Davul için Zil Seçenekleri

S

Skid_Row

Selam arkadaslar ziller hakkinda pek bir bilgim yok caldigim tarz Thrash-Death metal dir yani soyle gumbur gumbur tok ses almaliyim. Bildigim kadariyla ince zilleri kayit için kalin zilleri performas için kullanilmakta. Ayrica metal müzikle ugrastigimdan zillere goril gibi abanabiliyorum zillerin dayanikli olmasi icin makina yapimi daha verimli olur dediler.

Bana almam gereken marka ve zil özellikleri konusunda yardim ederseniz sevinirim.

ozan bu aralar manyadı..biraz sakinleşmesini bekle bence:)
ama aslinda senin istediğin zillerde orada satılıo
istanbul alchemy serisini öneriim sana..yüksek volümlü ziller..hele bi de raw serilerini alırsan..süper olur..

zildjian. ben gitar çalıyorum ama tanıdığım davulculara göre zildjian marka ziller sert müzikler için idealmiş, sesi çok uygunmuş ama biraz ömrü kısaymış. ama onu tavsiye ediyolar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kekinallahi demiş ki:
türk zili falan alma sakın

senin olayın adı üstünde Paiste Rude serisi

biraz pahalıdır ama tam olarak olayı bu bu zilin

bu markayla ilk kez karsilasiyorum fiyatlari hakkinda bilgi verirsen iyi olur.

kekinallahi demiş ki:
türk zili falan alma sakın

senin olayın adı üstünde Paiste Rude serisi

biraz pahalıdır ama tam olarak olayı bu bu zilin

Aman abi ne demişsin ole türk zili alma falan.Bence çok çok kaliteli ziller üretiliyo Türkiye de.Ama dayanıklılık konusunda bi şey diyemiycem genel olarak.Ama şole bi durum var ki özellikle alchemy zilleri oldukça ağır sağlam ve rock ve metal türlerine gidebilir sanırım kendi içinde ayrılan serileri var ordan uygun olanı seçmek lazım.Ama çok paran varsa gerçekten gidip Paiste ''rude'' lardan alabilirsin ya da Sabian alabilirsin onlarda oldukça ağır ve ''kaba'' pahalı ve güzel zillerdir.Ama benim sana tavsiye ediceğim gene bi türk zili olan ''Masterwork'' ve sana uygun olan ''Resonant'' serisi.Hem Fiyatları ugun hem de ''bence'' oldukça kaliteli ziller kendim kullanıyorum ve oldukça memnunum hatta ''Grandmaster'' diye Turk zilleri var gene onlarda oldukça kaliteli.(bende 16'' bi china sı var ve oldukça memnunum kendilerinden)

abi kalitesiz demiyorum tabide eee nası desem daha çok jazcılar için falan gibi geliyo bana türk zilleri . böle garip bi ekşi sesleri var " hepsinin " . zaten dayanıklılık konusunu sizde sölemişsiniz.

şunuda diyim ki mesela masterwork resonant serisi sevdiğim bir zildir fakat gerçekten ( en azından metal için) kullanılamaz bence eğer profesyonel bir ton arıyorsanız. tabiki tüm zillerle istediğini çalarsın ama elemanında dediği gibi rock bile değil metal çalmak istiyor. bunun gibi durumlarda sabian hhx rude gibi falan ürünler daha mantıklı gibi .

yani b.k atmak deil amacım anladıınız gibi sizinde. sadece deneyimlerimi sölüyorum.

şunuda diyimki setimdeki tüm efekt zilleri türk zilidir. gerçekten çok başarılı hepsi hiçbi deiyeceğim yok. yani yüz milyarımda olsaydı sanırım gene aynı seçimi yapardım ama malesef hhat crash tarzı zillerde dediğimi sizde destekliceksiniz. yani yeni dönemden mesela machinehead gibi bi sound için istanbul masterwork gibi zilleri değilde az önce dediğim tarz zilleri müziüe uygulamak lazım. ancak bööle bu sounda yaklaşılabilir bence.

son olarakda sunu diyim bence en ucuz neyse onu al çünkü manyak gibi pahalı gerçekten bu zil işleri. bende sabian b8 kullanıyorum ve ööle 300 dolarlık bi crash e vuruyo gibi içim cız etmiyo kırılırsa ( ki 5 senedir yeni kırıldı b.k gibi bakmama ragmen) gidip yeniisini alıyorum uygun fiyata. sesleri de aşşağılık değil gerçekten.

hayırlı günler.

kekinallahi demiş ki:
abi kalitesiz demiyorum tabide eee nası desem daha çok jazcılar için falan gibi geliyo bana türk zilleri . böle garip bi ekşi sesleri var " hepsinin " . zaten dayanıklılık konusunu sizde sölemişsiniz.

şunuda diyim ki mesela masterwork resonant serisi sevdiğim bir zildir fakat gerçekten ( en azından metal için) kullanılamaz bence eğer profesyonel bir ton arıyorsanız. tabiki tüm zillerle istediğini çalarsın ama elemanında dediği gibi rock bile değil metal çalmak istiyor. bunun gibi durumlarda sabian hhx rude gibi falan ürünler daha mantıklı gibi .

yani b.k atmak deil amacım anladıınız gibi sizinde. sadece deneyimlerimi sölüyorum.

şunuda diyimki setimdeki tüm efekt zilleri türk zilidir. gerçekten çok başarılı hepsi hiçbi deiyeceğim yok. yani yüz milyarımda olsaydı sanırım gene aynı seçimi yapardım ama malesef hhat crash tarzı zillerde dediğimi sizde destekliceksiniz. yani yeni dönemden mesela machinehead gibi bi sound için istanbul masterwork gibi zilleri değilde az önce dediğim tarz zilleri müziüe uygulamak lazım. ancak bööle bu sounda yaklaşılabilir bence.

son olarakda sunu diyim bence en ucuz neyse onu al çünkü manyak gibi pahalı gerçekten bu zil işleri. bende sabian b8 kullanıyorum ve ööle 300 dolarlık bi crash e vuruyo gibi içim cız etmiyo kırılırsa ( ki 5 senedir yeni kırıldı b.k gibi bakmama ragmen) gidip yeniisini alıyorum uygun fiyata. sesleri de aşşağılık değil gerçekten.

hayırlı günler.

Doğru soluyosun.Yani gerçekten aslında Türk zilleriyle metal yapılmaz çunki gerçekten narin ziller ama sesleride çok güzel.Dediğin gibi aslında caz davulcularının seçimi oluyor Türk zilleri.Ama In Flames in davulcusuda Istanbul zillerini kullanıyor mesela :D .Bu konu bole uzar gider aslında.Ama genel olarak Türk zillerinin metal için pek uygun olduğunu düşünmuyorum bende ama Rock muzik için çok iyi sesler alınabiliyor...

Arkadaslar verdiginiz bilgiler icin sagolun sonuc olarak türk zillerinin dayaniksiz oldugunu ogrendim ve kafamda birseyler olusmaya basladi yalniz bir mevzu daha var almam gereken ziller makine yapimimi yoksa el yapimimi olmali bu konudada yardimci olursaniz sevinirim.

şöle bi düşüncem var benim. hehe kızmayın ama

şunu dicem bana bu el dövmesi zil yapma olayı biraz nası desem nostaljik ve manevi geliyo . yani evet çok güzel bişey dünyada o zilin tek sende olması falan

AMA hehehe

şunuda göz önünde bulundurmak lazım ki. adam gevur memlekette bunu lazerle kesiyo bilmemne yapıyo frekansını ölçüyo. ve acayip standart bi şekilde çıkartıyo her zili. bu acaiyp bi endüstrileşme yani bence. ve çok güzel bişey kötüyse hep kötü iyiysede hep iyi yapıyo. ve gene hep düsündüüm gibi mesela bayıldığın bi crash ın kırıldığında gidip çok çok benzeri veya aynısından bi tanede daha alabiliyorsun. ne bilym belki poşetini bile açmassın anladınmı. ama mese türk zili alıcaksın. 10 20 tane diz önüne vur hepsine hepsinden farklı ton gelsin seç sonra tüm soundun değişsin. bana biraz el yapımı diye bazı şeylerden ödün veriliyormuş gibi geliyo . tabi ne uğruna onu bilmiyorum açıkcası.

gene makinalarla kesilmiş makinalarla dövülüyor ve düşünsenize yüzbinlerce zilin tam olarak aynı milimetresi çekiçleniyor. bu doğa üstü bi standart demek arkadaşlar . bence tercih edilmeli böyle zillier

yani şöle diyim kimsenin eldövmesi zil setup u kuracak kadar riske giriceini zannetmiyorum.

nebiliyim belkide ben çok kaba düşünüyorumdur ama bence böyle efendim

:twisted: ABİ TABİKİ İSTANBUL ALCHEMY RAW SERİSİ SES OLARAK İSTEDİÐİN KALİTEYİ VERRİR ÖZELLİKLE HİHAT ÇOK İİ CRASH OLARAKTA BAYA İİDİRR EÐER PARAN VARSA ZİLDİJAN K SERİSİ AL O DAHA Bİ İİDİRR AMA PAHALIDIRR AMA SEN BENCEE İSTANBUL KULLAN .... :bilmem [/u]

Saglam ve baba baba boyle agır tonlarmı istiyosun o zaman istanbul diyorum ve memet diyorum.kesinlikle agop, alchemy, masterworks falan filan ugrasma agopun zilleri bes para etmez. baska topiktede soyledim ama burdada soyliyim. agop professional (profesyonel olcak bide) 10" mini china aldım. ben kırmadım ama (tusem dusuktur) kardesim bi oturdu 2 vurusta zilin curvelerini amiyane tabirle kasnak gibi indiriverdi asagıya. istanbul memet diyorum ben.

onun dısında rahat rahat girisebilecegin (saglamlıgı orta hallidir ama fiyat acısından ucuzdur) bi diger zilde zildjian - planet z setleridir. (ankara gür müzikte 191$ dı ride, crash, hi-hat seti. istanbulda yanlıs hatırlamıyosam z4 diye bi firma turkiye distrubutoruydu. orda daha ucuzdur herhalde.)

sabianlarla paistelerle ugrasma turkiye fiyatları ucuyo. bırak girismeyi yavasca vururken bile icin cız eder. dandik b8 ride a burda 200 kusur dolar istediler. hesabet bu en dandigi yani.

neyse durum budur. sana ii girismeler. herseye ragmen zillerimizi sevelim, koruyalım. saygı, sevgi ve sefkat gosterelim. gece yatarken koynumuza alalım :D

Saygılar...

Ne alırsan al hacı bir weya iki tane paiste crash al o tarz müzikte kesinlikle gerekli..

Yönetici Uyarısı: "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız ve kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

paiste pahalı ama zildjian da iyi bnce çnkü çoğu kişi ondan kullanırsa bir bildikleri wardır;)

Yönetici Uyarısı: "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız ve kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

ya arkadaşlar istanbul agop traditional zil seti sizce nasıldır?hani 20 lik ride 18 lik crash ve 14 lük hi-hat ten oluşan.kullanan bi arkadaşın önerisini alabilirmiyim?

Geri