Eklips (Rock/Funk) - Ankara

Onları "SEVEN SCENES" olarak tanıdık geçen birkaç yıldır. Progresif Metal cover'ları, besteleri yaptılar. Ama onlar artık "EKLİPS" . Funk-Rock, biraz da progresif diyebileceğimiz bir tarzda bizimle beraberler yine. Ve şimdi Midas'ın Kulaklığı'nda kaydettikleri değişik, garip, sıcak ve kesinlikle 'güzel' bir demoyla dinleyebiliriz onları. Demoyu edinmek isteyenler Meşrutiyet Caddesi'nin hemen girişindeki Kök Çarşısı'nın üst katında bulunan Zıd Müzik ve Karafil Sokak'da Rock Store'dan edinebilirler.
Grup elemanları;

Ozan Atak, Gitar-Vokal
Çağrı Çifteler, Gitar
Altar Songüç, Bas
Ferhat Körklü, Davul

Web sitesi çok yakında geliyor.

Önce biraz müzik dinleyin...

demo çok hoş olmuş resmen baş ucu albümü yapmışlar
burdan tebrik ederim
'' hem sert hem de rahatlatıcı ''bir albümde bu özelliklri bulabilirsiniz
ama eklips bunu sadece bir şarkının içine yapabiliyo öyle deyim

abi ben açıcaktım başlığı ama öyle unutmuşum , iyi oldu artık buradanda haberler alabileceğiz. şu sıralar grup elemanlarının yoğunluğundan konser v.s. organizelere katılamıyorlar ama umarım yakın zamanda daha sık dinleyebileceğimiz bir program , konserlerle karşımıza çıkarlar. farklı bir tarzla piyasa dışında kendi kitlesini oluşturabilecek bir demo olmuş. ben bütün şarkıları 4-5 kere dinledim, özellikle sabahları miskin hallerimde iyi geliyor. bu arada kayıt da başarılı cd kapakçığı vs özenli bir çalışma olmuş.
vokal sorunu çeken grup sonunda ozanın vokal yapmasıyla bu sorunu atlattı ve bence gayet de başarılı vokal olarak. grup elemanları çok alçak gönüllü mütevazı insanlar severim kendilerini.
demoyu bulabilirseniz dinlemenizi tavsiye ederim, demodaki şarkıları yavaş olanlardan seçmişler bütünlük olsun diye ama hareketli ve oldukça özenli besteleride bulunmaktadır. burdan eklips elemanlarına selamlar ve başarılar... umarım rock&win de orada olup destekleriz...

Eklips grubuna 17 Haziran günü Rock and Win yarışma finallerinde can-ı gönülden başarılar dilerim!
"Uyuyan güzel"in canlı versiyonu albümdekinden daha gazlı, temin ederim :)

Kolay gele...

ne yazmıştım da silindi mesajım merak ettim. aykırı üslup kullanmam ve burda da kullanmadım diye hatırlıyorum. silinen ilk mesajım ayrıca. bizahmet silen arkadaş bilgilendirebilirmi beni bidahakine dikkatli oliyim diye :) .

neyse sevgili eklips 17si cumaya geliyormuş gelmeyi isterdik ama programımız olduğundan gelemiycez. artık çıkışta sizi bekleriz tunalıya bizize.

Buradan 17 Haziran'da aynı sahneyi paylaşaçağımız SEYYAH grubuna sevgilerimizi ve saygılarımızı iletiyoruz. :) Çok mu resmi oldu ne

Umarım Seyyah'ı yakın zamanda evimizde doyasıya dinleyebileceğiz. Cuma günü bol şans ve başarılar diliyorum Seyyah'a

Gençler, dün Eklips'i stüdyoda canlı canlı izleme fırsatım oldu. Acayip keyif aldım! Kompozisyon yetenekleri bu kadar sağlam 4 adam nasıl birbirini bulmuş hayret doğrusu. Cuma günü Rock'em Win'de mutlaka seyredin Eklips'in Uyuyan Güzel'ini.
Hem Saklıkent'de, giriş 7.5 YTL (1 Bira dahil). Ayrıca başka sağlam gruplar da çıkacak tabii ki.
Görüşmek üzere!

sonunda eklips'in sayfasının açılması iyi olmuş, bu forum aracılığıyla daha çok dinleyiciye ve eleştiriye kavuşacaklardır mutlaka...
ben hayran kitlelerinin ön sıralarındayım şimdiden!

rock and win'de iyi şanslar diliyorum ve "uyuyan güzel"in çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca "sıkıntı"yı da canlı dinlemek çok isterim...

saklıkentte görüşmek üzere...

Ne güzeldi be! Ne güzel çaldınız öyle Uyuyan Güzel'i! 4 dk filan kaldınız sahnede ama bana sanki saatler geçmiş gibi geldi (!) Artık albümde sizi de görürüz herhalde. Sevgilier...
Roadie'niz Fırat :D (Adım listede var haa)

Eklips ne yazık ki Rock And Win yarışmasında ilk 10'a kalamadı ama gönüllerimizin şampiyonu olmaya devam ediyor. Duyduğuma göre çok sıkı bir çalışma işine girmişler. Her eleman ikinci bir enstruman daha çalacakmış. Dehşet birşeyler gelecek gibi durun bakalım. Bu arada Eklips'den Ferhat'a geçen konserdeki yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Eklips-Hayalci kardeş grup oldu artık. Ama abi grup biziz tabii :D

sevgili euphrates ben de teşekkür ederim sana bize hep verdiğin destek için..rock em win konusu bizim için hüsran oldu.
bu başlığa yazan ve ilgi gösteren arkadaşlarıma da teşekkür.
şu anda gerçekten eksiklerimiz olduğunu düşünmekteyim.
bildiğiniz gibi beste yapmak sadece enstrumana yüklenmekle bitmiyor.
grup toplantılarında 2.enstruman konusu gündemde.hem görüşümüz hem de üslubumuzun değişeceğini düşünüyorum.
amacımız en kötü ses sistemlerinde bile dinleyiciye tertemiz bir müzik sunmak.
grubun üyelerinin uyumu beni en çok rahatlatan şeylerden biri..
ama dediğim gibi bu işi iki gitar bir bas ve davulla vokalle yapmak artık bana ve bize yetmiyor..
yenilikleri duyuracağım..
herkese teşekkür.

belki bir tulum belki bir darbuka belki bir zurna belki bir kontrabas...belki cözür cözür kitar..
sağlıcaklan kalın..

arkadaşlar daha yeni yazma fırsatı buldum..sizlerle tanıştığıma memolduğumu belirtmek isterim tekrar..demonuzu dinledim emiğinize sağlık çok güzel olmuş..başarılarınızın devamını dilerim..tekrar görüşmek üzere kendinize iyi bakın:)...furkan...

Selam Eklips! Gençler; Endorphine, Kırmızı Bülten, Hayalci, Kadim ortak bir platform kurduk ve sizi de içine aldık :D Bu yaz ve devamında kendi organizasyonlarımızı kendimiz yapacaz. Merak etmeyin canavar gibi olur. Temmuz'un ilk haftasında Ankara'da olacam, buluşalım karar verelim birşeylere. Kırmızı Bülten'in forumdaki sayfasını okursanız olayla ilgili biraz daha bilginiz olabilir. Davulcu problemine gelince... Ferhat gidiyor malum. Bir davulcuya ihtiyacınız olacak. Dolayısıyla Kadim'in de. Arasak bulsak ya şöyle aslanlar gibi bir davulcu, beraber kullansak? Malum bu devirde davulcu bulmak zor? Ne dersiniz gençler?

Geri