Davul seçimi

Konuyu kapatmıştık ama madem sordunuz

Eliminator pedallarımı yaklaşık 1 senedir kullanıyorum haftada ortalama haftada 3 gün kullanabiliyorum stüdyolarda ve şimdiye kadar herhangi bir yay ayarı gevşemesi beater ın kayması yada herhangi bir gevşeme vs. sorunum olmadı,ondan önce p101p kullandım yaklaşık 6 ay kadar ki bu pedalı sadece çalışmak için kullandım stüdyolardaki tahmin edersiniz saatlerce sadece pedal çalışmak pedalı için de bi test oldu bir yerde ve hiçbirşekilde problemim olmadı

BC-800W Orta sınıf zil ve Bc-855WL eski seri üst sınıf sehpalarımı birkaç ay önce sattığımda 2,5 yıldır kullanıyordum sürekli benimle softcase lerde stüdyolara gitti geldi pek iyi şartlar altında taşıyamadım hiçbir zaman bana sorun çıkarmadı ne bi yalama oldu ne boom armı sağa sola kaydı her zaman sıktığım ayarda kalıyordu ondan da bir sorunum olmadı

Elimdeki advanced hardware e yeni geçtim yaklaşık 1 yıl oldu ve kesnilikle hiçbri sorunu olmadı ki bc 2000 imi stüdyolarda davula oldukça uzaktan kuruyorum boom armları sonuna kadr uzatıp aletin sınırlarını zorlamama rağmen hiçbir sorun çıkarmadı

Canlı açık hava olarak sadece 1 kez deneyimim oldu ondada bir sorun ile karşılaşmadım ki zaten stüdyo çalışması çoğu zaman şartları çok daha zorlayan bir çalışma oluyor malum davula ayrılan bölüm ufak olduğunda zil sehpalarını davula olan standart uzaklıkltan daha uzak bir yere koyup sehpanın arm ını zorlamak zorunda kalabiliyoruz benim deneyimim bunlar dı zaten bi insan normal bi şekilde kullanıdktan sonra zil sehpalarını bozabileceğini düşünmüyorum ama pedal da olay farklı ki ben uzun süreler her iki pedalımıda çalışmak için kullandım ve bir sorun ile karşılaşmadım eliminatorum ilk aldığım gün kü gibi sapasağlam ben kendi kararımı verdim...

Ayrıca Üst markaların üst model pedallarının ayrıntılı karşılaştırması/testini bu linkte inceleyebilir sonuçlara bakabilirsiniz

http://www.pearldrummersforum.com/showthread.php?t=60291

Dediğim gibi ben normal bir kullanıcının periyodik bakımlar bile olmaksızın normal bir şekilde kullandığı sürece Zil sehpalarını bozabileceğni düşünmüyorum zil sehpalarının üstünlükleri daha çok sunduğu ayar özellikleri ayar kafasının zil dışında (cowbell/claveblock) vs gibi farklı enstrumanların takılabilmesine imkan vermesi işlevsel olması birden çok zil takıp kullanılabilmesi vs. gibi kriterlere göre
değerlendirmek daha mantıklı bence aynı şekilde pedal konusunda geçerli tabiki pedal konusunda dayanıklılıkta önemli ki bunu yukarıdaki verdiğim link teki testte görebilirsiniz...

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim.. davulu şimdilik maxtone aldım ilerde değiştiririm :)

yanlız çok acil olarak zil sorunumuz var. Bir zil seti almak istiyorum ( 1 crash , 2 hihat , 1 splash , 1 china* , 1 ride , *= olmasada olur.. ).. Masterwork önermiş çoğu arkadaşımız yanlız bunların set olarak yada parça parça aksamları ile tahminen ne kadara mal olur ?

belirli yada tahmini bir fiyat çıkartabilir misiniz.. hihat ve crash ayakları mevcut, diğerlerini koyacak ayaklar yok ama..

yamaha gigmaker mı yoksa tama imperialstar mı?

arkadaşlar davul seti alıcam bana yardımcı olursanız sevineceğim..bu 2 set arasında kaldım..aslında tabi bu yelpaze çok geniş ama davul setine ayıracağım bütçe en fazla 1.250..eğer yok bunlardan daha ii bi marka-model önerisi yapacaksanız,bu önerilerinizi 4 gözle bekliyorum..tabi bütçem dahilinde..teşekkürler şimdiden

Geri