(kocaeli) Boogie Dual Rectifer Distortion (son 300tl.)

İyi işteya , akortsuz olarak sandığın şey diyorsun , bizde mantığını açoıklıyoruz . Digital kamera ile çekim vede kayıt yaptık. Bu tarz meselesidir . Zevktir .Alsanda almasanda saygı duyarım , fakat akort olarak adlandırılan bu konu aşırı basit birşey . Sizler gerçekten bu pedalı nasıl olarak biliyorsanız bunuda öyle hayal edin . Eğer hayal edemeyen arkadaşlar varsa kesinlikle almasın zaten. Ve bu pedal gene söylüyorum hayatınızda duyamadığınız Sound'ları size verecektir. Şayet bu tarz pedalları kullananlar vardır lafım onlara değildir .

Ben çok araştırmışımdır, nasıl olurda akord kaçık gibi bi ton yakalarlar diye. Pedal ile olduğunu bilmiyordum. Çok çok hoşuma giden bir olay bu. Distortion pedal konusunda yorum yapamayacağım. Ama bu akord meselesi ile ilgili konu fazla uzamış ve kimse birbirini dinlememiş. Bence gayet hoş bi olay. Kullanmak isterim. Gary Moore fanı olarak, çoğu şarkısında o da kullanmıştır. Bilmeyenler için Texas Strut'ı dinlemelerini öneririm.
impulsator sizin yanlış anlaşılma sebeplerinizden biride fiyatların fazlalığı sanırım.

Teşekküer ederim ilginiz vede ince yorumunuz çin . Lakin , bu tarz pedalları yaparken bu Sounda etki edecek bütün faktörleri göz önünde bulunduruyorum . Lehim yparken bile malzemelerin ısınıp tolerans değiştirmemesi , içerisindeki özel transistörlerin bile tam mach olduğuna inandığım zaman inşaa etmeye başlıyorum . Vede özel bir teknik olarak iki kişi bir pedal için uğraşıyoruz . Sırf bir kişi bile kabataslak 1 saate bitirebilir bu işi , ama benim birkaç saatimi alıyor maalesef. İçerisindeki olay tamamen ele emeği vede göz nurudur , bilgidir . Bunun karşılığında bu pedalın yapımı çok ucuz bile . Benim çok farklı düşüncelerim var . Misal bu tarz Gain'li pedallar daha çok özel bir teknik bilgisi bana özel olan bir metal kutuda daha iyi çalışıyor vede çok gürültüsüz . Ama ozaman maliyet vede işçilik artıyor . Bu pedalı 400tl fazla gören o pedala asla 600-700tl vermez doğrumudur .

Evet doğru söylüyorsunuz. Şöyle örnek vereyim, siteden ampli konusunda birkaç kişiden destek alıp yapmaya karar verdim ve 3-4 saat sonunda herşeyi sağa sola fırlatarak sıyırmış durumdaydım. Büyük sabır ve emek istediğini biliyorum bu işlerin.
Ancak yukarıda söylenenlere baktım şöyle bir, haksızda sayılmazlar. En doğrusuda şu, markanız biraz tanınana kadar maliyetine çok az kar ekleyip satmanız konusu. Biz yıllardır, kendi şirketimizde avrupa mallar ile aynı kalitede mal yapıyoruz ve yarı fiyatına ancak gidiyor. Yerli malına bi karşıtlık var. O yüzden, biraz oturana kadar bence arkadaşları dinlemelisiniz.

Üzgünüm ama fiyat böyle . Maalesef herkes bütçesine göre pedal alabilir tabiki neticede . Bu videodaki pedal kozmetik olarak sadece altında çizikler var vede beyaz olduğundan belli oluyor biraz. Bu nedenden dolayı sadece bu pedal için biraz indirim yapabilirim . Onun dışında hiç bir sıkıntısı zaten olamaz :D

yapımı tamamen bize aittir demişsiniz arkadaşlar, ben de bir tane sipariş vermek istiyorum. ama benimkinde Drain voltajı olmasın... :)
işin şakası bi yana dış tasarımı her ne kadar Air Ties Modemlere benzese de sound' u fena değil ama biraz daha güzel tonlamanda yarar var. 400 lira buna burda kimse vermez. fiyatı bence baya bir düşürmen lazım. özellikle drain voltajı ve 5 stage olayının üstüne. belki daha düzgün bir video koyarsan en azından bundan sonra izleyecek olan müşteri adayların için daha olumlu bir satış biçimi olabilir. iyi satışlar kardeş..

yapımı tamamen bize aittir demişsiniz arkadaşlar, ben de bir tane sipariş vermek istiyorum. ama benimkinde Drain voltajı olmasın... :)
işin şakası bi yana dış tasarımı her ne kadar Air Ties Modemlere benzese de sound' u fena değil ama biraz daha güzel tonlamanda yarar var. 400 lira buna burda kimse vermez. fiyatı bence baya bir düşürmen lazım. özellikle drain voltajı ve 5 stage olayının üstüne. belki daha düzgün bir video koyarsan en azından bundan sonra izleyecek olan müşteri adayların için daha olumlu bir satış biçimi olabilir. iyi satışlar kardeş..

Modemler işini yapıyor , kutu gösteriş elektrik iletkenliklere bir faydası yok kendim şahit oldum :D 300tl gibi bir rakam yaptım zaten . Drain voltajı tamamen orjinali şeklinde yapıldı . Bunu defalarca söyledim gene söylerim . Eğer burada tamamen nasıl yapıldıuğını açıklarsam bu aletin özelliği kalmaz . Şayet bu pedalı deneyince birebir , bu önyardıan tamamen kurtulmuş olacaksınız .

Arkadaşların da sıkça üzerinde durduğu gibi bu pedal için 300-400 TL gibi rakamlar akıl almaz derecede uçuk rakamlar. İşin teknik boyutuna falan fazla girmeden size tek önerim fiyatını şuankinin yarısına çekmeniz olacaktır. Ancak bu şekilde belki alıcı bulabilirsiniz. İyi satışlar.

Arkadaşların da sıkça üzerinde durduğu gibi bu pedal için 300-400 TL gibi rakamlar akıl almaz derecede uçuk rakamlar. İşin teknik boyutuna falan fazla girmeden size tek önerim fiyatını şuankinin yarısına çekmeniz olacaktır. Ancak bu şekilde belki alıcı bulabilirsiniz. İyi satışlar.
Maalesef bu ürün için o düşündüğünüz fiyata verebilmem imkansız . Ebay gibi bir sitede 200$'a satılırken ben o fiyata imkansız ....

Arkadaşlar olaya tek taraflı bakmayın lütfen ya. Benim kimseyi savunduğum falan yok yanlış anlaşılmasın ama 150 lira verirseniz bu pedala içiniz rahat olucak mı? Boss'lara bi dünya para sayarken...

Şimdi şöyle bir durum var, tamamen ton amaçlı bir ürün satışa sunuyorsunuz, ancak tanıtım videonuzda sesi kamera mikrofunundan duyuyoruz, çok büyük bir hata. Yaptığınız ürünlerin kalitesi için bir şey diyemem ancak tanıtım ve pazarlama yöntemleriniz bu forumda pek hoş bir izlenim bırakmadı. İşinizi baştan savıyormuşçasına özensiz yürütmeniz rahatsız edici. Ayrıca herkesin söylediği gibi fiyat politikanızı da değiştirmelisiniz, bu tür piyasalarda mevcut markalarla aynı fiyata ürün satabilmek, piyasaya katılıp tutunabilmek için öncelikle kendinizi tüketiciye kanıtlamanız gerekmekte. Umarım hatalarınızı gözden geçirip bu işi profesyonelce yaparsınız.

Şimdi şöyle bir durum var, tamamen ton amaçlı bir ürün satışa sunuyorsunuz, ancak tanıtım videonuzda sesi kamera mikrofunundan duyuyoruz, çok büyük bir hata. Yaptığınız ürünlerin kalitesi için bir şey diyemem ancak tanıtım ve pazarlama yöntemleriniz bu forumda pek hoş bir izlenim bırakmadı. İşinizi baştan savıyormuşçasına özensiz yürütmeniz rahatsız edici. Ayrıca herkesin söylediği gibi fiyat politikanızı da değiştirmelisiniz, bu tür piyasalarda mevcut markalarla aynı fiyata ürün satabilmek, piyasaya katılıp tutunabilmek için öncelikle kendinizi tüketiciye kanıtlamanız gerekmekte. Umarım hatalarınızı gözden geçirip bu işi profesyonelce yaparsınız.

Arkadaşlar Lütfen ; Fiyat 300tl'dir. Ses budur , ve ikinci bir video olana kadar videoda oynama yapamam sizlere yanıltıcı bir ürün tasdik etmek için .Benim kanıta ihityiacım yok gerçekten sağolun . Sizler değerlendirici olarak güzel şeyler söylüyorsunuz aslında ama , bu pedal hakkında önemli bir değişikliğie adım attım bunu sizinle paylaşayım . Mesa Boogie Dual Rectefier , orjinal olarak çok yumuşak vede sert tona sahiptir . Bu preamplifikatörü Lamdan , Fet'e tasarlanırken giriş kısımına 100nf vede direnç kullanılmış . Ben diğer versiyonlarda bunları kaldırdım . Çünkü orjinalina sadık kalarak yaptım vede kazanç olarak , (Drain voltajı) tamamen hesaba göre orjinal halinindeki tonu yakalım bu daha iyi oldu , vede bass karekteristiği ortadan kalktı bence kulak zevki olarak daha iyi oldu . Bunuda ayrı bir çalışma olarak talep olursa çıkarabilirim .

Ya hocam Bias diyorsun Drain diyorsunuz da, bunlar tamamen elektronik kavramlar, tona etki eden ve o pedala giren gitar sinyalini "notasal" açıdan etkilemeyecek şeyler, lütfen çocuk kandırmayınız.

Ayrıca nasıl bir Bias ayarıymış ki gitarın "bazı" tellerini etkiliyor? :) Modülasyon bazlı bir pedal olsa (Chorus, Harmonizer vs. gibi) diyecem eyvallah, da temeli IC ve Transistörlere dayanan bir dist. pedalı sonuçta, ben de zilyon tane yaptım hiçbiri böyle bir sonuç vermedi :)

Arkadaşlar Lütfen ; Fiyat 300tl'dir. Ses budur , ve ikinci bir video olana kadar videoda oynama yapamam sizlere yanıltıcı bir ürün tasdik etmek için .Benim kanıta ihityiacım yok gerçekten sağolun . Sizler değerlendirici olarak güzel şeyler söylüyorsunuz aslında ama , bu pedal hakkında önemli bir değişikliğie adım attım bunu sizinle paylaşayım . Mesa Boogie Dual Rectefier , orjinal olarak çok yumuşak vede sert tona sahiptir . Bu preamplifikatörü Lamdan , Fet'e tasarlanırken giriş kısımına 100nf vede direnç kullanılmış . Ben diğer versiyonlarda bunları kaldırdım . Çünkü orjinalina sadık kalarak yaptım vede kazanç olarak , (Drain voltajı) tamamen hesaba göre orjinal halinindeki tonu yakalım bu daha iyi oldu , vede bass karekteristiği ortadan kalktı bence kulak zevki olarak daha iyi oldu . Bunuda ayrı bir çalışma olarak talep olursa çıkarabilirim .

Seste oynama yapın demedim, amfiyi mikrofonlayarak kaydedin ki aletin gerçek sesini duyalım, tamamen tonla ilgili bir alet yapıyorsunuz, ancak tanıtım videosunda kamera mikrofonu kullanıyorsunuz, gitarın akordu bozuk... Herhangi bir kişi yaptığınız pedalı alacaksa, bu videoyu izledikten sonra vazgeçer. Ürün tanıtımı böyle yapılmaz, yapılırsa da faydadan çok zarar getirir.

Ya hocam Bias diyorsun Drain diyorsunuz da, bunlar tamamen elektronik kavramlar, tona etki eden ve o pedala giren gitar sinyalini "notasal" açıdan etkilemeyecek şeyler, lütfen çocuk kandırmayınız.

Ayrıca nasıl bir Bias ayarıymış ki gitarın "bazı" tellerini etkiliyor? :) Modülasyon bazlı bir pedal olsa (Chorus, Harmonizer vs. gibi) diyecem eyvallah, da temeli IC ve Transistörlere dayanan bir dist. pedalı sonuçta, ben de zilyon tane yaptım hiçbiri böyle bir sonuç vermedi :)

Tamam bu konuda çok ustaysan lambalı distortion yapta foruma katkın olsun ozaman başarabiliyorsan . Sana burada şemasını vereyim , bakalım kaç ayda bitireceksin ? Ic entegreleri diyede bir kavram yok vede Ic demek sembol demektir . Transistörlerle yapılan bir çalışmadır benim yaptığım . Yalnız digital kameradaki bu sorun belirli bir frekansları geçirmediği için , bu tarz sorunları yaşadık . Ben fazla büyütülecek birşey sanmadıydım ama herkesin sorunu bu oldu . Orjinel bir pedal olarak dükkandan alınmış olsaydı , kendi , gitarınıza akort yapardınız bu pedalın Drain voltajının bozuk olduğunu düşünemezdiniz bile :D İşte bu önyargıdan herzaman kurtulun . Tabiriniz doğru ise akort bozuk ise bu pedalın bu tonlardan daha üstün seviyede olduğunu düşünmeniz ilk akla gelen konulardan biri olmalıdır .

Tamam bu konuda çok ustaysan lambalı distortion yapta foruma katkın olsun ozaman başarabiliyorsan . Sana burada şemasını vereyim , bakalım kaç ayda bitireceksin ? Ic entegreleri diyede bir kavram yok vede Ic demek sembol demektir . Transistörlerle yapılan bir çalışmadır benim yaptığım . Yalnız digital kameradaki bu sorun belirli bir frekansları geçirmediği için , bu tarz sorunları yaşadık . Ben fazla büyütülecek birşey sanmadıydım ama herkesin sorunu bu oldu . Orjinel bir pedal olarak dükkandan alınmış olsaydı , kendi , gitarınıza akort yapardınız bu pedalın Drain voltajının bozuk olduğunu düşünemezdiniz bile :D İşte bu önyargıdan herzaman kurtulun . Tabiriniz doğru ise akort bozuk ise bu pedalın bu tonlardan daha üstün seviyede olduğunu düşünmeniz ilk akla gelen konulardan biri olmalıdır .

Ya hocam allah aşkına ne komiksiniz :)

1- Ben "çok usta" olduğumu nerede nasıl söyledim? Sadece "zilyon tane PEDAL" yaptım dedim, amfi değil!
2- Yapacağım olası bir tüplü amfinin foruma nasıl bir katkısı olabilir? Koyun mu bu, ki derisini THK'ya bağışlar gibi yaptığım amfiyi foruma mal edebileyim?
3- IC = Integrated Circuit, yani Entegre Devre, yani bizdeki elektronikçi tabiriyle Entegre demektir, bütün şemalarda da dediğiniz gibi IC olarak gösterilir. Fakat "IC Entegreleri" diye birşey söylemedim lütfen güzelce okuyun :)

Neyse, sonuç olarak pedalın "Drain" voltajında olan bir aksaklığın kameranın mikrofonundan "kötü" algılanması sebebiyle, gitarın akordu kaçıkmış gibi bir ses geliyor arkadaşlar, uzatmayalım tamam :)

Saygılar, iyi satışlar.

Geri