Küçük Prens

Necropsy demiş ki:
Niye okur bu insanlar bu tür kitapları ne kazancan? Küçük prensss. Kıymetlimissss
Cin ali daha iyi. En azından yazarı fransız deil.
.. nietsche olanı yüceltmiş saint exupery olanı sevimli hale getirmiş.. aynı misyonun adamları gibiler...
çocukken okuduğunda çocuk kitabı gibi gelir .. daha sonra farklı anlamlar çıkarırsın bu bize gördüğünü farklı yorumlama yeteneğini kazandırabilir..
roman edebiyatında müziğin nirvanasına benzer .. sanattan çok yalınlık duruluk ön planda..

geçen gün discovery channelda .. asteroidler hakkında bi belgesel izledim asteroidler gezegen sayılmayaçak kadar küçük ama gök taşı olamayacak kadar küçük uzay cisimlerine denirmiş.. yörüngelere girip parçalara ayrıldığında göktaşı olabilirlermiş.. ama genelde uzayda yörüngeye girmeden başı boş hareket ederlermiş.. umarım asteroitleri kendi yaşamınla küçük prenside kendinle özdeşleştirmeyi başarabilirsin.. bu biraz özgüven yada olgunluk isteyebilir belkide sadece post doldurmak için yazmışındır.. ama yörüngeme oturmayı başardın bazen başı boş olmak daha hoş karşılanabilir.. ..

milliyetçilikle uzaktan yakından alakası yok. Küçük prense gelene kadar ne kitaplar var.
eminim hepsini okumuşsundur..

küçük prense gelene kadar ne kitaplar mı var!!! çok saçma, gereksiz bir kitapmış gibi sözetmişsin.. saçmalık.. cin aliyle kıyaslayanlara hiçbirşey diyemiyorum tabi. cin ali nedir ya "ali top at" sonuçta.. küçük prens okunsa biraz düşünme ihtiyacı hissedecek insanlar...

Küçük Prens'im bennnnnnn :!: :!: :!: :roll: ;) :p Arkadaşlar boşverin,kim ne derse desin :!: Kitabımıza lafatan arkadaşın cümlesine bakarsak hepimizin de gördüğü gibi cevap vermeye lüzum yok böyle kişilere...Okuyun,bol okumalar...

lise1deydim ve amatör tiyatroya ilk adımı atmıştım, yönetmenimizin okumamızı tavsite ettiği 2kitaptan biriydi küçük prens... diğeri de martı... ne güzel kitaplardır onlar. o zaman anlamamıştık neden bizden çocukken okuduğumuz kitapları tekrar okumamızı istediğini. ama haklıymış, her yaşta farklı etkiler bırakıyor insanda. bir ara tekrar mı okusam ne! :roll: :D

küçük prens ;incil ve kapitalden sonra dünyada en çok satan kitaplardan biri olup yüzlerce dile çevrilmiştir.çocukların özellikle de büyüklerin kesinlikle okuması gerekn bu kitap yaşamın sorunlarını bir çocuk duyarlılığıyla anlatır

kucukprens116nu.jpg

Ben tam zamanında okuduğumu düşünüyorum. Ne ona, bir çocuğun bakışı gibi gerçekdışı bir masal gibi bakacak zamanımdı ne de çok büyük bir anlam çıkaracak yaştaydım. Gerçekten okunası bir kitap. Kısa ama büyük anlamlar barındıyor. Düşünsenize kitabı hem çocuğunuza çok rahatca okumasını önerebilirsiniz hem de kendiniz okuyabilirsiniz. Bu özelliği taşıyan başka bir kitap var mıdır acaba?

ben de küçükken okudum,ama bir çocuk kitabı değil sadece.çok daha fazlası içinde yazanlar.boğa yılanının yuttuğu fil ve şapka olayı beni acayip etkilemişti.kesinlikle mütiş bir bölümdü o.bir daha okuycam yakın zamanda.

Ben bu kitabı ne zaman görsem çocuk kitabı diye önemsememiştim.Ama burada yazılanları okuyunca çok merak ettim kitabı. Bu yaştan sonra kitapçıya gidip bu kitabı aramak biraz ayıp olucak gerçi ama napalım artık merak işte. Umarım türkçe çevirisi iyidir.

bu kitabı üniv de biz de tahlil etmiştik.ben sonra öğretmen olunca kitabı 6.sınıflara yazılıda sorucam diye verdim.zavallı kuzucuklarım kitaptan hiç bi şey anlamamışlar.ben de: ''bundan bir 10yıl sonra bu kitabı tekrar okuyun ve aklınıza mutlaka ben geliyim oldu mu'' ....

....okuduğum en güzel kitaplardan biriydii küçük prens...
ama bu faydalı kitap MEB'in hazırladığı çocuklara okuması gereken kitaplar listesinde yer almamaktaa.... :cry: .....!!!!!

Geri