Fuji

H

hasannn

Herşey Baturay ile Kutadgu'nun kurduğu punk grubuna Dimitri'yi çağırmasıyla başladı..Bir takım nedenlerden dolayı basçının,hemen ardından da vokalin ayrılması grup için bir dönüm noktası oldu.Sadece bir kere çalmak üzere gruba gelen basçı Öznur ve denenmek üzere gelen vokal Akif'le yaptığımız stüdyoda,grup punk olmaktan çıkıp rock`un alt türlerinin kaynaştığı bir formata geçti.Öznur'un geldiği gibi gruba girmesi,Akif'in gerçekten beğenilip gruba alınmasıyla beraber çok kısa bir sürede yirmi şarkı bitti ve konserler başladı.Gruptaki herkesin kanka olması ve müzik dışında da beraber takılması FUJİ'yi elemanların yaşam tarzına çevirdi...

Akif (Songoku):Vokal
Baturay (batuschh):Davul
Dimitri (2mi3):Gitar&geri vokal
Kutadgu (axelfuji):Gitar&geri vokal
Öznur (MagiCircLE ):Bas gitar& vokal

Fuji'nin katılmış olduğu etkinlikler:
İstek Koleji Müzik Festivali
Sarpanita Rock Party 1&2
Galata Festivali (tünel ve galata meydanı sahnesi)
Taksim Trend (ex-bronx)rock'n birthday party
Esenkent Festivali (14 temmuz)

Her Cuma 21:00-00:00 Sarpanita Rock Bar
Her Cumartesi akşamı Manastre...

bu elemanların heryerde ismini görüyorum ama bi türlü izlemek nasip olmadı bi siteden tanıtımlarını alıp kullandım belki izlemiş olan birileri vardır diye mrk işte:) isimleri özellikle dikkatimi çekti.. izlemiş olan var mı bi yorum getirmeniz mümkün mü ona göre gidicem cuma günü.. kötü bi grup izliyceeme hiç gitmem daha iyi.....

Arkadaşım tesadüfen gördüm yazını teşekkürler ilgilendiğin için:)Ben bas gitaristiyim grubun.Benim kendi grubum hakkında yorum yapmam ne kadar doğru olur bilmiyorum ama gelip kendin görmeni tavsiye ederim... Senin yapacağın yorum herkesten farklı olabilir çünkü... Fakat şunu söyleyebilim ki kısa zaman içinde epey bişeyler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz...İki mekanda programa çıkıyoruz ve grup kurulalı yalnızca 2 ay oldu. Ben bişey söyleyemem senin gelip görmen lazım:)

Fuji'yi İstanbul'a geldiğim zaman kılpayı kaçırıp dinleyememiştim..umarım en kısa zamanda dinlerim...
Eğer tüm grup elemanları batu kadar hırslı ve müzik sevgisi barındırıyorsa içinde bu grup zaten bi yerlere gelecektir...
Bir gün tanışmak ve dinleşmek dileğiyle... ;)
Başarılar...

Büyüksün Fuji

Ben Fuji'yi ilk defa tesadüfen seyrettim. Ondan sonra da tüm konserlerine gittim. Bu mesajı persembe yazmak isterdim ama kısmet diilmis. Cunku Cuma günü yine uçurdular. Vokal acayip guzel soylüyo. repertuarları harika genelde yabancı parcalar ama turkce parcaları da var. Ben en kısa zamanda onlarla tanışıp arkadaş olmak istiyorum cünkü bu adamlar yakın zamanda cok ünlü olacaklar . O zman Fuji benim cok yakın arkadasım diye hava atabilirim :) Eminim o zaman da simdiki kadar mutevazi olacaklardır. Bence hiç bir konserlerini kaçırmayın. Konser kaçıranlar Cumaları Sarpanita'da dinleyebilirler. Ben bi kızdan basçı olmaz derdim ama oluyomus hem de iyi oluyomus. Elektrolar da iyi. Davulcuları acayip eglenceli bi tip. Ben otorite diilim ama daha önemli bi seyim:Dinleyiciyim:) Gittim.Gördüm.Dinledim.Sevdim. Yazdım.
Bugün piyasada benim diyen bi cokuna çeker bence.
Yürü Fuji kim tutar seni.
Dostum Cuma günü gitmediysen geçmiş ola. Ama daha çooooooook Cuma var üzülme .....
BÜYÜKSÜN FUJİİİİİİİİ.

sağlam grup anlaşılan.. ben dişi basscılarda iyi olanına pek rastlamadım ama iyiymiş demekki.. valla dinlemek isterim. bu ara istanbula konserlere falan gelicez umarım denk getirir birinde taksimdeyken izleriz. nerde bu çaldığınız yer , istiklalden tarif edin mümkünse malum ankaralıyız.

Abi bu mekan istiklalin ortasında Ağa Cami varya, onun yanındaki Rumeli pasajının içinde. Şu sıralar adı Sarpanita, ama bi kaç gün içinde The Doors olarak değişecek. Gelin hepinizi bekleriz.

p.s:Söz verip gelmeyenler utansın! :)

şimdiye kadar izleme fırsatım olmadı ama bu video cidden iyi ve naaptığını bilen bi grup olduklarını gösteriyor.özellikle vokalin sahne duruşunu çok beğendim. umarım istikrarlı bi şekilde devam etmeyi başarırlar. en yakın zamanda izliycem konserlerinizden birini.....

"hate to say I told you so" videosunu izledim.çok iyi değil ama boş da değil.gitar çalan arkadaşların vuruşları parçanın orjinalliğini bozmuş(biz kendimize göre çalıyoruz derseniz o ayrı tabi :) ),vuruşlara biraz daha dikkat.flanger ve o tek notalı solocuklar tam düşündüğüm gibi ve güzel geliyor,ah bir de tremolo kullansanız "cuk" diye oturur (ama elde,avuçta yoksa ne yaparsın tabi :( )
başarılar,sevgiler...

işte yeni bir grup daha tanıyorum...
başarılar diliyorum...
bol konser,bol promosyon diliyorum efem
zaten bar programınız varmış bu iyi,festivallerde de görünürsünüz biraz...tamamdır...

Geri