412

Tek kelimeyle süpersiniz!!!!! Şimdiye kadar nerdeydiniz arkadaşlar böyle bi grubun olduğundan nasıl haberim olmaz..dün gece guardiandaydım sizi büyük bir zevkle izledim arkadaşlar gerçekten performansınız mükemmeldi.Berideki programınızın sonuna yetişmiştim orda da gayet başarılıydınız. Özellikle the wall ı çok iyi yorumlamışsınız tebrikler.. Sizi bornovada daha fazla görmek istiyoruz.. Bu arada repertuarınızda rammstein varmı?

Tek kelimeyle süpersiniz!!!!! Şimdiye kadar nerdeydiniz arkadaşlar böyle bi grubun olduğundan nasıl haberim olmaz..dün gece guardiandaydım sizi büyük bir zevkle izledim arkadaşlar gerçekten performansınız mükemmeldi.Berideki programınızın sonuna yetişmiştim orda da gayet başarılıydınız. Özellikle the wall ı çok iyi yorumlamışsınız tebrikler.. Sizi bornovada daha fazla görmek istiyoruz.. Bu arada repertuarınızda rammstein varmı?

bence solıst ın sesının cok ıyı oldugunu dusunmuyorum ve yalnızım dostlarım ı dınledım baya sıradan geldı yanı herkezın yapabılecegı bı iş gibi geldı bana sarkıda en azından bı atraksıyon beklerdım bıde solıstın sesı nıye cıkmıyo sarkıda ve sonda kopmaya calışmış bence cokkkkkkk kotu olmuş o kopma işi genede başarılar sonucta emek verılmış:))))))))99

levooo demiş ki:
bence solıst ın sesının cok ıyı oldugunu dusunmuyorum ve yalnızım dostlarım ı dınledım baya sıradan geldı yanı herkezın yapabılecegı bı iş gibi geldı bana sarkıda en azından bı atraksıyon beklerdım bıde solıstın sesı nıye cıkmıyo sarkıda ve sonda kopmaya calışmış bence cokkkkkkk kotu olmuş o kopma işi genede başarılar sonucta emek verılmış:))))))))99

sevgili levooo öncelikle dinleyip de yorum yaptığın için teşekkür ederim.Üslubun nedeniyle senin de bir amatör grup vokalisti olduğunu düşündüm.412 grubunun vokalisti olarak şunu belirteyim ki yaptığımız kayıt hiç de iddialı bir kayıt değildi. Maalesef , özellikle "Yalnızım Dostlarım" da sesim, dolayısıyla da yorumum pek anlaşılmıyor. O yüzden bizim siteye tekrar uğrarsan Sunburn ya da Wall'u dinlemeni ve sesimin ne denli kötü oldu olduğunu daha iyi anlamanı dilerim. Ama yine de canlı performansımızı dinleme fırsatın olursa, özellikler yalnızım dostlarım hakkında çok daha sağlam fikirler edinebilirsin. Çünkü yoğun istek üzerine genelde iki kere çalıyoruz... Görüşmek üzere

ben sunburn 'u de dınledım ve vokalıst de deılım davulcuyum ya ben kotu bı şeyde yazmadım sadece yetersızsın ben bı dınleyıcı olarak sana fıkrımı soyledım ve sesın yetersız geldı bana yırtamıyosun bence sesını ayrıca kayıt kotu olsa dahı senın sesının yırtıldıgında az da olsa kalıtesı ortaya cıkar bızde kayıt yaptık gayet dandık bı yerrde benım davul sab,nkı pet şişeye vuruyomusum gıbı cıktı ama vokal 10 numaraydı neyse gene emek vermıssınız kotu seyler yazmak ıstemem ... bu arada 412 arabası cok canlı oluo cıddennn....

ben sunburn 'u de dınledım ve vokalıst de deılım davulcuyum ya ben kotu bı şeyde yazmadım sadece yetersızsın ben bı dınleyıcı olarak sana fıkrımı soyledım ve sesın yetersız geldı bana yırtamıyosun bence sesını ayrıca kayıt kotu olsa dahı senın sesının yırtıldıgında az da olsa kalıtesı ortaya cıkar bızde kayıt yaptık gayet dandık bı yerrde benım davul sab,nkı pet şişeye vuruyomusum gıbı cıktı ama vokal 10 numaraydı neyse gene emek vermıssınız kotu seyler yazmak ıstemem ... bu arada 412 arabası cok canlı oluo cıddennn....

:LOL: yırtamadığımı iyi anlamışsın. Wall'da da dublör kullanmıştık zaten.Eğer o şarkıyı dinleyip de hala yırtamadığımı düşünüyorsan, senin tanımlama konusunda problemlerin var demektir. Ooof oof yurdum gençliği ne zaman kıskançlıktan ve çamur atma psikozundan kurtulacak bilmiyorum. Hangi grubun üyesisin bilmiyorum ama umarız sizinde özel gazete röportajarınızı, büyük bir dinleyici kitlenizi, forumlarınızda aldığınız olumlu yorumlarınızı, beğenilen demolarınızı görebiliriz. Sonuçta hepimiz iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz değil mi? Birbirimizin üstüne basarak çok fazla yükselebileceğimizi sanmıyorum. Bu arada 10 numara vokalinizi dinleyebileceğim bir yer var mı ;)

ah yurdum gençlıgı ah once forum acarlar soyle eleştırın boyle eleştırın derler sonrada eleştırenlerede bok atarlar...gazeteye ropartaj verınce ne oluyo bı de bunu acıklarmısın......begenmemış işte cocuk daha nıe ustelıon sanane herıfın vokalınden gorusunu soyluyo sanane herıfın vokalınde bı de eleştırıye acık deılsen nıye burayı acıon... her eleştırıde ustune basmak deıldır ......

ah yurdum gençlıgı ah once forum acarlar soyle eleştırın boyle eleştırın derler sonrada eleştırenlerede bok atarlar...gazeteye ropartaj verınce ne oluyo bı de bunu acıklarmısın......begenmemış işte cocuk daha nıe ustelıon sanane herıfın vokalınden gorusunu soyluyo sanane herıfın vokalınde bı de eleştırıye acık deılsen nıye burayı acıon... her eleştırıde ustune basmak deıldır ......

Bu gruba haksızlık ediyorsunuz arkadaşlar izmirden böylesine gelecek vadeden bi gruba bu şekilde sataşmalar hiçbirinize yakışmıyor.. 412nin bütün programlarını canlı canlı seyrettim inanılmaz başarılılar bence önce bi izleyin canlı canlı! sevgili 412 meyve veren ağaç taşlanır misali hepinizi seviyorum yarın yine guardiandayım! sizi üzenin sizi üzenin........

rammsteinnn tabı bellı senınde 412 yandaşı bırı oldugunnnattıgın msj sayısından ne dıım guzel oluo ya boyle foruma herkezın arkadaşları yazsın ii gruplar bombalar desın şişirsin sonrada kotusunuz dıyenlerede muzıkten anlamıyonn denılmesıde hoş bu mantık baya iyiymiş :)))

Beyler muhabbete hiç dalmayacaktım aslında ama tutamadım.Muhtemelen ben de tepki göreceğim gruptan ama umarım biraz yazılıp çizilenler üstünde düşünür,hiç olmazsa haklı olabilecekleri ihtimalini göz önünde bulundurursunuz.Yoksa denildiği gibi buradaki varlığınızın bir manası kalmaz.Benim de var dergilerde röportajlarım,posterlerim,sağda solda resimlerim...Sahnedeyken benim için de bağırıp çağıranlar tezahürat edenler oldu.Ben de beğenilen demolar yaptım.Büyük bir dinleyici kitlesi ifadesine katıldığımı pek söyleyemeyeceğim açıkçası;ama o sizin görüşünüzle alakalı bir şey.Büyüklük kavramı değişir,bir şey diyemeyeceğim.Ama o röportajların,posterlerin,tezahüratların vs. benim müzisyenliğimin kalitesini yansıtmakta ne kadar gerçekçi olduğu tartışılır.Açıkçası ben kendimi biliyorum,eminim birçoğu da biliyordur...Millet "Bravo,süpersiniz,dehşetsiniz!Sizin için ölüyorum bitiyorum!" dediğinde bu ben iyi müzisyenim demek olmuyor...Yani demeye çalıştığım şu ki;göstergesi iştir kişinin,lafa bakılmaz...Burada konuşulanların sizin grubunuzun imajı hakkında olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi olmaz,inanın.Siz,biz,bütün müzisyenler yaptıklarımız,icra ettiklerimiz,ürettiklerimizle varız;insanların söyledikleriyle değil...Ben sizi ve başlığınızı uzun zamandır takip ediyorum açıkçası.Ta Kömürlük'ten beri de tanıyorum.Bir eleştiri (olumlu ya da olumsuz) sadece eleştiren o konuda yetkinse,bilgisi birikimi varsa ve ayrıca önyargıyla yaklaşmıyorsa,karalamaya ya da yüceltmeye çalışmıyorsa değer taşır.Şimdi şu bara gelip seni dinleyen adam ne kadar müzik biliyor?Ben inanmıyorum Türkiye'deki dinleyicinin bilinçli olduğuna.Belirli bir kesimi tenzih etmek lazım tabi ki;ama gerçek bu değil mi arkadaşlar?Şimdi bana "Muhteşemsin!" diyen adam neye dayanarak bunu söylüyor ki ben bu lafa dayanarak kendimi iyi müzisyen sıfatına koyayım?Bunu siz de,ben de herkes gayet iyi biliyor aslında.Elbette yapılan şeylerin,emeklerin beğenilmesi,hakkında konuşulması,özellikle de takdir edilmesi çok hoşa giden bir şeydir.Bu hepimiz,tüm sanat dallarını icra eden ya da etmeye çalışanlar için böyledir.Ama işte benim ürettiklerimin ne kadar beğenildiği değil,onları kimlerin beğendiği benim için önemlidir,öyle olmalıdır...Yoksa gerçek iyiye,gerçek kaliteye,gerçekten iyi müziğe hiçbir zaman ulaşamam.

Sevgiler...

Geri