Origam (Metal) - Ankara

Bir gün elbet izleyeceğim bu yakın arkadaşlarımdan oluşma grubu da ne zaman :)= İstanbul'da da saatler çakşıyor :(=
Aldığım tüm duyumlar çok iyiydi!Aferin size ya valla!!!Bu kadar kısa zamanda!!!Arkanızdayız sonuna kadar izleyemesem de bir türlü euhehueuhe :)=

dün çok beğendim ben valla origam'ı ilk kez izliyordum hatta murat'ın da ilk konseriymiş duyduguma göre..liseden bilirim kendisini (gerçi onu bilmeyen yoktur :p), birden sahnede görünce şaşırdım ve öyle bi ses ummuyordum ama süperdi..sahnede harika duruyor ayrıca :D
devam edicem origam'ı takip etmeye.. coverlar harikaydı, creeping death süperdi videoya kaydedemedim ona yanıyorum başka biyerde tekrar söleyin mutlaka :D
başarılarınızın devamını dilerim..

Ben yeni vokalistinizi beğendim... Eleman gerçekten seyirci ile iyi iletişim kurdu. İlk konseri olmasına rağmen bir çok vokaliste örnek olabilecek :!: bir tarzı vardı sahnede iletişim açısından.

Kendisi benim Güzel sanatlar lisesinden arkadaşım Özgün'ün kardeşidir. Abisi metal dinlemeyi bırakalı seneler oldu ama kardeşi taş gibi bu işi yapıyor.
Takdir ettik... Başarıların devamını dileriz...

Coverlar ise gayet güzeldi. Hadi bakalım kendi parçalarınızıda bir ara yapın onlarıda dinleyelim... ;)

Origam beni çok şaşırttı açıkçası. Hiç beklemiyordum böyle bir performans. Yeni vokalistlerini gerek ses tonu olsun, gerek sahnedeki canlılığı olsun çok tuttum. Birkaç ufak hata dışında çok iyiydi (Kendisine selamlarımı gönderiyorum). Davulcunun da birkaç hatası oldu ama bu hataların tamamen heyecandan dolayı olduğu belliydi.

Kendi adıma Origam'dan önünümüzdeki konserlerde Pentagram coverları yerine besteleri dinlemek isterim. Hem bestelerle birlikte "thrash grubu" kavramını daha net biçimde oturtacaklarına inanıyorum.

Helal olsun hepinize...

Origam sahnede Pentagram ve Manowar çalarken pogo yapan, daha da komiği pogo yaptığını sananlar bir gün kendilerini gerçek anlamda bir pogonun içerisinde bulurlar umarım. İşte o zaman saçma sapan hareketler yapmak için konsere gelmiş olmaktansa hiç gelmezler. Bizler de orada mutlu mesut izleriz grupları.

Annihilator çalarken de kafasını ve vücudunu sabit tutup sadece kıçını oynatan arkadaşa sesleniyorum;
Sahnede çalan müzik oryantal; etrafındaki insanlar da pavyon müşterisi değil. Bundan sonra geldiğin mekana ve ortama göre hareket edersen çevrendekilere saygı göstermiş olursun.

ben bi popcu olarak serkanı izlemek için gittim oraya aama origam origam origam baska bişe demiyorum süperdiniz.. gelişmeler çok iyi az çok biliyorum hayırlısı we en iyisinin gerçeklesmesi dileğiyle basarılar .. hepinizin ellerine sağlık..

Gerçekten gerek atmosfer açısından gerek katılım açısından çok güzel bi tecrübe yaşadık Origam olarak .Diğer bütün gruplarıda tebrik etmek lazım ve tüm yorumlar için teşekkürler gelişmek ve görüşmek dileğiyle... :D

Öncelikle, ogün gelen bize eşlik eden çosan coşturan herkese çok teşekkürler. 3. konserimizdi ama heyecan ilk günkü gibiydi bizde. Yine çok calışma fırsatı bulamadan çıktık ama sahnede studyodakinden daha iyiydik. 3. konserimizde böyle bir organizasyonda böylesine sağlam gruplarla birlikte sahnede olmak çok güzeldi. Bazı teknik aksaklıklar ve heyecanın etkisiyle ufak tefek hatalarım(ız?) oldu, affola. Bidahakine çok daha iyi olacak. İnşallah en kısa sürede yarım yamalak bestelerimizi bir araya getirir, sizlerle paylaşabiliriz. Bizi takip etmeye devam edin...

Konsere gelen , destek veren , biz calarken bi nevi delirip bizi de delirten ve sarkılarda karnımıza heyecandan agrı girmesine sebep olan herkeze sevgiler , saygılar ... Herkese cok tesekkurler , baska bir konserde gorusmek uzere ;)

origamı öncelikle tebrik ediyorum her geçen konser daha iyi oluyorlar gibi geliyor ama sanki hala bişeyler eksik gibi...bu konserde de yine gösteriş için değil de daha iyi bir performans sunmak için hazırlanmış dengeli bir playlist vardı bundan ötürü de takdir ediyorum origamı

Grup olarak gayet başarılıydılar fakat hala gitar tonlarında biraz uyumsuzluk var buna bir de konserin garage adlı soundcheck özürlü yerde olması eklenince daha bir belli oldu gitarlardaki ton uyuşmazlığı

Son olarak tek bireysel eleştirim solo gitar çalan arkadaşımız biraz daha soloları orjinale sadık kalarak çalarsa çok çok iyi olacak bence çünkü doğaçladığı için çoğu şarkıda sololar tekrar ediyor,aynı şeyi dinliyormuş hissi oluyor insanda.Buna dikkat ederse çok iyi olur enstrumana hakim görünüyor çünkü

Geri