversary bi snare çıkardı. bu snare de dw nin edge serisinin içindedir ama zaten çok pahalı olan edge serisinden farklı olarak bu alette 24-karat gold plated hardware ve Delta ball bearing throw-off dedikleri bi sisten kullanılmıştır . ve şunu diyim sana bu trampeti 2000 pound a almış birini tanıyorum. bence bunu öğrendikten sonra sen gir pearl ın sitesine ve bidaha bak shellset fiyatlarına bi hesap kitap yap bidaha düşün.

üçüncü olarak. ben şöle diyim tüm satupu advanced hardwareden oluşan bi davuluc görmedim ben bu piyasada. eğer başlığı okuduysan arkadaş kısıtlı bir bütçe için davul tavsiyesi istediğini anlatıyor. bu yüzden buraya gelip en üst serilerden değilde gerçekten bizim gibi kısıtlı bütçe kullanıcıları için kullanışlı Fiyat Performans değerlendirmesi yapılmış ürünlerin tartışılması daha mantıklı olur. dediğin gibi burası halka açık bi forum bunu için konuyu dağıtmadan sadece başlığı aydınlatıcı bilgiler verirsen daha mantıklı olur.

dördüncü olarak da hangi pearl ürünlerini kaç senedir kullanıyosun. kaç bar programı kaç sahne kaç açık hava konserinde kullandın. hangi sıklıkta bozup kuruyosun onu da bi sölersen daha aydınlatıcı olur herkes için.

son olarak da benim pearl ı kötülediğimi falan sanma. ben bir pearl kullanıcısıydım 4-5 senedir hiç yarı yolda bırakmadı beni saolsun gerçekten çok kaliteli ama dediğim şuki üst modeller tüm markaların muhakkak iyidir biz konu başlığındada denildiği gibi hesaplı ürünleri tartışırsak daaha mantıklı. en zirvedeki modelleri çekistirmek mantıksız hele hele bunları bırak kullanmayı görmeden bile burada hakkında konuşmak bi adım ileri götürmez gibi.

MoonlapseVertigo...
Oncelıkle sunu soyleyebılırım celallenmeye gerek yok.burda herkes sewdıgı ve dusundugu seyı soyluo.bana objektıflıkten sozetme cunku objektıf olmasam pearlun zıl sehpası cok guseldı demezdım.cunku ben tamacıyım.ama pearl yamaha sehbalarımda var.tıtan serısı yatay ve agırlıklı oldugu ıcın daha saglam oldugunu dusunuorm.soylede ona gore tartısalım demıssın.tartısmaya gerek yok.bence sen objektıf ol.ben tama tıtanıda denedım,pearl bc-2000ınıde denedım.ve tamanın daha saglam oldugu kanısındayım.pearlu sewdıgın bellı.saygı duyuyorum...

kekinallahi demiş ki:

şimdi demişsinki tamanın modellerini bire bir incelemedim. e o zaman nası olurda pearl ın hala daha kaliteli hardware yaptığını söliyebilirsin. resminden ne anlayabilrsinki. anlasa zaten buraya başlığı açan adam açmazdı bakardı resme a bu böleymiş bu böleymiş derdi en iyisini seçerdi resminden. buda piyasa hakkında bişey bilmediğini gösteriyo bence

ikinci olarak sana şöle diyim. bildiğin gibi. belkide bilmediğin gibi diyim. dw rush için 30th anniversary bi snare çıkardı. bu snare de dw nin edge serisinin içindedir ama zaten çok pahalı olan edge serisinden farklı olarak bu alette 24-karat gold plated hardware ve Delta ball bearing throw-off dedikleri bi sisten kullanılmıştır . ve şunu diyim sana bu trampeti 2000 pound a almış birini tanıyorum. bence bunu öğrendikten sonra sen gir pearl ın sitesine ve bidaha bak shellset fiyatlarına bi hesap kitap yap bidaha düşün.

üçüncü olarak. ben şöle diyim tüm satupu advanced hardwareden oluşan bi davuluc görmedim ben bu piyasada. eğer başlığı okuduysan arkadaş kısıtlı bir bütçe için davul tavsiyesi istediğini anlatıyor. bu yüzden buraya gelip en üst serilerden değilde gerçekten bizim gibi kısıtlı bütçe kullanıcıları için kullanışlı Fiyat Performans değerlendirmesi yapılmış ürünlerin tartışılması daha mantıklı olur. dediğin gibi burası halka açık bi forum bunu için konuyu dağıtmadan sadece başlığı aydınlatıcı bilgiler verirsen daha mantıklı olur.

dördüncü olarak da hangi pearl ürünlerini kaç senedir kullanıyosun. kaç bar programı kaç sahne kaç açık hava konserinde kullandın. hangi sıklıkta bozup kuruyosun onu da bi sölersen daha aydınlatıcı olur herkes için.

son olarak da benim pearl ı kötülediğimi falan sanma. ben bir pearl kullanıcısıydım 4-5 senedir hiç yarı yolda bırakmadı beni saolsun gerçekten çok kaliteli ama dediğim şuki üst modeller tüm markaların muhakkak iyidir biz konu başlığındada denildiği gibi hesaplı ürünleri tartışırsak daaha mantıklı. en zirvedeki modelleri çekistirmek mantıksız hele hele bunları bırak kullanmayı görmeden bile burada hakkında konuşmak bi adım ileri götürmez gibi.

24 ayar gold plated hardware pearl en üst olmayan serilerinde (masters) serisindede mevcut ayrca senin saydığın sistem benzeri sistemleri her zaman ilk olarak pearl kullandı ve halen hiçbir markada olmayan sistemleri kullanmakta o nedenle bence o konuya girme , tüm hardware i advanced olan birini görmemişsen kimse kullanmıyor anlamına gelmez emin ol kullanan çok benim tanıdığımda bir sürü isim var ayrıca neyin ne olduğunu biraz olsun fark etmek için ille ellime almam gerekmez internet ten yayınladıkları blueprintlerde sehpaların (titan) tüm özellikleri mevcut bikere zaten daha sağlamdı vs. di bunu geçin bu belli markaların tüm üğst serileri birinci sınıf işcilikle üretiliyor artık o sınıflarda rekaber alt sınıf modellerdeki gibi hangisi daha zor kırılır dı vs. di değil tamamen kullanıcıya verdiği kullanı kolaylığı kullandığı teknolojiler ile ilgili ki bunu anlamam için özelliklerini bakmam yeterli işte bu durumda sana diyeceğim pearl ün sitesinden bc-2000 i incelemen ve daha sonra gidip titan serisini incelemen bir kere titan serisinin eğik durması dışında hiçbir özelliği olmayan bir sehpa olduğunu anlayabilrisniz ki bu daha iyi bir teknoloji varken çok gerekszi pearl ün 2 ayrı parçadan boom arm ına bakabilrsin çok çok daha mantıklı ve kullanışlı ayrıca 2. parça arm ın üzerine 3-4 ekstra gyrolock takıp tek sehpa üstüne 3-4 splash benzeri yada2+1 crash /splash kopmbinasyonu kullanbilrsin ayrıca tama daha yeni geçti ve unilock benzeri bir sistem kullanıyor buna karşılık pearl de 360 derecelik sınırsız açı sağlayan sistem var ayrıca ayak kısmlarında memory lock kilidi var ve zilleri kitlemeye yarayan en prtaik sistem winglock var tutupta titan daha iyi demek bence körü körüne tamaya bağlanmak tır ki bunu geçin tüm hardware ağacında her bakımdan pearl tamadan ve diğerlerinden üstündür yine bi örnek o meşhur iron cobra ile pearl powershifter eliminator ü karşılaştırabilriz benim diyeceğim tamayı seviyor sempati besliyor olabilirsiniz elbette ama tutupta pearl den daha gelişmiş vs. demeniz tamamen yanlış çünkü özellikle hardware ve shell teknolojisi mesela (reference serisi nin 20 katlık sandwich shelleri) teknolojileri davul konusunda en üst noktada bulunmakta.
Birde sen hala tutup bana yok 500 pound pahalıymış vs. sistem varmış diye savunuyorsun bikere fiyat ile daha iyi yada daha kötü olduğu belli olsa idi ben baştan pearl ün tamadan iyi olduğunu savunmazdım çünkü TAMA PEARL den daha pahalı ve bu pearl ün daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor o nedenle bana bu bu kadar pahalı bu bu kadar ii diye savunma.Onun dışında benimde DW yi kötülediğimi sanma pearl ve DW 2 sevdiğim davul markasıdır ben burda birşeyi kötülemek birşeyi yüyüceltmeye çalışmıyorum objecktif olarak size birşey ler anlatmnaya bu körükörüne tamnın daha iyiolduğu fikrine herkezin kapılmamasının sağlamak istiyorum çünkü herkez biliyorçoğudavula yeni başlayanda özellikle metallica dinleyen gençler hemen ilk lars ulrich gibi davulculara özenirle onu bi idol görürler bunu herkez bilir sonra lars ne kullanıyor tama hemen tama en iyi si bu genel görüş çoğu kişide oluyor benim amacım buna karşı birşeyler söylemekti sadece zaten tartıştığımız konu yanlış daha fazla sapmadan burda kesmeyi tercih ediyorum ama yinede başka forumlarda konuşabiliriz yineliyorum
Tunc celallenmiyorum dostum sadece belli şeyleri insanlar çok genelleyip birşeylere dayandırmadan savunmuş ona karşı bir tepkiydi herkeze iyi günler

araya bi tavsiye sıkıştırıyım(paran olduğunu varsayarak)
rockstar artık üretilmiyor sanırım.ama bi stagestar ya da superstar da tavsiye edilebilir.ki orta sınıf bişey arıyosan Ludwig markasını da bi düşün derim.zil olarak crash A custom severim.hi-hat Z custom ya da K tarzına göre süper gider.

kekinallahi demiş ki:

24 ayar gold plated hardware pearl en üst olmayan serilerinde (masters) serisindede mevcut ayrca senin saydığın sistem benzeri sistemleri her zaman ilk olarak pearl kullandı ve halen hiçbir markada olmayan sistemleri kullanmakta o nedenle bence o konuya girme , tüm hardware i advanced olan birini görmemişsen kimse kullanmıyor anlamına gelmez emin ol kullanan çok benim tanıdığımda bir sürü isim var ayrıca neyin ne olduğunu biraz olsun fark etmek için ille ellime almam gerekmez internet ten yayınladıkları blueprintlerde sehpaların (titan) tüm özellikleri mevcut bikere zaten daha sağlamdı vs. di bunu geçin bu belli markaların tüm üğst serileri birinci sınıf işcilikle üretiliyor artık o sınıflarda rekaber alt sınıf modellerdeki gibi hangisi daha zor kırılır dı vs. di değil tamamen kullanıcıya verdiği kullanı kolaylığı kullandığı teknolojiler ile ilgili ki bunu anlamam için özelliklerini bakmam yeterli işte bu durumda sana diyeceğim pearl ün sitesinden bc-2000 i incelemen ve daha sonra gidip titan serisini incelemen bir kere titan serisinin eğik durması dışında hiçbir özelliği olmayan bir sehpa olduğunu anlayabilrisniz ki bu daha iyi bir teknoloji varken çok gerekszi pearl ün 2 ayrı parçadan boom arm ına bakabilrsin çok çok daha mantıklı ve kullanışlı ayrıca 2. parça arm ın üzerine 3-4 ekstra gyrolock takıp tek sehpa üstüne 3-4 splash benzeri yada2+1 crash /splash kopmbinasyonu kullanbilrsin ayrıca tama daha yeni geçti ve unilock benzeri bir sistem kullanıyor buna karşılık pearl de 360 derecelik sınırsız açı sağlayan sistem var ayrıca ayak kısmlarında memory lock kilidi var ve zilleri kitlemeye yarayan en prtaik sistem winglock var tutupta titan daha iyi demek bence körü körüne tamaya bağlanmak tır ki bunu geçin tüm hardware ağacında her bakımdan pearl tamadan ve diğerlerinden üstündür yine bi örnek o meşhur iron cobra ile pearl powershifter eliminator ü karşılaştırabilriz benim diyeceğim tamayı seviyor sempati besliyor olabilirsiniz elbette ama tutupta pearl den daha gelişmiş vs. demeniz tamamen yanlış çünkü özellikle hardware ve shell teknolojisi mesela (reference serisi nin 20 katlık sandwich shelleri) teknolojileri davul konusunda en üst noktada bulunmakta.
Birde sen hala tutup bana yok 500 pound pahalıymış vs. sistem varmış diye savunuyorsun bikere fiyat ile daha iyi yada daha kötü olduğu belli olsa idi ben baştan pearl ün tamadan iyi olduğunu savunmazdım çünkü TAMA PEARL den daha pahalı ve bu pearl ün daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor o nedenle bana bu bu kadar pahalı bu bu kadar ii diye savunma.Onun dışında benimde DW yi kötülediğimi sanma pearl ve DW 2 sevdiğim davul markasıdır ben burda birşeyi kötülemek birşeyi yüyüceltmeye çalışmıyorum objecktif olarak size birşey ler anlatmnaya bu körükörüne tamnın daha iyiolduğu fikrine herkezin kapılmamasının sağlamak istiyorum çünkü herkez biliyorçoğudavula yeni başlayanda özellikle metallica dinleyen gençler hemen ilk lars ulrich gibi davulculara özenirle onu bi idol görürler bunu herkez bilir sonra lars ne kullanıyor tama hemen tama en iyi si bu genel görüş çoğu kişide oluyor benim amacım buna karşı birşeyler söylemekti sadece zaten tartıştığımız konu yanlış daha fazla sapmadan burda kesmeyi tercih ediyorum ama yinede başka forumlarda konuşabiliriz yineliyorum
Tunc celallenmiyorum dostum sadece belli şeyleri insanlar çok genelleyip birşeylere dayandırmadan savunmuş ona karşı bir tepkiydi herkeze iyi günler

nası bi sinirse artık,iki kere post etmiş aynı mesajı hehe,amerikalıların bi lafı vardır "are you in a pissing contest" derler böle durumlarda,iyi günler.

anladım MoonlapseVertigo ama ufak bısey soylemek ıstıorum.tıtan serısının yatay olması zılın daha saglam durmasını saglıyo.agırlık merkezı ortada kaldıgı ıcın.saygılar...
16inchcrash--------
stagestar orta sınıf bı davul deıldır arkadasım.su anda tamanın en dusuk modelıdır kendısı.rockstar uretılmıyor dogru onun yerıne superstar uretılmeye baslandı.bunda 20sene once superstar uretılmıs ve durdurulmus.20sene sonra yenıden uretmeye basladılar.sanırım rockstar ıcınde oyle bısıy yapacaklar.kalıte farkı yok.zıl olarakta zıldjıan demıssın.bılıosunkı cok pahalı bı zıl.yerlılere gore.baslangıc sewıyesınde oldugu ıcın bence ıstanbul tercıh etmesı daha mantıklı.aslında baslangıc demekte yanlıs olur,cunku benım butun zıllerım ıstanbul agop ve alchemy.madı olarak uygun demek daha dogru olur...

Tartışma baya başka yönlere kaymış yaw :)

Eğer bütçe kısıtlıysa.Orta seviyede bir davul almak bile çok zor duruma gelebiliyor.Bildiğimiz markaların orta seviye davulları yaklaşık 1000$ civarı satılıyor.Hal boyle oluncada daha düşük modellere bakmak gerekiyor.(Pear-target,Yamaha Rydeen,Powerbeat,Tama-Stage star ,Maxtone vs)tabi bunların aralarında da fiyat farkı oluyor haliyle e artan paraylada bir zil seti almak kalıyo geriye.Gene bütçe kısıtlı olunca Zildjian gibi bir markayı ruyalarımıza saklayıp genelde 3lü set olarak satılan box-set lere bakıyoruz(aslında Zildjian ın da bi box-set i var) ne yazıkki bunlarda pek kaliteli olmuyor...(Alchemy-ART,İstanbul-Traditional,Sabian-B8 box set olarak satılan zil setlerinden)
P.S(Yanlış bi durum varsa lütfen düzeltiniz)

Özetle:
Para kısıtlıysa Düşük model bir davul
+
Bir adet hepsi içinde zil seti

Para çok olduktan sonra,hele birde davul söz konusuysa bu işin pek sonu yok

ne kadar ekmek o kadar köfte ne yazıkki :(

serkann demiş ki:
kekinallahi demiş ki:

nası bi sinirse artık,iki kere post etmiş aynı mesajı hehe,amerikalıların bi lafı vardır "are you in a pissing contest" derler böle durumlarda,iyi günler.

kendi kendine gereksiz yorumlar yapma sabah post edemedim sayfa kapandı post edilmemiş göründüüü için 2 kere bastım çok mu tuhaf boş boş konuşacağına hiç konuşmasana daha iyi olur

Zilin daha dengelki durması falan ama BC-2000 lerde bu amaç 2 parçalı gövde + counterweight var çok daha pratik kesinlikle o nedenle eğik gövde tamamen kulağını ters tutmak derim ...

dorudur tabi tunc sanada o şık gelmiştir yaşasın davul kardeşliği diyip bitirelim o halde :D

Hagard bu soruyu bikaç ay önce sorsaydın iyi fiyatlara kaliteli Masterwork zillerini tavsiye ederdim fakat fabrikası kapandı yine aynı ayarda kaliteli ve ucuza Grandmaster zilleri alabilirsin ankara zuhal müzik te bulabilirsin ama para sorun değil dersen ben sabian öneririm özellile hhx aax ve handhhammered modelleri

kekinallahi demiş ki:

güzel soru,pearl markasını çok yakından tanıyan biri olarak ben de çok merak ediyorum,ayrıca teorik bilgileri bi kenara bırakın da,pratikte neler yaptınız,ne yaparken ne öğrendiniz onları paylaşın,bundan daha iyisi olmaz.

Konuyu kapatmıştık ama madem sordunuz

Eliminator pedallarımı yaklaşık 1 senedir kullanıyorum haftada ortalama haftada 3 gün kullanabiliyorum stüdyolarda ve şimdiye kadar herhangi bir yay ayarı gevşemesi beater ın kayması yada herhangi bir gevşeme vs. sorunum olmadı,ondan önce p101p kullandım yaklaşık 6 ay kadar ki bu pedalı sadece çalışmak için kullandım stüdyolardaki tahmin edersiniz saatlerce sadece pedal çalışmak pedalı için de bi test oldu bir yerde ve hiçbirşekilde problemim olmadı

BC-800W Orta sınıf zil ve Bc-855WL eski seri üst sınıf sehpalarımı birkaç ay önce sattığımda 2,5 yıldır kullanıyordum sürekli benimle softcase lerde stüdyolara gitti geldi pek iyi şartlar altında taşıyamadım hiçbir zaman bana sorun çıkarmadı ne bi yalama oldu ne boom armı sağa sola kaydı her zaman sıktığım ayarda kalıyordu ondan da bir sorunum olmadı

Elimdeki advanced hardware e yeni geçtim yaklaşık 1 yıl oldu ve kesnilikle hiçbri sorunu olmadı ki bc 2000 imi stüdyolarda davula oldukça uzaktan kuruyorum boom armları sonuna kadr uzatıp aletin sınırlarını zorlamama rağmen hiçbir sorun çıkarmadı

Canlı açık hava olarak sadece 1 kez deneyimim oldu ondada bir sorun ile karşılaşmadım ki zaten stüdyo çalışması çoğu zaman şartları çok daha zorlayan bir çalışma oluyor malum davula ayrılan bölüm ufak olduğunda zil sehpalarını davula olan standart uzaklıkltan daha uzak bir yere koyup sehpanın arm ını zorlamak zorunda kalabiliyoruz benim deneyimim bunlar dı zaten bi insan normal bi şekilde kullanıdktan sonra zil sehpalarını bozabileceğini düşünmüyorum ama pedal da olay farklı ki ben uzun süreler her iki pedalımıda çalışmak için kullandım ve bir sorun ile karşılaşmadım eliminatorum ilk aldığım gün kü gibi sapasağlam ben kendi kararımı verdim...

Ayrıca Üst markaların üst model pedallarının ayrıntılı karşılaştırması/testini bu linkte inceleyebilir sonuçlara bakabilirsiniz

http://www.pearldrummersforum.com/showthread.php?t=60291

Geri