Charvel / Jackson Başlığı

her ne kadar jackson ları sevmesemde bu manzarayı görünce insanın içi gidiyor.ne diyeyim bakarsınız bende ilerde SL2H almışım o zaman bunu okur gülerim :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

R2D2 bir telefondur arkadaşlar. Çok severim kendisini. Araya karışmış kerata...

Bas gitar dışındaki tüm gitarların köprüsünde SH4 var ama hepside ağacından ve şeklinin farkından dolayı farklı ses veriyor. O da işin ilginç ve hoş tarafı. Umarım hepiniz aradığınıza sahip olursunuz.

walla ben de atalay hocamızın önünde şapka çıkarıyorum...odanın düzeni dekiiatlerden kaçmasın...demekki neymiş:" her rocker benim gibi dağınık değilmiş... :) "

Düzenli olarak yağlıyor musun gitarı? Ağaç araları olarak bahsettiğin ağaçtaki gözenekler klavyeyi yağlamadığın zaman büyük, hatta çatlaklara da sebep olabilir. Galiba şanslıymışsın ki o tarz bir çatlama olmamış ama deliklere kir dolmuş. Benim anladığım bu :) Onu sağlam bir şekilde temizle ve eğer bulabilirsen "her tel değişiminde klavyeyi yağlamak için" dunlop'un limon yağlarından al. Eğer onu bulamazsan eczanelerde saç için satılan badem yağlarından kullanabilirsin.

Ayrıca klavyeyi temizlemek için kolonya, alkol vs. kullanabilirsin fazla olmamak kaydıyla. Bu fazla ne kadar dersen, kolay buharlaşabilecek kadar az diyebilrim :)

Umarım düzelir gitarın, ve umarım saçmalamamışımdır :mrgreen:

aman klavyeyi kolonyayla temizliyim derken işin b.kunu çıkarmayın arkadaşlar...benim gitarın klavyesi de bayaa bir kirlenmişti, terden kir dolmuştu fret yanlar falan, sonra telleri çıkarıp aldım elime kolonyalı mendili, işim bittiğinde bir baktım ki klavye nin ağacının rengi açılmış!!!abartınca böyle oluyor heralde...ayrıca 4-5 gün klavye eskisi kadar kaygan da olmamıştı...dikkatli yapmak, çitilemeden yapmak lazım ;)

Yok Berkay sacmalamadın ve tam ustune bastın :D Aynı dedigin gibi.O gozeneklerin arasında beyaz kalıntılar var.Limon yagını duymustum,demek bu iste kullanılıyormus :D Yardımlarınız icin tesekkurler.Dunlop un bu nadide icatını nasıl elde edebilirim? :D

RichieSambora demiş ki:
Ya ben 2 senedir ke-3 kullanıyorum,klavyenin ustu bi acayip oldu,sizinde basınıza geldimi?Tarifde edemiyorum,agac araları beyazladı gibi diyeyim...

Aynısı bendede var Jackson Dkmg kullanıyorum ve geçen yaz aldım daha. Planet Waves in Hydrate adındaki temizleyicisiyle temizledim pek değişen bişey olmadı , bana pek çıkarma yolu yok gibi geldi :)

Fret dipleri ve hatta heryeri çok terlemeden dolayı beyazlayabilir ama başka tip bir beyazlama nasıl olur bilmiyorum. En iyisi tel değiştirirken bıçak alıp tersiyle bunları hafifçe kazımak. Sonra da eski bir diş fırçasıyla temziliğe devam edip en son fretboard yağıyla fretleri yağlamak. Tertemiz olur mis gibi kayar klavye rahat çalarsınız.

RichieSambora demiş ki:
Yok Berkay sacmalamadın ve tam ustune bastın :D Aynı dedigin gibi.O gozeneklerin arasında beyaz kalıntılar var.Limon yagını duymustum,demek bu iste kullanılıyormus :D Yardımlarınız icin tesekkurler.Dunlop un bu nadide icatını nasıl elde edebilirim? :D

Evet heryerde bulabilirsin diye tahmin ediyorum. Srv music'e bak, geçen gün onların internet sitesinde gördüm sanki öyle hatırlıyorum. Bir de kendine bir diş fırçası bul, hafif eski ya da yeniyse de yumuşak olanlarından al. Kolonyalı mendille klavyenin belirli bölgelerini sil önce sonra diş fırçasıyla temizle. Sonra son bi kere daha üstünden geçebilirsin kolonyalı mendille eğer yeterli olmazsa :) En son da limon yağını sür, mis gibi :D

DaveMustaine_64 demiş ki:
RichieSambora demiş ki:

Evet heryerde bulabilirsin diye tahmin ediyorum. Srv music'e bak, geçen gün onların internet sitesinde gördüm sanki öyle hatırlıyorum. Bir de kendine bir diş fırçası bul, hafif eski ya da yeniyse de yumuşak olanlarından al. Kolonyalı mendille klavyenin belirli bölgelerini sil önce sonra diş fırçasıyla temizle. Sonra son bi kere daha üstünden geçebilirsin kolonyalı mendille eğer yeterli olmazsa :) En son da limon yağını sür, mis gibi :D
Ben su zamana kadar o Limon yagının yerine baska bisey kullanıyodum.Jant Parlatıcısı :LOL: Demek bana psiko olarak parlatıyo gibi geliyomus :LOL:

Geri