Charvel / Jackson Başlığı

Anladım, edge pro çok iyi bir köprü :) Dk-2'nin köprüsü sadece iyi..

Fiyatlarını merak ettim ama benim bildiğim Dk-2 daha pahalı olmalı en azından Türkiye'de, nerden ne kadara buldun?

gitarı arkadaş ile almanyadan getirteceğim.alman alışveriş sitelerinde jackson 500euro(+40euro transparan boya),ibanez ise 820-850 euro arasında.

laylaylomda jackson 1030 euro adamlar resmen espri yapmışlar görelim de gülelim diye:D

bir de jacksonla birlikte gelen hardcase sağlam mıdır?

Blessed_Spirit demiş ki:
gitarı arkadaş ile almanyadan getirteceğim.alman alışveriş sitelerinde jackson 500euro(+40euro transparan boya),ibanez ise 820-850 euro arasında.

laylaylomda jackson 1030 euro adamlar resmen espri yapmışlar görelim de gülelim diye:D

Ibanez Türkiye fiyatından daha pahalıya geliyo yalnız böyle, bilmem farkında mısın?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=653&gid=110

Jackson'la birlikte gelen hardcase'in sağlam olup olmadığını hangi hard case olduğunu öğrenmeden söyleyemeyiz. Ama ben şu ana kadar üstünde Jackson logosu olan dandik case görmedim hiç :)

DaveMustaine_64 demiş ki:
Blessed_Spirit demiş ki:

Ibanez Türkiye fiyatından daha pahalıya geliyo yalnız böyle, bilmem farkında mısın?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=653&gid=110

Jackson'la birlikte gelen hardcase'in sağlam olup olmadığını hangi hard case olduğunu öğrenmeden söyleyemeyiz. Ama ben şu ana kadar üstünde Jackson logosu olan dandik case görmedim hiç :)

sağ model için ibanez ucuza geliyor ama solak modeli yok mydukkan da :? zuhalden getirtsem diyecem adamların umrunda bile değil kaldı ki solak jackson yaklaşık 1milyar 100e geliyor bir de siz jackson iyidir diyince ibanez almak saçma olacak şimdi :)

hardcase konusunda tereddütlerim tabi ki var uçakta kargo bölümünde gelecek sonuçta orda binbir türlü olay oluyor gitarla birlikte verilen bir hardcase ile para bastırıpta aldığın bir hardcase arasında farklar olması muhtemeldir bence ondan sordum bilgisi olan var mı diye :?

benim bi arkadasıma gitar alıcaktık.once gittik zuhale ibanez denedik.rg1570 presrtige clean tonlarda tatlı bi ses veriyo tonal anlamda sevimli sert tonlarıda fena değil.sora gittik dk2 baktık.
sonuc:
dk2 nin klavyesi süper rahat
inlay ve işlemeler acaip güzel işcilik harika
duncan designed manyetikler v serisi manyetiklerden cok daha iyi.

birtek pro edge konusunda bi artısı var ibanezin bence
ben olsam gozu kapalı dk2 alırım (ki aldımda:D)

masterofpuppetsasd demiş ki:
benim bi arkadasıma gitar alıcaktık.once gittik zuhale ibanez denedik.rg1570 presrtige clean tonlarda tatlı bi ses veriyo tonal anlamda sevimli sert tonlarıda fena değil.sora gittik dk2 baktık.
sonuc:
dk2 nin klavyesi süper rahat
inlay ve işlemeler acaip güzel işcilik harika
duncan designed manyetikler v serisi manyetiklerden cok daha iyi.

birtek pro edge konusunda bi artısı var ibanezin bence
ben olsam gozu kapalı dk2 alırım (ki aldımda:D)

çok sağol dostum baya rahatlattın beni :)

Ben benim gitarı hardcase ile aldım amerikadan(orjinal jackson case) ama biraz dandik çıktı açıkçası.İç kısmı sürekli düşüp duruyo.Gerçi yapıştırmak mesele değil ama sonuçta abd fiyatı 90 dolar olan case,burda kim bilir ne kadardır,alırken iyice bakın derim ben.İbanezlerin caseleri çok iyi oluyo uyuz oluyorum :twisted: :p

okhay demiş ki:
Ben benim gitarı hardcase ile aldım amerikadan(orjinal jackson case) ama biraz dandik çıktı açıkçası.İç kısmı sürekli düşüp duruyo.Gerçi yapıştırmak mesele değil ama sonuçta abd fiyatı 90 dolar olan case,burda kim bilir ne kadardır,alırken iyice bakın derim ben.İbanezlerin caseleri çok iyi oluyo uyuz oluyorum :twisted: :p

bi de dalga geçtiler yukarıda :!:

hocam senin case gitarla mı verildi yoksa ekstra para verip mi aldın?
hardcase ile uçakta sorun çıkacağı için vazgeçtim arkadaş gigbagle el bagajı olarak alacak gitarı.Hardcase ide buradan alayım dedim ama dediklerinden sonra biraz tırstım açıkçası :?

selamlar..

DK-2M almayi dusunuyorum..gecen bi muzik shopta kullandim gitari..dk-2 den farki single manyetiklerinin olmayisi idi..ayrica klavyesi maple idi..klavyenin beyaz olusu once garip geldi bana ama maple olusu ne gibi avantaj saglar..
ayrica standart dk-2 ile bi kiyaslama yapabilirmisiniz..benim ikilemdekaldigim bir diger gitar ise DKMG....manyetikleri cazip geliyor ama klavyesi kalinmis..gitari kullanmadim daha o yuzden kullananlardan yardim isticem..

bu baslik altinda bu gitar muhabbetlerinin dondugunu bilmiyorum...acikcasi usendim okumaya...eheheh...yazarsaniz sewinirim bisiler... hadi cigerim kolay gele

Blessed_Spirit demiş ki:
okhay demiş ki:

bi de dalga geçtiler yukarıda :!:

hocam senin case gitarla mı verildi yoksa ekstra para verip mi aldın?
hardcase ile uçakta sorun çıkacağı için vazgeçtim arkadaş gigbagle el bagajı olarak alacak gitarı.Hardcase ide buradan alayım dedim ama dediklerinden sonra biraz tırstım açıkçası :?

Yanında vermediler,+90 dolara almıştım.

roswell_46 demiş ki:
selamlar..

DK-2M almayi dusunuyorum..gecen bi muzik shopta kullandim gitari..dk-2 den farki single manyetiklerinin olmayisi idi..ayrica klavyesi maple idi..klavyenin beyaz olusu once garip geldi bana ama maple olusu ne gibi avantaj saglar..
ayrica standart dk-2 ile bi kiyaslama yapabilirmisiniz..benim ikilemdekaldigim bir diger gitar ise DKMG....manyetikleri cazip geliyor ama klavyesi kalinmis..gitari kullanmadim daha o yuzden kullananlardan yardim isticem..

bu baslik altinda bu gitar muhabbetlerinin dondugunu bilmiyorum...acikcasi usendim okumaya...eheheh...yazarsaniz sewinirim bisiler... hadi cigerim kolay gele

-Nerede denedin Dk-2M'i ?

mg serisinin manyetikleri cazip gelmesin..emg hz h4 manyetiği cok kirli ses veriyo acıkcası.ama gitarın geri kalanı cok iyi.sapı rahat ele iyi oturuyo.coil tap ozelliği falan var.govde işciliği süper.ama yeni nesil bir dk2m(seymour duncanları var yeni nesilin)tercih ederim ben olsam.mayetiklerde her seye uygun zaten.gitarın inlayleri, abanoz shark fin.cok tatlı bi alet dkmg ye tercih ederim ben olsam.

Şu an seymour duncan sh11 ve sh1 59n'li dkmg kullanıyom ve boosterı da hala aktif amerikan sl1 rada rr1 dışında hiç bir gitara değişmem. Booster'ı da single coil olayına çevirebilirsiniz eski dkmglerde (yenilerde booster yok direk emg81 var)

serkann dk-2m yi brooklyn street sounds ta denedim..amerkadayim bu arada...biraz para yapip gitar alacam sozde..dkmg bulamadim magzalarda gerci daha 2 dukkan falan gezdim ama..adamlar getiririz diolar ama parayi pesin aldiklari icin gitari begenmezsem gitarin elimde patlamasindan korkuyorum..dedigim gibi dk-2m denedim guzeldi fakat klave maple oldugundan beyaz renkte olusu hosuma gitmedi..diger turlu gayet klas gitar...neese saouln yorumlar icin

selam arkadaşlar ben de abd de annemin bir tanıdığına jackson DK2M aldırmış durumdayım, bir aksilik olmazsa gitar kasım başı gibi gelecekmiş, adam getircek yani. gerçekten çok sabırsızlanıyorum, gitar tam istediğim özelliklere sahip. zaten yakın bir arkadaşımda pro jackson var (eski olanlardan), çalıp deneyebildiğim için köprüsü hakkında falan şüphe duymam gerekmiyor :) maple klavyesi zaten en beğendiğim şey.. beklemek zorunda olmak ne kötü şeymiş.. :D

Inu-Tashak demiş ki:
selam arkadaşlar ben de abd de annemin bir tanıdığına jackson DK2M aldırmış durumdayım, bir aksilik olmazsa gitar kasım başı gibi gelecekmiş, adam getircek yani. gerçekten çok sabırsızlanıyorum, gitar tam istediğim özelliklere sahip. zaten yakın bir arkadaşımda pro jackson var (eski olanlardan), çalıp deneyebildiğim için köprüsü hakkında falan şüphe duymam gerekmiyor :) maple klavyesi zaten en beğendiğim şey.. beklemek zorunda olmak ne kötü şeymiş.. :D
cillop gibi gitar almışın bekleyiver azcık..
güle güle kullan şimdiden :D gitar geldiği gün direk sizdeyiz zaten kardesim :D ben de heyecanlandım lam:D

Ya arkadaşlar ne olur bana 900 taş çatladı 1000 dolar civarı jackson dan bir model önerirmisiniz. Clean tonları temiz birşey olsun istiyorum. Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Geri