MFÖ

princessofrain demiş ki:
ya grup olarak iyiler ama ben özkan ı hiç beğenmiyorum oyunculukta(yeter annem-gora) filan iyi ama mesela olduramadım şarkısını sevmedim.ama mfö olarak çok iyiler
1)O şarkı G.O.R.A'ya uygun olarak "GEYİK" amaçlı bir şarkı ve filmle bağdaştırınca hafiften de olsa manalı bir şarkı.
2)Dediğim gibi geyik bir şarkı olması hedeflenmiş ama rezalet bence de.Bunun Özkanla da bir ilgisi yok.Çünkü sadece o içerikte bir şarkı yazamamış...

zapcho demiş ki:
Muzikleri cok EURO-POP geliyor bana, bir iki iyi $arkilari vardir ama cok az, cok kotu albumleri var ama..
Ozkan iyi bas calar ama diger iki amcanin gitarlari cok zayif, ozur dilerim ama ben boyle gorurum bu Grupu, (davulcu olmadan nasil grup oldular???) yani bence grup bile degiller...
davulda Cengiz Tuncer,klavyelerde Turhan Yükseler,bağlama ve dabrukada Reha...

davulcu olmadığını kim söyledi sana zapcho? grubun adı MFÖ diye üç kişilden mi oluşmak zorunda allah aşkına ya?
senin için grup bile olmayabilir ama benim için turkiyenin en iyi grubu..

beyaz_yalanlar demiş ki:
harbi anathemaya pahalı derken bi türkün gelip de 20milyon istemesi biraz abartı oldu bence... :?
ben 2003 senesinde Bursa da 20 milyon TL. ,2004 de Hisar konserine 33 milyon TL. ödedim.Anethama'ya verdiğiniz parayı neden MFÖ'ye çok görüyorsunuz,sahne performansları dünyaca ünlü bir çok gruptan iyidir şüpheniz olmasın.

prominx demiş ki:
princessofrain demiş ki:
ya grup olarak iyiler ama ben özkan ı hiç beğenmiyorum oyunculukta(yeter annem-gora) filan iyi ama mesela olduramadım şarkısını sevmedim.ama mfö olarak çok iyiler
1)O şarkı G.O.R.A'ya uygun olarak "GEYİK" amaçlı bir şarkı ve filmle bağdaştırınca hafiften de olsa manalı bir şarkı.
2)Dediğim gibi geyik bir şarkı olması hedeflenmiş ama rezalet bence de.Bunun Özkanla da bir ilgisi yok.Çünkü sadece o içerikte bir şarkı yazamamış...

Şarkının sözleri Özkan Uğur un eşi Aysun hanıma ait.
Gora'nın içeriğine uysun diye hazırlanmış değil.

electricturk demiş ki:
zapcho demiş ki:
MFÖ türkiyenin en kaliteli grup????
nasıl yani???
onlar en kalitelisi olsa en kötüsünü asla duymak istemezdim...
kötüler Mor ve Ötesi,Duman,Kargo,Kurban, vs...

mor ve ötesi ve kurbana kötu deme bence.. "gül kendine" ve "kurban" albumlerini dinle, sözlere bak.. yani konumuz onlar degil tabi ama not geçiyim dedim.. belki de bakmışsındır da sevmiyorsundur, o ayrı tabi.

buradaki grupları MFÖ ile kıyasladığımız için kötü dedim,ama bağımsız bir değerlendirme yaparsak Kurban iyidir ama Sarı Çizmeli Mehmet Ağa da
Barış yerine Deniz ismini kullanmalarını affedemiyorum.

evet ben de bi zamanlar takmıştım ona... MFÖ ile kıyaslarsak bi saygı olayı var işin içinde. yılların tecrubesi adamlar.. bi gruba kötü demek hiç dogru degil bence.. yani sonuçta bi emek var içinde. ben sevmediğim grupları (manga gibi) dinlemiyorum, ama asla da kötülemedim..

doğru söylüyorsun ama benim yanıt yazdığım soruya bakarsan aslında ne demek istediğimi anlarsın,yani orada bir şartlı önerme var ve Türkiye de bu kadar grup varken nedense MFÖ ile uğraşılıyor.

evet anladım seni zaten.. mfö ye laf atanlar zaten manga dinliyorlar. melodiye bakıp, piyasa olmasına bakıp coşmayı biliyor onlar..
aman bırak bilsinler.. :)

herkes üzerime geldi...
mfö dinleyenler dinlesin,
herkes özgürdür, çünkü müzik zevk meselesi.
ama mfö türkiyenin en iyi grup diyenlere cevap vermem gerekir,
nasıl yani?
bu türkiyenin en grupu???
demek ki bizim dünya müziğinde hiç şansımız yok çünkü o kadar iyi ve süper değil'ler.
mfö ye laf atanlar magna falan dinlemez,
ben şahsen frank zappa, led zeppelin, al-di meola falan dinlerim,
mfö beğenmemek yanlış birşey değil çünkü ben euro pop sevmiyorum, bir de bu grup 10 yıldır yeni birşey yapmıyor. 2 kötü olmayan albümleri var, ele güne karşı ve rak the rock, bunların ikisi de fazla pop ama onların en iyisi, bundan başka birşeyleri yok bence...

yukardaki measjı ben yazdım, internet cafe den yazdım, ben önceki arkadaş log out yapmamış diye onun adına yollandı... bu olayı nasıl düzelteblilriz...?

Euro Pop değil New Wave Rock.
No Problem albümünü hiç dinledin mi?
Ya da Geldiler,Dönmem Yolumdan,Peki Peki Anladık,MVAB.
Senin rock anlayışın elektro gitar sololarından ibaretse o zaman ayrı tabi.
Tek kelimeyle mükemmeller,ayrıca Mazhar Alanson un solo albümü online marketlerde world müzik kategorisinde satılıyor.

ya sonuçta bir insan dinlemese bile bi grubu kötülememeli.. emeğe saygı meselesindeyim ben..
benim ssevdigim grubu ben seviyorsam, başkasının sevip sevmemesi önemli degil, ama ona laf atmasın lutfen..

benim tek karşı çıktığım olay TÜRKİYE'NİN EN İYİ GRUP cümlesidir.
bütün söylediğiniz albümleri dinledim ve o kadar süper bulmuyorum. Hatta özkansız ilk albümleri bile var bende, o da ayni. yani fena değil. ama TÜRKİYE'NİN EN İYİ GRUP... bu cümle çok fazla abartılı çünkü ortadaki olay fena değil, ama ondan daha fazlası değil.

Geri