Star Wars Oyunları

Hazır yeniden başlamışken yıldız savaşları serisi oyunlarına buradaki arkadaşlarla hem eski hem yeni oyunları tartışmak, aynı zamanda da hile ve hilecikleri paylaşmak hatta var ise oyundan alıntı resimleri (screenshots) paylaşmak isterim.
May The Force Be With You

Ha'luke':) güzel konu abi...

Şu an X-Wing vs Tie Fighter'a gömülmüş durumdayım..Yarın scr'lerle beraber daha ayrıntılı bi yazı yazıcam..

Birisi bana Tie Fighter Collectors' Edition'dan sonra çıkan en şahane simülasyon oyununu söyleyebilir mi? Duyduğum kadarı ile X-wing vs Tie Fighter hem çok eski hem de biraz sıkışmış. Rogue Squadron falan diyorlar ama o eski Tie Fighter'ın tadını verir mi?

darthseth demiş ki:
Rogue Squadron bir numaradır ama X-Wing Alliance'tan sonra :)
uzun süredir oynuyordum. Yeni yeni bıraktım.
ayrıca Racer deyip dalmak lazım işin içine :)

Hadi yahu. Sen Tie Fighter oynamışmıydın? Ufaktan bi karşılaştırmalı review yapar mısın Tie Fighter ile. Gaza geldim yine pilot olucam :D

Jedi academyi yeni oynamaya basladim 2003 yapımı bir oyun olmasına karşın anca başladım :) Cok guzel , sürükleyici bir oyun herkese tavsiye ederim güzel ss'ler yakalabilirsem yollarım..

akinu demiş ki:
darthseth demiş ki:

Hadi yahu. Sen Tie Fighter oynamışmıydın? Ufaktan bi karşılaştırmalı review yapar mısın Tie Fighter ile. Gaza geldim yine pilot olucam :D
İtiraf ediyorum elimde olmasına rağmen hala kurup oynamadığım tek star wars oyunudur kendisi :)
Ama rouqe squadron'a lucas abimiz ekleseymiş multi player olayını :) ne biliim işte ya.
Bu arada republic commando geldi elime bi oynayıp inceleyelim :)

darthseth demiş ki:
akinu demiş ki:
darthseth demiş ki:

İtiraf ediyorum elimde olmasına rağmen hala kurup oynamadığım tek star wars oyunudur kendisi :)
Ama rouqe squadron'a lucas abimiz ekleseymiş multi player olayını :) ne biliim işte ya.
Bu arada republic commando geldi elime bi oynayıp inceleyelim :)

Aslında Rogue Squadron ve XW Alliance oynadıysan Tie Fighter'ın grafikleri sana iğrenç gelecektir. Ben geçenlerde bi kurup oyniyim dedim midem bulandı grafiklerden :D Ama Tie Fighter 3 sene boyunca non-stop oynanabilecek kadar uzun, anormal zevkli, süper yapılmış bölümleri olan bir oyundu. Efsaneydi. Tie Fighter dendiğinde benim için hala akan sular durur. İşte sonrasında X-Wing vs Tie Fighter yapmışlardı, ama grafikleri güzel olmasına rağmen bölümlerin yapılışı falan birçoğunu kesmedi. Geçenlerde arkadaş "olum Rogue Squadron oyna" dedi de ben de acaba Tie Fighter kadar efsane ötesi olmuş mudur diye bir sorayım dedim buraya.

Aslında Lucas Arts serilerinin her biri birbirinde güzel serilerdi, bir Jedi Knight serisi olsun, bir simülasyon serisi olsun, bir Force Commander olsun vs..

sanırım bikaç oyundan bahsediyorsunuz!!!neyse birinden başlayın işte

Bu oyunlar galiba 60 tane falan oldu senelerdir yapıyorlar. www.lucasarts.com da bu oyunları bulabilirsin, burada anlatmaya kalksak yer yetmez

CHRONOS demiş ki:
rogue squadron u ayıla bayıla oynamıştım. Kafama soktunuz şimdi nerden bulucam ben onu yine. Satmıyolar da artık. Pis akinu, ibiş darthseth :)

Abi ben pis değilim ama darthseth ibiş. Benim de aklıma soktu şimdi. Bulursan bana da ver ya kaşınmaya başladım ben :D

X-Wing vs Tie Fighter'dan tanıtmaya başlayalım..Sanırım uzun ömürlü bir topic olacak..:)

oyun 1997 yılında efsanevi Tie Fighter'dan 2 yıl sonra çıktı..Tie'lara ek olarak bu oyunda X-Wing,Y-Wing,Z95 Headhunter,A-Wing gibi asi tarafın gemileriyle haşır neşir olabiliyoruz..Yine muhteşem dev starship'ler var oyunda..Bunlardan biri tam 6km uzunluğunda..Yanından dolaşmanız epey sürecektir:)

Sonra bu oyunun ülkemizde pek bulunmayan bir ek paketi mevcut.."Balance Of Power"..açıkçası Rebel'in gemilerinin en güçlüsü olan X-Wing bile;Darth Vader'ın şaheser ölüm makinesi Tie Advanced karşısında komik kalıyordu..Bunu dengelemek adına rebel tarafına B-Wing eklenmiş..Ancak işin garip tarafı bu gemi tie Advanced'a değil Tie Bomber'a rakip..Y-Wing'le Tie Bomber'lara hababam avlanıp sövenler buraya..:)Ek paketi emule'de bulmak mümkün..

Ayrıca belirtmeliyim ki oyun joystick'siz çalışmıyor ancak Xp'de hiçbir problem çıkartmadı..Oyunun 3d desteği de var..Doğrusu açtığımda düzgün çalışmasını beklemiyordum ancak yeni kartlarda bile sorunsuz çalışmasına yetecek kadar başarılı bir grafik motoru varmış oyunun gerçekten..

Oyuna Z95 ile başladım geçenlerde..Bu gemi ucuzcu mantığıyla yapılmış idareten bir shield'i olan kötü bir savaş gemisi..Mantıken bununla alışırsam diğerlerinde yıkarım ortalığı diye düşünmüştüm..Ne mümkün..tie Fighter'lar inanılmaz manevra kabiliyetleri yüzünden bir an olsun sabit hedefte durmadıklarından bi süre sonra laser manyağı olup A-Wing'e geçtim..Bu gemi aşırı kıvrak ve Tie'lerden aşağı kalmıyor bu konuda..Ancak silahları "düşmaaan alll sannaaa lazeeeer" tadında hafif silahlar olduğundan X-Wing rulzz..B-Wing ve Y-Wing ise büyük gemilere saldırmak için tercih edilebilecek ağır araçlar..

Empire tarafında ise Tie Fighter'dan başlayalım..shield ve missile yok..Ancak inanılmaz hızlı bir gemi..İyi bir sith bu gemiyle yine de kıyametler yaratabilir..Benim gibi bir "Flight Cadet" içinse şimdilik zor bir gemi..Tie Interceptor bunun her bakımdan gelişmiş hali..Ancak Tie Advanced bir ölüm makinesi..En hızlı,en dayanıklı,en iyi manevra yapan bir gemi ve ağır silahlar taşıyabiliyor..Mükemmel..Çok seksi bir ses efektine de sahip:)

Balance of power yeni büyük starship'ler ve yeni campaign'ler ekliyor oyuna..Ayrıca versiyonunu 2.0'ye yükselttiğinden de tercih sebebi..Tie Fighter oyunu ile kıyaslarsak bu oyun biraz daha multiplayer ve shootout tarzında kalıyor..Ancak yine de single-player görevler güzel..

Grafikler evet eski,özellikle uzay beyaz noktalardan ibaret,gemiler ise 3d desteğini açınca gözü rahatsız etmiyor..Ben grafikleri çok takmadım şahsen,gözü alışınca insanın güzel bile geliyor..

aşağıda bir iki scr koydum..İlk resim jedi'ların favorisi bir X-Wing.İkincisinde bir Corellia gemisini indiriyorum Tie Bomber ile..Küçük gibi göründüğüne bakmayın 433 metrelik maaşallah kocaman bir starship'tir.her tarafında da ion cannon pod'ları var.Bi altından bi üstünden geçe geçe ikinci resimde durum ortada zaten.indirmek epey sürdü..:)

Bu arada ilk oyun Tie Fighter dosbox ile sorunsuz çalışıyor haberiniz ola:)

zxvt20050428000419004gg.jpg

zxvt20050515210856370pz.jpg

zxvt20050515211804957li.jpg

yahu nasıl screenshot gösteriliyor illahim linki vermem lazım biri açıklasın bir zahmet hiç yapmadımda benim burayı resimle doldurmam lazım

RoCKooN sağol
Evet kotor 2 sith lordsla başlıyayım hemen simülasyon severler
kaplamış ortalığı(bende severiim gerçi ama diğer türleri unutmayalım) ortaya bir şahaser atalım haliz hazırda star war un bilinen evreninden 4000 sene öncesini old republic dönemimi konu alan bir yapım kendileri ,inanılmaz geniş bir evren ,inanılmaz başarlı senaryo ve bence kesinlikle çok başarılı grafikler+çevre ve birey tararımları ilk oyun biowareden gelmiş ve bence çıktığı yılın en iyi oynu olmuştu bu oyun obsidian dan gelddigini duyunca kafamda bir çok soru işereti doluşmuştu ama adamlar gerçekten ilkinin mirasını bitirmemiş ve gerçekten başarılı bir oyun çıkarmışlar ortaya senaryo ve oyun sonu ve bazı dialog unsurları tabiki bir bioware değil ama (bakınız baldurs gate) genede çok başarılı ayrıca 2. oyunla gelen 2. sınıf sistemide gerçekten unutulmaz derecede başarılı .Örnek misal ilk karaekter yaratma ekranın wisdom ve consu maxa geri kalanıda str ye yükledikten sonra zamanla oyun içinde gelenleride consa basıp sonradan alacağınız bir implant la wisdom str vesaire +6 veriodu sanırım ayrıca itemlerle le ve lightsaberınızı kreia ile konuşarak uprade ederek en sonunda 40 wisdom a sahip öyle bir sith lorda sahip oluyorsunuzki oyunu bitirip bide sith assasin yapasınız geliyor hemen.Bu oyunu kacıran kesinlikle cok sey kacırıor
normal star wars filmleri senaryosu kalitesinde bürün kararlar sizin
gücün aydınlık tarafımı yoksa karanlık tarafımı luc'un yollundanmı
yoksa vader'ın yolundanmı ilerleyeceksiniz .

May the force be with u.

team2ga.jpg

Geri