Charvel / Jackson Başlığı

istediğim modeller türkiyede yok sorun orda daha önce ben de Jackson KBX beklemiştim 2-3 ay kdr gelmemişti ama gitarın üretimini durdurmuşlar o yüzden gelmedi yaza doğru alıcam zaten de umarım 2008e kdr gelir :D

ilk gitarın rr olmuş ise (benim kankinin yaptığı gibi) oturarak çalamadığın için çok büyük problem yaşatacaktır. rr, king v sahne gitarı bunlar. kelly bunlara göre daha hoş oturarak da çalınabildiği için. ama onun da ayakta denge problemi varmış. en iyisi strat nasını satim:)

valla hem ke-1 , rr-1, hemde kv-2 kullanıyorum..

3ude ruya gibi , ama bariz farkları var..
sapın en rahat oldugu ke-1, gercekten dıgerlerıne gore ınce , ve cok rahat bir klavyesi var, ayrıca perdeleri model olarak bılmıyorum ama orta sevıye yukseklık ve orta sevıyede genıslıge sahıp..rahat bir kullanım saglıyor..takı ayaga kalkıncaya kadar, :D gıtar alısılmadık bır sekılde öne dusmeye calısıyor :D yanı bu gitarla ayakta tapping yapmak tam bir illet ve bu gıtar ıcın degısık bir durusu kazanmanız gerekebiliyor

rr-1 in sapı kalınlık olarak ke den kalın kv den ınce, ama calınabılırlıgı hemen hemen ke-1 ıle aynı rahatlıkta, ancak perde aralıkları sankı ılk bırkac perdede ke ve kv ye gore daha genıs gıbı hissediliyor.. perdeleri ise baya bı jumbo :D ve kullanımı cok rahat.. bundada oturarak calma sıkıntısı var.. hadı kv kullansanız neyse alt tarafı bacagınızın arasına sıkıstırdıgınızda normal bır calım saglayabılırosunuz fakat bu gıtarın alt kısmı kesık oldugundan bacagınıza sıkıstıramıyorsunuz ve ıyı performans almak ıcın ayakta calmak gerekıyorkı , bu pozisyonda bıle hafıf bır rahatsızlık var cunku kv dekı gıbı ucgenın altparcasını bacagınıza yaslayamıyorsunuz..

kv ye gelince sap olarak aralarında en kalını ve rahatsızı denebilir aslında ama nedense en cok bunu calmayı sevıyorum, cunku gercekten gıtar caldıgınızı hissediyorsunuz, avucunuz dolu dolu boyle :D hem oturarak rahat bır calımı var, ayakta ıse muhtseem bir denge ve calınabılırlık saglıyor, bu gıtarı ayakta calmak zevklerın en otesı :p bu gıtarda perdeler 6105 , her tarz ıcın ıdeal,rahat bir kullanım saglıyor

karsılastırılacak olsa sınırlı sayıda bulunması, friedman sıgnature olması , sapın rahatlıgı bir adım one cıkarıyor ke yi sankı, aöa tek manyetık olması ve sabit kopru bulunması tarz konusunda sıze pek bir cesıtlılık saglamıyor, ve ayakta denge sorunu kafaları kurcalayabılır
rr ise cogu acıdan rahat fakat 22 perde olayına karsıysanız bu acıdan sıkıntı cekebılırsınız, oturarak calamamasıda cabası
kv ise calınabılırlıgın (digerlerine gore) rahatsızlıgına ragmen , cok versatıl bir gitar, sekil olarak yadırgamazsanız, her muzıgı yapmaya musaıt.. oturarak ve ayakta rahat kullanımıda var

bir sıralama yapsam yanı
1.kv-2
2. rr-1/ke-1 berabere :D

@wellrockson: abi açıkçası js30 çok tartışılır. Bendede js30 vardı (yarısı duruyo hatta şu an:D) ama js30lar öyle birşeyki bir js30 diğer bir js30 la aynı olmuyor. Daha da enteresan birşey söyliyeyim, js30lar için gövde hint sediri diyorlar ve öyle yazıyor ancak sapı söktüğümde anladımki benim gövde maun. büyük bir dumur olmuştu benim için bu. Ama aynı şekilde arkadaşımın js30 unun arka tarafında bi yer çatlamıştı derin bi şekilde, onun gövdesi sedirdi. Klavyeleri ve sapları arasında da fark var. Beni uzun süre gayet güzel idare etti. Adı çıkmış 9a inmez 8e muhabbeti vardır ya js30 da aynen o şekilde. Namı kötü bir gitar ama çok sallamamanı öneririm:D sen çalmana bak dostum

off off şu ke 1 den ne zaman olucak bendede :)
bu arada yeni jackson dk2eds gitarım geldi:)
bir kaç güne yeni foto koyarım,şu an dükkanda pakette açmadım bile bebeği :)

yaw ben ibanezi denedim klavyeyi falan hiç beğenmedim bunun kalvyesi daha iyi ona göre tabi kendi görüşüm bu ama siz böyle yazdıktan sonra gitardan soğudum ama benim gönlümden geçen kelly 3 'tü ama fazla fiyat çekince bunu almak istedim umarım uzun süre kullanabilirim

wellrockson demiş ki:
yaw ben ibanezi denedim klavyeyi falan hiç beğenmedim bunun kalvyesi daha iyi ona göre tabi kendi görüşüm bu ama siz böyle yazdıktan sonra gitardan soğudum ama benim gönlümden geçen kelly 3 'tü ama fazla fiyat çekince bunu almak istedim umarım uzun süre kullanabilirim
Gitarından soğuma boşu boşuna. İkisini de deneyip onu beğendiysen, onu çalmaktan zevk aldıysan gerisi boş. Başkasının dediğini takma fazla.

Gitarını çal, sev, okşa :) Gitardan soğuyup kötü laf ettiysen hediye falan al, gönlü olsun :D

cavernosum demiş ki:
wellrockson demiş ki:
Gitarından soğuma boşu boşuna. İkisini de deneyip onu beğendiysen, onu çalmaktan zevk aldıysan gerisi boş. Başkasının dediğini takma fazla.

Gitarını çal, sev, okşa :) Gitardan soğuyup kötü laf ettiysen hediye falan al, gönlü olsun :D
Hatta Benim gibi seviş gitarla :)

Arkadaşlar, geçen gün KV2 me bir EMG Jack Wylde serisi 81-85 taktım. İçinde 3 adet 9 volt ile 27 voltluk aktif sistem bağladım, tam istif oldu ! Akşam resimleri yollayacağım. İnanılmaz bir sound çıkıyor. O kadar yıl Seymour Duncanlardan sonra EMG sert sounlar için birebir oldu. Şimdi tek yapmam gereken gitarı do notasına indirmek. Artık öğürür heralde hızar gibi :p

Çok ta şık görünüyor...

Atalay demiş ki:
Arkadaşlar, geçen gün KV2 me bir EMG Jack Wylde serisi 81-85 taktım. İçinde 3 adet 9 volt ile 27 voltluk aktif sistem bağladım, tam istif oldu ! Akşam resimleri yollayacağım. İnanılmaz bir sound çıkıyor. O kadar yıl Seymour Duncanlardan sonra EMG sert sounlar için birebir oldu. Şimdi tek yapmam gereken gitarı do notasına indirmek. Artık öğürür heralde hızar gibi :p

Çok ta şık görünüyor...

27volt olayını biraz açar mısın, nasıl yaptın, ne gibi farklar oldu?

Geri